Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Szia. nem a témához vágó kérésem lenne , de hátha tudsz segíteni, nekem is egy most 4 éves ,7 CTDI-is enjuo astrám van , de nincs benne magyar nyelvű navigáció és eddig nem találtam sehol sem, nem tudod hogy hol lehet beszerezni.

Köszönöm segítségedet.

Szia

Attól függ. Ha a siemens gyári navi-d van, pl. NCDR1100 vagy 1500 akkor sehol.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy Y17DT astrám van.Két éve vettem akkor 3 éves volt.

Azóta hajtom és a kötelezön kivül nem volt gondom vele.EDDIG!!!

Autópályán haladva minden előjel nélkül megált a motor mint amikor kifogy az üzemanyag.

(jelzem akkor tankoltam)Majd az osztrák rendőrség lehúzott egy parkolóba és 4 óra dekkolás után

próba szerencse probáltam inditani és beindult.Alapjáraton hagytam pőfőgni 5 percig,majd

nagy bátran megindultam és 3 km után ujra ugyanugy megált.

Persze a műszerfalon lévő kis autó a villáskulcsal mintkét esetben kigyuladt jelezvén baj van.

(Erre egyébként magamtol is rájöttem)

Kérdésem:-milyen problémák merülhetnek fel elindulva a kisebbtől a nagyobbak felé?

előre is köszönöm az ötleteket

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy Y17DT astrám van.Két éve vettem akkor 3 éves volt.

Azóta hajtom és a kötelezön kivül nem volt gondom vele.EDDIG!!!

Autópályán haladva minden előjel nélkül megált a motor mint amikor kifogy az üzemanyag.

(jelzem akkor tankoltam)Majd az osztrák rendőrség lehúzott egy parkolóba és 4 óra dekkolás után

próba szerencse probáltam inditani és beindult.Alapjáraton hagytam pőfőgni 5 percig,majd

nagy bátran megindultam és 3 km után ujra ugyanugy megált.

Persze a műszerfalon lévő kis autó a villáskulcsal mintkét esetben kigyuladt jelezvén baj van.

(Erre egyébként magamtol is rájöttem)

Kérdésem:-milyen problémák merülhetnek fel elindulva a kisebbtől a nagyobbak felé?

előre is köszönöm az ötleteket

Nagyon sok, a Tech-2 majd megmondja....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem egy Y17DT astrám van.Két éve vettem akkor 3 éves volt.

Azóta hajtom és a kötelezön kivül nem volt gondom vele.EDDIG!!!

Autópályán haladva minden előjel nélkül megált a motor mint amikor kifogy az üzemanyag.

(jelzem akkor tankoltam)Majd az osztrák rendőrség lehúzott egy parkolóba és 4 óra dekkolás után

próba szerencse probáltam inditani és beindult.Alapjáraton hagytam pőfőgni 5 percig,majd

nagy bátran megindultam és 3 km után ujra ugyanugy megált.

Persze a műszerfalon lévő kis autó a villáskulcsal mintkét esetben kigyuladt jelezvén baj van.

(Erre egyébként magamtol is rájöttem)

Kérdésem:-milyen problémák merülhetnek fel elindulva a kisebbtől a nagyobbak felé?

előre is köszönöm az ötleteket

Szia!

Első lépésként szerintem egy diagnosztika gépre kellene rádugni, hogy milyen hibakódokat tárolt el, mert ugye írtad, hogy világított a hiba lámpa. Nem minden diagnosztikai eszköz kezeli a HDRC rendszert ami ebben az autóban van. Lehetőleg olyan helyre vidd ahol van TECH 2 diagnosztika műszer.

Ennek a motornak az eggyik leggyakoribb hibája az adagoló vezérlő elektronika hiba. Ez okozhat ilyen leállást. Ebben az esetben pl a P 0251 hibakód jelenik meg a kiolvasáskor. Erről a hibáról már elég sok írás van itt a fórumon is.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Ennek a motornak az eggyik leggyakoribb hibája az adagoló vezérlő elektronika hiba. Ez okozhat ilyen leállást. Ebben az esetben pl a P 0251 hibakód jelenik meg a kiolvasáskor. Erről a hibáról már elég sok írás van itt a fórumon is.

Üdv: András

Sajnos ez bizony eléggé drága dolog, mivel nem nagyon bontható és javítható, csak cserével.... :lol:

De mielőtt végleg leírnánk szegény autót tényleg nézess egy hibakódot, hogy legyen vmi kiindulópont!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Első lépésként szerintem egy diagnosztika gépre kellene rádugni, hogy milyen hibakódokat tárolt el, mert ugye írtad, hogy világított a hiba lámpa. Nem minden diagnosztikai eszköz kezeli a HDRC rendszert ami ebben az autóban van. Lehetőleg olyan helyre vidd ahol van TECH 2 diagnosztika műszer.

