Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Köszi, tehát nem megyek vele semmire.

Más.

Van a kombiban a jobb hátsó lámpa szervízajtó előtt egy másik rekesz. Ebben találtam egy lehullott csatlakozót. Először valami nem bekötött extrára gondoltam, de ahogy jobban megnéztem megvolt a helye. Egy fém lemez hátlapján van egy kis fekete doboz, ebbe passzol. Eddig is működött minden, most is. Egy széles, lapos csati 2 érrel. Mi lehet a doboz funkciója?

Link to comment
Megosztás:

Van a kombiban a jobb hátsó lámpa szervízajtó előtt egy másik rekesz. Ebben találtam egy lehullott csatlakozót. Először valami nem bekötött extrára gondoltam, de ahogy jobban megnéztem megvolt a helye. Egy fém lemez hátlapján van egy kis fekete doboz, ebbe passzol. Eddig is működött minden, most is. Egy széles, lapos csati 2 érrel. Mi lehet a doboz funkciója?

 

Tanksapka fedél zár?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az ajtó zsebekbe szeretnék lámpát tenni. Már megvannak a B1 lámpás zsebek. Az ajtóban ott van gyárilag a kábel a csatlakozóval. Eddig csak az egyiket kötöttem be, de nem világít. Gondolom ha ott van a kábel akkor az rendesen be is van kötve. Létezik hogy mind a négyet rá kell kötni hogy működjön? Vagy mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az ajtó zsebekbe szeretnék lámpát tenni. Már megvannak a B1 lámpás zsebek. Az ajtóban ott van gyárilag a kábel a csatlakozóval. Eddig csak az egyiket kötöttem be, de nem világít. Gondolom ha ott van a kábel akkor az rendesen be is van kötve. Létezik hogy mind a négyet rá kell kötni hogy működjön? Vagy mi lehet a gond?

Nekem gyárilag benne van, de párosan működik. Tehát a hátsó kettő és az első kettő működik együtt.

 

Üdv:

Gábor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Az ajtó zsebekbe szeretnék lámpát tenni. Már megvannak a B1 lámpás zsebek. Az ajtóban ott van gyárilag a kábel a csatlakozóval. Eddig csak az egyiket kötöttem be, de nem világít. Gondolom ha ott van a kábel akkor az rendesen be is van kötve. Létezik hogy mind a négyet rá kell kötni hogy működjön? Vagy mi lehet a gond?

 

Szerintem csak az ajtó kábelkötegében van benne az a vezeték, amit a lámpákra kell kötni, az "A" oszloptól befelé a karosszéria felé nincs.

Amit az előttem szóló írt, azt kizártnak tartom. Akkor kellene mindkettő lámpának bent lennie, ha sorba lennének kötve. Márpedig az elektromos rajz szerint nem sorba vannak kötve. Azt tartom elképzelhetőnek, hogy elöl illetve hátul egy-egy áramkörön vannak, azaz akár valamelyik első, akár valamelyik hátsó ajtót nyitod ki, egyszerre világít mindkét lámpa. 

Link to comment
Megosztás:

köszönöm a választ, remélem segít a gen. csere.Megérdeklődöm itt Kaposvár környékén a generátor felújítás árát, aztán kiderül hogy a felújítás, bontott vagy új éri-e meg jobban.Esetleg abban kérném még segítségeteket, hogy az info kilyelző az autóban pixel hibás, olvashatatlan. Csak 1.7 td kilyelzőjére lehet cserélni vagy a többi vectráé is jó bele?

 

Először is....ha már nyilvános fórumba írsz, akkor írj már valamennyire helyesen, ha nem esik nagyon nehezedre...

 

Bármelyik motoros modell kijelzője jó bele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok.

Nagy bajban vagyok. Ma eltört a gyújtás betét tüskéje. Kivettem, de mivel a letört darab benn maradt, levettem a másik, az elektromos véget is. Kivettem belőle a letört darabot és igy csavarhúzóval el tudtam indítani. De közben Elment a rádió a két elektromos ablak és. a tükör állító. A bal oldali ablak lenn van. Nem tudom feluzni. A biztosítékok rendben. Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nagy bajban vagyok. Ma eltört a gyújtás betét tüskéje. Kivettem, de mivel a letört darab benn maradt, levettem a másik, az elektromos véget is. Kivettem belőle a letört darabot és igy csavarhúzóval el tudtam indítani. De közben Elment a rádió a két elektromos ablak és. a tükör állító. A bal oldali ablak lenn van. Nem tudom feluzni. A biztosítékok rendben. Mi lehet a gond?

Szóval akkor a gyújtás elektromos kapcsolójában tört el valami, vagy a zárbetétben? 

