Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Használ valaki Astrához állófűtést? :)

Láttam hogy létezik belőle gyári gázolajos/benzines is. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de gondolom horror ára lehet...

De van utólag beépíthető elektromos is, amit konnektorba kell dugni, néhány tíz ezer forintért.

Egy ilyen mennyire hasznos dolog? Van esetleg valakinek ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Használ valaki Astrához állófűtést? :)

Láttam hogy létezik belőle gyári gázolajos/benzines is. Nem tudom pontosan mennyibe kerül, de gondolom horror ára lehet...

De van utólag beépíthető elektromos is, amit konnektorba kell dugni, néhány tíz ezer forintért.

Egy ilyen mennyire hasznos dolog? Van esetleg valakinek ilyen?

Nekem nincs, de olvasgattam róla elég sokat, mert én is gondolkoztam rajta.

Amit olvastam, azok alapján mindenkinek pozitív tapasztalata volt.

Egyetlen hátránya, hogy húzni kell egy 230V-os kábelt az autóig minden este és bedugni, viszont olcsóbb üzemeltetni, mint egy dízel/benzines állófűtést. :)

Amúgy az astra-hoz lehetett olyan elektromos segédfűtést is rendelni, ami az autó beindulása után működött és a belső levegőt fűtötte. Vhol a belső radiátor előtt van a fűtőtest és kb. 1kw-tal fűti a belső teret.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az nekem mondjuk nem gond, mert a garázsban van konnektor. Simán be tudom dugni.

Nem is magam miatt kérdezem. Mármint olyan szempontból, hogy nem vagyok fázós, nem szoktam fázni reggelente az autóban. Az ülésfűtés is egy percen belül fölfűti az ülést. Csak az autónak pl kopás szempontjából talán nem mindegy hogy a motor közel üzemi hőfokról indul, vagy -10-ről.

Egyelőre nem határoztam el, hogy ilyet szeretnék, csak elgondolkoztam rajta. Az ára nem vészes, ilyen 25.000 körül láttam és a beszerelése sem tűnik túl bonyolultnak. :)

Link to comment
Megosztás:

Az nekem mondjuk nem gond, mert a garázsban van konnektor. Simán be tudom dugni.

Nem is magam miatt kérdezem. Mármint olyan szempontból, hogy nem vagyok fázós, nem szoktam fázni reggelente az autóban. Az ülésfűtés is egy percen belül fölfűti az ülést. Csak az autónak pl kopás szempontjából talán nem mindegy hogy a motor közel üzemi hőfokról indul, vagy -10-ről.

Egyelőre nem határoztam el, hogy ilyet szeretnék, csak elgondolkoztam rajta. Az ára nem vészes, ilyen 25.000 körül láttam és a beszerelése sem tűnik túl bonyolultnak. :)

Biztos, hogy motor szempontjából csak előnyei vannak, hiszen a motorolaj kenőképessége alacsony hőfokon sokkal kisebb, mint üzemi hőfokon.

Több helyen is azt olvastam, hogy normál használat mellett (tehát nem ész nélkül pörgetve, stb.) a motoban bekövetkezett kopások 90%-a hidegindítás során keletkezik.

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot szeretnék venni a kocsira, mivel most kicsit kifutottam a keretből jó lenne valami budget megoldás, tudtok esetleg olyan helyet ahonnan lehet rendelni relatíve olcsón? Ez a felfogatás eléggé kiszúrás, nem nagyon találni hozzá, míg a hagyományosból szinte minden boltban van.

Bosch-t meg Valeo-t láttam de azok 8-10 ezer Ft körül vannak, az meg most kicsit sok.

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot szeretnék venni a kocsira, mivel most kicsit kifutottam a keretből jó lenne valami budget megoldás, tudtok esetleg olyan helyet ahonnan lehet rendelni relatíve olcsón? Ez a felfogatás eléggé kiszúrás, nem nagyon találni hozzá, míg a hagyományosból szinte minden boltban van.

Bosch-t meg Valeo-t láttam de azok 8-10 ezer Ft körül vannak, az meg most kicsit sok.

Én is pont ezzel kapcsolatban szerettem volna írni. :)

Nálunk a céges kocsikon valami "budget" van. Hogy mi a márkája pontosan meg nem mondom. Ha megyek vele, vagy arra járok az udvaron és nem felejtem el, megnézem. Azt tudom, hogy már láttam ilyet hipermarketekben is és eléggé olcsó volt. A minősége is szerintem elfogadható egy szezonig mindenképp.

