Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

várjá,várjá,várjá!

az 1.7DTI meg a 2.0 DTI nek semmi köze egymáshoz. semmi. és a 2.0 adagoló elektronika integrálva van az adagolhoz, ami nem leszedhető!!!

A 1.7D ban meg 2 csavar fogja, éls az szétszedhető, javitható...

Ez teljesen elképzelhető, de olyan nics, hogy nem szedhető szét - gondolom én.

Az egyik kollegám mesélte, hogy a fiat puntójánál is valami elektronika hiba volt és Ő is szétszedte. igaz be volt valami zselés nyavajával öntve a rázkódás miatt.

Én nem tudom, lehet tényleg nem lehet szétszedni, de valahogy csak belerakták azt az elektronikát. Gondolom nem öntötték bele folyékony állapotában :sowwy:

Nehéz elképzelni, hogy csak 300e Ft segíthet a problémán. Ennyi pénzért megéri próbálkozni, én így gondolnám

Link to comment
Megosztás:

Ez teljesen elképzelhető, de olyan nics, hogy nem szedhető szét - gondolom én.

Az egyik kollegám mesélte, hogy a fiat puntójánál is valami elektronika hiba volt és Ő is szétszedte. igaz be volt valami zselés nyavajával öntve a rázkódás miatt.

Én nem tudom, lehet tényleg nem lehet szétszedni, de valahogy csak belerakták azt az elektronikát. Gondolom nem öntötték bele folyékony állapotában :sowwy:

Nehéz elképzelni, hogy csak 300e Ft segíthet a problémán. Ennyi pénzért megéri próbálkozni, én így gondolnám

vannak olyan elektromos egységek, ami műgyantába van öntve....

Szedtünk már szét motor fesszabályzó elektronikát, olyan kemény volt a gyanta amivel be volt öntve, hogy az elektromos alkatrészeket kiszedni épségben lehetetlen....

Link to comment
Megosztás:

Ez teljesen elképzelhető, de olyan nics, hogy nem szedhető szét - gondolom én.

Az egyik kollegám mesélte, hogy a fiat puntójánál is valami elektronika hiba volt és Ő is szétszedte. igaz be volt valami zselés nyavajával öntve a rázkódás miatt.

Én nem tudom, lehet tényleg nem lehet szétszedni, de valahogy csak belerakták azt az elektronikát. Gondolom nem öntötték bele folyékony állapotában :sowwy:

Nehéz elképzelni, hogy csak 300e Ft segíthet a problémán. Ennyi pénzért megéri próbálkozni, én így gondolnám

ezek szerint te még nem láttál Z14xe,Z16XE ECU-t

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy y17DTI astrám, 2003-as.

Kb egy hónapja a kövtkező hibát produkálja:

5. sebességben 3000-es fordulaton, kb 120-130 km/h-nál a gázpedálnál pici torpanást érzni és onnantól elmegy a motor ereje.

Mintha nem is lenne turbó! ha nem érem el ezt a sebességet és nyomatékot,vígan lehet vele autózni.

Motor leállít, váunk, aztán mintha semmi baja sem lenne, megy tovább szépen.

Persze amíg el nem éri a 120-at......

Hibakód: túltöltés szabályzás, valami szelep lehet.

Légtömegmérőt cseréltünk, nem lett jobb.

Találkozott valaki ezzel a jelenséggel?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Van egy y17DTI astrám, 2003-as.

Kb egy hónapja a kövtkező hibát produkálja:

5. sebességben 3000-es fordulaton, kb 120-130 km/h-nál a gázpedálnál pici torpanást érzni és onnantól elmegy a motor ereje.

Mintha nem is lenne turbó! ha nem érem el ezt a sebességet és nyomatékot,vígan lehet vele autózni.

Motor leállít, váunk, aztán mintha semmi baja sem lenne, megy tovább szépen.

Persze amíg el nem éri a 120-at......

Hibakód: túltöltés szabályzás, valami szelep lehet.

Légtömegmérőt cseréltünk, nem lett jobb.

Találkozott valaki ezzel a jelenséggel?

Üdv!Nekem is valami hasonló jelenség volt,3000 fölé nem akart kipörögni a motor ,de álló helyzetben simán forgott akár 4500-at is.Az enyém 1.7CDTI/Z17DTL.A turbónyomás szabályzó szelep volt a rossz.Csere után jó lett.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.

Új ember vagyok itt, de olvasgattam sokat, és látom hogy elég sok hozzá értő van itt, gondoltam be állok én is a segítség kérők táborába.