Vészmegoldásként azt mondom, hogy az elektromos ablakok kapcsolójának betápját (meg kell keresni elektromos rajz alapján, hogy melyik az!) kellene megtáplálni 12V-al, hogy így felhúzható legyen az ablak.

Azt viszont nem értem, hogy na felsorolt dolgok mitől mentek el. Nekem ez biztosíték hibának tűnik, viszont nem értem, hogy mitől olvadhatott le az a biztosíték.

Link to comment
Megosztás:

Szóval akkor a gyújtás elektromos kapcsolójában tört el valami, vagy a zárbetétben? 

Vészmegoldásként azt mondom, hogy az elektromos ablakok kapcsolójának betápját (meg kell keresni elektromos rajz alapján, hogy melyik az!) kellene megtáplálni 12V-al, hogy így felhúzható legyen az ablak.

Azt viszont nem értem, hogy na felsorolt dolgok mitől mentek el. Nekem ez biztosíték hibának tűnik, viszont nem értem, hogy mitől olvadhatott le az a biztosíték.

Szia.

Az a tüske tört el ami az elektromos részt mozgatja. Mikor próbáltam indítani, elforditottam a kulcsot, a gyújtást ráadta de inditozni nem tudtam. Ahogy forgattam a kulcsot, a gyujtst nem tudtam levenni, de a rádió ki be kapcsolt ahogy forgattam a kulcsot. Ekkor álltam neki szét szedni.

Link to comment
Megosztás:

Na, megoldódott.

Amikor a kulcsot elfordítjuk, az kicsit beljebb megy . Ezáltal az elektromos részben nem csak elfordul, hanem be is nyomja egy kicsit. Na ekkor kap áramot a rádió, és az elektromos ablakok. Mivel én szétszedtem, a csavarhúzóval csak fordítottam rajta. Aztán véletlenül benyomtam egy kicsit, és akkor kapott áramot minden. Tehát egy új kapcsolóbetéttel minden rendben lesz. A kulcsot meg átlamellázom.

Link to comment
Megosztás:

Most viszont nekem is van egy gondom. Nem alszik el a középkijelző háttérvilágítása. Már 1,5 hete :) nem mókoltam semmit az autón, és azóta elég sokszor használtam, de csak ma vettem észre. Elvileg csak gyújtáson kellene világítania, de akármit csinálok nem alszik el. Egyébként teljesen jól működik. Jobb híján kivettem a 34-es biztit. Mitől lehet, hogy állandó 12V-ot kap? Találkozott már valaki ilyennel?

Update1: Nem egyedi probléma:

http://www.vauxhallownersnetwork.co.uk/index.php?threads/info-display-stereo.402338/

http://www.migweb.co.uk/forums/other-mechanical-electrical/393936-vectra-b-display-wont-turn-off.html

http://www.vectra-sport.com/forum/showthread.php?t=75794

Nálam a rádiót például lekapcsolja, tehát nem gyanakodnék a gyújtás részre. Multitimer a gyanús. Most akksisaru levéve, hátha ettől észhez tér.

Update2: Egy 1 órás akku off nem oldotta meg. :(

Update3: Egy napig ki volt véve a 34-es bizti, most visszaraktam, és már nem világított. Kíváncsi vagyok előjön-e ismét.

Update4: Most már 3 napja ismét tünetmentes. :)

Ma előjött. Érdekes, hogy most nem mutatja a dátumot. Szintén működik minden. Olyan mintha kapna egy jelet hogy be van kapcsolva a rádió, de az meg mégsincs. Megnézem ismét beválik-e a 34-es.

Update: Ismét megoldotta az 1 napos 34-es nélkül pihentetés.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Pár hónapja írtam ide központival kapcsolatban, de nem érkezett válasz. Link 

Ezóta annyi változás történt, hogy valahogyan mégis összehangolódott a táv a központival. De nem jól működött. Először azt csinálta, hogy pár percig működött, de ha később próbáltam már nem volt jó. Olyankor elem ki-be, és újra tudtam működtetni, de továbbra is csak rövid ideig volt jó. Majd kicsivel később a következő jelentkezett. Bezártam a távval, majd később mikor mentem a kocsihoz kezemben/zsebemben a kulccsal, már nyitotta is ki a zárat, gombnyomás nélkül. (Nincs beragadva a gomb, nem nyomtam meg még véletlenül se.) Ez még akár kényelmi funkció is lehetne :D egészen addig amíg egyszer véletlenül akkor nyitja ki mikor elmegyek a kocsitól.. Aztán ha nem veszem észre, ottmarad a nyitott autó a parkolóban.. Inkább kivettem az elemet. Erre valaki tud valami magyarázatot/tippet? 

