Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Vagy mintha az izzítás alatt nem lenne gerjesztése a generátornak, mintha ki lenne kapcsolva.

Van toltoaram izzitas kozben is, mertuk...

Ami erdekes volt, az az, hogy rogton inditas utan 14 V korul volt, utana ment le. Szoval vagy az izzito aramkor, vagy az akku csinal valami nagyon rafinalt trukkot.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam a termosztátos írásodat, nekem azzal szerencsére nincs gond. Szépen bemelegszik 87-89 fokig folyamatos használatnál. Még a múlt pénteki hóviharban is.

A menetfény nekem is be van állítva, de ha kikapcsolom legfeljebb egy-két tizedet jelent a feszültségben. A motorhőmérséklet, mint kiderült az izzításban befolyásolja. Ha pl kint tizen fokok vannak, nincs ez az esés, végig 14V körül van nekem is.

Tegnap menetem haza, 11,5V-ot mutatott a kijelző, miközben 2300 körül pörgött a motor. Egyébként pont tegnap próbáltam ki azt is, hogy mikor 12V alá ment a feszültség leállítottam a motort. Látszott, hogy az akku szépen kezdett magához térni, tizedenként ment fel 12,5V köré. Ekkor elég volt csak a gyújtást ráadni és azonnal leesett 11,7V-ra. Feltételezem az izzítás miatt. Indítás után azonnal fel 13,8V-ra majd másodperceken belül zuhant megint 12 alá.

Hogy az előtt is ilyen lett volna mielőtt hozzányúltak a generátorhoz, sajnos nem tudom. Azelőtt sose nézegettem. Fel se merült bennem, hogy ne lenne jó.

Szia!

Azért írtam, hogy egyforma a motorunk, szerintem a motorvezérlő is, tehát nekem is úgy működik az izzítás, és az utó izzítás is. Ennyi áramot nem fogyaszthat az izzítás szerintem. Pontosabban fogalmazva, ekkora feszültség esést nem okozhat. Szerintem. Valaminek még lennie kell, mert a többségnél nem így működik, ismét szerintem. Fizesd meg a jó hírű szakembert, és írd meg a végeredményt. Evvel a működéssel kinyírja az akkut jóval előbb mint normál esetben, szerintem.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Van toltoaram izzitas kozben is, mertuk...

Ami erdekes volt, az az, hogy rogton inditas utan 14 V korul volt, utana ment le. Szoval vagy az izzito aramkor, vagy az akku csinal valami nagyon rafinalt trukkot.

Szia!

Vagy a motorvezérlő? Késleltetett ülésfűtés? A haver merivájában olyan van. Vagy quick heat rendszer? Tudom, hogy egyszer már elvetettük, de valami piszkos sokat fogyaszt, és összekapcsolódik a hűtő víz hőmérsékletével. A másik, hogy ha jól emlékszem 30 A-t írtál, de a generátor többet is tud, ha ez kevés akkor a vezérlő mért nem ad neki több gerjesztést?

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Vagy a motorvezérlő? Késleltetett ülésfűtés? A haver merivájában olyan van. Vagy quick heat rendszer? Tudom, hogy egyszer már elvetettük, de valami piszkos sokat fogyaszt, és összekapcsolódik a hűtő víz hőmérsékletével. A másik, hogy ha jól emlékszem 30 A-t írtál, de a generátor többet is tud, ha ez kevés akkor a vezérlő mért nem ad neki több gerjesztést?

Ket kabel van parhuzamosan kotve, es az egyiken mertuk a 30 ampert, ugyhogy az siman jo lehet.

De az egyertelmu volt, hogy ahogy az izzitas kikapcsolt, akkor ugrott meg a feszultseg, azaz nem kell mashol keresgelni szerintem. Persze lehet az is, hogy az izzitas + valami egyeb vesz fel annyit, ami mar sok, de igy az sem biztos, hogy ez hiba. Vegulis az akku pont azert van, hogy ha a generator nem ad eleg kakaot, akkor potolja; csak az a lenyeg, hogy hosszabb tavon tobb menjen bele, mint amennyi kijon :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja-e valaki, hogy az Opel EPC programban lehet-e úgy szűkíteni a keresést, hogy csak az én autómról adjon információt. Ezt azért kérdezem, mert, amikor használom (ahogyan én használni tudom), akkor az alvázszám alapján is csak általános adatokat ad a program. Pl.: A sebességváltónál keresgélve két típusú váltót ajánl, majd ebből lehet választani, tehát az egyéni alvázszám begépelése után a gép tőlem kérdezi meg, hogy milyen váltó van az autómban, nem „ő” mondja meg nekem. Ugyanez a helyzet a motoroknál illetve minden olyan alkatrésznél, amelyből nem csak egy fajtát szoktak beszerelni. Az autó egyéni felszereltségét, pedig elő lehet hívni a programból.

