Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

nézétek meg és olvasatok bele a weboldalba,mert igy csak szobeszédeket ismeritek, lehet! érdekes és meg gyözö dolgokat is irnak amin el lehet gondolkozni,és valoság értéke is van.

én már ki probáltam,40%-ba kevertem már többször!de csak tiszta étolajat!!! két olyan dolgot tapasztaltam amit már le irtak,egyik kellemes szagu (illat) nem az a szuros szag,második tejesitmény növekedés legelább is ugy érezten,rugalmasabb,a gricelin amit az étolaj tartalmaz kicsit meg pöcköli a teljesitményt.tesztek igazolják ezekt!

1 PROBÁT MEGÉR!!!

nem tudom ki hogy van vele de ezek az el. befecskendezö dieselmotorok lehet hogy érzékenyek ,a kutyulásra nem biztos hogy károsodás nélkül meg lehet uszni a próbát

Link to comment
Megosztás:

1. Igen nálam is felvillan a spirál led mellett a motors ikon és beindítom megy szépen a motor...

2. Izzítóáramokor? Hmm akkor, lehet, hogy az lesz....

3. Tök stabil a hőmérséklet...de amikor nem égett a spirál akkor 80 környékén vagy még alatta volt a celsius...de amikor kigyulladt a spirál akkor percek alatt felment a hőmérséklet olyan 90 celsius környékére és tabilan ott tartózkodott. Tehát ez mindig járó motor mellett volt! Ha jól emlékszem.

Ez az izzítóáramkörös dolog, mennyire húzós? Anyagilag és technikailag?

milyen motortip. jelzésed van mert az enyém az y1.7 dtl és az ebben a melegben nemm izzit de még uj az AUTO nálam majd összel meglátjuk hogy, jo-e az izzitóáramköröm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök,hogy ujra olvashatok és írhatok itt.Sok hasznos infót találok.

Egyszer azt olvastam,hogy a mai választékból az Z17DTL motorjelü Cdti motor egyedül Isizu motor.Az enyém ilyen de csupa GM jelölést találok a motortérben,plusz a motortakarón is Ecotec felirat diszeleg.Akkor most hogyis van ez?Gyárt az Isizu is cammon rail motort?

Amugy meg vagyok vele elégedve.Decemberben lesz 2 éves és kedden viszem 60k-s szervizre.Eddig semmi gondja nem volt,fogyasztása egy álom(4,8-5,2) olajat egyáltalán nem kellett utántölteni.OMV prémium+Castroll TXT 5w40 bejött mint párosítás.A benzines Fábiámat ennyi kilométerrel adtam el,de az már egy kész állatorvosi ló volt.Ja,és azért is szeretem az OMV prémiumot (ill. az Alpesit!) mert elvitt télen síelni:Mármint nyereményileg ajándékba! :) Ez dicsekvés volt... B)

Link to comment
Megosztás:

milyen motortip. jelzésed van mert az enyém az y1.7 dtl és az ebben a melegben nemm izzit de még uj az AUTO nálam majd összel meglátjuk hogy, jo-e az izzitóáramköröm

Köszi, hogy erre is rákérdeztél:) de nem adok az autónak olyan szörpit amit nem garantál a gyár....! Annyira szegény nem vagyok, hogy ott tartanék, hogy étoljat "tankoljak".

Persze biztos jó, hogy az autó után rohannak a kutyák, finom illatot szagolva:D

Többek tanácsára őőő emvénél tankoltam...alap szuper-t, majd kiprobálom a jobb minőségű oil-t is.

A motor x17dtl...nekem nagyon kis pöpec motornak látszik:)

Az én autóm nagyon nem új, de szerencsére most csak ez zavar.

Azért azt még hozzáteszem a történethez, hogy mikor kiprobáltam a verdát semmi ilyen gond nem volt, de volt egy motormosás utána...és azóta csinája...ha jól emlékszem.

MA már mentem úgy vele, hogy nem jelzett semmit...majd az újabb indítás után megint világított végig. Vicces a kicsike.

Hétfőn megnézetem a szakival, mert én már szerda reggel megyek a Balcsira és természetesen megnyugtató lenne, hogy nincs ez a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök,hogy ujra olvashatok és írhatok itt.Sok hasznos infót találok.

Egyszer azt olvastam,hogy a mai választékból az Z17DTL motorjelü Cdti motor egyedül Isizu motor.Az enyém ilyen de csupa GM jelölést találok a motortérben,plusz a motortakarón is Ecotec felirat diszeleg.Akkor most hogyis van ez?Gyárt az Isizu is cammon rail motort?

Amugy meg vagyok vele elégedve.Decemberben lesz 2 éves és kedden viszem 60k-s szervizre.Eddig semmi gondja nem volt,fogyasztása egy álom(4,8-5,2) olajat egyáltalán nem kellett utántölteni.OMV prémium+Castroll TXT 5w40 bejött mint párosítás.A benzines Fábiámat ennyi kilométerrel adtam el,de az már egy kész állatorvosi ló volt.Ja,és azért is szeretem az OMV prémiumot (ill. az Alpesit!) mert elvitt télen síelni:Mármint nyereményileg ajándékba! :) Ez dicsekvés volt... :)

Hehe, akkor az jó is moci!

