Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

On 2004. 04. 10. at 23:32, Guest írta:

Sziasztok! Vagy egy nagy problémám:

Eddig élvezhettem a 2.0 DTi áldásos hatását, de egyszer csak megállt. Hozzáértő (?) emberek megállapították, hogy adagológond, remélhetőleg elektronikajavítással/cserével megoldható. Aztán továbbmentek, mostmár nem segít csak a komplett adagolócsere...

Kérésem lenne, hogy ha tudtok jó, megbízható helyet, ahonnan beszerezhető 99-es évjáratú G Astrához adagoló, akkor lécci írjátok meg ide:

pmatthew@freemai.hu

 

Előre is köszi!

 

P. MátÈ

Gödöllőn van egy adagolós 90000ft 

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Y17DT-ről van szó. Úgy érzem hogy a lovak egy része nem dolgozik. Van amikor igen és kicsi gázadásra is pillanat alatt 3000 a fordulat, de legtöbbször 2000 felett csak óvatosan megy fel a fordulat. Semmi más tünet nincs.

Próbálom a vákuumcsőveket ellenőrizni és itt van két kérdésem.

1. A turbóról hátramegy a blokk oldalán egy vákuumcső. A motor hátuljára lentre. Nem látom hogy ott hova megy és mi van ott ahova rá van dugva. Miért megy oda? A vákuumcső gerinc csöve is oda megy.

2. A turbóról lehúzott csövet ha fecskendővel szívom akkor ellenállás nélkül bírom szívni. Jó ez így? Azt hinném ez egy zárt rendszer lenne és nem lehet szívni folyamatosan.

Segítsetek légy szíves hogy van ez?

Köszönöm

Üdv:

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Salas írta:

Sziasztok,

Y17DT-ről van szó. Úgy érzem hogy a lovak egy része nem dolgozik. Van amikor igen és kicsi gázadásra is pillanat alatt 3000 a fordulat, de legtöbbször 2000 felett csak óvatosan megy fel a fordulat. Semmi más tünet nincs.

Próbálom a vákuumcsőveket ellenőrizni és itt van két kérdésem.

1. A turbóról hátramegy a blokk oldalán egy vákuumcső. A motor hátuljára lentre. Nem látom hogy ott hova megy és mi van ott ahova rá van dugva. Miért megy oda? A vákuumcső gerinc csöve is oda megy.

2. A turbóról lehúzott csövet ha fecskendővel szívom akkor ellenállás nélkül bírom szívni. Jó ez így? Azt hinném ez egy zárt rendszer lenne és nem lehet szívni folyamatosan.

Segítsetek légy szíves hogy van ez?

Köszönöm

Üdv:

 

Szia!ugyanez a problèmàval küzdöttem ezidàig nekem egr szelep volt a tünet ugyanez volt mint nàlad èn egyből túrbóra gondoltam mert olyan erőtlen lett az autó hogy szinte hasznàlhatatlan volt nekem ugyan x20dtl a túrbóról lehúzott vàkumcsövet ok hogy tudod szìvni de fújni is tudod?

Link to comment
Megosztás:

31 perce, Làszló írta:

 

Szia!ugyanez a problèmàval küzdöttem ezidàig nekem egr szelep volt a tünet ugyanez volt mint nàlad èn egyből túrbóra gondoltam mert olyan erőtlen lett az autó hogy szinte hasznàlhatatlan volt nekem ugyan x20dtl a túrbóról lehúzott vàkumcsövet ok hogy tudod szìvni de fújni is tudod?

Tudom fújni is. Időközben megfejtettem. A turbó nyomás szabályzó szelepre megy, (remélem így hívják) de olyan b.zi helyen van hogy aknáról láttam meg.

Nem vákumcső gondom lehet, mert nem találtam semmi sérülésre utaló jelet. Összeraktam és utána ugyanúgy erőtlenebbül ment mint eddig. Mentem kb. 20km-t és dobot egy P0400 hibakódot. Kb 5 éve dobálja ha kedve van, 2000 fordulat és egyenletes menet közben dobja csak, ritkán. Hazaértem, leállítottam, majd újra el kellett gurulnom valahova. Újraindítás után megint ment mint a barom.

Arra gondolok hogy valamelyik szelep leregadhat. Az egr és turbó nyomás szelep szinte ugyanúgy néz ki. Ezek valamelyike vagy a turbóban nem tudom van e szelep.

Erre van tipp, hogyan tovább?

Link to comment
Megosztás:

23 perce, Salas írta:

Tudom fújni is. Időközben megfejtettem. A turbó nyomás szabályzó szelepre megy, (remélem így hívják) de olyan b.zi helyen van hogy aknáról láttam meg.