Hátha valakit érdekel: A saját autóm felszereltségével úgy jártam, -amikor újonnan megvettem-, hogy megkaptam a kocsi összes papírját, de sehol nem találtam olyasmit, ami a konkrét felszereltségre utalt volna, az Essentia+ megnevezésen kívül. Az ügyben írtam egy levelet a kereskedésnek, -ahol az autót vettem -, de ők nem tudtak(!!!!!!) válaszolni és továbbították a kérdésemet a magyarországi Opel képviseletnek, ahonnan hetek múlva megérkezett a kimerítő válasz, angolul. Közben itt a fórumon is megszellőztettem az ügyet, és nagyon hamar kaptam is egy listát magyarul.

Jelenlegi kérdésemet , azért itt teszem fel, mert biztos van rajtam kívül is sok olyan fórumozó, akit érdekel az említett dolog, és érdemben hozzá tud szólni a témához. Számtalanszor felmerültek azok a kérdések, hogy be van-e építve egy kuplung kapcsoló, vagy van-e vezeték valamelyik szenzorhoz, vagy éppen a hátsó szivargyújtóhoz, de sorolhatnám tovább. A válasz általában az, hogy meg kell nézni az autót. Szerintem létezik megoldás az EPC-ben. Az én elgondolásom alapján ezek az autók úgy készültek (legalábbis remélem), hogy az összeszerelő üzemben kaptak egy dokumentációt arról, hogy, hogyan, és amilyen alkatrészekből kell megépíteni egy konkrét autót, nem pedig azt rakni bele, ami épp van raktáron.

Tehát azt gondolom, hogy az EPC programbéli keresést valamilyen módszerrel le lehet szűkíteni egy egyedi autóra.

Remélem, hogy igazam van, és valaki ismeri a megoldást

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Ket kabel van parhuzamosan kotve, es az egyiken mertuk a 30 ampert, ugyhogy az siman jo lehet.

De az egyertelmu volt, hogy ahogy az izzitas kikapcsolt, akkor ugrott meg a feszultseg, azaz nem kell mashol keresgelni szerintem. Persze lehet az is, hogy az izzitas + valami egyeb vesz fel annyit, ami mar sok, de igy az sem biztos, hogy ez hiba. Vegulis az akku pont azert van, hogy ha a generator nem ad eleg kakaot, akkor potolja; csak az a lenyeg, hogy hosszabb tavon tobb menjen bele, mint amennyi kijon :)

Szia!

Az izzítás biztos, hogy nem megy folyamatosan perceken keresztül! Egy izzítási ciklus ezeknél a gyertyáknál 3-5 másodperc! Ha túl sokáig adsz neki áramot felrobban, szét ég. Ezeknek a gyertyáknak, 0,2-0,3 ohm az ellenállása, ha jól számolom, akkor kb 50-60 amper körül van az áram igénye, de ez nem biztos, fizikából elég gyenge voltam :icon1: Optimális esetben a z17dth motor 5-8 percen belül eléri a 40 fokot, az izzító gyertya egy percet nem bír ki! Ezek a gyertyák 3 mp után fehéren izzanak. Kizárt, hogy több percig folyamatosan működjenek. Szóval én ezt a lehetőséget kizárnám, és mindenképpen szakemberhez vinném!

Üdv!

:hiya:

Link to comment
Megosztás:

Az izzítás biztos, hogy nem megy folyamatosan perceken keresztül! Egy izzítási ciklus ezeknél a gyertyáknál 3-5 másodperc! Ha túl sokáig adsz neki áramot felrobban, szét ég. Ezeknek a gyertyáknak, 0,2-0,3 ohm az ellenállása, ha jól számolom, akkor kb 50-60 amper körül van az áram igénye, de ez nem biztos, fizikából elég gyenge voltam :icon1: Optimális esetben a z17dth motor 5-8 percen belül eléri a 40 fokot, az izzító gyertya egy percet nem bír ki! Ezek a gyertyák 3 mp után fehéren izzanak. Kizárt, hogy több percig folyamatosan működjenek. Szóval én ezt a lehetőséget kizárnám, és mindenképpen szakemberhez vinném!

