Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdv! Nékem télen volt ilyen sajnos komplett üzemanyag rendszertisztítás lett belőle (az üzemanyag tartálytól kezdve mindent ) mert el volt dugulva......

Persze ez más hiba is lehet…

Hali.

Lehetséges, hogy dugulás.

Remélem nem komolyabb,.

Link to comment
Megosztás:

Beteszed ötödikbe és meghúzzátok vagy 2-3 ember jól megtolja. Nem hirtelen de határozottan engeded fel a kuplungot, be fog indulni és semmi baja sem lesz.

5-be? :rolleyes:

Inkább 2-be,de jót semmi képpen nem tesz vele,ha lehet inkább húzzák el.

Dízel nem szeresse ha rángatják.

Link to comment
Megosztás:

Ötödikben is jó, csak ahhoz gyorsan kell tolni. Mondjuk úgy nyolcvannal... :rolleyes:

Ugyanmár. Ötödikben 80-nál mennyit forog a motor, 2000-t? Dízelmotor indítási fordulatszáma meg úgy kétszáz, vagyis ha 8km/h-val gurul, amikor visszaengedik a kuplungot, akkor simán beindul. Tudom, toltuk már be haver 2.0 dízeljét télen, amikor az akku gyengélkedett, sima ügy a dolog, pedig abban még kicsit hosszabb is a váltó.

Link to comment
Megosztás:

5-be? :rolleyes:

Inkább 2-be,de jót semmi képpen nem tesz vele,ha lehet inkább húzzák el.

Dízel nem szeresse ha rángatják.

Hülyeségeket én is ki tudok találni, de attól az még nem lesz igaz. Mégis mi történne itt a motorral, ami nem történik meg akkor, ha az indítómotor indítja be?

Link to comment
Megosztás:

Pl katalizátor imádja,szíjjas vezérlés is szereti ha rángatják hirtelen.

Mégis mi baja lenne a katalizátornak (leszámítva, hogy ez most dízel)? Egy önindítóhibás autóról van szó, aminél egyszer körül kell fordítani a főtengelyt, hogy a jeladók alapján a motorvezérlő szinkronizálja magát, és már indul is a motor. Nem arról van szó, hogy nincs gyújtás, körültolják a lakótömbön, és telelocsolja benzinnel a katalizátort. Mert még ettől is csak akkor lesz baja, ha utána véletlenül beindul és begyullad a katalizátorban a benzin. De ha nem indul be, akkor ha ilyenkor leveszi az ember a katalizátort és kiszellőzteti, akkor ettől sem lesz semmi baja.

Szíjon megintcsak mi az, amitől a normál üzemben jelentkező rántástól erősebb igénybevétel jelentkezik? Pl. berakod ötödikbe és alapjáraton álló helyzetben lelépsz a kuplungról, ha ez nem tépi el a szíjat, akkor nem fogja az sem, hogy a motor főtengelyét nem az indítómotor forgatja meg, hanem a sebességváltó. Vagy ha ez eltépi, akkor meg egyébként is le kellett volna már rég cserélni a szíjat. Ez egy hülyeség, hogy az autót nem szabad tolással vagy húzással beindítani. Vannak hibák, aminél valóban nem érdemes ezzel próbálkozni, de jelen esetben egy hibás indítómotorról van szó, a belsőégésű motor vélhetően tökéletesen rendben van. Itt ha egy apró körültekintéssel csinálja az ember, akkor garantálom, hogy semmi baja sem lesz. A körültekintés pedig annyiból áll, hogy nem hirtelen kell visszaengedni a kuplungot, hanem kb. úgy mint egy közepes indulásnál. Totál felesleges ezért vontatni. Persze mindenki azt csinál, amit akar, csak ne terjesszünk már hülyeségeket...

Link to comment
Megosztás:

Pl katalizátor imádja,szíjjas vezérlés is szereti ha rángatják hirtelen.

