Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Koszi a valaszod, a kezifek kapcsolot megnezem, de az auto abs-es es elmeletileg felkene villani a lampacskanak ha bekapcsol, de azt nem csinalja, es a tobbit is elmeletileg tudja, full extra az auto, csak a borulesek nincsenek benne. Ezeken a dolgokon kivul nagyon jo auto, nagyon szeretem, nem fustol, van ereje es jol is gyorul, sot az etvagya sem sok, autopalyan hasznalom a legtobbet es 5litert eszik, varosban kb 6,5litert.

Szerintem az abs ha működik nem fogja visszajelezni. Egyébként érezni a pedálon és hallani ha használatban van.

A visszajelző a műszercsoportban akkor fog világítani ha hibát észlel a rendszer, ekkor nem is működik az abs.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az abs ha működik nem fogja visszajelezni. Egyébként érezni a pedálon és hallani ha használatban van.

A visszajelző a műszercsoportban akkor fog világítani ha hibát észlel a rendszer, ekkor nem is működik az abs.

Szia!Azt erzem hogy bekapcsol es hallom is, erossebb fekezesnel multkor egy kavicsos uton ki is gurultam a keresztezodes kozepebe miatta, mert ugye bekapcsolt es hosszabb lett a fektav. Nem tudom, en azt hittem ha bekapcsol kellene vilagitania a muszercsoporton is, bar lehet igazad van.koszi a valaszod.

Link to comment
Megosztás:

Szia!Azt erzem hogy bekapcsol es hallom is, erossebb fekezesnel multkor egy kavicsos uton ki is gurultam a keresztezodes kozepebe miatta, mert ugye bekapcsolt es hosszabb lett a fektav. Nem tudom, en azt hittem ha bekapcsol kellene vilagitania a muszercsoporton is, bar lehet igazad van.koszi a valaszod.

Ha rendesen működik az ABS akkor nem villog, nem dudál és nem csinál semmit, csak szépen rúgja vissza a lábad és dolgozik. De amint világítva marad az abs lámpa, onnantól nem aktív, mert rendellenességet érez a komputer és inaktiválja. Nálam időszakos ez a gond, kerékcsapágyat kell cserélnem majd, mert egybe van öntve az érzékelő a csapággyal állítólag és csak egyben lehet cserélni. De amíg csak havonta egyszer felvillan, addig nem nyúlok hozzá :)

Szoval a helyes működés ez, ahogy leírták előttem is :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,segítségre lenne szükségem.Z19DTH vectram van.lecseréltem ma a olajat a motorban,szűrők stb és valami kopogast hallok a légszűrő oldalánál,alulról.Az olajnyomás jo,húz mint az állat,csak vmi kopog egy bizonyos fordulatszámig.ja es a vezérműszíj,görgő,vízpumpa is új.az utóbbiakat 3000km-rel hamarabb cserélték.Tudna-e vki valami okosat mondani h mi lehet ez??(Olaj Castrol 5w-30,filterek Mann)előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

T Geri 10!

",,, Castrol 5w-30 ..."

Ha ez a

Castrol Edge Titanium Fst 5W-30,

Castrol Magnatec 5W-30 C3,

Castrol Magnate 5W-30 A5,

Castrol Magnatec 5W-30 A3/B4 (2015. 02. 23-től gyártott),

akkor semmilyen aktuális GM olaj elfogadással nem rendelkeznek, ezért GM (Opel) motorba nem valók.

A BP konszern által gyártott, Castrol márkanéven forgalmazott motorolajok közül, az alábbiak rendelkeznek a GM aktuális olaj elfogadásával (GM dexos2):

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-30,

Castrol Edge Titanium Fst 5W-40,

Castrol Edge Titanium Fst 0W-40

Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen válaszod,de meglett a gond.nem ellenőrizték a szervó olajszintet és majdnem 3 dl olajat kellett utántölteni!elhalgatott rögtön!! Amugy jó hogy irtad az olajmárkákat,mert én a Castrol Magnatec 5W-30 A3/B4-et öntöttem mindig a motorba,de 10 ezrenként cserélem!!!muszáj leszek legközelebb a felsoroltak közül olajat rendelni!!Mégegyszer köszi!További szép napot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ha tudtok segítsetek!G astra 1.7 dti .Ha 3000 kórül van a fordulat kigyullad a sárga hibajelző,de semmit nem lehet észrevenni.Megállok,gyujtás le majd újra indítás és már nem világít addíg amíg nem ''száguldozok''

Köszi a válaszokat!

lehet hogy adagoloelektronika , nem produkál hibajelet de nem lehetetlen hogy valami más . telj. csökkenés nincs?