Utoizzitas biztos van; hogy pontosan hogy mukodik, azt nem tudom. Ugy mertunk, hogy az egyik gyertyarol le volt veve a kabel, es azon 12V volt, amig a viz el nem erte a 38 fokot. Lehet, hogy ha rajta van a gyertya, akkor az aram, vagy valami mas parameter alapjan szaggatja a tapjat, de az is teny, hogy minel melegebb a gyertya, annal nagyobb az ellenallasa. Azaz nem okvetlenul eg szet, plane, ha direkt ugy van csinalva.

http://www.boschautoparts.com/BAP_Technical_Resources%2FDiesel%20Parts%2F201232_GlowPlugTechGd08.pdf

Itt azt irjak, hogy harom percig mehet inditas utan, persze a vezerlo altal szabalyozva.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

(...) Ezek a gyertyák 3 mp után fehéren izzanak. Kizárt, hogy több percig folyamatosan működjenek. Szóval én ezt a lehetőséget kizárnám, és mindenképpen szakemberhez vinném!

Általános esetben pár másodpercig megy csak nagy áram, utána szépen ahogy felmelegszik felmegy az ellenállása és beáll az áram 6-10A körülire, ezzel együtt a hőmérséklet is. Ezt utána bírja sokáig is.

pl.:

pcGlow10.gif

Link to comment
Megosztás:

Utoizzitas biztos van; hogy pontosan hogy mukodik, azt nem tudom. Ugy mertunk, hogy az egyik gyertyarol le volt veve a kabel, es azon 12V volt, amig a viz el nem erte a 38 fokot. Lehet, hogy ha rajta van a gyertya, akkor az aram, vagy valami mas parameter alapjan szaggatja a tapjat, de az is teny, hogy minel melegebb a gyertya, annal nagyobb az ellenallasa. Azaz nem okvetlenul eg szet, plane, ha direkt ugy van csinalva.

http://www.boschautoparts.com/BAP_Technical_Resources%2FDiesel%20Parts%2F201232_GlowPlugTechGd08.pdf

Itt azt irjak, hogy harom percig mehet inditas utan, persze a vezerlo altal szabalyozva.

Igen, elolvastam én is, bár lejjebb meg azt írja a hibás gyertyák alatt, hogy 6 voltos működésre tervezték őket, ha jól értelmezem, és az első két gyertya a túlfeszültségtől, a harmadik pedig nem értem pontosan, hogy rossz vezérlés, vagy befecskendezés, vagy milyen időzítés miatt ment tönkre. És a képek fölött van még a folyamatos ciklus is. Azt nem zárom ki, hogy 6 volton a gyertya bírja 3 percig is, de 12-n nem próbálnám meg :icon1: Én cseréltem egyet, mert szakadt volt, azon 11 v van felírva.

Más!

Ha jól emlékszem Cserenkov írta régebben, hogy neki egyáltalán nem jelez az izzítás visszajelzője.

Ahogy már írtam nekünk egyforma a motorunk, és az enyém nem produkál ilyet. Az izzítás jelző 14 fok-nál már felvillan, és minél hidegebb van annál hosszabban jelez. Lehet, hogy neki alapvetően gondja van az izzítással, és abból ered ez túlzott áramfelvétel. A gyertyákat kimértétek gondolom, mindegyik normál értéket mutatott? Az biztos, hogy nem mi, itt a fórumon fogjuk megoldani a problémát, viszont abban egyet értünk, hogy nem a generátor a ludas, hanem valami piszkos nagy áramot zabál.

Üdv!

