Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

sziasztok!

Segítségeteket kérném a következő hibákra:

1. A műszerfali izzító visszajelzőm nem jó, egy ledet kötöttem be az egyik izzítógyertyáról kapja az áramot.

indítás után a led villog fordulatszám tól függetlenül még kb.5-6 km megtételéig. ezt miért teszi?

2. Alapjárat és kb. 1700-as fordulat között a belső világítás és a kijelző villódzik.

Egy 2004-es z17dtl produkálja ezeket.

a válaszokat előrre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy ha az autó (2.0 DTI Astra G) ha 10-12 óránál tovább áll akkor, ugyan pöccre beindul, de 5-10 másodperc után leáll. Majd csak sok-sok önindítózással keservesen indul be. Utána egész nap tökéletes. Azt mondták valahol lelevegősödik, erre én már minden résolajcsövet kicseréltem, a travezgyűrüket a porlasztóknál, visszacsapószelepet iktattam be, de ugyan úgy csinálja. Ha valakinek bármilyen ötlete van szívesen veszem! Köszönöm!!

engem nemrégiben a szűrőház szopatott, olvass vissza pár hetet

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

van egy kis problémám a gépsárkánnyal.

jelenség a következö: ABS- lámpa folyamatosan világít és nemis dolgozik,kiprobáltam homokútonn és semmi!a kerék csak csúszik a pedál nem rug vissza.

ráadásul ezzel egyidöben a kilométeróra is megatta magát nem mér se sebességet se km-t nem számlál.

biztositékokat megnéztem mind jó,akkumlátor sarut is levettem de ezsem segitett.a fordulatszám mérö az müküdik.

2001-es g astra diesel kombi isuzu motoros. y17dt

ha találkozott már valaki ilyen problémáva és tudna segiteni ,hogy milyen irányba induljak a probléma megtalálásához annak nagyonn örülnék.

üdv zsorzsi

Link to comment
Megosztás:

bal első kerékagy lett utoljára cserélve kb-1 honapja igaz nem gyári (az már húzós:-) )utángyártott.

lehet,hogy megatta magát? azért átnézem a csatlakozókat adok neki egy kis wd40-et hátha megjavul.

ha nem,akkor visszarakom a régit és meglátjuk mitmutat.

köszi AtiZafi

üdv zsorzsi

majd megirom ,hogy mire jutottam.

Link to comment
Megosztás:

bal első kerékagy lett utoljára cserélve kb-1 honapja igaz nem gyári (az már húzós:-) )utángyártott.

lehet,hogy megatta magát? azért átnézem a csatlakozókat adok neki egy kis wd40-et hátha megjavul.

ha nem,akkor visszarakom a régit és meglátjuk mitmutat.

köszi AtiZafi

üdv zsorzsi

majd megirom ,hogy mire jutottam.

Nem kell mindjárt szétbombázni, egy diagnosztikán is látszik, hogy melyik kerék hány km/h-val forog.

Link to comment
Megosztás:

bal első kerékagy lett utoljára cserélve kb-1 honapja igaz nem gyári (az már húzós:-) )utángyártott.

lehet,hogy megatta magát? azért átnézem a csatlakozókat adok neki egy kis wd40-et hátha megjavul.

ha nem,akkor visszarakom a régit és meglátjuk mitmutat.

köszi AtiZafi

üdv zsorzsi

majd megirom ,hogy mire jutottam.

És az mit takar, milyenre?

Mert az SKF a gyári beszállító, GM-es dobozban kb 3x annyi, mintha egy autósboltba vennéd.

Link to comment
Megosztás:

na kiprobáltam a régi kerékaggyalis semmi változás átnéztem a csatlakozokat kábeleket semmi törés vagy szakadás.

az ABS-lámpa ugyanugy világitott amikor ráraktam a régi kerékagyat.

a régi kerékagyal semmi ilyen probléma nemvolt.

szerintem mostmár másfelé kell keresni a problémát.

tovább kutakodok hátha találok valami hibára utaló jelet.

Link to comment
Megosztás:

na kiprobáltam a régi kerékaggyalis semmi változás átnéztem a csatlakozokat kábeleket semmi törés vagy szakadás.

az ABS-lámpa ugyanugy világitott amikor ráraktam a régi kerékagyat.

a régi kerékagyal semmi ilyen probléma nemvolt.

szerintem mostmár másfelé kell keresni a problémát.

tovább kutakodok hátha találok valami hibára utaló jelet.

Ez nem úgy működik, hogy csak elindulás után alszik el az ABS lámpa? Mert a szenzorok megfelelő működését csak akkor tudja ellenőrizni az elektronika, mikor már forognak a kerekek. Remélem nem írok nagy marhaságot, már nagyon régen, 11-12 éve javítottam ABS-t, igaz akkor is teherautókon, lehet ide az nem releváns de nekem úgy rémlik azok úgy működtek.

Link to comment
Megosztás:

Ez nem úgy működik, hogy csak elindulás után alszik el az ABS lámpa? Mert a szenzorok megfelelő működését csak akkor tudja ellenőrizni az elektronika, mikor már forognak a kerekek. Remélem nem írok nagy marhaságot, már nagyon régen, 11-12 éve javítottam ABS-t, igaz akkor is teherautókon, lehet ide az nem releváns de nekem úgy rémlik azok úgy működtek.