Ennek a motornak az eggyik leggyakoribb hibája az adagoló vezérlő elektronika hiba. Ez okozhat ilyen leállást. Ebben az esetben pl a P 0251 hibakód jelenik meg a kiolvasáskor. Erről a hibáról már elég sok írás van itt a fórumon is.

Üdv: András

Szia!

Köszönöm a választ!De lenne még kérdésem! 1 napja áll az autó a ház elött és megprobáltam inditani.

Pöcre indult.Hagytam alapjáraton pöfögni és minden rendben volt még a hangjában sem hallottam változást.

Ha az adagoló vezérlő elektronika hal meg képes elindulni?Nekem egy kicsit olyan mintha nem kapna űzemanyagot

és szerintem nem árt üzemanyag szűrőt cserélni és tisztitani a rendszert.Lehet meguszom ennyivel?

Ha ezután mükődik és hazajutok(sajnos ausztriában vagyok) mindenképp kiolvasatom a hibát.

üdv:Csaba

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a választ!De lenne még kérdésem! 1 napja áll az autó a ház elött és megprobáltam inditani.

Pöcre indult.Hagytam alapjáraton pöfögni és minden rendben volt még a hangjában sem hallottam változást.

Ha az adagoló vezérlő elektronika hal meg képes elindulni?Nekem egy kicsit olyan mintha nem kapna űzemanyagot

és szerintem nem árt üzemanyag szűrőt cserélni és tisztitani a rendszert.Lehet meguszom ennyivel?

Ha ezután mükődik és hazajutok(sajnos ausztriában vagyok) mindenképp kiolvasatom a hibát.

üdv:Csaba

Az adagoló vezérlő elektronika javítható, nem kell kidobni. A motor vezérlő elektronika ami a motor tetején van az viszont nem javítható. Sok esetben így jelentkezik a hiba ahogy nálad is.

A hibatárolót ki tudod olvasni Te magad is úgy, hogy gyújtást kapcsolsz és benyomod a fékpedált és a gázpedált teljesen padlóig. Figyeled a villogások számát és felírod. Ha jól tudom akkor először 12 villogás lesz az az olvasás kezdetét jelenti.

Erről a kiolvasásról is találsz itt a fórumon írást. Próbáld ki ha tudod és megpróbáljuk megfejteni, hogy mit jelent.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Az adagoló vezérlő elektronika javítható, nem kell kidobni. A motor vezérlő elektronika ami a motor tetején van az viszont nem javítható. Sok esetben így jelentkezik a hiba ahogy nálad is.

A hibatárolót ki tudod olvasni Te magad is úgy, hogy gyújtást kapcsolsz és benyomod a fékpedált és a gázpedált teljesen padlóig. Figyeled a villogások számát és felírod. Ha jól tudom akkor először 12 villogás lesz az az olvasás kezdetét jelenti.

Erről a kiolvasásról is találsz itt a fórumon írást. Próbáld ki ha tudod és megpróbáljuk megfejteni, hogy mit jelent.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Az a fajta hibakódolvasás amit Bandi25Bp írt, az elektromos gázpedállal szerelt autókra igaz, nem tudom hogy az Y17DT ilyen-e. Ha igen akkor működnie kell, ha nem akkor is ki tudod olvasni a hibakódot, csak akkor a diagnosztikai csatlakozóban kell összekötni két érintkezőt, sajna most nemtom melyikeket.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Kiprobáltam amit mondtál,de nálam nem volt semmilyen villogás.Én csináltam valamit rosszul vagy valami nem stimmel?

Szia!

Az Y17 DTI-ben elektromos gázpedál van, mással nem is birna működni.

A módszer annyi, hogy gyújtásra teszed, benyomod a fékpedált és a gázpedált az ütközőig és a motorhiba lámpa villogásait

figyeled.

Ha gyújtáson van akkor ég a motorhiba lámpa? A gázpedál alá nem gyűrődött szőnyeg? Le tud menni teljesen az ütközőig? Ennek a módszernek ennél a motornál működnie kellene, ahogy leírtam.

Nincsen semmilyen utólagosan beépített indítás gátló, vagy riasztó ami szórakozhatna veled?

Próbáld úgy is, hogy először lenyomod a pedálokat és utána teszed gyújtásra hátha úgy elkezdi kivillogni.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az Y17 DTI-ben elektromos gázpedál van, mással nem is birna működni.

A módszer annyi, hogy gyújtásra teszed, benyomod a fékpedált és a gázpedált az ütközőig és a motorhiba lámpa villogásait

figyeled.

Ha gyújtáson van akkor ég a motorhiba lámpa? A gázpedál alá nem gyűrődött szőnyeg? Le tud menni teljesen az ütközőig? Ennek a módszernek ennél a motornál működnie kellene, ahogy leírtam.

Nincsen semmilyen utólagosan beépített indítás gátló, vagy riasztó ami szórakozhatna veled?

Próbáld úgy is, hogy először lenyomod a pedálokat és utána teszed gyújtásra hátha úgy elkezdi kivillogni.

Üdv: András

Szia!