:hiya:

Link to comment
Megosztás:

Általános esetben pár másodpercig megy csak nagy áram, utána szépen ahogy felmelegszik felmegy az ellenállása és beáll az áram 6-10A körülire, ezzel együtt a hőmérséklet is. Ezt utána bírja sokáig is.

pl.:

pcGlow10.gif

Ez a tábla is csak 60 mp, mint a bosch cikkben. Ha ők azt írják, akkor biztos bírja 3 percig. De ez csak egy adalék,mert az után izzításra képes gyertyák biztos másképp működnek, mint a régiek. A fémek ellenállása nem változik jelentősen a hőmérséklet hatására, de az biztos, hogy én rosszul kalkuláltam az áramerősséget, mert itt még a legmagasabb is csak fele harmada, de ahogy írtam, fizikából elég gyenge voltam. Viszont ez megfelelhet a bosch cikkben szereplő 6 voltnak szerintem, és csúsztat mint a marketing általában. Nem tudom!De ahogy írtam már, nem mi leszünk a megoldás, és nem is az a szerviz ahova eddig hordta Cserenkov az autóját :D

Link to comment
Megosztás:

A gyertyákat kimértétek gondolom, mindegyik normál értéket mutatott?

Nem mertuk, mert nem tudom, mi a normal ertek, es tized ohmokat amugy sem egyszeru pontosan merni...

Az valoban gyanus, hogy az izzitasvezerlo nem jelez vissza, de ha feltesszuk, hogy o a hunyo, es tul nagy aramot ereszt a gyertyakra, akkor azok mar elegtek volna... Ebben az esetben pedig csak akkor allna fenn tovabbra is a gond, ha rovidzarra egtek, ami nem lehetetlen, de azert fura.

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok az eddigi értekezéseteket, most volt időm visszaolvasni.

"...5-8 percen belül eléri a 40 fokot..." Pontosan eddig megy az utóizzítás, kimértük. 12V-ot és ha jól emlékszem gyertyánként 10A-t mértünk a gyertyapipa vezetékén.

Ha lehúzom az egyik gyertyapipát vagy az izzításvezérlőt, azonnal dobja rá a hibakódot. Alap esetben semmit, minden rendben talál.

Múlt hétvégén reggel -17 fokban is szinte azonnal indult az autó.

Jövő héten sajnos nem tudom nélkülözni a kocsit mert elég sok rohangálni valóm lesz, de utána beviszem az említett szervizbe. Kíváncsi vagyok mit mondanak rá.

Amúgy azt se értem, hogy az mitől van, hogy ha álló helyzetben nyomok egy kis gázt, akkor azért följebb megy a feszültség, de ha haladok az autóval, semmi, nem is reagál rá.

Na, remélem egyszer kiderül...

U.i: a generátor felfogatás megoldódott. Került bele egy kicsivel hosszabb csavar. Tökéletes.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok az eddigi értekezéseteket, most volt időm visszaolvasni.

"...5-8 percen belül eléri a 40 fokot..." Pontosan eddig megy az utóizzítás, kimértük. 12V-ot és ha jól emlékszem gyertyánként 10A-t mértünk a gyertyapipa vezetékén.

Ha lehúzom az egyik gyertyapipát vagy az izzításvezérlőt, azonnal dobja rá a hibakódot. Alap esetben semmit, minden rendben talál.

Múlt hétvégén reggel -17 fokban is szinte azonnal indult az autó.

Jövő héten sajnos nem tudom nélkülözni a kocsit mert elég sok rohangálni valóm lesz, de utána beviszem az említett szervizbe. Kíváncsi vagyok mit mondanak rá.

Amúgy azt se értem, hogy az mitől van, hogy ha álló helyzetben nyomok egy kis gázt, akkor azért följebb megy a feszültség, de ha haladok az autóval, semmi, nem is reagál rá.

Na, remélem egyszer kiderül...

U.i: a generátor felfogatás megoldódott. Került bele egy kicsivel hosszabb csavar. Tökéletes.

Szia!

Kíváncsian várom a megoldást!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Amúgy azt se értem, hogy az mitől van, hogy ha álló helyzetben nyomok egy kis gázt, akkor azért följebb megy a feszültség, de ha haladok az autóval, semmi, nem is reagál rá.

Na, remélem egyszer kiderül...

Biztos nonemu az auto :)

Abbol kiindulva, hogy kozvetlenul inditas utan is neha jo a feszultseg, valami idoszakos zarlat is lehet, akar az egyik izzitogyertyaban is, es akkor az neha tul nagy aramot vesz fel.

