Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdw Minden Konszern társnak!

Olyan problémám van hogy vásároltam egy 2001 es évjáratú Opel Astra G 2.0 Dti autót és folyik az olaj fent a szívósornál ill. az egr szelep környéke is olajos.

Levettem a gumi csövet és az egr szelepet is jól kitakarítorttam és vissza raktam . A kérdésem létezhet hogy ott nyomja ki az olajat ? 500 km alatt fél liter olaj .

Link to comment
Megosztás:

Üdw Minden Konszern társnak!

Olyan problémám van hogy vásároltam egy 2001 es évjáratú Opel Astra G 2.0 Dti autót és folyik az olaj fent a szívósornál ill. az egr szelep környéke is olajos.

Levettem a gumi csövet és az egr szelepet is jól kitakarítorttam és vissza raktam . A kérdésem létezhet hogy ott nyomja ki az olajat ? 500 km alatt fél liter olaj .

Mennyi km van a kocsiban?

Elég extrém fogyás az, ha már 500 km fél liter olaj. Azt mondják, hogy olajcserétől olajcseréig ha eleszi a két nívó között az még belefér, ez már elég sok. Nézd meg, nem-e csöpög intenzíven valahol, a szelepdekni, illetve az olajteknő tömítését is nézd meg nincsenek-e kinyomódva, ott szokott csöpögni. bár ez csak ml. mennyiség lehetne). Valami más lesz ott a kánya.

Turbó? Esetleg nincs a hűtővízben olaj?

Hogy mennyire csöpög könnyen meg tudod állapítani. Megállsz este, és egy sima kartonlapot teszel a kocsi alá, akkor kiderül, mennyi csepeg álló helyzetben.

Ha valahol eleszi, vagy menet közbe nyomáson megy el, az már neccesebb, motorhoz kell nyúlni. ( ne adj gyűrű törés, vagy kopott motor)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mennyi km van a kocsiban?

Elég extrém fogyás az, ha már 500 km fél liter olaj. Azt mondják, hogy olajcserétől olajcseréig ha eleszi a két nívó között az még belefér, ez már elég sok. Nézd meg, nem-e csöpög intenzíven valahol, a szelepdekni, illetve az olajteknő tömítését is nézd meg nincsenek-e kinyomódva, ott szokott csöpögni. bár ez csak ml. mennyiség lehetne). Valami más lesz ott a kánya.

Turbó? Esetleg nincs a hűtővízben olaj?

Hogy mennyire csöpög könnyen meg tudod állapítani. Megállsz este, és egy sima kartonlapot teszel a kocsi alá, akkor kiderül, mennyi csepeg álló helyzetben.

Ha valahol eleszi, vagy menet közbe nyomáson megy el, az már neccesebb, motorhoz kell nyúlni. ( ne adj gyűrű törés, vagy kopott motor)

Helo!

Ahogy írtam a szívósornál és az egr szelepnél olajos illetve végig a blokk bal oldala így én arra gyanakszok hogy valahol a szívósornál ment el a tömítés és ott ereszt csak elfolyik a bal oldalra :(

Amúgy ma jól meghajtottam és az egr szelep alja volt olajos ahol van a luk a fekete kupak altt .

Ja amúgy a kocsiban 202000 km van az osztrákoktól lett behozva.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Azt szerelném kérdezni van e g astrám x20 DTL a vákum szivattyú előtt van egy valami vákumos szerkezet amit egy egr vezérlő szelep müködtetne ,mert ugye ebbe a tipusba 3 vezérlő van és mind egyforma egyik az egr szelepé másik a turbó hoz megy és mi ez a harmadik ? Mert sajnos nem müködik a vákumra nem reagál . Voltam szerelőnél az se tudta hogy mi lehet csak találgatott,autos boltban sem találtak hozzá semmi információt szám betű nincs rajta .Ha valaki megtudná mondani higy mi ez a vákumos valami az nagyon megköszönném Üdv!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Y17DT Tulajok, egy újabb "széria hiba szerű" dolog!

