Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Már korábban írtam a problémáról.

A szervízlámpa ki-ki gyullad rendszertelen idöközönként.Ekkor,illetve elötte az autó erötlenné válik,majd amikor a lámpa világít,kicsit magához tér,aztán mikor elalszik akkor semmi gond.

A mai napig nem tudták megmondani mi lehet a gond.

Elözmények:

Autóvillamossági szerelönél hibakód kiolvasás.Eredmény:P0100

Légtömegmérö kicserél,hiba nem szünik meg.Az összes vezeték kimérése,szakadás nincs,de a hibakód ugyan az.

"Mechanikus" szerelönél:

-EGR szelep szétszed,kipucol -> tökéletes

-Adagoló vezérlés levesz,bevizsgál -> tökéletes

-Turbó szétszed,csövek kipucol -> tökéletes

-Szívócsövek leszed,átnéz -> nincs dugulás

-Új légtömegmérö leszed,kipucol -> tökéletes

-Diagnosztika -> csak a P0100-as hibakód

-Diagnosztika menet közben -> mért értékek tökéletesek,világító lámpa mellett

Vagyis semmi kézzelfogható.Mindketten motorvezérlésre tippeltek,de csak tipp.Állítólag Veszprémben tudják megnézni,hogy megfelel-e a gyárinak.Azt mondták javítani nem lehet,csak cserélni.

Esetleg valaki találkozott már ilyennel vagy van valami tippetek?

Elöre is köszi a segítséget!

Zsolt

látom te is rossz helyre viszed....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kerdesem lenne ,h a 1.7Dti valtoja nektek is nehezen veszi az 1 est? ~20km/h alatt?

Igen, nekem is, bár én még anno 94-ben úgy tanultam, h 1-esbe igazából csak akkor kapcsolunk, ha áll a kocsi. Ettôl függetlenül van, h álló autónál is

2x kell kuplungolnom, h bevegye. Gondolod, h ez motorfüggô egyébként?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Nem csak menet közben de álló helyzetben pl pirostól indulás néha nem akar bemenni vagy mintha nem oda akarná. ilyenkor lehet alólam vagy kicsit mögülem (bár fronthajtásnál ez kizárt csak ugye a kaszni viszi a hangot) hallani mintha egy nagyobb tárgyat valahol leejtettek volna és aztán megy de ez nem mindig van.

2. a lomha kocsi felvillanó motorvezérlési hiba mellett volt nálam nem biztos hogy ua. de nekem azt mondta a szerelő hogy a kód egy környezetvédelmi szelep hibát vagy annak egy hibás mérését rögziti és nekem olyankor nem engedte a motort 3000 fölé ez akkor gáz ha mondjuk épp előzöl mert eközben vissza esik a sebesség és változó hogy mikor szűnik meg. volt hogy csepeltöl szigethalomutánig igy kellett mennem éjjel. aztán gondol egyet elmulik és ujra lehet pörgetni és huz!!

érdekes hogy akkor se engedte 3e fölé ha ujra inditottam az egészet vagy ha kinyomot kuplunggal tapostam. azt vcsináltam hogy hosszabb utra mentem és 100-120 km/h- val közlekedtem kb 1órát. 4-esbe fel 5-ösbe tart. azóta nem csinálja.persze a kódokat kiolvastattam és ezeket kji is szedték.

Link to comment
Megosztás:

Igen lehet fényszorómosó szivattyú, vagy mosófolyadék szintkapcsoló csatija is. De ez inkább felszerelségfüggő, a kábelköteg ugyanaz, csak nem kértek bele fényszóró mosót, vagy gyanítom csak TID-ed van, és akkor az a folyadékszint kapcsoló csatija. Nekem is csak TiD-em van, és mindenhol ott figyeg a szabad csati, amik a jeladókra( fékbetét kopásjelző, motorolaj szint, hűtőfolyadék szint, ablakmosó folyadék szint,stb) vannak rádugva ha MID kijelző van az autóba.

nos ezt a hozzászólást alapnak tekintem. mi a külömbség?

tdi, dit, ... között?? nekem 2.0tdi-m van nemtudomde aszem ez a turbó diesel intercooler. és a többi??

Link to comment
Megosztás:

nos ezt a hozzászólást alapnak tekintem. mi a külömbség?

tdi, dit, ... között?? nekem 2.0tdi-m van nemtudomde aszem ez a turbó diesel intercooler. és a többi??

Az általad idézett hozzászólásban szereplő TID-nek semmi köze a motor fajtájához, az a rövidített neve egyfajta központi kijelzőnek (TID=Triple Info Display, MID=Multi Info Display, GID=Graphic Info Display, stb...)

Link to comment
Megosztás:

Az általad idézett hozzászólásban szereplő TID-nek semmi köze a motor fajtájához, az a rövidített neve egyfajta központi kijelzőnek (TID=Triple Info Display, MID=Multi Info Display, GID=Graphic Info Display, stb...)

nekem ez még igy is magas de azé kössz. csak én amatör vagyok az ilyenekhez.

Link to comment
Megosztás:

nekem ez még igy is magas de azé kössz. csak én amatör vagyok az ilyenekhez.