Na, de amiért benéztem ide eredetileg:

Kb egy hónapja beszélgettünk itt az ablaktörlő lapátokról. Sokan dicsértétek a Boscht így azt vettem még akkor. De csak vasárnap volt alkalmam esőben kipróbálni. Törölni jól töröl. De van valami ami nagyon idegesít! Amikor végállásból átfordul a lapát, ahogy átfordul a gumi van egy elég intenzív hangja. A GM még 3 évesen is hangtalanul törölt.

Ez nektek is ilyen, vagy csak be kell járatódnia?

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlő lapátot szeretnék venni a kocsira, mivel most kicsit kifutottam a keretből jó lenne valami budget megoldás, tudtok esetleg olyan helyet ahonnan lehet rendelni relatíve olcsón? Ez a felfogatás eléggé kiszúrás, nem nagyon találni hozzá, míg a hagyományosból szinte minden boltban van.

Bosch-t meg Valeo-t láttam de azok 8-10 ezer Ft körül vannak, az meg most kicsit sok.

üdv

itt van olcsón

https://the-filtershop.com/shop_search.php?search=opel+astra+ablakt%C3%B6rl%C5%91&gclid=COjnhcaYzboCFcVX3godjjsANQ

vagy itt

http://www.mister-auto.hu/hu/torlolapat/opel-astra-h-kombi-1-6-77kw_v18074_g298.html

Link to comment
Megosztás:

Na, de amiért benéztem ide eredetileg:

Kb egy hónapja beszélgettünk itt az ablaktörlő lapátokról. Sokan dicsértétek a Boscht így azt vettem még akkor. De csak vasárnap volt alkalmam esőben kipróbálni. Törölni jól töröl. De van valami ami nagyon idegesít! Amikor végállásból átfordul a lapát, ahogy átfordul a gumi van egy elég intenzív hangja. A GM még 3 évesen is hangtalanul törölt.

Ez nektek is ilyen, vagy csak be kell járatódnia?

Nekem is bosch van.

Nincs hangja, vagy legalábbis nem olyan, ami zavarna, ugyanis eddig nem tűnt fel. :)

Este megyek majd az autóval, kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Én is pont ezzel kapcsolatban szerettem volna írni. :)

Nálunk a céges kocsikon valami "budget" van. Hogy mi a márkája pontosan meg nem mondom. Ha megyek vele, vagy arra járok az udvaron és nem felejtem el, megnézem. Azt tudom, hogy már láttam ilyet hipermarketekben is és eléggé olcsó volt. A minősége is szerintem elfogadható egy szezonig mindenképp.

Na, de amiért benéztem ide eredetileg:

Kb egy hónapja beszélgettünk itt az ablaktörlő lapátokról. Sokan dicsértétek a Boscht így azt vettem még akkor. De csak vasárnap volt alkalmam esőben kipróbálni. Törölni jól töröl. De van valami ami nagyon idegesít! Amikor végállásból átfordul a lapát, ahogy átfordul a gumi van egy elég intenzív hangja. A GM még 3 évesen is hangtalanul törölt.

Ez nektek is ilyen, vagy csak be kell járatódnia?

2 hete vettem Valeo X-tremet a VW-re... Pont ugyanez volt a jelenség, 1-2 nap alatt szerencsére elmúlt, a szélvédőmosó használata szerintem kicsit gyorsította is, ezt a folyamatot, de az elején engem is felidegesített, hogy búg a 7ezer ft-os lapát... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A hűtőfolyadékra van valami előírás?

Vagy tölthetnek bele olyat, ami alumínium hűtőhöz jó?

Sajnos az egyik csövem csepeg és rá kell töltenem.

Most rózsaszínű van benne, valami nemét, már nem tudom milyen.

Szia!

Vagy a gyári GM-est válaszd vagy g12-est, alusat, általában rózsaszín...

Felesleges eltérni a gyáritól, mert alig, vagy egyáltalán nem drágább:)!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na, de amiért benéztem ide eredetileg:

Kb egy hónapja beszélgettünk itt az ablaktörlő lapátokról. Sokan dicsértétek a Boscht így azt vettem még akkor. De csak vasárnap volt alkalmam esőben kipróbálni. Törölni jól töröl. De van valami ami nagyon idegesít! Amikor végállásból átfordul a lapát, ahogy átfordul a gumi van egy elég intenzív hangja. A GM még 3 évesen is hangtalanul törölt.

Ez nektek is ilyen, vagy csak be kell járatódnia?

Ma este meghallgatóztam az ablaktörlőt.

Van hangja nekem is amikor a függőleges helyzetből átfordul, de nem zavaró. Éppen, hogy csak hallani, ha odafigyelek. Eddig nem tűnt fel, csak most, hogy direkt figyeltem, tehát nem zavaró.

Link to comment
Megosztás:

Ma este meghallgatóztam az ablaktörlőt.

