Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

szóval a hír igaz, megpróbálom kispízé eltolni a szekeret a háztól.

oka nincs,

az autó jó, most öltem bele sokszázmilliót. tökéletesen használható.

de nem igy csinálja itt mindenki??? :)

egyszerüen az arany után nincs meg az a fílingem ami abban megvolt.

miután rákerült a felni, muszáj volt leültetni, mert bután nézett ki. de akkor meg indult a pattogás, és a negyvennel megyek a rakparton. ehez nincskedvem. gyári méreten meg nemteccik.

szóval csak a szenvedés van. pénzem meg nincstöbb amit rákölthetnék.....

szóval ennyi röviden...

Gratulálok!

Ez egy igazán kostruktív, értelmes beruházás volt .... :)

Link to comment
Megosztás:

Gratulálok!

Ez egy igazán kostruktív, értelmes beruházás volt .... :)

Szerintem ilyen van - elképzelsz valamit, megpróbálod megvalósítani, aztán kiderül, nem pont olyan, mint gondoltad.

Akkor inkább el kell adni, mint csak a beleölt pénz miatt megtartani, és nap mint nap azt érezni, hogy "hát, nem pont ezt akartam, de ez van...." :)

(Persze, ha megteheted. De ha meg nem, akkor amúgy se költesz tuningra....)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy kombim van, csak gondoltam itt mar ugyis jobban megy a tema futomu kerdesben:)

Amit szeretnek, feszesebb, vagy legalabbis jobb uttartasu futomu. Az ultetes nem fontos (nem tudom anelkul lehet-e vmit csinalni). Olvastam pl. gyari sport futomurol, gondolom az nektek (coupe-soknak) sok esetben van, olvastam ulteto felfuggesztes keszletrol pl. Irmscher. Tudnatok segiteni, hogy mit erdemes vagy lehet kezdeni ebben a temaban az en esetemben. A paripam egy Astra G 2.2DTI Caravan.

Koszi elore is

Patak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy kombim van, csak gondoltam itt mar ugyis jobban megy a tema futomu kerdesben:)

Amit szeretnek, feszesebb, vagy legalabbis jobb uttartasu futomu. Az ultetes nem fontos (nem tudom anelkul lehet-e vmit csinalni). Olvastam pl. gyari sport futomurol, gondolom az nektek (coupe-soknak) sok esetben van, olvastam ulteto felfuggesztes keszletrol pl. Irmscher. Tudnatok segiteni, hogy mit erdemes vagy lehet kezdeni ebben a temaban az en esetemben. A paripam egy Astra G 2.2DTI Caravan.

Koszi elore is

Patak

Van erre topic a G-Astra közt, majd a modik átpakolnak (előre is kösz)

Feszesebb futóműhöz elsősorban keményebb lengéscsillapítás kell, meg rövidebb rugóutak. Szerintem, ha nem akarod porig ültetni, és azt sem akarod, hogy kecskesz@r a deszkán effekt legyen, akkor Eibach rugót rakj be, az kb. 40 mm-t ültet rajta. Lengéscsillapítónak meg Konit ajánlanék - lehetőleg állítható keménységgel, mert akkor úgy állítod a feszességét, ahogy neked tetszik.

Viszont, mivel Caravan, nincs benne hátul szintszabályzás? Mert akkor attól el kell búcsúznod, ha hátul kicseréled a lengéscsillapítót. Bár a szintszabályzós eleve sokkal keményebb, mint a normál, nagyobb terhelést is bír. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Van erre topic a G-Astra közt, majd a modik átpakolnak (előre is kösz)

Feszesebb futóműhöz elsősorban keményebb lengéscsillapítás kell, meg rövidebb rugóutak. Szerintem, ha nem akarod porig ültetni, és azt sem akarod, hogy kecskesz@r a deszkán effekt legyen, akkor Eibach rugót rakj be, az kb. 40 mm-t ültet rajta. Lengéscsillapítónak meg Konit ajánlanék - lehetőleg állítható keménységgel, mert akkor úgy állítod a feszességét, ahogy neked tetszik.

