Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Félre értettél a fékek és a futómű az nem téma, na de a Z18xe ecoszar motor az gáz.Mintha csak egy prototípus lenne aminek még kell 20 év hogy kifejleszék a hétköznapi használatra alkalmas változatát.

Nekem most "tartalék" motor van az 1.8-as (Z18XE) astrámban, mivel a gyári motort nem akartam "szétcsapni". Ez is Z18XE,150ekm van benne, amiből 80 ezret feltuningolva ment eddig, és most kezdte el csipegetni az olajat (1dl/1200-1500km). Pedig rendesen fel van húzva olyan 175-180LE közé.

Ezen kívül motorikusan semmi komoly gondom nem volt.

A te autódban valami nagyon nem stimmel... A 2 motorcsere nagyon durván hangzik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Kérdésem az lenne hogy mennyire macerás ülésfűtest szereltetni utólag a kocsiba? Astra H 2005-s, az ülésekbe még airbag is van. Van esetleg valakinek tapasztalata e terén, aki utólag tetette bele?

Én raktam bele tavasszal.

Szét kell szedni teljesen az ülést. Nekem jó 3 óra volt szétszedni a 2 első ülést.

A légzsák a legkevesebb. Csak ki kell csavarni 3 csavart és lehúzni a csatlakozót (persze akksi leszedés után).

Összeszerelni már gyorsabb volt. Én nem az eredeti fém kapcsokkal raktam vissza a huzatot, hanem gyorskötözővel. Ebből kell vagy 60db a két üléshez.

Amit ajánlok, hogy ne fűtőszálas, hanem karbon szálas fűtőbetétet vegyél bele. Jobban is fűt és nem tud elszakadni.

Link to comment
Megosztás:

Ez engen is érdekel. Ajánlanál pontos típust is esetleg?

Pozitiv honnan jött? Kapcsolók hová kerültek?

Jó pár helyen lehet ilyen karbonszálas ülésfűtést kapni.

De itt egy ismertető a karbonszálas típusról: http://www.autodvd.hu/auto-extrak/ulesfutes

Nekem ki volt vezetékelve gyárilag, így szereztem bele gyári kapcsolót. Ill. az ülésbe kellett egy-egy teljesítményelektronika, ami a kapcsoló állástól fűggően kapcsolja a teljesítményt. Meg kellett egy relé a REC modulba is, ill. ha jól emlékszem, akkor programoznom is kellett.

Bontóból jó áron össze lehet ezeket vadászni (kivéve a fűtőlapok, amiket újonnan vettem).

Link to comment
Megosztás:

És honnan lehet tudni hogy be van e már vezetékezve, meg a gyári kapcsolok az fel mennének a kozpontizár mellé meg a vészvillogo kapcsolo kozé? de nekem ott nincs már csak 1 szabad hely akkor ott is vágni kell helyet neki? és mennyiből úsztad meg ha lehet tudni ...

thx

Link to comment
Megosztás:

És honnan lehet tudni hogy be van e már vezetékezve, meg a gyári kapcsolok az fel mennének a kozpontizár mellé meg a vészvillogo kapcsolo kozé? de nekem ott nincs már csak 1 szabad hely akkor ott is vágni kell helyet neki? és mennyiből úsztad meg ha lehet tudni ...

thx

A vészvillogó és a mellette lévő gombok egybe vannak. Nekem is vágni kellett, hogy beférjen a 6 gombos (+ vészvillogó) modul, de így nem kellett új középkonzol.

Ezt én már régebben vettem (3-4 éve).

Én megnéztem az ülés alatt, nekem volt egy plusz csatlakozó 3 vezetékkel (fekete, barna, meg a harmadikra már nem emlékszem), azokat kimértem. A fekete hátra ment a REC-be a reléhez (biztosítékhoz), a 3. pedig a középkonzol csatlakozóhoz (ha kell meg tudom nézni a színeket).

Hát elég akciósan jutottam hozzá dolgokhoz:

A fűtőbetétek 2 ülésre 18eFt volt újonnan.

Az ülés alá az elektronika 1eFt bontott autóból kéz alatt.

A relét boltba vettem, új, ha jól emlékszem 1eFt volt. A 2 biztosíték benne volt a REC-ben.

A kapcsoló modult már évekkel ezelőtt vettem, mikor parkolóradart szereltem be, mert a gyári kapcsolóra és visszajelzőre van bekötve a tolatóradar. És akkor már olyan kapcsolómodult vettem, amiben volt ülésfűtés kapcsoló is, hátha egyszer lesz ülésfűtésem. Azt annak idején bontóból 6eFt-ért vettem (ha még jól emlékszem).

Összesen az ülésfűtés most nekem 20eFt a két ülésre, és kb. olyan 8 órám összesen.

Most olyan, mint a gyári, nincsennek utólagos gombok, vezetékek, biztosíték, stb.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hát alánéztem az ülések alá nekem is van ott olyan vastagabb vezeték barna meg még 2 db fekete, meg olyan mintha 2 db csatlakozó egymással szemben lenne bedugva. Hátul a REC ben van fent a jobb oldalon 2 relé egyforma fekete meg sárga, nincs több! szerintem oda biztos kellesz majd venni.