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Az adagoló elektronoka volt cserélve Debrecenbe,szerintem azzal noncs gond.Teljesítmény csökkenés sincs,viszont azt veszem észre hogy nem fordulatszám függő,mert ma kettesbe meghúzattam háromezer fölé és semmi gond.Ha viszont negyedikbe-ötödikbe megyek 120 fölött akkor kivillan a lámpa

Link to comment
Megosztás:

Az adagoló elektronoka volt cserélve Debrecenbe,szerintem azzal noncs gond.Teljesítmény csökkenés sincs,viszont azt veszem észre hogy nem fordulatszám függő,mert ma kettesbe meghúzattam háromezer fölé és semmi gond.Ha viszont negyedikbe-ötödikbe megyek 120 fölött akkor kivillan a lámpa

Szia

- ez már többször felmerült téma, én sem találtam még rá igazi megfejtést....

Ha sikerült már megoldani valakinek, vagy ha neked sikerül akkor légyszíves tedd közzé itt a fórumon.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok itt üdvözlök Mindenkit! Segítséget kérek x17dtl motoros astra g 1800-as fordulatig normál minden,afölött elfogy az erő de annyira hogy nemigen tud tovább gyorsulni még finom gázadásra sem.Torpan,rángat,alapjáraton néha leáll. Sárga lámpa 1800 ford.fölötti gyorsításnál mindig kigyullad,ha visszaveszem a gázt elalszik.Hidegen ugyanúgy jól indul,melegen nehezebben mint szokott.P1220 a hibakód.Kritikus rendszerhibát ír,ami édeskevés.Még annyit találtam hozzá hogy "befecskendezés szabályzás". Tudnátok esetleg Pest vagy annak keleti környékén hozzáértőt ajánlani?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok itt üdvözlök Mindenkit! Segítséget kérek x17dtl motoros astra g 1800-as fordulatig normál minden,afölött elfogy az erő de annyira hogy nemigen tud tovább gyorsulni még finom gázadásra sem.Torpan,rángat,alapjáraton néha leáll. Sárga lámpa 1800 ford.fölötti gyorsításnál mindig kigyullad,ha visszaveszem a gázt elalszik.Hidegen ugyanúgy jól indul,melegen nehezebben mint szokott.P1220 a hibakód.Kritikus rendszerhibát ír,ami édeskevés.Még annyit találtam hozzá hogy "befecskendezés szabályzás". Tudnátok esetleg Pest vagy annak keleti környékén hozzáértőt ajánlani?

a Wesszi service törökbálinton 208236366 tel száma tuti a manus, nagyon jó diagnoszta és szerelö.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

2008-ban vásároltam az 1.7TD Astrámba Bosh izzítógyertyákat, azóta ezek vannak benne. Mostanában nagyon erőtlen az autó és nem találják az okát.

Valaki mondott olyat, hogy lehetséges, hogy valamelyik gyertya nem ad szikrát már rendesen és nem megy az egyik henger.

Van ennek realitása? Egyáltalán 7év után már illene gyertyákat cserélni?

Mennyire érdemes drágábbat venni gyertyából? Eredeti Opel izzító gyertákat 1700Ft/db áron lehet venni, a Bosh-t 6300Ft/db áron. Megéri ezt a felárat a márkás, vagy nyugodtan vehetem a gyári Opelest?

Módosítva : Cingar01
Link to comment
Megosztás:

Izzítógyertya hibájából csak nehezen indulna, de meleg motornál nem számít, ha hibásak is. Valami más lesz ott a probléma, nemtudom, ennek van-e légtömegmérője, ha van, akkor lehet pl. koszos.

Aki azt mondja, hogy a dízelben az izzítógyertya szikrázik, azt nagy ívben kerüld. Azt , hogy egyik henger nem megy, igencsak érezni a motor egyenetlen járásán kis fordulatnál, nem csak az erő hiányzik olyankor belőle.

