Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G Coupe


uhuhu

Recommended Posts

Na... szóval most kiöntöm a szívemet! :D

Nagyon kellene egy nyüves kipörgésgátló kapcsoló az autómba!

Egyszerűen BALESETVESZÉLYES az autó nélküle! ;)

De most tényleg! Ma is beszálltam egy körforgóba (esőben) 3/4 ívet kellett mennem. Mivel tolta a gép az orrát, így kézifékkel korrigáltam. Az autó dobta a hátulját, amit ilyenkor az ember - ugye - határozott gázadással korrigál (ellenkormányzás mellett), hogy kihúzza a kanyarból az autót... de ez a "ku..a" csak pislogott... nem csinált semmit, mert leszabályzott az elektronika! --> Szóval balesetveszélyes ;)

De most tényleg! Jön a tél... már előre izgulok! Hogy fogok én kipörgésgátlóval korrigálni? :D :D :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most minden viccen kivül mondom hogy hóban nagyon rossz vele kocsizni.Mikor el kell indulni a lámpánál és tiszta jég az út ott áll egyhelyben és semmi nem történik,ha megcsúszik a kocsi és hirtelen gázt kell adni akkor is közbe szól a kipörgésgátló és azt csinálja az autó amit ő akar.Tényleg nem jó télen :lol: legalábbis nekem nem jött be.

Link to comment
Megosztás:

Most minden viccen kivül mondom hogy hóban nagyon rossz vele kocsizni.Mikor el kell indulni a lámpánál és tiszta jég az út ott áll egyhelyben és semmi nem történik,ha megcsúszik a kocsi és hirtelen gázt kell adni akkor is közbe szól a kipörgésgátló és azt csinálja az autó amit ő akar.Tényleg nem jó télen :lol: legalábbis nekem nem jött be.

Figyelj Coupe! Lehet, hogy kicsit poénosra vettem a hozzászólást...

de a mondandóm tényleg komoly! Teljesen komolyan gondolom, hogy akár balesetveszélyes is lehet ez a kibaltázott kipörgésgátló! Pontosan az - általad is - említett okoból kifolyólag!

Sokszor tényleg szükségem lenne rá, hogy a kanyarokban kihúzza az elejét a gép... de ez cseszik csinálni amit kellene, csak villog a lámpa!

Szóval rajta vagyok a témán, hogy valahogy kiiktassam!

Link to comment
Megosztás:

Én anno írtam is az Ákossal erröl,mert engem is nagyon zavart.Akkor azt mondta hogy hirtelen megoldás ha lehúzod az abs egyik jeladóját.Akkor nem lesz sa abs,se kipörgésgátló.A biztosíték kivétel nem jó mert akkor a szervórásegítő is odalesz :lol:

Én is teljesen komolyan mondtam.

Link to comment
Megosztás:

Na... szóval most kiöntöm a szívemet! :D

Nagyon kellene egy nyüves kipörgésgátló kapcsoló az autómba!

Egyszerűen BALESETVESZÉLYES az autó nélküle! ;)

De most tényleg! Ma is beszálltam egy körforgóba (esőben) 3/4 ívet kellett mennem. Mivel tolta a gép az orrát, így kézifékkel korrigáltam. Az autó dobta a hátulját, amit ilyenkor az ember - ugye - határozott gázadással korrigál (ellenkormányzás mellett), hogy kihúzza a kanyarból az autót... de ez a "ku..a" csak pislogott... nem csinált semmit, mert leszabályzott az elektronika! --> Szóval balesetveszélyes ;)

De most tényleg! Jön a tél... már előre izgulok! Hogy fogok én kipörgésgátlóval korrigálni? :D :D :lol: :lol:

nem lehet h te voltál inkább balesetveszélyes ? :P

Link to comment
Megosztás:

Én anno írtam is az Ákossal erröl,mert engem is nagyon zavart.Akkor azt mondta hogy hirtelen megoldás ha lehúzod az abs egyik jeladóját.Akkor nem lesz sa abs,se kipörgésgátló.A biztosíték kivétel nem jó mert akkor a szervórásegítő is odalesz :lol:

Én is teljesen komolyan mondtam.

Sajnos tudom. Már én is próbálkoztam a biztosítékkal. Szervó nélkül pedig elég kemény a QP kormányzása. Az ABS viszont néha jól jön...

