Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Zotya gratula az Opelhez! Remélem sok örömöd leled benne!

Üdv: Endyka

Köszönöm, már van is benne öröm bőven. :)

Eddig volt egy '92-es F Astrám 1,4-es mocival, aztán egy céges 1,4-es Classic II, de mindközül ez a legkényelmesebb, legjobb futóművel ellátott autóm. :)

Z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Y17DT motoros Corsam. Mikor beindítoma, az olajnyomás jelző lámpa csak kb. 3 mp múlva alszik el. Viszonylag rövid állás után is ezt csinálja. Amúgy 60e km van benne, most volt olajcser, 5W-40-es szintetikus Mol lett beletéve.

Szerintetek ez normális? Másnak is ezt csinálja ez a blokk?

Előre is köszi:

Tiibii

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Y17DT motoros Corsam. Mikor beindítoma, az olajnyomás jelző lámpa csak kb. 3 mp múlva alszik el. Viszonylag rövid állás után is ezt csinálja. Amúgy 60e km van benne, most volt olajcser, 5W-40-es szintetikus Mol lett beletéve.

Szerintetek ez normális? Másnak is ezt csinálja ez a blokk?

Előre is köszi:

Tiibii

Nekem is pár másodperc, amíg elalszik a lámpa.... pedig 10W-40 olaj van benne, meleg motornál pont a max jelig. Viszont észrevettem, hogy hideg motornál kicsit magasabban van a szint, úgyhogy szerintem ha hosszabb ideig áll a motor, szépen lefolydogál az olaj a teknőbe, aztán indításkor el kell teljen az a pár másodperc mire körbefut és felépül az olajnyomás... szerintem... de nem tom, ez mennyire normális jelenség, esetleg nem utal-e vmilyen hibára... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nekem is pár másodperc, amíg elalszik a lámpa.... pedig 10W-40 olaj van benne, meleg motornál pont a max jelig. Viszont észrevettem, hogy hideg motornál kicsit magasabban van a szint, úgyhogy szerintem ha hosszabb ideig áll a motor, szépen lefolydogál az olaj a teknőbe, aztán indításkor el kell teljen az a pár másodperc mire körbefut és felépül az olajnyomás

Ezt énis észrevettem, pedig az előírt mennyiséget tettem bele és nekem is többet mutat hidegen. Remélem nem lesz gondom vele.

Link to comment
Megosztás:

Szintén hasonló a helyzet nálam is, hidegen picit max felett az olajszint.....

Indítás után kb. 3-4 s. mire kialszik az olajnyomás pilácsom...

Szerelőm szerint ez normálisnak mondható az Isuzuknál....

A Corsa 1.5 TD-nél szintén picit késöbb aludt ki az olajnyomás pilács....

Ezek ilyenek.... :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Kicsit megjártam a Légtömegmérővel... :huh:

Az összel vettem 1 -et a neten 15 -ezerért...akkor örültem milyen jó áron vettem... :D

De eddig birta és igazándiból nem is volt töki... :lol:

Hosszú úton mindha "elfáradt" volna a gép...egyszerűen nem ment... :)

Ahány szerelőt kérdeztem mind mást mondott...

Végül eljututtam Tomi023 és Wolfi segítségéval 1 BOSCH szervízbe, ahol igaz nem elsőre de kiderült hogy az utángyártott légtömegmérővel lehet a bibi..

Így hát beleraktunk 1 gyárit.

Most még próbaüzem van, beszámolok a fejleményekről.... :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Adagolós megvolt, hál istennek az legalább jónak tűnik, de kezd a hócipőm telelenni...

Most úgy tűnik a motorvezérléssel van bibi...

Eddig ahány szerelőnél voltam mind mást mondott, azon kívűl hogy az előző nem ért hozzá... :D

A megoldást senki sem tudja, csak próbálkoznak... :unsure:

Úgy tűnik ez lesz a jövő, lehet nem is olyan távoli...mivel a mostani dieseleket 150-ezer km.-re tervezik... :)

Tehát senkinek sem az érdeke, hogy 1 ótó sokáig guruljon, ja és javítható legyen... :) :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Olaj kérdésem volna. Van egy Y20DTH motorkódú astrám 134e km-el. Aktuális lenne egy olajcsere. A múltkor Castrol GTD Magnatec 10W40-et kapott, amiből elfogyasztott 11000km alatt ~ 1 l-t. Most lenne lehetőségem venni egy ALCO gyártmányú Synt-XL 5W40-et, vagy Mobil félszintetikus 10W40 (turbódízelekhez). Melyiket?

Kösz!

