Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Igen,hozzátanították + új immo kódot kapott!Szerintem ha másik ecu-t teszel rá,akkor kell az immo chip is.

Én is nagyon remélem!

köszi.

Meg fogom próbálni megvan hozzá minden a chip és a "vevő" is.

elvileg a műszeregység és lehet h a bcm-is kell.Ha nem tanítja hozzá az ember. ^_^

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

A gép lomha, 2600 fordulatnál 1125 hibakód, na ellenőriztem a turbo vezérlő szelepet, turbó szelep membránt, vákuum csövezés,EGR (megjegyzem a szívótorok totál koszos olajsár+korom) mindent ok-nak találtam,kipufogót szétnyitottuk a katalizátor után, állt benne a korom+olajos trutyi, gondolom mi lehet az elején ha ez van a végén. így már értem miért kap erőre az autó ha turáztatom kicsit, valamennyit koszt csak ki tud lökni, és utána jobban távozik a kipufogó gáz, turbo nem fojtódik le. most csak a katalizátorral kell majd valamit kitalálnom mi legyen. ha a katalizátor eldugul, szerintetek kihatással van a szívóoldal koszolódására? Arra gondolok az a cucc ami nem tud eltávozni ott ragad le ahol tud.

Link to comment
Megosztás:

Hali csak annyit tudok mondani, hogy olvass vissza 1 max 2 oldalt, mert nekem is ez volt a hibaüzenetem. Meddig engedi a kiforgatni a motort? Nekem 3200 engedte max és sajnos turbónyomás szabályzót kellett cserélni.

nekem is ez volt.tisztitás és tutui ,vagy csere ,probáld ki egy cseredarabbal ha jó akkor megérte a fáradozást hamás akkor még mindig ráéersz agyalogni de 1 lehetöség ki van zárva .

Link to comment
Megosztás:

Amit cseréltek:

- leállítószelep (Ezt még adagoló hiba gyanúnál,de amit kivettek,a szerelö szétszedte és tényleg rossz volt)

- klíma elektronika (Emiatt nem üzenmelt a klíma)

- bal oldali összekötö gömbfej (Ez csak úgy jött menet közben)

- ECU (Na ez volt a klíma kivételével az összes hiba forrása)

Minden kiszerelt alkatrész megvan!Az öcsém múlt hónapban cseréltetett váltóolajat ugyanitt és még az olaj is ott volt kannában,amit lecseréltek!^_^

Hello béka

Hol csinálták meg, azaz hova vitted a gépedet zegen? :D

(látom te is zalai vagy)

Üdv: Peti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Visszatért az erő az autóba, katalizátort kivágtuk, cső a helyére, eredmény picivel jobb gyorsulás, de nagyon nem az igazi. (ami eltűnt viszont, 1400-1500 -as fordulatnál mintha valami amorf anyagba vezettem volna bele a kocsit, mintha rágóba ragadtak volna a kerekek). Javitások: kapott rossz légtömegmérő, valamint ezért kapott garanciális csere légtömegmérő kidobása, eredeti beszerelése és megjött az erő. Tapasztalat, nem szabad a szerelőktől mindenféle légtömegmérőt venni, el kell menni a boltba, és megvenni az eredetit és ténylegesen van rá garancia számlával. Szerencsére az Y17DT-hez nem olyan drága mint más típusokhoz.

Üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Visszatért az erő az autóba, katalizátort kivágtuk, cső a helyére, eredmény picivel jobb gyorsulás, de nagyon nem az igazi. (ami eltűnt viszont, 1400-1500 -as fordulatnál mintha valami amorf anyagba vezettem volna bele a kocsit, mintha rágóba ragadtak volna a kerekek). Javitások: kapott rossz légtömegmérő, valamint ezért kapott garanciális csere légtömegmérő kidobása, eredeti beszerelése és megjött az erő. Tapasztalat, nem szabad a szerelőktől mindenféle légtömegmérőt venni, el kell menni a boltba, és megvenni az eredetit és ténylegesen van rá garancia számlával. Szerencsére az Y17DT-hez nem olyan drága mint más típusokhoz.