Van hangja nekem is amikor a függőleges helyzetből átfordul, de nem zavaró. Éppen, hogy csak hallani, ha odafigyelek. Eddig nem tűnt fel, csak most, hogy direkt figyeltem, tehát nem zavaró.

Akkor valószínű nem ugyan arról a hangról beszélünk. Az enyém irdatlanul nyikorog. Még 130-as tempónál is jól hallani.

Viszont kipróbáltam tegnap este, ha ablakmosó folyadékot spriccelek és nem csak az esővíz van a felületen, akkor elhallgat. Kb 1-2 percig, aztán újra kezdi.

Remélem hogy ez el fog múlni ha bejáratódik. Mert komolyan már azon voltam, hogy visszateszem a 3 éves használt GM-et. Végül is még az sem volt olyan gyatra...

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószínű nem ugyan arról a hangról beszélünk. Az enyém irdatlanul nyikorog. Még 130-as tempónál is jól hallani.

Viszont kipróbáltam tegnap este, ha ablakmosó folyadékot spriccelek és nem csak az esővíz van a felületen, akkor elhallgat. Kb 1-2 percig, aztán újra kezdi.

Remélem hogy ez el fog múlni ha bejáratódik. Mert komolyan már azon voltam, hogy visszateszem a 3 éves használt GM-et. Végül is még az sem volt olyan gyatra...

Akkor valóban nem ugyanarról.

Nem emlékszem rá, hogy amikor megvettem hangosabb volt-e.

Nekem már több, mint 2 éve fent van, lehet ezért nem hangos.

Link to comment
Megosztás:

Most kezdtünk bontani 2 db autót, ezért van egy pár dolgom Astrához, belső, külső és motoralkatrészek. (nem töröttek ,csak nem lehet itthon forgalomba helyezni)

Akit érdekel valami keressen privátban.

jó állapotú bal első ülés keresek. Esetleg?
Link to comment
Megosztás:

Valaki políroztatott már fényszórót?

Az enyémek már enyhén mattak, ill. nap hatására főleg a felső része kicsit "pikkelyes".

Több helyen azt írják, hogy tesznek rá valamilyen lakkot, hogy megelőzzék a mattulást. Máshol meg azt, hogy ők nem tesznek, mert a lakk miatt mattul.

A fene se tudja mi az igazság? Ha már valaki csináltatott ilyet, érdekelne, hogy milyen tapasztalata van.

Link to comment
Megosztás:

Valaki políroztatott már fényszórót?

Az enyémek már enyhén mattak, ill. nap hatására főleg a felső része kicsit "pikkelyes".

Több helyen azt írják, hogy tesznek rá valamilyen lakkot, hogy megelőzzék a mattulást. Máshol meg azt, hogy ők nem tesznek, mert a lakk miatt mattul.

A fene se tudja mi az igazság? Ha már valaki csináltatott ilyet, érdekelne, hogy milyen tapasztalata van.

Én két éve csináltam meg, azóta is úgy néz ki, mint az új. 2000-es vízpapírral megcsiszoltam és 3M-es polírpasztával meg lett polírozva először zöld kupakossal (durva), utána sárgával (finom).

Link to comment
Megosztás:

Én két éve csináltam meg, azóta is úgy néz ki, mint az új. 2000-es vízpapírral megcsiszoltam és 3M-es polírpasztával meg lett polírozva először zöld kupakossal (durva), utána sárgával (finom).

Akkor ezek szerint nem ment rá semmilyen lakk.

Köszi a tippet. Rákeresek a 3M-es polirpasztára.

Link to comment
Megosztás:

Én két éve csináltam meg, azóta is úgy néz ki, mint az új. 2000-es vízpapírral megcsiszoltam és 3M-es polírpasztával meg lett polírozva először zöld kupakossal (durva), utána sárgával (finom).

Még egy kérdés a polírozással kapcsolatban:

hol vetted a 3M pasztákat? Mindenhol csak 1L-es kiszerelésben van >10eFt-ért, az 1L-el meg szerintem az egész lakótelep lámpáját ki lehet polírozni. Gondolom elég lenne 1dl is.

Vagy van esetleg valami készlet? Csak mert a TurtleWax-nak van ilyen készlete.

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés a polírozással kapcsolatban:

hol vetted a 3M pasztákat? Mindenhol csak 1L-es kiszerelésben van >10eFt-ért, az 1L-el meg szerintem az egész lakótelep lámpáját ki lehet polírozni. Gondolom elég lenne 1dl is.

Vagy van esetleg valami készlet? Csak mert a TurtleWax-nak van ilyen készlete.

Van autófényező haverom és nála csináltam meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.