Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Az az igazság, hogy nekem egy ismerősöm már csinálta. Oktató Zafirán. Szintén elektromos gázpedál. Behalt. Szétszedte, mert vagy 100 000 a csere. Azt mondta egyre kell figyelni, hogy van valami rugó, amit ugyan úgy kell visszatenni, hogy minden jó legyen. Kimérték a két oldal érzékelőt, nem volt szakadt, kipucolták, mert eléggé el volt retkelődve, visszatették és minden frankó.

Valakinek akinek van egy bontott, nem tudná szétkapni, lefényképezni, hogy és miként lehet megbontani, kipucolni. Sajna nekem a kocsi napi használatba van, nem szeretném szétbarmolni a pedált, hogy aztán álljak. :(

De lehet egy ilyen tutor is hasznos lenne.

Nálam érezhető, pl. azon, ha hirtelen parkettázom gyorsítás céljából akkor csak lomhán megy, viszont ha fokozatosan nyomom a pedált, akkor szépen gyorsul. Mind1 hogy 2000 fordulatnál, vagy 1200 fordulatról van szó. Tudom, turbólyuk, de 2000 már a turbónak nyomni kéne, de akkor sem gyorsul úgy.

176 ezernél már elképzelem, hogy azok az érintkezők elretkelődtek.....szerintem....

egész biztos sokan szeretnék ezt látni és megcsinálni, köszi a kimeritö választ.

Link to comment
Megosztás:

Segítség vagy vélemény kellene.

P0335-ös hibakódot ad a gép, de csak akkor ha pályán 120 felett megyek, vagy például hegyi úton meghajtottam és mire felértem jelezte a hibát (majd aztán eltünik a jelzés). Pályán is csak 120 felett, ha alatta megyek, akkor egyszer sem. Ha az országban akár hova megyek közúton és normál tempóval, akkor sosem jelez hibát.

P0335 - Holtpont jeladó rendellenes működés.

????

Link to comment
Megosztás:

sziasztok . y17dt-im van olyan hibakodot generált 040 mit jelenthet mert a moci teljesitményében változás nincs. .ui. 2 honap alatt 2x csinálta aztán eltünik. de bosszanto , mi lehet az oka? ez a hibakod lambdaszonda hibát jelez de ugy tudom ebbe a motorban ez nincs a 0400 pedig kipufogo gáz vissza vezetési hibát mond az OBD2 mit jelenthet ez? kösz a választ .

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

sziasztok . y17dt-im van olyan hibakodot generált 040 mit jelenthet mert a moci teljesitményében változás nincs. .ui. 2 honap alatt 2x csinálta aztán eltünik. de bosszanto , mi lehet az oka? ez a hibakod lambdaszonda hibát jelez de ugy tudom ebbe a motorban ez nincs a 0400 pedig kipufogo gáz vissza vezetési hibát mond az OBD2 mit jelenthet ez? kösz a választ .

Az szerintem EGR szelep. Ki kellene pucolni, lehet tele van korommal.
Link to comment
Megosztás:

Segítség vagy vélemény kellene.

P0335-ös hibakódot ad a gép, de csak akkor ha pályán 120 felett megyek, vagy például hegyi úton meghajtottam és mire felértem jelezte a hibát (majd aztán eltünik a jelzés). Pályán is csak 120 felett, ha alatta megyek, akkor egyszer sem. Ha az országban akár hova megyek közúton és normál tempóval, akkor sosem jelez hibát.

P0335 - Holtpont jeladó rendellenes működés.

????

Szia!

Ki kell cserélni a főtengely holtpont jeladót mielőtt teljesen megadja magát. Két közeli ismerősöm is így járt, az egyik addig használta így az autóját , hogy nem tudta már beindítani. A haldokló jeladó, a nagy sebességnél felmelegedő motornál hozza először a hibát. 20 EFt-ért gyári Mitsu gyártmányt lehet venni (pl. Csergő), egy csavar tartja a motorblokk hátsó részéhez az önindító mellett. Egy akna kell csak a cseréhez.