Link to comment
Megosztás:

Izzítógyertya hibájából csak nehezen indulna, de meleg motornál nem számít, ha hibásak is. Valami más lesz ott a probléma, nemtudom, ennek van-e légtömegmérője, ha van, akkor lehet pl. koszos.

Aki azt mondja, hogy a dízelben az izzítógyertya szikrázik, azt nagy ívben kerüld. Azt , hogy egyik henger nem megy, igencsak érezni a motor egyenetlen járásán kis fordulatnál, nem csak az erő hiányzik olyankor belőle.

Ettől függetlenül érdemes 7 év után újakat venni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

2008-ban vásároltam az 1.7TD Astrámba Bosh izzítógyertyákat, azóta ezek vannak benne. Mostanában nagyon erőtlen az autó és nem találják az okát.

Valaki mondott olyat, hogy lehetséges, hogy valamelyik gyertya nem ad szikrát már rendesen és nem megy az egyik henger.

Van ennek realitása? Egyáltalán 7év után már illene gyertyákat cserélni?

Mennyire érdemes drágábbat venni gyertyából? Eredeti Opel izzító gyertákat 1700Ft/db áron lehet venni, a Bosh-t 6300Ft/db áron. Megéri ezt a felárat a márkás, vagy nyugodtan vehetem a gyári Opelest?

Szikrát?

Főleg menet közben???

Hü banyek!

Nem benzines ez a taliga.

Küldd el melegebbre a tanácsadódat. XD

Nekem az egyik konkrétan bele van törve, nem is izzít.

Így járok vele kb. 5 éve.

-10-nél kétszeri izzítás után pöcc-röff.

Szóval sztem hagyd békén.

Nem ott van a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Egyszerűen senki nem jön rá, hogy mitől nem húz az autó. EGR elvileg ki van kötve teljesen, bár már abban sem vagyok biztos. Eddig 3 szerelőnél voltam, mindegyik csinált valami teljesen mást, lehúztak nem kevés pénzzel és nem húz az autó. Már ott tartok, hogy felgyújtom és betolom egy árokba.

Link to comment
Megosztás:

Az adagoló elektronoka volt cserélve Debrecenbe,szerintem azzal noncs gond.Teljesítmény csökkenés sincs,viszont azt veszem észre hogy nem fordulatszám függő,mert ma kettesbe meghúzattam háromezer fölé és semmi gond.Ha viszont negyedikbe-ötödikbe megyek 120 fölött akkor kivillan a lámpa

Egy lehetséges hiba (mert én is így jártamI. Először is olvasd ki a hibakódot, akkor okosabb leszel, de:

Nálam a holtpontjeladó szarakodott. Ha erőltetebb menetben mentem (hegymenet, autópálya stb...) akkor ugye a motorolaj hőmérséklete megnövekedett. Mive a jeladó belelóg az olajtérbe, a megnövekedett hőfok kontakt hibát okozott benne. Olyankor egy kicsit lustább lett (vészüzemmód), majd 10-15km után, mikor visszahült az olaj, megszünt a hibakód. A cserével megszünt a hiba.

Azt mondták többen, hogy csak gyárit szabad venni. Na az jó drága 20 körül van. Én vettem utángyártottat 5000-ért, már 10.000km-t futott hiba nélkül.

Link to comment
Megosztás:

Egy lehetséges hiba (mert én is így jártamI. Először is olvasd ki a hibakódot, akkor okosabb leszel, de:

Nálam a holtpontjeladó szarakodott. Ha erőltetebb menetben mentem (hegymenet, autópálya stb...) akkor ugye a motorolaj hőmérséklete megnövekedett. Mive a jeladó belelóg az olajtérbe, a megnövekedett hőfok kontakt hibát okozott benne. Olyankor egy kicsit lustább lett (vészüzemmód), majd 10-15km után, mikor visszahült az olaj, megszünt a hibakód. A cserével megszünt a hiba.

Azt mondták többen, hogy csak gyárit szabad venni. Na az jó drága 20 körül van. Én vettem utángyártottat 5000-ért, már 10.000km-t futott hiba nélkül.

nálam az utángyártott nem ment 2000km. vettem bontott gyárit kb 15000 van benne hiba nélkül de érdekes modon a mitsubisi jele van rajta ja y17dt-m van

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.