Nem vákumcső gondom lehet, mert nem találtam semmi sérülésre utaló jelet. Összeraktam és utána ugyanúgy erőtlenebbül ment mint eddig. Mentem kb. 20km-t és dobot egy P0400 hibakódot. Kb 5 éve dobálja ha kedve van, 2000 fordulat és egyenletes menet közben dobja csak, ritkán. Hazaértem, leállítottam, majd újra el kellett gurulnom valahova. Újraindítás után megint ment mint a barom.

Arra gondolok hogy valamelyik szelep leregadhat. Az egr és turbó nyomás szelep szinte ugyanúgy néz ki. Ezek valamelyike vagy a turbóban nem tudom van e szelep.

Erre van tipp, hogyan tovább?

Heló

A P0400 az egr lesz valószínű!

nekem is ez a hiba, de 

nekem pontosabban:

p0400- kritikus renszermeghibásodás (2)

a zárójelben a 2-es azt jelenti, hogy túl kevés kipufogógáz visszavezetés az 1-es pedig túl sok

nekem ha bedobja a hibát egy nagyobb gázadásra elmúlik minden tünet

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, padarmisi írta:

Heló

A P0400 az egr lesz valószínű!

nekem is ez a hiba, de 

nekem pontosabban:

p0400- kritikus renszermeghibásodás (2)

a zárójelben a 2-es azt jelenti, hogy túl kevés kipufogógáz visszavezetés az 1-es pedig túl sok

nekem ha bedobja a hibát egy nagyobb gázadásra elmúlik minden tünet

 

Nekem ha hibajel van akkor elveszi a kakaót, és addig így van amíg le nem állítom. Újraindításkor mintha semmi nem lett volna. 10 indítás után törli is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!2001es isuzu 1.7es g-s astrám villogtatja a motorhiba lámpát(ahogy felvillan visszaveszi a fordulatszámot!)Leállítom,eltűnik a hiba,majd vmikor megint előjön!Adagoló elektronika már volt rajta javítva!Elég sűrűn érzek gázolajszagot a szellőzőből illetve a motortérből!Tűzgyűrűknél nem látok szivárgást!Egy kérdés még,próbáltam kiolvasni a hibát 10e Ft-os kis kínai masinával!Eddig elég sok autónál bejött)Ez rá se csatlakozik(Link error),vettem az Aliexpressről egy bluetooth-ost is Thorque androidos szoftverrel itt is azt írja hogy nem tud csatlakozni az ECU-hoz!Mivel tudnám kiolvasni?Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎09‎.‎03‎. at 23:15, Mettyú írta:

Sziasztok!2001es isuzu 1.7es g-s astrám villogtatja a motorhiba lámpát(ahogy felvillan visszaveszi a fordulatszámot!)Leállítom,eltűnik a hiba,majd vmikor megint előjön!Adagoló elektronika már volt rajta javítva!Elég sűrűn érzek gázolajszagot a szellőzőből illetve a motortérből!Tűzgyűrűknél nem látok szivárgást!Egy kérdés még,próbáltam kiolvasni a hibát 10e Ft-os kis kínai masinával!Eddig elég sok autónál bejött)Ez rá se csatlakozik(Link error),vettem az Aliexpressről egy bluetooth-ost is Thorque androidos szoftverrel itt is azt írja hogy nem tud csatlakozni az ECU-hoz!Mivel tudnám kiolvasni?Előre is köszi!

Szia,

A gázolajszag nálam az előtöltés szabályzó szelep miatt volt. Nem érdemes halogatni a cserét mert az ECU képes kidőlni ha felázik adáig a vezeték. (Ezt mondják)

A hibát ki lehett villogtatni, ha a hibakód elég. Tövig nyom fék + gáz majd gyűjtás....négy számjegyet villog ki a lámpa kicsi szünettel a számjegyek között. Értelem szerúen az első villogás sorozat az első számjegy (ahányat villen annyi az érték stb....

Üdv:

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 01. at 16:43, Làszló írta:

Helló a a 11-es vègű adagolònak a 004-es a csere darabja tudom mert most estem túl rajta màsikkal nem lessz jó csak 11-es vagy 004-es

Köszönöm László! Igen a 004-es elektronikát sikerült hozzá szereznem és az lett rá rakva. Tényleg működik vele. Igaz kicsit másabban viselkedik, talán egy picit mintha kopogósabb lenen vele a motor de a szerelő azt mondta hogy nincsen vele gond.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 02. at 17:09, Salas írta:

Sziasztok,

Y17DT-ről van szó. Úgy érzem hogy a lovak egy része nem dolgozik. Van amikor igen és kicsi gázadásra is pillanat alatt 3000 a fordulat, de legtöbbször 2000 felett csak óvatosan megy fel a fordulat. Semmi más tünet nincs.