Agressor26-nak van egy leírása arra, hogy miként lehet kapcsolhatóvá tenni a TC-t. Ha összejön neki a művelet, nyilván megcsinálom én is.

nem lehet h te voltál inkább balesetveszélyes ? :lol:
Gelko! Biztos, hogy időnként balesetveszélyes dolgokat is csinálok... de mi élvezet van az autózásban, ha csak 20szal mész? :D

Egyébként nem lenne gond, ha nem lenne ilyen "bunkó" a TC-je az autónak --> tehát kapcsolható lenne.

Ahogy Coupe is mondta, bizony vannak esetek, amikor nem "állatkodásból" van szükség a korrigálásra / a TC kikapcsolására!

Én nem a gumimat akarom lefüstölni az autóról!

Link to comment
Megosztás:

Gelko! Biztos, hogy időnként balesetveszélyes dolgokat is csinálok... de mi élvezet van az autózásban, ha csak 20szal mész? :lol:

Egyébként nem lenne gond, ha nem lenne ilyen "bunkó" a TC-je az autónak --> tehát kapcsolható lenne.

Ahogy Coupe is mondta, bizony vannak esetek, amikor nem "állatkodásból" van szükség a korrigálásra / a TC kikapcsolására!

Én nem a gumimat akarom lefüstölni az autóról!

értem én persze én sem szeretem az omiban bár ott kapcsolható.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nekem nem volt játszós gumim, így aztán nem hegyeztem ki a dolgot annyira.

Egyébként enyhe túlkormányzottságba csapott át időnként az alulkormányzottsága.

Volt, hogy csak lestem, hogy mennyire ellen kellett kormányzotni a célegyenes végi kanyarban. :lol:

Link to comment
Megosztás:

...

Nagyon kellene egy nyüves kipörgésgátló kapcsoló az autómba!

Egyszerűen BALESETVESZÉLYES az autó nélküle! :lol:

...

Na jó, biztos nem leszek népszerű, de megmondom a véleményem:

Lehet, hogy jó az, ha kikapcsolható a TCS, de azt is vegyétek figyelembe, hogy MINDIG AZ ÚTVISZONYOKNAK MEGFELELŐEN KELL VEZETNI!!!!

Speed, amit fentebb leírtál, olyat normális ember NEM CSINÁL! Nem szállunk be a körforgalomba ezerrel, nem rángatjuk az (amúgy bowdenes) kéziféket, hanem ha lehet, akkor gázelvétellel korrigálunk stb. stb. Tudom én, hogy fiatalok vagytok még, meg azért vesz az ember sportos kocsit, hogy nyomja neki, de higgyétek el, tudom mit beszélek. Nem vagy Colin McRae, a QP nem versenyautó és nem a másodpercekért megy a harc az úton... Én is így voltam vele régen, aztán buktam, túléltem, de nem szeretném, ha közületek bárki az árokban végezné, mert semmi garancia, hogy mindenkinek szerencséje lesz.

Azért is jók a Pályanaphoz hasonló rendezvények, mert ott ki lehet élni az ilyesmit viszonylag biztonságos körülmények között... de közúton inkább vezessetek emberi módon... Lécci...

Érdekesség: Az elektronika értetek van. Anno a McLaren F1 bemutatóján a VIP vendégek kipróbálhatták az autót versenypályán, biztonságos körülmények között. Mivel az F1-ben semmilyen elektronika nem avatkozik be (se TCS, se ESP), valamelyik VIP (asszem pont a Mercedes akkori főnöke) szarrá törte az egyik bemutatóautót, mert képtelen volt az úton tartani.... ESP-vel felszerelve egy amatőr is elvezette volna... :lol:

Link to comment
Megosztás:

HIC barátom, 2 megjegyzést engedj meg kérlek! :D

1. a Forma 1-ben van TC - kipörgésgátló, de kikapcsolható, állítható. Anélkül nem tudnák az 1000 lóerő körüli autókat a kanyarokban padlógázzal tartani! Nézz utána, ha nem hiszed. :D

2. már voltam autóval árokban. :lol: Az így alakult. Igyekszem nem visszakerülni. (ezértis nem járok 180-200-zal!... csak ha muszáj! :lol: )

Link to comment
Megosztás:

1. a Forma 1-ben van TC - kipörgésgátló, de kikapcsolható, állítható. Anélkül nem tudnák az 1000 lóerő körüli autókat a kanyarokban padlógázzal tartani! Nézz utána, ha nem hiszed. :lol:

Sztem Hic nem a Forma 1-es versenyautóra gondolt, hanem az utcai "McLaren F1" típusú autóra...

csak ha muszáj! :lol: )

muszáj :D

Link to comment
Megosztás:

Kicsit másként müködik a Mclaren F1 bemutató autó kipörgésgátlója :lol:

Ha állsz a lámpánál télen és tiszta jég az út,mikor el akarsz indulni ezzel a kipörgésgátlóval elég sokat kell szenvedni.Hiába próbálsz meg lassan elindulni kis gázt adni akkor is elpörög a kerék ami ott pont jó lenne,de az elektronika közbe szól.Pont úgy ahogy szerintem akkor és abban a helyzetben nem kellene.