Jelen esetben a katalizátort nem kell annyira félteni, hiszen "csak" az önindító hibás és nem olyan betegsége van a gépsasnak, ami miatt álló nap föl-le kéne húzogatni a környéken. Vagyis szerintem egy amúgy jó műszaki állapotú motornál nem távozhat több elégetetlen üzemanyag a katalizátor felé, mint az önindítózásnál.

A szíjas vezérlés nem csak a betolást, berántást, de a gyakori üzemszerű indítást (taxi üzem), rossz visszaváltásokat, rossz kuplung kezelést sem tolerálja.

Most látom Potyoval ugyanazt fejtegetjük. :rolleyes:

Módosítva : Zachi
Link to comment
Megosztás:

Persze mindenki azt csinál, amit akar, csak ne terjesszünk már hülyeségeket...

Nem azt mondtam,hogy kötelező,csak azt,hogy ha nem túl messzire viszi,ajánlatosabb vontatni,nehogy mégis baj legyen.

Láttam már ezt-azt,én már a hideg levest is fújom. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, bár nem akartam vitát generálni! <_<

A hab testemmel -_- egyedül meglöktem az autót, majd " 2 es be beee" melynek következtében nem indúlt be, csak köhintett egyet. Viszont ezt követően indítózva elindult, még a szerelőnél is vagy 5 szőr próbáltuk :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, bár nem akartam vitát generálni! <_<

A hab testemmel -_- egyedül meglöktem az autót, majd " 2 es be beee" melynek következtében nem indúlt be, csak köhintett egyet. Viszont ezt követően indítózva elindult, még a szerelőnél is vagy 5 szőr próbáltuk :rolleyes:

Mert nem kettesbe kellett volna, hanem 4 vagy 5 és mondjuk ketten megtolni, hogy legalább lépésben guruljon.

Link to comment
Megosztás:

Mert nem kettesbe kellett volna, hanem 4 vagy 5 és mondjuk ketten megtolni, hogy legalább lépésben guruljon.

Lehet !, de mivel csak egyedül voltam gondoltam rá próbálok. A lényeg hogy elindult, és nem kellet át cibálni a városon a szerelőig, hanem elment saját lábán!!

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infókat, bár nem akartam vitát generálni! -_-

A hab testemmel :D egyedül meglöktem az autót, majd " 2 es be beee" melynek következtében nem indúlt be, csak köhintett egyet. Viszont ezt követően indítózva elindult, még a szerelőnél is vagy 5 szőr próbáltuk :rolleyes:

Na, akkor most már azt is elárulhatnád, hogy minek és mi volt a hibája! :)

Feltámadt a halott? <_<

Link to comment
Megosztás:

Na, akkor most már azt is elárulhatnád, hogy minek és mi volt a hibája! -_-

Feltámadt a halott? :rolleyes:

Arra még várni kell ma du ig! Ott hagytam a szerelőnél hogy nézze át, mert attól hogy működik ( most ) valami nem stimmel....

Minden kép megírom.... <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az 1.7 td 98 as astrámon az adagoló elektronika adta meg magát.

Azt nem tudom lehet-e csak azt cserélni, vagy komplett adagolót kell vennem?

Ha valaki tudja segítsen.

Köszi.

adagoló elektronika szokott lenni ezekkel de elöbb gépre kéne tenni....

Azt hiszem a válasz egyértelmű. :rolleyes:

Wessz mára már a törökbálinti legendává nőtte ki magát megbízhatóságával, segítőkészségével. Fordulj hozzá bizalommal!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 98-as x17dtl-es motorú autónk, következő hiba lépett fel először chek lámpa világít, autó nem gyorsul. 2500-as fordulatszám felett a lámpa elalszik és újra normális. Néhány napja azt csinálja időnként, hogy fordulatszámmérő 0-án marad vagy vissza esik, motor rángatva erőtlenül jár! Voltam Opel szervízben persze ott nem csinálta, olvastak egy P1635-ös meg egy P400 as hibakódot! Segítségeteket köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.