Próbálom a vákuumcsőveket ellenőrizni és itt van két kérdésem.

1. A turbóról hátramegy a blokk oldalán egy vákuumcső. A motor hátuljára lentre. Nem látom hogy ott hova megy és mi van ott ahova rá van dugva. Miért megy oda? A vákuumcső gerinc csöve is oda megy.

2. A turbóról lehúzott csövet ha fecskendővel szívom akkor ellenállás nélkül bírom szívni. Jó ez így? Azt hinném ez egy zárt rendszer lenne és nem lehet szívni folyamatosan.

Segítsetek légy szíves hogy van ez?

Köszönöm

Üdv:

Próbáltad lehúzott légtömegmérővel is?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 02. at 22:50, Làszló írta:

Ìgy van ez egr lessz nekem is p0400 volt

Van másféle megoldás is, persze ha az ember túlontúl "zöld" akkor nem járható út egyik sem.

Vagy az átverő elektronikát szerzed be, építed meg..... kevesebb mint a 90 000Ft

Vagy veszel egy bontottat, és beteszed, majd lefalazod.

Vagy szoftveresen kell kilőni, többet nem lesz vele gond.

 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 03. at 23:15, Mettyú írta:

Sziasztok!2001es isuzu 1.7es g-s astrám villogtatja a motorhiba lámpát(ahogy felvillan visszaveszi a fordulatszámot!)Leállítom,eltűnik a hiba,majd vmikor megint előjön!Adagoló elektronika már volt rajta javítva!Elég sűrűn érzek gázolajszagot a szellőzőből illetve a motortérből!Tűzgyűrűknél nem látok szivárgást!Egy kérdés még,próbáltam kiolvasni a hibát 10e Ft-os kis kínai masinával!Eddig elég sok autónál bejött)Ez rá se csatlakozik(Link error),vettem az Aliexpressről egy bluetooth-ost is Thorque androidos szoftverrel itt is azt írja hogy nem tud csatlakozni az ECU-hoz!Mivel tudnám kiolvasni?Előre is köszi!

A Torque nem megy nálam sem ELM327-el. Op-COM Klón az mindenre jó!!!!

Link to comment
Megosztás:

Segìtsen valaki!Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj az autómmal!Nincs semmi erő benne cserèlve lett az egr szelep mert szerelőnèl azt a hibàt dobta ki semmi vàltozàs ugyanolyan erőtlen.vàkum rendszert ellenőroztem a csövek szelepek jók mi leget a baj?Van olyan amikor elindìtom ès úgy megy ahogy kell de ez mindig elmúlik ès elveszti az erejèt adagolom most lett cserèlve 

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 09. 05. at 8:42, karlos írta:

Köszönöm László! Igen a 004-es elektronikát sikerült hozzá szereznem és az lett rá rakva. Tényleg működik vele. Igaz kicsit másabban viselkedik, talán egy picit mintha kopogósabb lenen vele a motor de a szerelő azt mondta hogy nincsen vele gond.

Szìvesen örülök,hogy segìthettem

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék hátha valaki tudja. Vettem egy g astra y17dt és bekrepált benne az edu. Kivettem hogy átnézem hátha valami forasztás bibije van, és ekkor jött a döbbenet. Teljese más van rajta mint a másik auton (kettő van azon is kifeküdt 2 hete) mit külsőre mint belsőre. Létezik ebből utángyártott? Illetve érdemes e javittatni vagy vegyek egy bontottat? Ha kell kép külsejéről ill belsejéről holnap teszek fel beazonosítás végett. Válaszotok előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

13 órája, Làszló írta:

Segìtsen valaki!Egyszerűen nem tudom mi lehet a baj az autómmal!Nincs semmi erő benne cserèlve lett az egr szelep mert szerelőnèl azt a hibàt dobta ki semmi vàltozàs ugyanolyan erőtlen.vàkum rendszert ellenőroztem a csövek szelepek jók mi leget a baj?Van olyan amikor elindìtom ès úgy megy ahogy kell de ez mindig elmúlik ès elveszti az erejèt adagolom most lett cserèlve 

 

Lehúzott légtömegmérő?

De a kereső használata is ajánlott, ha ennyire sürgős.... az még gyorsabb is....

 

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.