17dtl astra elkezdte a füstöt kibocsátani, én meg jól elvittem egy adagolós emberhez. aki nagyon jól elhárította a hibát, nem füstölt, jól indul, és a csekély ló mennyiséghez képest jól is megy, csakhogy ahogy elhoztam egyből fel villant a "sárga veszedelem". El kezdtem figyelni hogy vajon mitől, és rájöttem hogy kb 2000 ford körül gyullad ki, és csak akkor ha megtartom a fordulatot. Azután ég mindig, de ha meg állok, és ujra elindulok,(1,2,stb) tehát felpörgetem a motort akkor elalszik, aztán 2000 környékén megint virít! Szerelőhöz vissza, homlok ránc, hagyja itt. o.k. D.u. érte, meg van a hiba, a vákumcső olajos volt! ( Tényleg, csak én már kipucoltam egyszer, és mégis rossz volt!) Autóba be monodom majd meglátjuk. Hát megláttam (a sárgát) de az igazi meglepi akkor ért, amikor sárga fény mellet vad előzésbe kezdtem, csak az autó nem akart. a 68 lóbol kb 40 bealudt az én előzésemből meg csak egy szerény sávváltás lett.

Most itt tartok. holnap vissza a szerelőhöz, de nem remélek semmi jót.

Ha van valami ötlet, vagy szerelő cím aki tényleg érti, örömmel fogadnám!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlök mindenkit.

Új ember vagyok itt, de olvasgattam sokat, és látom hogy elég sok hozzá értő van itt, gondoltam be állok én is a segítség kérők táborába.

17dtl astra elkezdte a füstöt kibocsátani, én meg jól elvittem egy adagolós emberhez. aki nagyon jól elhárította a hibát, nem füstölt, jól indul, és a csekély ló mennyiséghez képest jól is megy, csakhogy ahogy elhoztam egyből fel villant a "sárga veszedelem". El kezdtem figyelni hogy vajon mitől, és rájöttem hogy kb 2000 ford körül gyullad ki, és csak akkor ha megtartom a fordulatot. Azután ég mindig, de ha meg állok, és ujra elindulok,(1,2,stb) tehát felpörgetem a motort akkor elalszik, aztán 2000 környékén megint virít! Szerelőhöz vissza, homlok ránc, hagyja itt. o.k. D.u. érte, meg van a hiba, a vákumcső olajos volt! ( Tényleg, csak én már kipucoltam egyszer, és mégis rossz volt!) Autóba be monodom majd meglátjuk. Hát megláttam (a sárgát) de az igazi meglepi akkor ért, amikor sárga fény mellet vad előzésbe kezdtem, csak az autó nem akart. a 68 lóbol kb 40 bealudt az én előzésemből meg csak egy szerény sávváltás lett.

Most itt tartok. holnap vissza a szerelőhöz, de nem remélek semmi jót.

Ha van valami ötlet, vagy szerelő cím aki tényleg érti, örömmel fogadnám!

Szia!

Ha X17DTL azaz 8 szelepes opel motor, akkor ilyenkor 2 dolog szokott lenni.

1: AGR (EGR) szelep koszos, vagy a vezérlő elektronika halt meg

2: légtömegmérő . főleg, ha 2001 elötti. akkor csere.

de műszerrel kb megmondják...

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha X17DTL azaz 8 szelepes opel motor, akkor ilyenkor 2 dolog szokott lenni.

1: AGR (EGR) szelep koszos, vagy a vezérlő elektronika halt meg

2: légtömegmérő . főleg, ha 2001 elötti. akkor csere.

de műszerrel kb megmondják...

Köszi.

Ennél a típusnál is le lehet lemezelni az AGR szelepet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

remélem tudtok segíteni, hogy az Y20DTH 101 LE, 74KW motor (2001-es) ISUZU, vagy GM?

Azért éredekelne, mert azt hallottam, hogy az ISUZU motorok adagolóhibával küzdenek (típushiba??) de ez nem jellemző a német motorra (BOSCH elektronika).

Van valami valóságalapja a fentieknek?

A válaszokat előre is köszönöm.

Oles

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

remélem tudtok segíteni, hogy az Y20DTH 101 LE, 74KW motor (2001-es) ISUZU, vagy GM?

Azért éredekelne, mert azt hallottam, hogy az ISUZU motorok adagolóhibával küzdenek (típushiba??) de ez nem jellemző a német motorra (BOSCH elektronika).

Van valami valóságalapja a fentieknek?

A válaszokat előre is köszönöm.

Oles

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

remélem tudtok segíteni, hogy az Y20DTH 101 LE, 74KW motor (2001-es) ISUZU, vagy GM?

Azért éredekelne, mert azt hallottam, hogy az ISUZU motorok adagolóhibával küzdenek (típushiba??) de ez nem jellemző a német motorra (BOSCH elektronika).

Van valami valóságalapja a fentieknek?