Módosítva : Budai Tamás
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ki kell cserélni a főtengely holtpont jeladót mielőtt teljesen megadja magát. Két közeli ismerősöm is így járt, az egyik addig használta így az autóját , hogy nem tudta már beindítani. A haldokló jeladó, a nagy sebességnél felmelegedő motornál hozza először a hibát. 20 EFt-ért gyári Mitsu gyártmányt lehet venni (pl. Csergő), egy csavar tartja a motorblokk hátsó részéhez az önindító mellett. Egy akna kell csak a cseréhez.

https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40870000-motor-erzekelokjeladok/40870245-felso-holtpont-jelado/143457-felso-holtpont-jelado-opel-1_0-1_2-1_4

Én megpróbálkoznék egy BOSCH-al is, vagy gyári Opel. ;) (nem Bosch a gyári is?)

Link to comment
Megosztás:

egész biztos sokan szeretnék ezt látni és megcsinálni, köszi a kimeritö választ.

Az az igazság, hogy nekem egy ismerősöm már csinálta. Oktató Zafirán. Szintén elektromos gázpedál. Behalt. Szétszedte, mert vagy 100 000 a csere. Azt mondta egyre kell figyelni, hogy van valami rugó, amit ugyan úgy kell visszatenni, hogy minden jó legyen. Kimérték a két oldal érzékelőt, nem volt szakadt, kipucolták, mert eléggé el volt retkelődve, visszatették és minden frankó.

Valakinek akinek van egy bontott, nem tudná szétkapni, lefényképezni, hogy és miként lehet megbontani, kipucolni. Sajna nekem a kocsi napi használatba van, nem szeretném szétbarmolni a pedált, hogy aztán álljak. :(

De lehet egy ilyen tutor is hasznos lenne.

Nálam érezhető, pl. azon, ha hirtelen parkettázom gyorsítás céljából akkor csak lomhán megy, viszont ha fokozatosan nyomom a pedált, akkor szépen gyorsul. Mind1 hogy 2000 fordulatnál, vagy 1200 fordulatról van szó. Tudom, turbólyuk, de 2000 már a turbónak nyomni kéne, de akkor sem gyorsul úgy.

176 ezernél már elképzelem, hogy azok az érintkezők elretkelődtek.....szerintem....

sziasztok . valaki csinált már ilyet?????

Én megcsináltam, nem egy nagy ördöngőség. Jelenleg nekem teljesen tiszta volt az elektromos gázpedál belseje, ezért csak egy kis WD-40 majd ki törölgettem és mehetett vissza minden a helyére. Csináltam képeket is ha érdekel valakit akkor össze rakok egy .pdf doksit amiben leírom. Nem nagy ügy 4 csavar fogja a fedelet amit le lehet tekerni és alatta a potméter.

Link to comment
Megosztás:

Én megcsináltam, nem egy nagy ördöngőség. Jelenleg nekem teljesen tiszta volt az elektromos gázpedál belseje, ezért csak egy kis WD-40 majd ki törölgettem és mehetett vissza minden a helyére. Csináltam képeket is ha érdekel valakit akkor össze rakok egy .pdf doksit amiben leírom. Nem nagy ügy 4 csavar fogja a fedelet amit le lehet tekerni és alatta a potméter.

Szia.

Engem érdekelne, de szerintem lennének még páran. Ha időd engedi én kíváncsian várom.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Én megcsináltam, nem egy nagy ördöngőség. Jelenleg nekem teljesen tiszta volt az elektromos gázpedál belseje, ezért csak egy kis WD-40 majd ki törölgettem és mehetett vissza minden a helyére. Csináltam képeket is ha érdekel valakit akkor össze rakok egy .pdf doksit amiben leírom. Nem nagy ügy 4 csavar fogja a fedelet amit le lehet tekerni és alatta a potméter.

Szia.

Engem érdekelne, de szerintem lennének még páran. Ha időd engedi én kíváncsian várom.

Előre is köszönöm.

Sziasztok!

Akkor már ketten vagyunk. :)

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amit belinkeltél az benzines modellekbe való.

1.7 isuzuba ez jó: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40870000-motor-erzekelokjeladok/40870245-felso-holtpont-jelado/143478-felso-holtpont-jelado-opel-astra-g-1_7d-y17dt

Csak gyárit ajánlanak és az mitsu. Ismerőseim közül senki se panaszkodik rá, és egy ideig biztos nem lesz vele probléma.

Módosítva : Budai Tamás
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

szia az EGR szelep nem ugyanaz mint a turbonyomás szab. elektronika ugye? ez a szerkentyü hol van? köszi a választ.

Szia!

A kipufogó öntvény leömlőről két csavaros peremes kötéssel indul egy fényes (talán saválló) cső, és megy fel a motorblokk jobb oldalán a szívó oldalhoz és egy fényes holanderrel csatlakozik az EGR szelephez amit vákuum vezérel (azaz minél nagyobb a fordulata az autónak annál jobban szívja a vákuum a szelepet és nyitja ki a kipufogógáz számára az utat a szívótorokba).