Meg még aszt szeretném tudni hogy az fütöpanel csatlakozóját hogy kötötted rá a már meglévő csatlakozóba?

és ha veszek a műszerfalba + kapcsolót akkor az is arról a csatlakozóból fog majd működni, vagy ezt előbb szét kellene szedni megnézni tutira hogy be van e ott is kábelozva?

Link to comment
Megosztás:

Hát alánéztem az ülések alá nekem is van ott olyan vastagabb vezeték barna meg még 2 db fekete, meg olyan mintha 2 db csatlakozó egymással szemben lenne bedugva. Hátul a REC ben van fent a jobb oldalon 2 relé egyforma fekete meg sárga, nincs több! szerintem oda biztos kellesz majd venni.

Meg még aszt szeretném tudni hogy az fütöpanel csatlakozóját hogy kötötted rá a már meglévő csatlakozóba?

és ha veszek a műszerfalba + kapcsolót akkor az is arról a csatlakozóból fog majd működni, vagy ezt előbb szét kellene szedni megnézni tutira hogy be van e ott is kábelozva?

Én az ülés alatti csatlakozót mindennel együtt vettem egy kiberhelt ülésből egy bontott autóból.

Azért a műszerfal kapcsolókhoz menő csatlakozók vezetékeit kimérném, hogy megvan-e az ülés alatt a másik vége. Ill. a +12V és a földet is kimérném.

A középső kapcsoló csatlakozó 3-as (barna/szürke; vezetőülés) és 9-es (fekete/sárga; utasülés) csatlakozója megy az ülés alá.

Az ülés alatti csatlakozó 7-es érintkezője a közékonzol kapcsolósor csatlakozóba van kötve (3-as, vagy 9-es; lásd fentebb).

Az ülés alatti csatlakozó 8-as érintkezője (fekete vezeték) megy a REC-be (FR39, FR40-es biztosíték;15A-es). Az ülésfűtéshez a feszültséget a K2-es relé adja (alul van a REC-ben).

Az ülés alatti csatlakozó 9-es érintkezője (barna) megy a negatívra (karosszéria).

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm kielégítő válaszod :D Azért az már biztató hogy az ülés alatt látni barna/fekete/szurke vezetékeket, meg melette még 1 csatlakozo gondolom az az Airbag-é . Relé meg biztositék az nincs de az a legkevesebb, na akkor majd tavasszal megbontom a műszerfalat és kimérem. Koszi még egyszer

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm kielégítő válaszod :D Azért az már biztató hogy az ülés alatt látni barna/fekete/szurke vezetékeket, meg melette még 1 csatlakozo gondolom az az Airbag-é . Relé meg biztositék az nincs de az a legkevesebb, na akkor majd tavasszal megbontom a műszerfalat és kimérem. Koszi még egyszer

Nincs mit. Örülök, ha segítet.

Link to comment
Megosztás:

En egyszerubben oldottam meg. Autos uzletben kaptam futheto uleshuzatot, szivargyujtorol megy, ket fokozatu, nagyon melegit es nyarun szedem ki. Igaz latszik a kabel, dehat mas ketyereknek is vannak kabelei.( radarerzekeloGPS)

Én az ülés alatti csatlakozót mindennel együtt vettem egy kiberhelt ülésből egy bontott autóból.

Azért a műszerfal kapcsolókhoz menő csatlakozók vezetékeit kimérném, hogy megvan-e az ülés alatt a másik vége. Ill. a +12V és a földet is kimérném.

A középső kapcsoló csatlakozó 3-as (barna/szürke; vezetőülés) és 9-es (fekete/sárga; utasülés) csatlakozója megy az ülés alá.

Az ülés alatti csatlakozó 7-es érintkezője a közékonzol kapcsolósor csatlakozóba van kötve (3-as, vagy 9-es; lásd fentebb).

Az ülés alatti csatlakozó 8-as érintkezője (fekete vezeték) megy a REC-be (FR39, FR40-es biztosíték;15A-es). Az ülésfűtéshez a feszültséget a K2-es relé adja (alul van a REC-ben).

Az ülés alatti csatlakozó 9-es érintkezője (barna) megy a negatívra (karosszéria).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan 1 éves az autó és vinni kellene szervízre! van valami jó szervíz? azaz ajánlott ? vagy vigyem oda ahol vettem? elvileg ajánlottak egy 15% kedvezmény munka és alkatrész díjra...csak ugye tudjuk,hogy ilyenkor egy kicist vastagabban fog a toll :)))

Szóval ha tudnátok segíteni ez ügyben megköszönném!

üdv balázs

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan 1 éves az autó és vinni kellene szervízre! van valami jó szervíz? azaz ajánlott ? vagy vigyem oda ahol vettem? elvileg ajánlottak egy 15% kedvezmény munka és alkatrész díjra...csak ugye tudjuk,hogy ilyenkor egy kicist vastagabban fog a toll :)))

Szóval ha tudnátok segíteni ez ügyben megköszönném!

üdv balázs

Ha van egy jó szervíz, az engem is érdekelne.