Ezt meg is lehetne merni, csak a hozzaferes kerdeses, de bontobol szerzett kabelbol, es egy regi gyertyabol gyartva egy toldot mar gyerekjatek. Sot akar lehet negy toldot is gyartani :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi srácok az eddigi értekezéseteket, most volt időm visszaolvasni.

"...5-8 percen belül eléri a 40 fokot..." Pontosan eddig megy az utóizzítás, kimértük. 12V-ot és ha jól emlékszem gyertyánként 10A-t mértünk a gyertyapipa vezetékén.

Ha lehúzom az egyik gyertyapipát vagy az izzításvezérlőt, azonnal dobja rá a hibakódot. Alap esetben semmit, minden rendben talál.

Múlt hétvégén reggel -17 fokban is szinte azonnal indult az autó.

Szia!

Ma indításkor megnéztem én is. Amikor a gyújtást/izzítást megkapta,11.7-ről leesett 11.1 V-ra, de érdekes módon az AC elhallgatása után elkezdett visszamenni 11.7 V környékére. Majd indítás közben 8.6 V-ig esett, de ahogy beindult, néhány másodperc múlva beállt 14.1 V-ra.

Most akkor nálam nincs utóizzítás, vagy a rendszer figyelembe veszi azt és felnyomja a feszültséget, majd amikor kikapcsol, akkor visszavesz belőle? Bár azt elfelejtettem megnézni, hogy elindulás után a vízhőfok tekintetében mennyire esett vissza a feszültség.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ma indításkor megnéztem én is. Amikor a gyújtást/izzítást megkapta,11.7-ről leesett 11.1 V-ra, de érdekes módon az AC elhallgatása után elkezdett visszamenni 11.7 V környékére. Majd indítás közben 8.6 V-ig esett, de ahogy beindult, néhány másodperc múlva beállt 14.1 V-ra.

Most akkor nálam nincs utóizzítás, vagy a rendszer figyelembe veszi azt és felnyomja a feszültséget, majd amikor kikapcsol, akkor visszavesz belőle? Bár azt elfelejtettem megnézni, hogy elindulás után a vízhőfok tekintetében mennyire esett vissza a feszültség.

Szia!

Elvileg van, de mivel rendesen működik, vagy nincs egyéb probléma rendben van a töltés. Ellenben a terhelt feszültségek elég alacsonyak.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Van toltoaram izzitas kozben is, mertuk...

Ami erdekes volt, az az, hogy rogton inditas utan 14 V korul volt, utana ment le. Szoval vagy az izzito aramkor, vagy az akku csinal valami nagyon rafinalt trukkot.

Sziasztok!

Kicseréltem az akkut. Pontosan ugyan úgy viselkedik, mint az eddigi akkuval.

Indítás után közvetlenül felugrik 14V-ra, majd zuhanni kezd. Egyébként jól látszik nyitott ajtónál az utastér világításon is, ahogy fokozatosan halványodik. Benyomtam mindkét ülésfűtést maximumra, tükörfűtéseket, páramentesítést, fényszórókat, reflektort, és mozgattam mindehez a kormányt, hogy a szervó is dolgozzon. Az eredmény: 10,8V járó motornál. :(

Megmozgattam az izzításvezérlő csatlakozását is. Semmi változás. :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicseréltem az akkut. Pontosan ugyan úgy viselkedik, mint az eddigi akkuval.

Indítás után közvetlenül felugrik 14V-ra, majd zuhanni kezd. Egyébként jól látszik nyitott ajtónál az utastér világításon is, ahogy fokozatosan halványodik. Benyomtam mindkét ülésfűtést maximumra, tükörfűtéseket, páramentesítést, fényszórókat, reflektort, és mozgattam mindehez a kormányt, hogy a szervó is dolgozzon. Az eredmény: 10,8V járó motornál. :(

Megmozgattam az izzításvezérlő csatlakozását is. Semmi változás. :(

Szia!

Az enyémmel is hasonló gond van, de nem pont ilyen.

Nálam indítás után nem ugrik fel a töltőfeszültség és sajnos nincs is köze a vízhőfokhoz.

Beindítás után kb. 12V a töltés. (Indítás közben van, 11 alá is esik.) Persze, ha kicsit odalépek neki, akkor megy feljebb, de ez is változó hogy milyen hidegben, mennyire. Ha elindulok, haladok egy olyan 1800-2000 körüli fordulaton, akkor jó a töltés, 14,0-14,2V közötti. De alapjáraton nincs meg a 14V, hanem ahogy melegszik, úgy nő fokozatosan, majd stabilizálódik 14,2V környékén, de nem függ a vízhőfoktól. Mondom ezt azért, mert egy megállás után, ha 50 fokos is a víz, akkor sincs egy ideig alapjáraton töltésem.