Központi kijelző az ami a műszerfalon középen van fent és alapesetben a rádió, az óra és a külső hőmérséklet adatait jelzi ki. Ilyenből van több is.

Alap TID (Triple Info Display), rádió, óra/dátum és külső hőmérséklet kijekzéssel:

21500027563.jpg

MID (ugyanaz mint TID, csak kiegészítve fedélzeti computerrel):

21500570517.jpg

CID (gyári navigációhoz, a kép itt illusztráció, ez nem Astráé):

21495653100.jpg

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is, bár én még anno 94-ben úgy tanultam, h 1-esbe igazából csak akkor kapcsolunk, ha áll a kocsi. Ettôl függetlenül van, h álló autónál is

2x kell kuplungolnom, h bevegye. Gondolod, h ez motorfüggô egyébként?

batyamnak 1,9 es benzines audi A4 esve van 96 bol es az lazan veszi az 1est , lehet dieselek ien izek...., szar az audibol beulni az opelbe , de csak valto miatt es csak az 1 es miatt tobbit jol veszi...

Link to comment
Megosztás:

y17dti egy kérdésem volna nálatok van olyan hogy néha megy a kocsi csak úgy szalad , máskor meg iszonyat lomha

ez másnál is előfordul vagy csak nálam.

mi lehet az oka hibajel nincs a régi motoromnál is tapasztaltam.

igen pl ha egyedul vagyok szalad az auto ha beul batyam 90kiloval mar nem tetszik neki, ha meleg a motor szald azeert de hidgen nem, de ez mind normalis szeirntem:-?

Módosítva : barobi28
Link to comment
Megosztás:

...epp mielott megallna az auto es visszatennem 1esbe...

Egyszerű a gyógymód: várd meg míg megáll, és csak utána tedd egyesbe.

(Amúgy nemtom nem azért van-e mert az egyes fokozat nem szinkronizált. Ugyanez a helyzet egyébként akkor is, ha a még guruló autót megpróbálod hátramenetbe tenni.)

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű a gyógymód: várd meg míg megáll, és csak utána tedd egyesbe.

(Amúgy nemtom nem azért van-e mert az egyes fokozat nem szinkronizált. Ugyanez a helyzet egyébként akkor is, ha a még guruló autót megpróbálod hátramenetbe tenni.)

fene tudja, igy kicsit nehez "dinamikusan" vezetni... foleg varsoba hatrany ez.... orszag utan nincs baj... nah mind1...csak gondoltam ilyen nalam van csak.... de latom nem... meg 1 par evig jo lesz ez :lol:, kosoznom az infokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Nekelm olyan problémám lenne a G ASTRA-mal / 1.7 DTi /, hogy alacsan fordulaton / 0- 1300 / a kormányszervóm nem működik, magasabb fordulaton viszont megy. Nem tudja valaki véletlenül, hogy mi okozhatja a problémát?

A gond egyébként egyik napról a másikra jött elő.

A segítséget előre is köszönöm mindenkinek!!!

ÜDV.: Csuszi

Link to comment
Megosztás:

Ha jól tudom, ezeknél ha nincs akkutöltés, akkor nincs szervó se. Ezért első körben akkufeszültséget mérnék alapjáratnál. Ha tényleg nincs töltés, akkor meg a generátorban a szénkeféket kell megnézni. Ha kopott, akkor csere, ha beszorult, akkor meg kipucolás. Ezenkívül az olajszintet is nézd meg a szervóban.

Link to comment
Megosztás:

Központi kijelző az ami a műszerfalon középen van fent és alapesetben a rádió, az óra és a külső hőmérséklet adatait jelzi ki. Ilyenből van több is.

Alap TID (Triple Info Display), rádió, óra/dátum és külső hőmérséklet kijekzéssel:

21500027563.jpg

MID (ugyanaz mint TID, csak kiegészítve fedélzeti computerrel):

21500570517.jpg

CID (gyári navigációhoz, a kép itt illusztráció, ez nem Astráé):

21495653100.jpg

köszike igy már értem:)

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenkinek!

Nekelm olyan problémám lenne a G ASTRA-mal / 1.7 DTi /, hogy alacsan fordulaton / 0- 1300 / a kormányszervóm nem működik, magasabb fordulaton viszont megy. Nem tudja valaki véletlenül, hogy mi okozhatja a problémát?

A gond egyébként egyik napról a másikra jött elő.

A segítséget előre is köszönöm mindenkinek!!!

ÜDV.: Csuszi

tunetek pont olyanok amien nekem voltak, csak nekem meghallt a generatorom... kikaptak aztan megcsinaltattak aztan mar jo... szoval amit irtak elottem azokat nezd vegig, ert hozza az illeto szerintem :lol:

Link to comment
Megosztás:

tunetek pont olyanok amien nekem voltak, csak nekem meghallt a generatorom... kikaptak aztan megcsinaltattak aztan mar jo... szoval amit irtak elottem azokat nezd vegig, ert hozza az illeto szerintem :lol:

Köszönöm a segítséget! Akkor nem marad hátra más mint végignézni a lírtakat.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.