Grat hozzá, ha sok pénzem lesz veszek egy olyat:D

Jaj fábiáról nagyon lebeszéltek.....és eddig szerintem (kop kop kop) jól döntöttem, hogy Opel-t választottam...B)

Link to comment
Megosztás:

Én viszont megkeresném az izzítókör reléjét!

Nem tudom a tiétekben milyen rendszer van,de nekem relé van benne és ha ez a relé "meghülyül" az okozhat ilyet.

Y17DT-ben (Isuzu) nem egyszerű relé, hanem egy kis elektronika vezérli az izzitást, az akku mellett, közvetlen, jobbra van elhelyezve. Azért az is "meghülyülhet", sőt....

Link to comment
Megosztás:

nem tudom ki hogy van vele de ezek az el. befecskendezö dieselmotorok lehet hogy érzékenyek ,a kutyulásra nem biztos hogy károsodás nélkül meg lehet uszni a próbát

semi köze a az elektronikának,!!!a kevérési arány pedig (50-50%) ami elenyészö viszkozitástsa lesz!az elektronika jelet ad

és a befecskendezö elvégzi a munkát minden gond nélkul.ráadásuk keni és tisztitja a rencert.mi mehet tönkre benne??

németeknél,osztrákoknál tiszta növényi olajal járnak mert a kutfejröl ezt tankolják,és csak kicsiny változtatást kell végezni a tank és a befecskendezö közöt! ha 100%-sat tankolsz bele.

Link to comment
Megosztás:

semi köze a az elektronikának,!!!a kevérési arány pedig (50-50%) ami elenyészö viszkozitástsa lesz!az elektronika jelet ad

és a befecskendezö elvégzi a munkát minden gond nélkul.ráadásuk keni és tisztitja a rencert.mi mehet tönkre benne??

németeknél,osztrákoknál tiszta növényi olajal járnak mert a kutfejröl ezt tankolják,és csak kicsiny változtatást kell végezni a tank és a befecskendezö közöt! ha 100%-sat tankolsz bele.

az rendben van hogy az elektronika elvégzi a dolgát és a sogoroknál olyat tankolsz de azért a 2 között akkor is van különbség és nem is kicsi, de mindenki ugy rongálja a pénztárcáját,s a verdáját ahogy akarja , de senkit nem akarok lebeszélni a kisérletezésröl.......

Link to comment
Megosztás:

Van benne valami. Mert olyat hallottam, hogy valaki a Tesco-s étolajat töltötte a tankba, de olyat még nem, hogy a sógorok biodízeljével valaki krumplit süt. Tuti, hogy valami adalékkal, vagy további finomítással "autóbarátabbá" teszik a növényi olajat. Tehát bizots megy az étolajjal, de lehet, hogy nem épp a legoptimálisabb.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindenki olvasson utána kicsit neten!

A google jó barát ebben!

De pl.:----->>>Biodízel

Én nem rakok bele étolaj,mert:

-csak városban járok,nincs kedvem a VPOP-nak magyarázkodni miért is van lángossütő szaga a gépnek

-bünti elsőre 20EFt,aztán ha újra elkapnak 100E és elkobozzák a kocsit

-aki elég ügyes hozzájut 180Ft körül gázolajhoz is,ergo nem éri meg az étolajjal szarakodni

U.i.:autószerelő haver töltött az 1.3D uno-ba étolajat,megfeküdt az adagoló,pedig az még nem injektoros.

Link to comment
Megosztás:

Háj:)!

Köszi a válaszokat!

Akkor megsasolom jobban az alvázszámot! Nem,nem gyanakszom semmire, csak jobban szeretném tudni miben fogok kocsikázni:) Ill. természetesen mindent akarok tudni a verdáról!

Igen a 140 oldalas júzer mánuál pdf már megszerezve:)

Az Így csináld dolgot is megnézem.

Akkor nem is vészes a bordásnak az ára:) azt gondoltam sokkal több.

Szóval Ti akkor őenvé-sek vagytok? Hát milyen magyarok vagytok?:) Molnak ill. más olajos cégnek nincs ilyen jó szörpije?

Ja és úgy hallottam, hogy a fagy beálata előtt érdemes lecserélni és/vagy vízteleníteni az üzemanyagszűrőt!?

ez a dolog nem attol függ hogy magyar v. nem magyar hanem ami jó az jó . Én a 68l. f astrába kezdtem az ömv-t használni mert nem füstölt vele annyira és jobban is ment vele hiába mondják hogy ugyanaz mint a mol ezNEM IGAZ csak a mennyiség nem mindegy mármint a fogy. mert vannak csibész kutak is ugyanazzal a terheléssel ua.utvonalon többet megeszik az autó az egyik tank. -mint egy másik kutnál ,de az ömv-nél egyre jobb a tapasztalatom

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van nekem egy 1999"G"1.7td "német diesel" astrám. Ma menet közben meg állt.

