Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Fél napig... :D

Én vagy a 6. verziónál járok és még lenne mit finomítani.... :D Mondjuk az ATC-hez képest ez csak "sufni tuning"... :D

Valamiért az ISUZU-kat nem is annyira szeretik piszkálgatni, talán azért mert nem annyian nyúlnak hozzá mint az Off TDI gépekhez.

Ezért nem is ismerik annyira. Az én ismim is TDI fan, vagy egy tucat kész progia és tuningboxja van , de az Opel-hez nem nagyon keresik ezeket a dolgokat.

Szerintem a fél nap nem is olyan rossz...főleg hogy jól is szuperál. :D

Link to comment
Megosztás:

Paja: Hiába jó az öreg a háznál! :D

Szándékosan nem írtam chipptuningot, mert azzal az olcsójánosok(cégek) foglalkoznak Magyarországon. Bemész, beteszik fél perc alatt és mehetsz.... Ha rendes progit akarsz a kocsidra, akkor azt meg kell fizetni, sokan pakolgattak ismerősök olcsó(20-30ezer Ft) chippeket a gépbe, az enyém speciel közel 100ezer volt baráti alapon. Plussz a kipuff közel 150ezer. Nekem megérte!

Link to comment
Megosztás:

Paja: Hiába jó az öreg a háznál! :D

Szándékosan nem írtam chipptuningot, mert azzal az olcsójánosok(cégek) foglalkoznak Magyarországon. Bemész, beteszik fél perc alatt és mehetsz.... Ha rendes progit akarsz a kocsidra, akkor azt meg kell fizetni, sokan pakolgattak ismerősök olcsó(20-30ezer Ft) chippeket a gépbe, az enyém speciel közel 100ezer volt baráti alapon. Plussz a kipuff közel 150ezer. Nekem megérte!

kösz maradok az eredeti felállásnál.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok van egy 2000-es kiadású g-s astram X17dtl és azt szertném kérdezni hogy mi okból megy tönkre rajtuk az adagoló elektonika Vp44-s adagóló mert halottam már olyat is hogy az elektronikát a gázolaj hőti és ha tulmelegszik akkor elszál de halottam olyat is hogy magátol +még olyat hogy gázolaj minősége

Ha tönkre megy, s nem siekrül megjavítani, akkor jobban járzs, ha kikukázod, és teszel bele egy x17dtl -es F astra turbós adagolót, és jobb lesz, mitn új korában, negyede árból..

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem 60as rendszer lett csinázva a katalizátortól, a középdob helyére 1 gázgyorsító lett berakva aztán végnek a Remus dob. Gyárilag 82 Le-s az autóm, a rendszer beépítése után, mértünk teljesítményt és így lett 92 Le-s. Utána ismerős az ATC-nél 1 fél napig írta hozzá a progit, tesztelte a városban stb és a nap végére lett elérve a közel 110Le és 230 Nm /gyári 170 Nm helyett/ . A kocsi így 80 %ra lett felhúzva. A vége 198KM/H. Több, mint 2 éve járok a géppel és azóta közel 60.000km-ert tettem a gépbe..semmi panaszom nem volt..olajat max 10-12 ezrenként cserélek a 4 szűrővel.. :D

mi az hogy GÁZGYORSITO ????????????

Link to comment
Megosztás:

Főleg akkor, ha majd eladod, nyilván megtérül ezen befektetés......

Félre ne érts, nem kötözködni akarok, de ha többlet teljesítményre vágysz olyan autót kell venni ami leadja a megfelelő LE és Nm -ket!

Az legalább gyári és megfelelően tervezett auto minden kritikus ponton..... :D

Link to comment
Megosztás:

Ismerősöm opelmotoros 1.7-es diesel Opel Astra G-je indításkor azt csinálta, hogy az öszkilométerszámláló az összes mezőben egy csíkot írt ki. (a nyolcas szám középső vízszintes vonala).... Azóta bármit csinál, ugyanaz a hiba. Vajon mitől lehet, vagy mi lehet az? Valamiféle hibakód? wacko.gif

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nekem egy Y17dt motoros Astrám van. Mi lehet a probléma, ha kigyorsításkor a ford.-tól és hőmérs.-től függetlenül rángat. dadog a motor?