Viszont, mivel Caravan, nincs benne hátul szintszabályzás? Mert akkor attól el kell búcsúznod, ha hátul kicseréled a lengéscsillapítót. Bár a szintszabályzós eleve sokkal keményebb, mint a normál, nagyobb terhelést is bír. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

Koszi a valaszt

Kerestem aktualisabb topicot, de nem talaltam, melyikben lenne helye?

Igen, nem akarom total leultetni, es nem akarom hogy pattogjak az ulesen...

Szintszabalyozasrol meg nem is hallottam, annak hol kene lennie, vagy hol szabalyozhato? Amugy nem hiszem hogy az lenne.

Link to comment
Megosztás:

Koszi a valaszt

Kerestem aktualisabb topicot, de nem talaltam, melyikben lenne helye?

Igen, nem akarom total leultetni, es nem akarom hogy pattogjak az ulesen...

Szintszabalyozasrol meg nem is hallottam, annak hol kene lennie, vagy hol szabalyozhato? Amugy nem hiszem hogy az lenne.

A csomagtérben leveszed a jobboldali burkolaton levő ajtót. Itt férsz hozzá az izzókhoz is. Ha találsz ott egy szelepet, amire kompresszort v. pumpát tudnál csatlakoztatni, akkor van szintszabályzód. Minden más infot megtalálsz a kezelési könyvben.

Link to comment
Megosztás:

Ahogy dípblú pityu mondta: vannak tartalékok a gyári futóműben is,csak ki kell tudni használni. :D :)

Téged is körbe autózlak....:lol: azt meg inkább hagyjuk hogy Pistának mennyire gyári és mennyire magas a kocsija :lol: :) :) .Mert az sárga mellett szinte alig látszik hogy feljebb van.....Kiváncsi lennék Karcsikával is úgy tudna kanyarodni,vagy ha eseteg kicserélné a rugókat,és vissza emelkedne gyári állapotra :lol:

Link to comment
Megosztás:

Téged is körbe autózlak....:lol: azt meg inkább hagyjuk hogy Pistának mennyire gyári és mennyire magas a kocsija :lol: :) :) .Mert az sárga mellett szinte alig látszik hogy feljebb van.....Kiváncsi lennék Karcsikával is úgy tudna kanyarodni,vagy ha eseteg kicserélné a rugókat,és vissza emelkedne gyári állapotra :D

Az autóban mióta nálunk van nem lett rugó cserélve, előtte kint állt a Nagykörösin nem volt Magyarországon forgalombahelyezve - Svájci származású -.

Elől van benne két piros Koni, legpuhább állásban.

Ad kölcsön Karcsikát és akkor kiderül :D :lol:

ui: ha gyári rugó elfárad, összeül, attól még gyári marad :)

Link to comment
Megosztás:

Téged is körbe autózlak....:) azt meg inkább hagyjuk hogy Pistának mennyire gyári és mennyire magas a kocsija :lol: :) :) .Mert az sárga mellett szinte alig látszik hogy feljebb van.....Kiváncsi lennék Karcsikával is úgy tudna kanyarodni,vagy ha eseteg kicserélné a rugókat,és vissza emelkedne gyári állapotra :lol:

Egy ember, aki csak körbe tud autózni! Biztos a sok ültetéstől beragadt az elsőkerék a sárvédők alá. :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Mert van sima lökösöm és coupé is...Nem egyforma....Nézz körül az e-bay-en a toldatokban van különbség....

Juhééé! Nem tudod kölcsönbeadni a coupésat egy hétre? Semmi baja nem lesz, garantálom. Csak a toldat méretek miatt kellene levenni a formát róla. :)

Oké! Látom már az Neked az autón van! :D

Esetleg egy nem autón lévőt nem tudsz?

Link to comment
Megosztás:

Juhééé! Nem tudod kölcsönbeadni a coupésat egy hétre? Semmi baja nem lesz, garantálom. Csak a toldat méretek miatt kellene levenni a formát róla. :)

Oké! Látom már az Neked az autón van! :D

Esetleg egy nem autón lévőt nem tudsz?

Esetleg egy sima g astra lököst tudok kölcsönadni, amit fel tudsz addig tenni amíg a tiédről leveszik a mintát....(kicsit más kék mint a tiéd...de legalább kék...)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.