Nem. A gyujtás ráadása után 2-3 mp-el elalszik. Vagy az enyém nem jól működik. :confused:

Link to comment
Megosztás:

Nem. A gyujtás ráadása után 2-3 mp-el elalszik. Vagy az enyém nem jól működik. :confused:

Lehet hogy akkor ez mér rajtuk egy ellenállást, és ha az rendben van kialszik a lámpa. Ha meg indulás után mégse kap jelet valahonnan, akkor meg felvillan újra. Nemtom, befejeztem az okoskodást :lipssealed:

Link to comment
Megosztás:

Ez nem úgy működik, hogy csak elindulás után alszik el az ABS lámpa? Mert a szenzorok megfelelő működését csak akkor tudja ellenőrizni az elektronika, mikor már forognak a kerekek. Remélem nem írok nagy marhaságot, már nagyon régen, 11-12 éve javítottam ABS-t, igaz akkor is teherautókon, lehet ide az nem releváns de nekem úgy rémlik azok úgy működtek.

De így működik!!!!

Amíg nem érzékeli az ecu, hogy közel azonos sebességjelek jönnek be a keréktől addig hiába dugnak rá akár mit.

Ugyanis nem csak ellenállást mér, hanem mint említettem km/h-t is

Az abs hibalámpát akkor dobja be, ha nagy eltérés van a kerékfordulatszámok közt.

Pl: felemeled az egyik oldalt, majd elkezded forgatni a motorral. Pár másodperc és bedobja az ABS-hibát.

Ez csak akkor fog kialudni, ha leveszed bakról, és elkezdesz vele menni.

Amíg nincs helyreállás addig az utolsó hibás működésnek megfelelően világít. Álló helyzetben nem lehet azonos kerékfordulatot szimulálni, hiába dugnak rá másik kerékagyat

Link to comment
Megosztás:

idáig ugyvolt, hogy ráatam a gyujtást és 1-2 mp.után kialut a lámpa.

ezért gondoltam h.ha rácsatlakozok a régi kerékagyal ami elvilegmég jó (elektronikailag).akkor kitudom szürni a hibát.

vissza rakom a régit megyekvele egy kör hátha megszünik a hiba.1-probát megér nemtart sokáig kicsrélni.

Link to comment
Megosztás:

megvan a hiba. a balelsö kerékgy volt a hunyó.ami utángyártott és ócsóóóóóóóóóó.!

visszaraktam a régit ahogy elindultam megmozdult a kilométetóra pár mp.után kialut az ABS-lámpa.

jobban ráléptem a fékre és láss csodát dolgoziK az ABS.

felhivom a forgalmazót h,ilyenkor mivan alig 1-hónapja vettem alig mentem vele párszáz km és megadja magát!

sokjóra nemszámitok mivel érszereltembe.de 1-probát megér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nah ismét itt vagyok! Az autó ismét szólt hozzám, hogy jó lenne már meglátogatni ezeket az Opelos srácokat! Nincs is ezzel semmi baj, szívesen jövök, az autót is kedvelem, így 220 e km-el el is nézek neki mindent! Viszont úgy érzem most komolyabb a gond!!!

A következő a baj. Menet közben gyorsításnál, be-be kopog a motor. Mintha pillanatokra akkora előtöltést kapna hogy csak na. Sőt hegymenetben, minta emelgetném enyhén a gázpedált, kicsit jobban húz, kicsit kevésbe. Aztán ma kijártam az udvarból, épphogy mentem 20 métert, kigyulladt minden mint a karácsonyfa, aztán megállt. Sebaj, gondoltam, vártam 20-30 másodpercet aztán indult is....

Megnéztem így este kómásan, mintha 0370 hibakódot villogott volna ki! Ez mire utal? Nem találtam sajna a neten kódlistát....

Szerintetek mi lehet??? Vezérőegység???

Tényleg egyszer rég olvastam itt, hogy valami vezetéken a gázolaj eljut a "villanydobozba", és ezt meg lehet szüntetni valahogy (tudom már késő ha kinyírt valamit), de mi is volt ez???

Egy hibakódlistát hol találok???

Köszi előre is!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!

Nah ismét itt vagyok! Az autó ismét szólt hozzám, hogy jó lenne már meglátogatni ezeket az Opelos srácokat! Nincs is ezzel semmi baj, szívesen jövök, az autót is kedvelem, így 220 e km-el el is nézek neki mindent! Viszont úgy érzem most komolyabb a gond!!!

A következő a baj. Menet közben gyorsításnál, be-be kopog a motor. Mintha pillanatokra akkora előtöltést kapna hogy csak na. Sőt hegymenetben, minta emelgetném enyhén a gázpedált, kicsit jobban húz, kicsit kevésbe. Aztán ma kijártam az udvarból, épphogy mentem 20 métert, kigyulladt minden mint a karácsonyfa, aztán megállt. Sebaj, gondoltam, vártam 20-30 másodpercet aztán indult is....

Megnéztem így este kómásan, mintha 0370 hibakódot villogott volna ki! Ez mire utal? Nem találtam sajna a neten kódlistát....

Szerintetek mi lehet??? Vezérőegység???

Tényleg egyszer rég olvastam itt, hogy valami vezetéken a gázolaj eljut a "villanydobozba", és ezt meg lehet szüntetni valahogy (tudom már késő ha kinyírt valamit), de mi is volt ez???

Egy hibakódlistát hol találok???

Köszi előre is!!!

Itt találod:

http://www.obd-diag.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=30&Itemid=49

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.