Szia!

A rángatás, dadogásnál sárga lámpázás volt? Üzemanyagszűrő volt már cserélve, szűrőház kitakarítva?

Meg kellene nézni, hogy a szűrőház tetején a torx csavar meg van húzva rendesen?

Ezt a jelenséget okozhatja még a már sokak álltal említett adagoló vezérlőegység hiba is, ha vissza olvasol, van írva róla.

Érdemes lenne megpróbálni lehúzott légtömeg mérővel is. Brutálisan elkoszolódott EGR szelep is képes hasonlókra.

András

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nekem egy Y17dt motoros Astrám van. Mi lehet a probléma, ha kigyorsításkor a ford.-tól és hőmérs.-től függetlenül rángat. dadog a motor?

vagy az üzemanyag vagy nézesd meg a távnyitodat a kulcsban nekem is rángatott miota megforrasztottam azota nincs rángatás .

Link to comment
Megosztás:

sziasztok astra g x17dtl mi lehet a probléma néha fogja magát a hiba kijelzö lámpa és elkezd világitani álatlában motorféknél (olyan 80km/h-n ha leveszem a lában a gázról)vagy eröteljes kigyorsitásnál és egyszer csak elalszik magátol meg olyan 80km/h fölött is , utána megint elöjön

Link to comment
Megosztás:

Szia!

A rángatás, dadogásnál sárga lámpázás volt? Üzemanyagszűrő volt már cserélve, szűrőház kitakarítva?

Meg kellene nézni, hogy a szűrőház tetején a torx csavar meg van húzva rendesen?

Ezt a jelenséget okozhatja még a már sokak álltal említett adagoló vezérlőegység hiba is, ha vissza olvasol, van írva róla.

Érdemes lenne megpróbálni lehúzott légtömeg mérővel is. Brutálisan elkoszolódott EGR szelep is képes hasonlókra.

András

Helló!

Sárga lámpa nem volt. Előzmény: az első rángatásnál gázolajszűrő csere, szűrőház alapos takarítás, a tankban levő szűrő tisztítása

/nagyon mocskos volt pedig nagy kutaknál szoktam tankolni/ történt, ez EGR szelep nem volt vészes. 2000 km-ig jó volt majd újra kezdődött a dadogás most is ugyanezt csináltuk, de a rángatás nem szünt meg, igaz nem mindig csinálja.Az adagoló elektronikát addig nem szeretném bántani amíg nem vagyok benne biztos hogy az a hunyó.Az adagolóval már szívtam egy nagyot.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Sárga lámpa nem volt. Előzmény: az első rángatásnál gázolajszűrő csere, szűrőház alapos takarítás, a tankban levő szűrő tisztítása

/nagyon mocskos volt pedig nagy kutaknál szoktam tankolni/ történt, ez EGR szelep nem volt vészes. 2000 km-ig jó volt majd újra kezdődött a dadogás most is ugyanezt csináltuk, de a rángatás nem szünt meg, igaz nem mindig csinálja.Az adagoló elektronikát addig nem szeretném bántani amíg nem vagyok benne biztos hogy az a hunyó.Az adagolóval már szívtam egy nagyot.

Szia!

A légtömegmérő lehúzást kipróbáltad? Írd már meg légyszi, hogy mi volt az adagolóddal a hiba hátha okulunk valamit belőle.

Az adagoló elektronikát még nem néztétek meg? Szerintem érdemes lenne ezen a nyomon elindulni, ha mást nem akkor csak annyit, hogy leszedni, kinyitni és belenézni, hogy milyen állapotban van?

András

Link to comment
Megosztás:

sziasztok astra g x17dtl mi lehet a probléma néha fogja magát a hiba kijelzö lámpa és elkezd világitani álatlában motorféknél (olyan 80km/h-n ha leveszem a lában a gázról)vagy eröteljes kigyorsitásnál és egyszer csak elalszik magátol meg olyan 80km/h fölött is , utána megint elöjön

Szia!

hiperkönnyű a megoldás!

bár. ha az évjáratot is tudnám még könnyebb lenne.

AGR szelep takarítás. de inkább légtömegmérő főleg 2000 körüli autóknál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.