Adagoló csere volt a gépen. Minden rendben volt, kb. 1,5 héttel ezelőtt a motortérből elkezdett kiszűrődni egyfajta alátétszerű zörgés. Főleg olyankor volt hallható, mikor álltam, de néha menet közben is hallottam az utastérben.

Pár emberrel megnéztük, mindenki csak legyintett, biztos az adagolóban valami új, vagy valami hasonló majd bekopik stb.

Csak nem hagyott nyugodni a dolog, hogy milyen alátétszerű zörgés lehet a motor térbe, határozottan az adagoló környékéről.

Kölcsönkértem egy szerszámos táskát, és ma délután kimentem az udvarra, hogy na akkor most jött el a hibakeresés ideje.

Kihívtam apámat is, több fül többet hall. Indít, járatás hallatszik, fordulatemelés, hallatszik, leállításkor is szintén.

Ahogy hesszelek a motortérben, valami oknál fogva eszembe jutott, hogy lehet kilazult egy csavar valahol az adagoló környékén.

Elsőre mindjárt megcibáltam kicsit a adagoló vezérlő elektronika tartót.

Vagyis cibáltam volna, mert szépen a kezembe maradt tartóval együtt!!!

Hoppá! Közel 2000 km alatt mind 4 csavar ami a tartót a blokkhoz fogja kirázódot!!!! Az érdekes hangot pedig a kilazult, de még a tartóban lötyögő csavar adta!

Nafene, 4-ből egy csavar megvan. el ismerőshöz csavarért, nincs majd lesz. Mondom holnap menni kell, 1 csavart visszahúzok ami megmaradt, aztán majd szerzek még.

Gondoltam ha már a kocsi átnézése van soron, megnézem nincs-e véletlenül meglazulva az alsó motortér védő burkolat.

Kicsit megütögetem, valami kopog. Hoppá, megvan egy csavar, a rövidebb verzióból. Na mondom nincs olyan szerencsém, hogy még egyet találjak. Ütögetem tovább, szépen mászik elő még egy rövid!!! Mágneses szettel szépen kiszedtem mind a kettőt.

4-ből 3 már nem rossz arány! :)

Egy hosszút kell majd pótolni, de mikor be fogom tenni mindenképpen teszek csavarrögzítőt a végére.

Egy szó mint száz, akinek volt ott matatva, mindenképpen ellenőrizze bizonyos időközönként, hogy nem lazultak-e fel!

Másrészt pedig az alsó motorvédő burkolat erre is jó! :) ( ha egy kis mágnes is lenne benne itt ott még talán a hosszú csavarom is meglenne)

Szóval figyeljetek erre is!!!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Nekem egy 1.7 Dti G Astram van, amin az adagolóból enyhén csöpög a gázolaj. A szerelő azt mondja, hogy az adagolót kellen felújítani ami szereléssel együtt kb. 70.000 Ft lenne. Érdemes felújítani vagy inkább egy újban gondolkodjam? Az új kb. mennyibe kerülhet?

A válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szisztok!

Nekem egy 1.7 Dti G Astram van, amin az adagolóból enyhén csöpög a gázolaj. A szerelő azt mondja, hogy az adagolót kellen felújítani ami szereléssel együtt kb. 70.000 Ft lenne. Érdemes felújítani vagy inkább egy újban gondolkodjam? Az új kb. mennyibe kerülhet?

A válaszokat előre is köszönöm!

Az új ára.

Link to comment
Megosztás:

Helo mindenki!

Érdeklődnék az autóm Opel Astra G 2.0 dti 2001-es hogy izzítógyertyát cseréltem mert a 4 ből csak a második volt amúgy ez lehetséges hogy eddig 1 gyertya elindította?