Én kimentem vele a mátyásföldi reptérre próbálgatni,de a kipörgésgátló ott se igazán jól avatkozott be.Lehetettlen volt szépen autózni vele.Ot volt a haverom is aki kicsit jobban vágja ezeket a dolgokat és 1 kör után kiszállt és közölte hogy nem akarja vezetni télen ezt az autót többet.(ez nem a normális használat :lol: )

Ha tempóval autózól hóban egyenesben viszont kifejezetten jó dolog ezért lenne jó ha kapcsolható lenne.

Én az ABS-t se szeretem télen,de ezt meg embere válógatja.

Link to comment
Megosztás:

Ha állsz a lámpánál télen és tiszta jég az út,mikor el akarsz indulni ezzel a kipörgésgátlóval elég sokat kell szenvedni.Hiába próbálsz meg lassan elindulni kis gázt adni akkor is elpörög a kerék ami ott pont jó lenne,de az elektronika közbe szól.Pont úgy ahogy szerintem akkor és abban a helyzetben nem kellene.

Én kimentem vele a mátyásföldi reptérre próbálgatni,de a kipörgésgátló ott se igazán jól avatkozott be.Lehetettlen volt szépen autózni vele.Ot volt a haverom is aki kicsit jobban vágja ezeket a dolgokat és 1 kör után kiszállt és közölte hogy nem akarja vezetni télen ezt az autót többet.(ez nem a normális használat :lol: )

Ha tempóval autózól hóban egyenesben viszont kifejezetten jó dolog ezért lenne jó ha kapcsolható lenne.

Én az ABS-t se szeretem télen,de ezt meg embere válógatja.

Valóban nem tűnik túl használhatónak bizonyos esetekben a TC... Az ABS-el kapcsoaltban nekem még nincs sok tapasztalatom. Az előzőben nem volt, ebben meg még nem fékeztem akkorát. Viszont a mostaniban néha (nem tudom pontosan megmondani milyen esetben) tök enyhe fékezéskor is kattogtatja a fékpedált, tök száraz, sima úton. Ez mitől lehet szerintetek? Sztem ez nem normális. ABS lámpa nem világít a műszerfalon, illetve semmilyen más ellenőrző / figyelmeztető lámpa nem ég...

Link to comment
Megosztás:

Sajnos időnként nem lehet az ABS fékerejét maximálisan kiszámítani.

Jártam már egy nem egyszer, hogy a fékezés kezdetekor picit csúszos volt az útfelület (egész pici részen... lehet az akár poros is), akkor annak megfelelően veszi fel a fékerőt... és hiába érsz utána száraz betonra... vagy hiába van a többi kerék száraz betonon... akkor is azzal a gyenge fékerővel dolgozik... --> balesetveszélyt okoz ismételten! :lol:

Szóval a javaslatom a következő!

Legyen egy:

- TC off

- ABS off

gomb az autón! Azért, hogy külön-külön is lehessen kapcsolni adott esetekben! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sajnos időnként nem lehet az ABS fékerejét maximálisan kiszámítani.

Jártam már egy nem egyszer, hogy a fékezés kezdetekor picit csúszos volt az útfelület (egész pici részen... lehet az akár poros is), akkor annak megfelelően veszi fel a fékerőt... és hiába érsz utána száraz betonra... vagy hiába van a többi kerék száraz betonon... akkor is azzal a gyenge fékerővel dolgozik... --> balesetveszélyt okoz ismételten! :lol:

Megmondom nagyjából mikor szokta nekem leggyakrabban csinálni az ABS a sztem felesleges beavatkozást. Ez egy adott helyen van BP-en: Vaspálya utca, Kőbánya. Az út tök új, nemrég lett felújítva, 2x2 sáv, középen járdasziget, sima, egyenes útfelület. A belső sávban haladok, mert balra kell majd kanyarodnom, az útfelület eléggé bedől az út széle fele vízelvezetés miatt (lehet, hogy ennek köze van a kattogtatáshoz???). Kb 60-70-el jövök, majd a lekanyarodás előtt 50-80 m-rel (lehet, hogy több, nem vagyok jó saccolásban) szépen elkezdek fékezni, lassítani. Egyátlalán nem satufékkel, szépen simán. Kerék nem csúszik meg tutira. Az esetek mondjuk 60%-ban ilyenkor elkezd kattogtatni. Ha egy picit erősebben elkezdem ilyenkor nyomni a pedált, van olyan, hogy enyhül / megszűnik a kattogtatás. Ezen kívül még egypár olyan esetben emlékszem, hogy kattogott, amikor hepe hupás volt az útfelület, szintén normál lassításkor, száraz felületen.

