Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Jaja. Érdekes még az újrabőrözött kormány (tán csak nem mégis a futásteljesítmény miatt?) valamint hogy elöl a lökhárító alatt turbós koptató van rajta (a fékhűtés nyílásai hiányoznak a kisebb motorosok koptatójáról). Mivel ezt a koptatót az esetek többségében a lökössel együtt szokták cserélni, én alaposan körülnéznék a környékén hogy esetleg nem törés miatt cserélték-e. A középső könyöklő szvsz ízléstelen, de ez már szubjektív. Viszont van benne klíma, ami csak a Coupéknál volt széria, a Cabrioknál extra.

Igen, az esetek többségében a lökőssel együtt cserélik. Nálam viszont sérülés nélkül változott. Felkerült a nagy fék, majd a hűtőlyukas koptató a levegős csövekkel a fékhez.

Mindig van kivétel. :)

Link to comment
Megosztás:

Jaja. Érdekes még az újrabőrözött kormány (tán csak nem mégis a futásteljesítmény miatt?) valamint hogy elöl a lökhárító alatt turbós koptató van rajta (a fékhűtés nyílásai hiányoznak a kisebb motorosok koptatójáról). Mivel ezt a koptatót az esetek többségében a lökössel együtt szokták cserélni, én alaposan körülnéznék a környékén hogy esetleg nem törés miatt cserélték-e. A középső könyöklő szvsz ízléstelen, de ez már szubjektív. Viszont van benne klíma, ami csak a Coupéknál volt széria, a Cabrioknál extra.

És nem csak az, hanem hogy a 107.000 km-hez képest se a váltószoknya se a kézifékszoknya nem sérült, nincs kirepedve. Lehet hogy csak az eladás miatt cserélték le nemrégiben?

Link to comment
Megosztás:

Végre középre csatolódik a hátsó öv. Faca lett, tetszik a járgány, főleg oldalról és hátulról. Árára kíváncsi leszek, meg csukott tetővel is szívesen látnám. Ami baj, hogy nem hosszabb, így a hátsó lábtér gondolom, meg így ránézésre sem nőtt a G-éhez képest. Hátsó fejtámlák mögött mi lehet az a lefedett nyílás? Aktív biztonsági bigyó, ami kiugrik, vagy hangszóró helye?

Hátul megint nincs elektromos ablak gomb és középkonzolról levegő befújás sem.

http://galeria.totalcar.hu/hirek/2013/03/05/gm_es_opel_genfi_autoszalon/3966894_33fa9b2484eef76aac246dcaf79adb3f_q.jpg

http://galeria.totalcar.hu/hirek/2013/03/05/gm_es_opel_genfi_autoszalon/3966890_620cda7b4dcc1652fcb78097520cbc73_q.jpg

http://galeria.totalcar.hu/hirek/2013/03/05/gm_es_opel_genfi_autoszalon/3966892_31694ba8152ecb424b347689adb7bed8_q.jpg

http://galeria.totalcar.hu/hirek/2013/03/05/gm_es_opel_genfi_autoszalon/3966888_2855d2038d37497d80ccebc6c81d6335_q.jpg

Csukott tetős kép:

http://www.autoweek.com/galleryimage/CW/20121017/REG/101709999/PH/1/3/opel-cascada-closed.jpg

Megyünk a bícsre:

opel-cascada.jpg

Link to comment
Megosztás:

Olyan gondom lenne, hogy van egy fehér számlapú OPC-s km órám ami 8000-ig és 240-ig mér.

Ami pedig benne van gyárilag az autómba az 7000-ig és 220-ig.

Na most a kérdés az, hogy csalna-e az OPC-s óra, ha beraknám?

Valószínűleg a kilométer óra (fordulatszám mérő) bemenete maga a fordulatszám, amivel a kerék (motor) forog. Tehát mindegy, hogy meddig van skálázva, nem kellene csalni.

Jelzem, ez csak elmélet, még nem szedtem szét a sajátomat.

Amúgy érdekelne, hogy egy analóg feszültség/áram jel a bemenete ezeknek vagy a régi, mechanikus óra van-e benne. Esetleg más.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy érdekelne, hogy egy analóg feszültség/áram jel a bemenete ezeknek vagy a régi, mechanikus óra van-e benne. Esetleg más.

Van egy jeladó a bal első kerékcsapágyban, ahonnan elektromos (impulzus)jelet kap az óra, nincsen benne hagyományos kilométeróraspirál. Mivel az ABS jeladó meg az összes motorváltozatnál egyforma, így elvben tényleg nem fog sietni vagy késni a sebességmérő, illetve csak annyit amennyit a gumiméretből adódó eltérés okoz (az OPC gyári gumimérete ugye 215/40 R17, ez pár százalékkal kisebb a többi modell 195/60 R15-ös gumijánál, de még hibahatáron belül van)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Persze.

Igazából nem is értem a kérdést... hogy érted hogy minden esetben? Van amikor megegyezik, de van amikor meg máshogy néz ki? :blink:

Igen szerintem is kompatibilis,csak azért kérdeztem,mert az ebay-en rákérdeztem egy coupé/cabriora hirdetett hátsólámpára,de azt írta,hogy limousinra nem jó :huh:

Gondoltam volt valami facelift,de ezek szerint nem,köszi :icon1:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Főleg coupésoknak szól a kérdésem: Ismerősöm coupéját minap volt szerencsém alulról látni. Neki a műanyag tank alatt volt egy védőlemez. Ez csak a coupékon volt vagy a sima G astrákon is megtalálható néhány modellnél? Szépen rásimult a tankra és arra gondoltam, hogy akkor nem kellene házilag barkácsolnom a benzintolvajok ellen egy védőlemezt, hanem csak ezt feltenni.

Ha valakinek van eladó, vagy talál ilyen hirdetést kérem jelezze!

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, nekem is van ilyen. Viszont az EPC karosszériaváltozattól függetlenül bármelyik Astrához hozza, de csak benzinmotorokhoz, abból is 1.8-tól felfelé (1.8, 2.0 Turbo, 2.2). Gyaníthatóan nem lopásvédelem a funkciója, hanem talán a nagyobb motorok forróbb kipufogója ellen védő hőterelőlemez lehet.

A cikkszáma 24408878 (katalógusszám 0802639) és az ára újonnan ~40e Ft...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.