Amásik problémám az hogy a 4-dik gyertya kijött 2 menetnyit majdteltekeredett a feje de nem törött le azt tudom hogy lekell venni hozzá a hengerfejet hogy kivegyük,de addig lehet így használni?????!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Meg jelenet nekem is egy minimális gázolaj az ECU csatlakozóban (165EKm van ténylegesen az autóban). Az adagolón előtöltés vagy a mennyiség szabályzó szelep a ludas? Van ezeknek gyári cikkszáma? Tömítés kell-e a cseréhez, vagy "O" gyűrű tömít? Meghúzási nyomatékra lennék még kíváncsi. Köszönöm előre is a segítséget, és a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórumozók és hozzáértők!

Egy kis segítségre lenne szükségem Opel Astra G Isuzu Diesel (Y17Dt a motorkód)tipusú autóval kapcsolatban.

Az autó 2002/3-havi gyártású km óra szerint 168000 km van benne.Olaszból behozott, behozatalig vezetett szervízkönyve van.

A Jelenség ha az autót ha beindíton hidegen az alapjárat 700-1000 között ingadozik, amint bemlegszik (80 C) abbamarad csak néha lehet hallani mintha korrigána a számítógép. Az autón előtöltés szabályzó szelep már cserélve lett mert folyt, generátor rendben jó a töltés(teszteletetve szervízben), a vákuum rész is tömített nem ereszti el sehol a nyomást,hibaüzenetet nem Ír az autó hibakiolvasáskor és nem világít a szervízlámpa sem.A hibajelenség már a vásárláskor is fennt állt vezérlés lett azóta cserélve,hőgomba is tesztelve lett (másik új próbára) adagoló vezérlő viszont már látszik hogy régebben volt javítva, egy másik próbára kapott vezérlővel is ugyan ezt a hibát produkálta,időközben egy másik autót kaptam kölcsön amirő levettem a vezérlőt a jelenség ugyanaz a légtömegmérőt is kicseréltem semi változás(bontott alkatrész),mivel hiba nincs az autóban ezért kérem a segítségeteket hátha van ötletek a hibával kapcsolatban.Az autó jól indul és nem füstöl.

Válaszátokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt fórumozók és hozzáértők!

Egy kis segítségre lenne szükségem Opel Astra G Isuzu Diesel (Y17Dt a motorkód)tipusú autóval kapcsolatban.

Az autó 2002/3-havi gyártású km óra szerint 168000 km van benne.Olaszból behozott, behozatalig vezetett szervízkönyve van.

A Jelenség ha az autót ha beindíton hidegen az alapjárat 700-1000 között ingadozik, amint bemlegszik (80 C) abbamarad csak néha lehet hallani mintha korrigána a számítógép. Az autón előtöltés szabályzó szelep már cserélve lett mert folyt, generátor rendben jó a töltés(teszteletetve szervízben), a vákuum rész is tömített nem ereszti el sehol a nyomást,hibaüzenetet nem Ír az autó hibakiolvasáskor és nem világít a szervízlámpa sem.A hibajelenség már a vásárláskor is fennt állt vezérlés lett azóta cserélve,hőgomba is tesztelve lett (másik új próbára) adagoló vezérlő viszont már látszik hogy régebben volt javítva, egy másik próbára kapott vezérlővel is ugyan ezt a hibát produkálta,időközben egy másik autót kaptam kölcsön amirő levettem a vezérlőt a jelenség ugyanaz a légtömegmérőt is kicseréltem semi változás(bontott alkatrész),mivel hiba nincs az autóban ezért kérem a segítségeteket hátha van ötletek a hibával kapcsolatban.Az autó jól indul és nem füstöl.

Válaszátokat előre is köszönöm!

lehet hogy a fejszelep .

Link to comment
Megosztás:

A minap indítás után felfedeztem egy érdekes jelenséget, a motortérben az adagoló környékéről egyfajta beazonosíthatatlan hangot. Amit eddig vagy nem vettem észre, vagy a zajszigetelés ami nem került vissza az adagolóra megfogta. Rögzítem a hangot, hátha valakit felismeri. Olyan mintha valami alátét zörögne valahol, lehet valamelyik csavar nincs jól meghúzva, vagy lelazult.