Sajnos mérni még mindig nem tudtam olyan alaposan, ahogy Te.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem az akkut. Pontosan ugyan úgy viselkedik, mint az eddigi akkuval.

Indítás után közvetlenül felugrik 14V-ra, majd zuhanni kezd. Egyébként jól látszik nyitott ajtónál az utastér világításon is, ahogy fokozatosan halványodik. Benyomtam mindkét ülésfűtést maximumra, tükörfűtéseket, páramentesítést, fényszórókat, reflektort, és mozgattam mindehez a kormányt, hogy a szervó is dolgozzon. Az eredmény: 10,8V járó motornál. :(

Megmozgattam az izzításvezérlő csatlakozását is. Semmi változás. :(

Akkor huzd le az izzitasvezerlot... Az onmagaban nem abnormalis, ha minden lehetseges fogyasztot bekapcsolva nem fedezi a generator a teljes fogyasztast, plane alapjaraton.

Az enyémmel is hasonló gond van, de nem pont ilyen.

Nálam indítás után nem ugrik fel a töltőfeszültség és sajnos nincs is köze a vízhőfokhoz.

Beindítás után kb. 12V a töltés. (Indítás közben van, 11 alá is esik.) Persze, ha kicsit odalépek neki, akkor megy feljebb, de ez is változó hogy milyen hidegben, mennyire. Ha elindulok, haladok egy olyan 1800-2000 körüli fordulaton, akkor jó a töltés, 14,0-14,2V közötti. De alapjáraton nincs meg a 14V, hanem ahogy melegszik, úgy nő fokozatosan, majd stabilizálódik 14,2V környékén, de nem függ a vízhőfoktól. Mondom ezt azért, mert egy megállás után, ha 50 fokos is a víz, akkor sincs egy ideig alapjáraton töltésem.

Sajnos mérni még mindig nem tudtam olyan alaposan, ahogy Te.

Az inditas kozbeni eses normalis. Az, hogy nincs toltes, nem igaz (akkor egne az ezt jelzo lampa), legfeljebb a toltoaram nem fedezi a teljes fogyasztast. Mivel kozvetlenul inditas utan az akku toltoarama is nagyobb, amit leirsz, az alapvetoen normalis viselkedes. Persze a mertek kerdeses; lehet, hogy a generator gyenge, es nem ad le akkora aramot, amekkorat nevlegesen kene, de ha ez nem okoz mas problemat, akkor szerintem nem kell foglalkozni vele.

Link to comment
Megosztás:

Akkor huzd le az izzitasvezerlot... Az onmagaban nem abnormalis, ha minden lehetseges fogyasztot bekapcsolva nem fedezi a generator a teljes fogyasztast, plane alapjaraton.

Ha semmilyen fogyasztó nincs bekapcsolva, csak jár a motor akkor se éri el a 12V-ot. Emelt fordulaton se. Szerintem ez nem normális.

Link to comment
Megosztás:

Kivettem az izzításvezérlőt az autóból.

Már gyújtásra sem aludt el a szervizlámpa és dobta azonnal a hibakódot.

Érdekes módon +1 foknál sem indult nehezebban, mint izzítással. Csak az első fél percben olyan volt a hangja a kocsinak, mint valami dízelmozdonynak. Szerintem néha kihagyott egy-két henger. :)

Néztem a feszültséget. Már kezdtem azt hinni hogy jó, mert percekig nem esett 13,8 alá. Majd azért lassan, kisebb mértékben mint eddig és nem olyan mélyre, csak 12,3V-ig ment le. De ahogy egy kis gázt adtam, egyből 14V-on volt.

Így viszont végképp nem értem... közre játszik az izzítás, de nem egyedül emiatt van az esés ezek szerint. Akkor most a generátor nem tölt eléggé, vagy mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Kivettem az izzításvezérlőt az autóból.

Már gyújtásra sem aludt el a szervizlámpa és dobta azonnal a hibakódot.