Üdv mindenkinek

Hali!!!

Mennyi volt az eredeti légtömegmérő(Neked is 1.7 DTI y17dt0)

Üdv:Ferere

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

y17dt ben a légtömegmérő pontosan hol helyezkedik el?

mintha lomhább lenne a gép. hiba kod semmi, csak az érzés.esetleg kitakarítanám. köszi a segitséget

Helló!!!

Bal oldalt található légszűrőházból kivezető csövek között találod csatlakozó megy rá henger alakú műanyag

Üdv:Ferere.

Link to comment
Megosztás:

:wacko: Lassan 250e km lesz az autóban, de még soha nem volt takarítva (és cserélve se)! <_<

Hali!!!

Bár csak én is ilyen szerencsés lennék már 2-szer cseréltem rábeszéltek az utángyártottra nemsokkal a garancia után meg is adta magát úgy hogy kénytelen voltam venni a gyárit az még megy.

Link to comment
Megosztás:

Helló!!!

Bal oldalt található légszűrőházból kivezető csövek között találod csatlakozó megy rá henger alakú műanyag

Üdv:Ferere.

Helló!

kösz megtaláltam.

a rácsos rész némileg kormos ha végighuztam a kezem,de ezenkívül nem hinném hogy koszos. a csövek is tiszták .

viszont megin kivillogtattam. 0370 es hibakód.

az adagoló feletti csati tiszta.

egyszer már kitakarítottam innen valaki javaslatára talán AtiZafiéra.

de most nincs kedvem levenni az akkusarut és ujra beállítani a magnót.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

kösz megtaláltam.

a rácsos rész némileg kormos ha végighuztam a kezem,de ezenkívül nem hinném hogy koszos. a csövek is tiszták .

viszont megin kivillogtattam. 0370 es hibakód.

az adagoló feletti csati tiszta.

egyszer már kitakarítottam innen valaki javaslatára talán AtiZafiéra.

de most nincs kedvem levenni az akkusarut és ujra beállítani a magnót.

Hali!!!

A szerelőm azt mondta úgy tudod óvni a légtömegmérőt ha rendszeresen cseréled a légszűrő betétet mert a por kosz öli meg a légtömegmérő elektronikáját.

A hibakódra kérdezz rá wess-nél ő tudja az összeset

Üdv:Ferere

Link to comment
Megosztás:

Helló!

kösz megtaláltam.

a rácsos rész némileg kormos ha végighuztam a kezem,de ezenkívül nem hinném hogy koszos. a csövek is tiszták .

viszont megin kivillogtattam. 0370 es hibakód.

az adagoló feletti csati tiszta.

egyszer már kitakarítottam innen valaki javaslatára talán AtiZafiéra.

de most nincs kedvem levenni az akkusarut és ujra beállítani a magnót.

Ezt találtam neked itt a forumon

P0370 Szivattyú helyzetérzékelő érvénytelen jel - hibás alkatrész: adagoló vezérlőegység

Link to comment
Megosztás:

Hali!!!

A szerelőm azt mondta úgy tudod óvni a légtömegmérőt ha rendszeresen cseréled a légszűrő betétet mert a por kosz öli meg a légtömegmérő elektronikáját.

A hibakódra kérdezz rá wess-nél ő tudja az összeset

Üdv:Ferere

nem hinném hogy különösen gond lenne vele. lehet hogy már megszoktam és azért tűnik lomhábbnak. mondjuk padlógázzal még letudok gyorsulni (nem megölve a motort) néhány autót.

a levegőszüröt rendszeresen 20000 ezrenként cserélem a plusz vatelin szűrős fémmerevítésü (turbo)szűrővel.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.