Tényleg Telo mi van az autóddal?

Gyuláéknak köszönhetően már jól van, nem füstöl. Valószínű a főtengely kopása volt ebben a ludas. Egyelőre figyelgetem a víz és olajszintet. Úgy vettem észre, több órás parkolás után van egy kis olajfolt a kocsi alatt, úgyhogy valahol még sztem folyik az olaj, de ezt nemsokára az 1000 km-es első olajcserénél majd mondom Gyulának... Kb ennyi. Kímélő üzemmódban közlekedek, max 3000-ig pörgetem általában.

Link to comment
Megosztás:

HIC barátom, 2 megjegyzést engedj meg kérlek! :D

1. a Forma 1-ben van TC - kipörgésgátló, de kikapcsolható, állítható. Anélkül nem tudnák az 1000 lóerő körüli autókat a kanyarokban padlógázzal tartani! Nézz utána, ha nem hiszed. :D

2. már voltam autóval árokban. :lol: Az így alakult. Igyekszem nem visszakerülni. (ezértis nem járok 180-200-zal!... csak ha muszáj! :lol: )

Ok, nem akartalak b@sztatni, csak javító-nevelő célzattal dörgettelek le.... ;) :D Ha volt már baleseted, tudod, hogy nem akarok rosszat...

Amúgy Telo-nak van igaza, nem a Forma 1-es autókra gondoltam, hanem a McLaren F1 szupersportkocsira. Anno nagy blama volt az ügy, túl sportosra csinálták. Aztán a bemutató után asszem raktak a szériába sürgősen TC-t is, talán ESP-t is, mert rájöttek, hogy nem cél, hogy a multimilliomosok kinyírják magukat az első vizes kanyarban (ki venne akkor több szupersportkocsit? :D )

TC ügyben, nekem az OFF Stiloban van TC, ott a motornál szabályoz vissza, de nem túl ideges, csak akkor szól be, ha nagyon durván taposom. Jégen is elindul szép óvatosn, csak a motor nem pörög fel úgy, ahogy a gázpedál diktálná. Szóval szerintem összességében jó, mondjuk nem ralizok a Stiloval, túl puha az egész a gyors kanyarokban nagyon nyúlós, nem jó hajtani. Olyan öreguras, nekem má' ez köll.... Ja, abban kikapcsolható, pedig nem drága ótó...

Még annyit fűznék hozzá, hogy öreg profik, akik látták a "Die Hard III"-at, tuggyák, hogy csak a TC biztit kő kikapni, oszt má' pörög is a gép... :P :D ;) (hehehe)

Link to comment
Megosztás:

Egyébként egy olyan McLaren F1-et Rowan Atkinson is totálra tört. (ő Mr. Bean).

Pedig nem egy olcsó szekér! Emlékszem, amikor kijött az új ára 1.000.000,- USD magasságában volt az autónak! Viszont 9 másodperc körül volt 200-on! ;)

Még annyit fűznék hozzá, hogy öreg profik, akik látták a "Die Hard III"-at, tuggyák, hogy csak a TC biztit kő kikapni, oszt má' pörög is a gép... :D :lol: :lol: (hehehe)

Biztos nem olvastad, de Coupe barátunk is írta, hogy a TC biztosíték kivételével elmegy az ABS-ed is és a szervód is! A szervó pedig már nem túl szerencsés dolog! :D

Link to comment
Megosztás:

...Biztos nem olvastad, de Coupe barátunk is írta, hogy a TC biztosíték kivételével elmegy az ABS-ed is és a szervód is! A szervó pedig már nem túl szerencsés dolog! :lol:

Áááá, Bruce Willisnek nem vót gond, szervóra is gyúrt, biztosan... :D :lol:

De most, hogy mondod, átnézem a G Astra kapcsrajzokat, lehet ám, hogy megoldható a TC kikapcs utólagosan.... (saját felelősségre)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.