Érdekes módon +1 foknál sem indult nehezebban, mint izzítással. Csak az első fél percben olyan volt a hangja a kocsinak, mint valami dízelmozdonynak. Szerintem néha kihagyott egy-két henger. :)

Néztem a feszültséget. Már kezdtem azt hinni hogy jó, mert percekig nem esett 13,8 alá. Majd azért lassan, kisebb mértékben mint eddig és nem olyan mélyre, csak 12,3V-ig ment le. De ahogy egy kis gázt adtam, egyből 14V-on volt.

Így viszont végképp nem értem... közre játszik az izzítás, de nem egyedül emiatt van az esés ezek szerint. Akkor most a generátor nem tölt eléggé, vagy mi lehet?

Miert nem elegedtel meg 1-2 perc figyelessel? :)

Azzal eleg nehez barmit is kezdeni, hogy percek utan a generatorra, vagy a feszultsegszabalyzora rajon a dili... Plane, hogy ez normal hasznalatban lehet, hogy fel sem tunne, hiszen ott tobbnyire nem alapjaton megy a motor.

De meg azt is el tudom kepzelni, hogy ha percekig alapjaraton megy, akkor direkt veszi le a toltest, ki tudja, milyen okbol.

Link to comment
Megosztás:

Kivettem az izzításvezérlőt az autóból.

Már gyújtásra sem aludt el a szervizlámpa és dobta azonnal a hibakódot.

Érdekes módon +1 foknál sem indult nehezebban, mint izzítással. Csak az első fél percben olyan volt a hangja a kocsinak, mint valami dízelmozdonynak. Szerintem néha kihagyott egy-két henger. :)

Néztem a feszültséget. Már kezdtem azt hinni hogy jó, mert percekig nem esett 13,8 alá. Majd azért lassan, kisebb mértékben mint eddig és nem olyan mélyre, csak 12,3V-ig ment le. De ahogy egy kis gázt adtam, egyből 14V-on volt.

Így viszont végképp nem értem... közre játszik az izzítás, de nem egyedül emiatt van az esés ezek szerint. Akkor most a generátor nem tölt eléggé, vagy mi lehet?

Szia!

Becsülöm a kitartásod :D Viszont nem értem, hogy miből gondolod, hogy megtalálod azt a hibát, amit a nálad valószínűleg ezen a területen sokkal jobban képzett, a típust ismerő, márka továbbképzéseken résztvevő szerelők sem találtak meg? Azért ennek az autónak az elektronikája nem egy fakerék :icon10: Én tudom, hogy kihívás, meg büszkeség ha sikerül, de azt hiszem, hogy a Csaba66 kollégával végzett hibafeltárás kimerítette a laikus lehetőségeit, és elérted a lehetőségeid határát. Szerintem. Műszer, szaktudás, és típus ismeret nélkül ennyi. Vidd el egy jó hírű autóvillamosság szerelőhöz! Ez nem az a probléma amit itt a fórum oldalain fogunk megoldani :D

Üdv!

:hiya:

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Becsülöm a kitartásod :D Viszont nem értem, hogy miből gondolod, hogy megtalálod azt a hibát, amit a nálad valószínűleg ezen a területen sokkal jobban képzett, a típust ismerő, márka továbbképzéseken résztvevő szerelők sem találtak meg? Azért ennek az autónak az elektronikája nem egy fakerék :icon10: Én tudom, hogy kihívás, meg büszkeség ha sikerül, de azt hiszem, hogy a Csaba66 kollégával végzett hibafeltárás kimerítette a laikus lehetőségeit, és elérted a lehetőségeid határát. Szerintem. Műszer, szaktudás, és típus ismeret nélkül ennyi. Vidd el egy jó hírű autóvillamosság szerelőhöz! Ez nem az a probléma amit itt a fórum oldalain fogunk megoldani :D

Üdv!

:hiya:

Mint korábban írtam el fogom vinni. Azt is írtam, hogy hova és azt is hogy mért nem tudom most azonnal.

Az, hogy addig kíváncsiságból nézegetem és kipróbálom azokat a dolgokat, amit írtok, az ekkora bűn lenne?!

Szerintem a szakember munkáját is segíti a hibafeltárásban ha részletesen elmondom neki, hogy mit tapasztalok, mint hogy odaviszem neki, hogy nem jó a kocsi, találja ki mi baja. Vagy rosszul gondolom? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.