Azóta nem tudok életet lehelni belé. Úgy néz ki ,hogy üa. nem kap, és indítózáskor folyamatosan ég a motor diagnosztika lámpa. ha valaki tud valami okosat azt nagyon meg köszönném. Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, van nekem egy 1999"G"1.7td "német diesel" astrám. Ma menet közben meg állt.

Azóta nem tudok életet lehelni belé. Úgy néz ki ,hogy üa. nem kap, és indítózáskor folyamatosan ég a motor diagnosztika lámpa. ha valaki tud valami okosat azt nagyon meg köszönném. Előre is köszi.

Millió dolog lehet - ha ég a checklámpa, ki kellene olvastatni a hibakódot (szerviz) és akkor egyértelmű...

Addig is, ha üzemanyag nem jut a motorba a következő dolgok lehetnek:

- üa.szűrő ill. vezeték (ha nagy mázlid van)

- üa.szivattyú (még nem olyan nagy szivás)

- adagoló (ajaj)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülök,hogy ujra olvashatok és írhatok itt.Sok hasznos infót találok.

Egyszer azt olvastam,hogy a mai választékból az Z17DTL motorjelü Cdti motor egyedül Isizu motor.Az enyém ilyen de csupa GM jelölést találok a motortérben,plusz a motortakarón is Ecotec felirat diszeleg.Akkor most hogyis van ez?Gyárt az Isizu is cammon rail motort?

Amugy meg vagyok vele elégedve.Decemberben lesz 2 éves és kedden viszem 60k-s szervizre.Eddig semmi gondja nem volt,fogyasztása egy álom(4,8-5,2) olajat egyáltalán nem kellett utántölteni.OMV prémium+Castroll TXT 5w40 bejött mint párosítás.A benzines Fábiámat ennyi kilométerrel adtam el,de az már egy kész állatorvosi ló volt.Ja,és azért is szeretem az OMV prémiumot (ill. az Alpesit!) mert elvitt télen síelni:Mármint nyereményileg ajándékba! :) Ez dicsekvés volt... B)

ez német motor lehet de z tip. jelüröl még nem hallottam attol még lehet hogy van

Link to comment
Megosztás:

Igen a "Z" jelűek a "CDTI" motorok, közös nyomócsöves technikával. És asszem ezek már Euro4-esek.

Mintha Uhuhu mester azt írta volna valahol, hogy az Y17DT mellett a Z17DTL is Isuzu gyártmány. De most nem tudom, ezek már 16 szelepesek-e vagy sem. Asszem az enyim 8V.... dehát teherautóba jó az... B) :)

Link to comment
Megosztás:

Na jó, megnéztem neten. Valamit én nagyon elnézhettem, pedig nem egy motort láttam már, de úgy látszik, a sajátomat csak futólag.....

Specifikáció szerint az Y17DT DOHC 16 szelepes. (55kW/75LE)

ez az igazság valoszinü annyiféle van csak gyözzön az ember kiigazodni de általában az ember a sajátjával legyen tisztában

Link to comment
Megosztás:

Igen a "Z" jelűek a "CDTI" motorok, közös nyomócsöves technikával. És asszem ezek már Euro4-esek.

Mintha Uhuhu mester azt írta volna valahol, hogy az Y17DT mellett a Z17DTL is Isuzu gyártmány. De most nem tudom, ezek már 16 szelepesek-e vagy sem. Asszem az enyim 8V.... dehát teherautóba jó az... :) :)

Ha lecsavarintod a szelepdekni tetején lévő olajbetöltö kupakot és bekukucskálsz meglátod a 2 db vezérműtengejt, elég közel egymáshoz.... :omg:

Az 1.7 DTI ( Y17DT )és az 1.7 CDTI is ISUZU motor, ez durmol a H Astrákban is... B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Van egy `99-es 1.7 TD Kombim es menet kozben kigyullad ugy 2100 fordulat kornyeken egy dobozka amiben villam van:). Egyik haverom azt allitja , hogy tuti AGR filter vagy valami ilyesmi. Ja igen es ilyenkor amikor megjelenik az ikon kis felporgetes eseten "helyrejon" (vagy akar gaz elvetellel). Szerbiaban lett tankolva utoljara nem a legminosegesebb anyaggal , de gondolom ettol nem kene , hogy behaljon. Utana mar ontottem ra minosegesebb folyadekot is , de nem sok valtozas van , koszi elore a segitseget.

Ja es nem mindig gyullad ki 2000 kornyeken , 3ikban viszonylag gyakran , eltart 1-2 percig mig helyrejon aztan talan megint egy fel ora mulva elojon , valami otlet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.