Én nekem 10 éves lesz az autó, de még jó szervízt nem találtam (nálam a jó: nem gányolnak, nem cseszik el jobban az autót, nem számláznak olyan dolgokat, amit nem cseréltek, és nem csillagászati árakat kérnek)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lassan 1 éves az autó és vinni kellene szervízre! van valami jó szervíz? azaz ajánlott ? vagy vigyem oda ahol vettem? elvileg ajánlottak egy 15% kedvezmény munka és alkatrész díjra...csak ugye tudjuk,hogy ilyenkor egy kicist vastagabban fog a toll :)))

Szóval ha tudnátok segíteni ez ügyben megköszönném!

üdv balázs

Gondolom a garancia miatt akarod márkaszervizbe vinni. Szerintem egy első szerviz nem áll sokból, olajcsere, meg esetleg átvizsgálás, nem?

Nekem Budapesten a Wallis (Kerepesi út) elég szimpatikusnak tűnt. Egyszer oda vittem az autómat ingyenes tavaszi átvizsgálásra, meg most is ott nézettünk át egy eladó Astrát. Be lehetett menni, ott voltunk az autó mellett és minden kérdésre válaszoltak. Korábban vezérléscsere munkadíjára 20 eFt-ot mondtak, az otthoni szerelőm is ugyanennyit kért érte. Csak azért vittem hozzá, mert nem akartam még a 120 km-es utat is hozzácsapni, meg már bőven nem garis az autó. Persze ettől még másnak lehet negatív tapasztalata, véleménye velük.

Szóval egy olajcsere típustól függően 15-20 ezer körül megállhat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Gondolom a garancia miatt akarod márkaszervizbe vinni. Szerintem egy első szerviz nem áll sokból, olajcsere, meg esetleg átvizsgálás, nem?

Nekem Budapesten a Wallis (Kerepesi út) elég szimpatikusnak tűnt. Egyszer oda vittem az autómat ingyenes tavaszi átvizsgálásra, meg most is ott nézettünk át egy eladó Astrát. Be lehetett menni, ott voltunk az autó mellett és minden kérdésre válaszoltak. Korábban vezérléscsere munkadíjára 20 eFt-ot mondtak, az otthoni szerelőm is ugyanennyit kért érte. Csak azért vittem hozzá, mert nem akartam még a 120 km-es utat is hozzácsapni, meg már bőven nem garis az autó. Persze ettől még másnak lehet negatív tapasztalata, véleménye velük.

Szóval egy olajcsere típustól függően 15-20 ezer körül megállhat.

hat igen, nagyon remelem,hogy csak annyi lenne vele a munka...bár már eladás után pár honappal a csomagtartó zár nem igazán volt 100as meg a váltónal a 2be tétel nem az igazi...

na ezeket majd mindenkepp meg kell néznem...

Link to comment
Megosztás:

Ha van egy jó szervíz, az engem is érdekelne.

Én nekem 10 éves lesz az autó, de még jó szervízt nem találtam (nálam a jó: nem gányolnak, nem cseszik el jobban az autót, nem számláznak olyan dolgokat, amit nem cseréltek, és nem csillagászati árakat kérnek)

Kétéves szervízre Opelszervízben 61000 volt a végösszeg.olaj,szűrő,pollen és levegőszűrő átvizsgálás és fékolajcsere volt.kissé sokallom mai szemmel a 2009 es árakat.
Link to comment
Megosztás:

Kétéves szervízre Opelszervízben 61000 volt a végösszeg.olaj,szűrő,pollen és levegőszűrő átvizsgálás és fékolajcsere volt.kissé sokallom mai szemmel a 2009 es árakat.

Ezek szerint szervize is válogatja, hogy hol mit mennyiért csinálnak, mert ez nagyon sok. Nálam tavaly előtt ugyan ez volt + még egy vezérléscsere. Mindenből gyári, természetesen számlával, garanciával és nem fizettem sokkal többet. Igaz a vezérlés meg a szűrők is szerviz4+-ban voltak.

Link to comment
Megosztás:

A gyári oldalsó díszléc ragasztva van, ha jól gondolom!?

Ha leszedem vissza tudom valamivel ragasztani vagy másikat kell vennem?

Mért akarod levenni?

Egyébként valami jó erős ragasztó lehet, mert a léc alá szorult port magasnyomású mosóval szoktam kimosni. Közvetlenül az illesztéshez nyomom a 130 bárt és még soha nem engedett el.

Link to comment
Megosztás:

Mért akarod levenni?

Egyébként valami jó erős ragasztó lehet, mert a léc alá szorult port magasnyomású mosóval szoktam kimosni. Közvetlenül az illesztéshez nyomom a 130 bárt és még soha nem engedett el.

Át akarom fóliázni az autómat, de múltkor nem vettem le a lécet, most pedig szeretném...

A másik autónkon pedig nincs léc és semmi nyom a rögzítéshez, ezért gondoltam, hogy ragasztva van.

Mivel lehetne visszaragasztani?

OPC line tetőspoilert nem tudod hogy lehet leszedni? :)

Ott se látok semmilyen csavart.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.