A negy csavarbol amivel fel van fogva az adagolo valamelyik eri szerintem a lanckereket (a belsot).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

van egy kis problémám a géppel.

g astra dti y17dt.2001-es isuzu motoros.

tényállás a következö: tegnap este hazaértem melóbol beállok a garázsba ma reggel indulnék de sehova.

idáig semmi probléma nemvolt vele. öninditó jó akku jó.

tegnap este még rendesenn indult.

ah valaki tudna degiteni merre induljak a hibát megkeresni megköszönném!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a gondom hogy az y17dt motorkódú astra g eszi a vizet meg olajos a viz. Olajba nem megy bele. fehéren se füstöl, olajhűtő ideiglenesen átkötve. Hová lesz a viz és mitől olajos? Esetleg valaki aki megtudná nézni? Egyébként a motorba 500000 km van, olajat nem eszi, megy rendesen csak ez a gondja.

Köszi'

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Y17DT-hez javítási kézikönyv valakinek digitális formátumban megvan? Amit G Astrahoz találtam, abban nincs benne ez a motorkód. 312eKm van a vasban.
Az EDU leszereléséhez kell valami speckó szerszám? Mire kell figyelni, vigyázni? Rakta már át valaki más helyre a vezérlő elektronikákat? Láttam már olyan videót, ahol a műszerfal alá (kormány alá vagy a kesztyűtartóba) volt betéve, de olyan hír is terjeng, hogy a tűzfalra volt felcsavarozva. Milyen átalakítások kellenek ehhez? Leírása van valakinek hozzá?

ECU-nak milyen hibái szoktak lenni? A gázolajszivárgást melyik tömités(ek) cseréjével lehet megelőzni?

Lassan röpködnek a mínuszok, gondolkodtam, hogy az izzítást manuálisan kellene vezérelni. Olvastam valahol, hogy 20-25mp kell(ene) az izzítógyergyáknak a max hőmérséklet eléréséhez, de nem ennyi ideig vezérel az elektronika. Gyújtás ráadása után egy nyomógombbal indítanám el az izzítást, az elektronika 20mp elteltével megszakítaná azt.
Valaki nem csinált hasonlót?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy a fejszelep .nekem is produkált hasonlo dolgokat a fejszelep csere után megoldodott a probléma, ez egy adagolon lévö alkatrész nem csinál hibajelet de gallyra vágja az adagoló elektronikát, én is éveken át jártam WESSZ-hez forrasztatni ,mindig mondta hogy a FEJSZELEPET kell kicserélni és rendbe jön a dolog , valszeg igaza volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Mindenki!!!! :D

Nekem egy Opel Astra 1.7 CDTI 2008-as évjáratú Kombi autom van,brutálisan megvagyok elégedve a fogyasztással.

Szeretném cserélni a hangszórókat arra lennék kíváncsi,hogy az első ajtókba hány cm-es hangszórók mennek be?

Ugyan úgy a hátsó ajtó hangszóró helye is érdekel hogy milyen méretű megy be.

Arra lennék még kíváncsi hogy be van-e szerintetek a hátsó ajtó kábelezve??!?!?!?

Privát üzenetben lenne a legjobb a válasz(ok)

Köszönöm :)

(nem olvastam vissza, bocs érte!)


Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Y17DT-hez javítási kézikönyv valakinek digitális formátumban megvan? Amit G Astrahoz találtam, abban nincs benne ez a motorkód. 312eKm van a vasban.

Az EDU leszereléséhez kell valami speckó szerszám? Mire kell figyelni, vigyázni? Rakta már át valaki más helyre a vezérlő elektronikákat? Láttam már olyan videót, ahol a műszerfal alá (kormány alá vagy a kesztyűtartóba) volt betéve, de olyan hír is terjeng, hogy a tűzfalra volt felcsavarozva. Milyen átalakítások kellenek ehhez? Leírása van valakinek hozzá?

ECU-nak milyen hibái szoktak lenni? A gázolajszivárgást melyik tömités(ek) cseréjével lehet megelőzni?