Módosítva : Budai Tamás
Link to comment
Megosztás:

Szia!

Amit belinkeltél az benzines modellekbe való.

1.7 isuzuba ez jó: https://cromax.hu/40000000-elektromos-rendszer/40870000-motor-erzekelokjeladok/40870245-felso-holtpont-jelado/143478-felso-holtpont-jelado-opel-astra-g-1_7d-y17dt

Csak gyárit ajánlanak és az mitsu. Ismerőseim közül senki se panaszkodik rá, és egy ideig biztos nem lesz vele probléma.

Mi a baj a Hans-Preis-szel vagy Facet-tel? Ez egy Hall jeladó. Szerintem tökmindegy, max a belső forrasztás meg műanyag minőség különbözhet. Mert pl a Denso álltal gyártott előtöltés szabályzó szelep műanyagja egy rakás kaka.

Más autókba gyártott német alkatrészekkel semmi baj. ??

Link to comment
Megosztás:

Nos feltöltöttem két képet az elektromos gázpedálról.

Az első képen a lecsavarozott ( 5db csavar ) kupakkal amiben csak 4 db sáv látszik, a másik része pedig az kis "tű" amit mozgatunk a pedállal. Nekem ilyen tiszta volt.

http://kepfeltoltes.hu/140217/DSC_0108_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A második képet azért teszem ide fel hogy látszódjon hogy mi van az érzékelő alatt... SEMMI csak egy nagy rugó ami vissza állítja a pedált alaphelyzetbe. Nem érdemes szétszedni mert nekem majdnem minden rögzítő fül letört. A csavarok megfogják de nem érdemes szétszedni.

http://kepfeltoltes.hu/140217/DSC_0110_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Magát a pedált 3db 10" hatlapfejű csavar tartja.

Ha valakit érdekel még kép az írjon megnézem hogy van-e olyanom és ha van akkor feltöltöm

Üdv.: fattila

Módosítva : fattila
Link to comment
Megosztás:

Én nem ajánlanám a pedál szétszedését. Mivel tömítéssel porzárt rendszer, így a szétszedéskor bekerülő mikropor szemcsék szép lassan kicsiszolhatják a kerámia lapra gőzölt grafit réteget, és akkor kuka. Ez nem igazán tud elkoszolódni csak ha szétkopik valahol a műanyag, akkor meg ugyis mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kipufogó öntvény leömlőről két csavaros peremes kötéssel indul egy fényes (talán saválló) cső, és megy fel a motorblokk jobb oldalán a szívó oldalhoz és egy fényes holanderrel csatlakozok az EGR szelephez amit vákuum vezérel (azaz minél nagyobb a fordulata az autónak annál jobban szívja a vákuum a szelepet és nyitja ki a kipufogógáz számára az utat a szívótorokba).

szia látom azt a savállóbol készült csövet a perem alatt van tömités gondolom miböl van és lehet-e ilyet kapni,de ugyanez a kérdés ennek a csönek a másik hollandis feléhez is. köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A kipufogó öntvény leömlőről két csavaros peremes kötéssel indul egy fényes (talán saválló) cső, és megy fel a motorblokk jobb oldalán a szívó oldalhoz és egy fényes holanderrel csatlakozik az EGR szelephez amit vákuum vezérel (azaz minél nagyobb a fordulata az autónak annál jobban szívja a vákuum a szelepet és nyitja ki a kipufogógáz számára az utat a szívótorokba).

sziasztok az érdekelne hogy nagyon sok mindent kell-e szétszedni ahhoz hogy az EGR szelepet ki lehessen pucolni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2003 diesel 80le kombim van, picit nehezen indul, indításnál 400-500-nál megáll a fordulatszámmérő, és utána beáll 800 körülre. De sokszor 400-500 fordulat után nem megy 800-re hanem leáll, második indításnál 400-500-után beáll 800-rögtön. Az tuti hogy nem normális. 4-5 sebességnél 1200-1700 fordulat környékén enyhén rángat, nagyon minimálisan érezni de én érzem. Hol tudják megmondani mi a problémám, valami tuti helyet szeretnék, ahol értenek is hozzá. Budapesten lakom.

Köszönöm.

Gyuri

Link to comment
Megosztás:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.