Z

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Most épp kicsit le vagyok lombozva....

A hétvégén buheráltam az ECM-mel, (Futó Gabi féle BC projekt ürügyén), leejtettem egy biszbaszt, amiért le kellett szedjem az alsó motortérborítást, hogy kipiszkáljam.... nem örültem a látványnak. :P Nem kicsit olajos az autó alja... mondjuk túl vészes nem lehet, mert az olajfogyás kb. 5000 km-en 2-3 dl, de úgy tűnik a kartertömítés, vagy valami alul ereszt... (felül gyakorlatilag száraz a moci). De ami kicsit jobban fáj, hogy a váltó alján is tapasztaltam olajfolyást, ami már sz@rabb helyzet.... Szóval megint jön a bütykölés... :wub:

Link to comment
Megosztás:

az isuzu motor elméletileg majdnem örök életü motor - kivéve akkor amikor a külföldről behozott csodakocsi már majdnem annyit ment amitől már nem örök életü :wub:

viccet félretéve, sajnos van amikor sziv vele az ember, mert vagy nem szagszerüen javitottál elötte, vagy mert már annyit ment, hogy már nem tudja jól érezni magát a motor....

pl: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1024

biztos vagyok abban, hogy ezt az autót egy hónap mulva 200.000 km rel látjuk a piacon ... :P

de az is lehet hogy ti pechesek vagytok..... kár hogy igy szivtok :P B)

Link to comment
Megosztás:

pl: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1024

biztos vagyok abban, hogy ezt az autót egy hónap mulva 200.000 km rel látjuk a piacon ... :wub:

de az is lehet hogy ti pechesek vagytok..... kár hogy igy szivtok :P :P

659000 km-er...az nagyon komoly!!! Tuti, hogy 1-2 megkeresetlen hónap és vissza lesz pörgetve az óra...legalább megpróbálta... B)

Link to comment
Megosztás:

az isuzu motor elméletileg majdnem örök életü motor - kivéve akkor amikor a külföldről behozott csodakocsi már majdnem annyit ment amitől már nem örök életü :P

viccet félretéve, sajnos van amikor sziv vele az ember, mert vagy nem szagszerüen javitottál elötte, vagy mert már annyit ment, hogy már nem tudja jól érezni magát a motor....

pl: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hi...creenwidth=1024

biztos vagyok abban, hogy ezt az autót egy hónap mulva 200.000 km rel látjuk a piacon ... :P

de az is lehet hogy ti pechesek vagytok..... kár hogy igy szivtok B) :lol:

Neked lesz igazságod, bár nem pont úgy. A zenyimbe' 140000 vagyon, szervizkönyvvel, és a lehasználtsága is kb ilyen, viszont az tuti, hogy az előző tulaj nem igazán kímélte.....céges autó, hadd szóljon.... pl. a szervízkönyv tanúsága szerint nem igazán volt a 15000-es intervallum betartva, bár a nagyobb átvizsgálásokat megcsinálták, csak volt, hogy 10000 km-t is csúsztak vele. Na az nem tesz jót a motornak, az tuti.... Valószínű, hogy hengerfejes is volt, bár javították, de pl. a hűtőrendszert tuti nem mosták át utána, meg ki tudja, hogyan lett megcsinálva. A váltófolyásnál is a hajtást tartom az oknak. Mindenesetre nem zajos, nem akadozik, úgyhogy talán nincs még minden veszve.

A motorolaj probléma okát sejtem... :wub: Egy észak-pesti opel szervízben csináltattam rajta egy szervízt miután behoztam - bár ne tettem volna... (sajna még se titeket, se Blitzéket nem ismertem). Az okostojás szerelő az Y17DT-be betöltötte az X20DTH motorolajmennyiségét, ami testvérek között is több 1 literrel.... (és a számlán is ez a mennyiség szerepel!!!!! Reklamáltam, de elhajtottak... :D ) Ezt sajnos csak egy Bp-Sopron-Bp út után vettem észre, amikor meg akartam nézni, van-e olajfogyás... leengedtem kb. annyit, hogy ok legyen, de már lehet, hogy addigra kikezdte a tömítéseket. Remélem nem a főtengelyszimmeringet nyomta ki, bár a mérsékelt olajfogyásból valószínűsítem, hogy nem, de majd meglátjuk. Otthon nincs aknám, nem tudtam rendesen alánézni, lehet, a héten beugrom Blitzékhez, és megnézzük emelőn.

Szóval, ha 0-km-től te hajtod a kocsit, és rendes szervízbe viszed, biztos nincs ilyen gond, de sajna ez használtautónál mindig benne van a kalapban....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.