Lassan röpködnek a mínuszok, gondolkodtam, hogy az izzítást manuálisan kellene vezérelni. Olvastam valahol, hogy 20-25mp kell(ene) az izzítógyergyáknak a max hőmérséklet eléréséhez, de nem ennyi ideig vezérel az elektronika. Gyújtás ráadása után egy nyomógombbal indítanám el az izzítást, az elektronika 20mp elteltével megszakítaná azt.

Valaki nem csinált hasonlót?

Köszi!

Miert akkarod manualisan vezerelni. Nehezen indul?

Link to comment
Megosztás:

Ezt megnézem.. .Köszi az infót!

Nem tudom, ki hogy csinálja.

Én indítás előtt, 2x vagy 3x adok gyújtást, várom még kialszik az izzítás visszajelző és indítok.

Így még indult a legnagyobb hidegben is.

Viszont a termosztátom nem az igazi, 1 fokban bemelegszik, rádobom a fűtést visszaáll 80 fokra.

Lehet kéne kicsit kitakarni a hűtőből, azt se gondolom, hogy egészséges, ha nem üzemi hőfokon megy a motor.

Gondolom én, már a 3-féle termosztát van benne, nyáron nincs gond, de ilyenkor....

Link to comment
Megosztás:

Jó Napot kívánok! Most vásároltam egy G ASTRA 1.7 DTI 75le-s személyében. Eddig benzines autóim voltak, így nem sokat értek hozzájuk.

Egy ismerösöm, olyan dolgot tapszatal, hogy mintha néha betorpanna az autó. Elindul 1. fokozatban eröteljesebben nagyobb fordulatszámig huzatva, majd ahogy a 2. fokozatot kapcsolja olyan 2300-400 körülre esik vissza a fordulat, és mintha egy pillantra betorpanna...

MITŐL LEHET EZ?

Továbbá saját kérdésem lenne még, hogy mi a normális fordulatszám tartomány amiben használni kell. nekem azt mondta valaki, hogy 2000 fölé ne nagyon pörgessem. No ezt nem értem, mert 1800körül kapcsol be a turbo.. szóval...akkor 2-300 fordulatot lehet csak használni a turbot? akkor mi értelme. No meg 1500nál nem épp a legerősebb, ha csak igy lehet használni egy diselt...akkor az elég gáz.

50 km6h-nál városban 3.fokozatban olyan 2000körül van. Akkor ugy nem mehetek vele huzamosan?

Vagy most ezek a motorok mikor esznek sokat. 3000 ig sem lehet kipörgetni normális haladásnál?

Fogyasztás hogyan lesz a legoptimálisabb nekem, illetve hogy a motort ne gyilkoljam vele.... Milyen fordulatszám tartományokban használjam, mikor váltsak el. 120km/h val lehet vele menni autópályán huzamos ideig?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Továbbá saját kérdésem lenne még, hogy mi a normális fordulatszám tartomány amiben használni kell. nekem azt mondta valaki, hogy 2000 fölé ne nagyon pörgessem. No ezt nem értem, mert 1800körül kapcsol be a turbo.. szóval...akkor 2-300 fordulatot lehet csak használni a turbot? akkor mi értelme. No meg 1500nál nem épp a legerősebb, ha csak igy lehet használni egy diselt...akkor az elég gáz.

50 km6h-nál városban 3.fokozatban olyan 2000körül van. Akkor ugy nem mehetek vele huzamosan?

Vagy most ezek a motorok mikor esznek sokat. 3000 ig sem lehet kipörgetni normális haladásnál?

Fogyasztás hogyan lesz a legoptimálisabb nekem, illetve hogy a motort ne gyilkoljam vele.... Milyen fordulatszám tartományokban használjam, mikor váltsak el. 120km/h val lehet vele menni autópályán huzamos ideig?

Köszönöm!

És mivel indokolta az a valaki ezt a baromságot? Nyugodtan pörgesd, szerintem 2200-2500 körül ehet a legkevesebbet, de érdemes néha magasabb fordulaton is üzemeltetni kikormolás céljából.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.