Köszi Bandi!Megprobálom mégegyszer.Gyújtásnál ég a motorhiba lámpa,szőnyeg nincs,talán a fékem nem megy le ütközöig.

Ha sikerült valami jelzem és hátha megfejtünk valamit.

Köszi a türelmet és a jó szándékot!

üdv:Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megoldódott a problémánk, ki lett cserélve a motorvezérlő, és szuperul gurul a masina.

100 rugó volt az alkatrész(bontott), olcsóbban nem találtunk, de még igy is jól megúsztuk az új árához képest.

Köszi mindenkinek a segítséget!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Sikerült a müvelet.Először a pedálokat kell benyomni aztán a gyújtás.

Egy kicsit el vagyok keseredve,mert,ha jól olvastam ki akkor nagy a baj.

Először 10 villogás ez a beolvasás majd

2 villanás és

5 villanás majd

1

Egyszerű paraszti ésszel ez P0251 hibakód.Gondolom.Erősits vagy cáfolj meg légyszíves!

Akkor ez adagoló vezérlő elektronika?Ha jól emlékszem azt mondtad az javitható.

Kb mennyit kostál ennek javitása?

Üdv:Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Érdekes hibajelenség jött elö az autómon. (G 1.7CDTI) Alapjáraton járva leáll az autó, és be sem akar indulni.

Ha várok vele 5-10 percet akkor viszont pöccre indul. (önindító forgat mint állat) Másik jelenség, hogy menet

közben elkezd rángatni, pár mp.-re aztán 50km-ig semmi. A harmadik, hogy pl. ha folyamatosan tartok

egy sebességet (nem mozdítom a lábam a gázon) és mégis gyorsit/lassit az autó. Tempomattal is

ugyan ez van. Ezek a hibák egyszerre kezdtek el jelentkezni. Hibajelzés nincs. Valami ötlet? Köszi.

Na, ma meg is állt a verda, szégyenszemre haza kellett vontatni. Ellenőriztem a gázolajszűrőt, és

akkor kiderült, hogy tök üres a szűrőház. Feltöltöttem, akkor pöccre indul, de csak addig jár a motor

amíg megint ki nem ürül. Ellenőriztem a tankban lévő szűrőt, a tank csatlakozásait, a szűrőház

csatlakozásait, de semmi. Valahogy mégis lelevegősödik a rendszer. Hibajelzés semmi. Ötlet?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Na, ma meg is állt a verda, szégyenszemre haza kellett vontatni. Ellenőriztem a gázolajszűrőt, és

akkor kiderült, hogy tök üres a szűrőház. Feltöltöttem, akkor pöccre indul, de csak addig jár a motor

amíg megint ki nem ürül. Ellenőriztem a tankban lévő szűrőt, a tank csatlakozásait, a szűrőház

csatlakozásait, de semmi. Valahogy mégis lelevegősödik a rendszer. Hibajelzés semmi. Ötlet?

Üdv.

Lásd fentebb: adagoló vezérlő elektronika "gyanús"....

Link to comment
Megosztás:

Szép jó napot mindenkinek!

Ma 1 olyan hibával találtam szembe magam ami érdekes!Hátha tudna valaki magyarázatot adni mitől is lehet bár már megoldódott de az okára kíváncsi lennék!

Szóval tegnap délután kivillant a sárga "motorhiba jelző" lámpám diagnosztikára téve izzítási hibát hozott!Gergyák ellenálása mérve jó és egyforma kipróbálva akksiról izzik mintha muszáj lenne áram felvétele nem jelentőssen tér el egymástól !

Izzító elektronka (Relé) lehúzása után a lámpa nem égett (kellene égni égyáltalán elektronoka nélkül a hibajelző lámpának??)nosza bontóbol havertól hoztam 1 bontott elektronikát próbára a helyzet nem változott!!Kicseréltük az izzítógyertyákat ujra (utángyártott FAE gyártótól ha jól elmékszem) a probléma megszünt pedig a a bennelévő és a az uj izzítók ellenállása ugyanannyi volt!!Teszem hozzá a régi gyertyák valami francia beszálítótól származtak (Eyquem) kb 1 éve vagy még annyi sem, voltak cserélve!Tudna valaki valami logikus magyarázatot adni erre a jelenségre!!!

Előre is köszi üdv:Z

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értem akkor neked az izzítógyertya cseréje hozta meg a sikert? A relé hibátlan volt?

Igen hibátlan de ebben valami elektronika van sztem!Csak az az X akta számomra hogy a régi és uj gyergyák közel azonos paraméterekkel rendelkeznek és mégis a gyertya csere hozott sikert!!!

Link to comment
Megosztás:

Nos meglett a megoldás ha érdekel valakit!

A régi gyetyák közül az 1-ik üzemmelegen átvezetett testre!hidegen teljesen jó volt felízzott de ha izzítás után vissza adtad neki a tápot akkor már záratos volt addíg mig ismét vissza nem hült !!!

Üdv:Z

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.