A válaszokat előre is köszönöm.

Oles

Helló!

Mivel az Opel nem tud diesel motort fejleszteni, ezért licencet vett meg mindkét - esetleg mindhárom esetben: az 1,7-es ISUZU a 2,0-es az SUBARU, a 2,2-est 2,5-öst nem tudom. Azt, hogy az Opel gyártja a motort, az nem probléma, mert megadott anyagminőséggel és szabvány szerint kell legyártania a blokkot. Minden mást a GM fejlesztett, csak a blokkot licencelte. Az adagoló hiba nem ISUZU, vagy SUBARU jellemző, az Opel jellemző. Sajnos fogyasztói társadalomban élünk, ahol nem a minőség a szempont, hanem a haszáld, dobd el, majd vegyél helyette másikat elv érvényesül.

Nagyjábol ennyi lenne e történet :sowwy:

ja és még egy megszállott opelestől és szerelőtől hallottam azt a jelzőt, hogy kistúrbós (1,7 isuzu) és nagyturbós (2,0 subaru).

Link to comment
Megosztás:

úgy tudom,hogy nem..

nem indul el.

Köszönöm a segítségeket, végül is megoldódott a dolog, ugyanis a mikor a szerelő elkezdte lebontani a szívósort, hogy megnézzük az agr-t, akkor észre vettem hogy már le van zárva a turbóból kivezető kipufogógáz cső.

Az autót 7 éve vettem Belgiumból, és ez azóta le volt zárva. A lényeg az hogy kivettük a lemezt, össze raktuk, és hibátlanul üzemel.Tehát a lemezelés lehet jó is, meg rossz is

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mivel az Opel nem tud diesel motort fejleszteni, ezért licencet vett meg mindkét - esetleg mindhárom esetben: az 1,7-es ISUZU a 2,0-es az SUBARU, a 2,2-est 2,5-öst nem tudom. Azt, hogy az Opel gyártja a motort, az nem probléma, mert megadott anyagminőséggel és szabvány szerint kell legyártania a blokkot. Minden mást a GM fejlesztett, csak a blokkot licencelte. Az adagoló hiba nem ISUZU, vagy SUBARU jellemző, az Opel jellemző. Sajnos fogyasztói társadalomban élünk, ahol nem a minőség a szempont, hanem a haszáld, dobd el, majd vegyél helyette másikat elv érvényesül.

Nagyjábol ennyi lenne e történet :sowwy:

ja és még egy megszállott opelestől és szerelőtől hallottam azt a jelzőt, hogy kistúrbós (1,7 isuzu) és nagyturbós (2,0 subaru).

Már ne is haragudj,de hol olvastál ennyi marhaságot? :lol:

Az 1,7-esben alapjait nézve kétféle volt:

-az opel motoros(17YD,17DR,X17DTL) ezek mind az 1.6-os dízel leszáramazottai

-az Isuzu féle(TC4EE1)

Az opel dízelt is tovább fejlesztették,az adagoló kapott elektronikát.

A 2.0-ás motor is saját fejlesztés volt,a subaru mostanság jött ki az első saját dízel motorjával,semmi köze nem lehet ehhez a motorhoz és nincs is.

Az,hogy a 2.0-ás motorok(ide tartozik a 2.2-is) adagolói nem túl hosszú életűek,leginkább az adagoló tervezési hibája(radiáldugattyús)és az elektronika sérülékenysége okozza,az adagolót nem az Opel tervezte,az Bosch.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Mivel az Opel nem tud diesel motort fejleszteni, ...

Azért ez nem így működik! Bármely cég bármely termékét is nézzük, egy-egy fejlesztés komoly anyagi és szellemi ráfordítással, no meg idővel jár. Mindezt gazdasági számítások előzik meg.

Talán nem tévedek nagyot, ha azt állítom, hogy a BMW és a Peugeot azért fejleszt(ett) közösen motort, mert külön-külön nem értenének hozzá!

Ja! Az Omegákban volt 2.5- ös sorhatos diesel a BMW-től.

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem így működik! Bármely cég bármely termékét is nézzük, egy-egy fejlesztés komoly anyagi és szellemi ráfordítással, no meg idővel jár. Mindezt gazdasági számítások előzik meg.

Talán nem tévedek nagyot, ha azt állítom, hogy a BMW és a Peugeot azért fejleszt(ett) közösen motort, mert külön-külön nem értenének hozzá!

Ja! Az Omegákban volt 2.5- ös sorhatos diesel a BMW-től.

Ugyanigy van ez máshol is....

Suzuki Sv 650, 1000-es blokk van a Cagiva Raptor 650-ben, és az 1000-ben... A japánok tudnak motort gyártani, ezt az olaszok is tudják. :sowwy:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.