A fenti linken levő 2. kérdésre is jöhet még válasz :)

 

Valamint jelentkezett egy új probléma. Az üzemanyag szintjelző hirtelen leesik, majd újra mutat valamit, megint leesik, egy darabig úgy marad, aztán megint mutat. De van, hogy nem is a valós üzemanyag szintet mutatja, hanem kevesebbet. Aztán megint leesik a mutató, majd visszaáll és többet mutat mint az előbb. Szóval teljesen random működik. Minden más jó egyébként, csak a szintjelző csinálja ezt. Ezzel kapcsolatban mit, hol, hogyan érdemes megvizsgálni? 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Pár hónapja írtam ide központival kapcsolatban, de nem érkezett válasz. Link 

Ezóta annyi változás történt, hogy valahogyan mégis összehangolódott a táv a központival. De nem jól működött. Először azt csinálta, hogy pár percig működött, de ha később próbáltam már nem volt jó. Olyankor elem ki-be, és újra tudtam működtetni, de továbbra is csak rövid ideig volt jó. Majd kicsivel később a következő jelentkezett. Bezártam a távval, majd később mikor mentem a kocsihoz kezemben/zsebemben a kulccsal, már nyitotta is ki a zárat, gombnyomás nélkül. (Nincs beragadva a gomb, nem nyomtam meg még véletlenül se.) Ez még akár kényelmi funkció is lehetne :D egészen addig amíg egyszer véletlenül akkor nyitja ki mikor elmegyek a kocsitól.. Aztán ha nem veszem észre, ottmarad a nyitott autó a parkolóban.. Inkább kivettem az elemet. Erre valaki tud valami magyarázatot/tippet? 

A fenti linken levő 2. kérdésre is jöhet még válasz :)

 

Valamint jelentkezett egy új probléma. Az üzemanyag szintjelző hirtelen leesik, majd újra mutat valamit, megint leesik, egy darabig úgy marad, aztán megint mutat. De van, hogy nem is a valós üzemanyag szintet mutatja, hanem kevesebbet. Aztán megint leesik a mutató, majd visszaáll és többet mutat mint az előbb. Szóval teljesen random működik. Minden más jó egyébként, csak a szintjelző csinálja ezt. Ezzel kapcsolatban mit, hol, hogyan érdemes megvizsgálni? 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia,

A központi zár esetében meg kellene nézned, hogy a vezeték nincs-e valahol megszakadva ( ajtó és kaszni közötti gumiharmónikánál keresgess ).

Üdv, Atti

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Mk1 es ködlámpa helyett be lehet rakni az MK2 ködlámpát ?

Sajna az eredeti repedt és homályos a búra is belülről. Használtból Mk2 van ami tűrhetően néz ki (a képeken) vagy vegyek utángyártott újat ?

Amúgy mi a pontos folyamata az első lökhárító leszedésének ?

Üdv, Atti

Módosítva : Attix70
Link to comment
Megosztás:

Szia,

A központi zár esetében meg kellene nézned, hogy a vezeték nincs-e valahol megszakadva ( ajtó és kaszni közötti gumiharmónikánál keresgess ).

Üdv, Atti

A kábelek ránézésre jók. Ja és kulccsal se nyitja-zárja azt a két ajtót. Csak belülről tudom lezárni, ha lenyomom az ajtó gombját.

Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 08., Tápiószecső said:

Célszerű azt nézni, hogy megvan-e a 12V a két vezeték között, ha működteted a zárat. Ehhez elég csak egy kárpitot bontani.

Bontottan az sem lehet drága, de szerintem inkább vezeték lesz.

Köszönöm! Lekaptam a kárpitot, de a vezetékhez nem fértem hozzá (pontosabban a csatlakozót nem értem el), jobban meg most nem akartam szétkapni, mert délután kell az autó. Holnap-holnapután elvileg ráérek, majd nekifutok még egyszer. A rendszám világításomnál is van ilyen gond, hogy nincs elég áram. 5-8V között ugrált ahogy mértem, tiszta rozsda az egyik érintkező. Kicsit megkapargattam múltkor, azóta világít, de kiszedni nem tudtam, hogy rendesen megtisztítsam. Viszont a LED izzóhoz ez kevés volt, csak a hagyományos világít vele. 

Áramot kap, de csak 10,5V-ot mértem nyitáskor, záráskor

Módosítva : zsiz88
Link to comment
Megosztás:

On 2015. 11. 08., zsiz88 írta:

Köszönöm! Lekaptam a kárpitot, de a vezetékhez nem fértem hozzá (pontosabban a csatlakozót nem értem el), jobban meg most nem akartam szétkapni, mert délután kell az autó. Holnap-holnapután elvileg ráérek, majd nekifutok még egyszer. A rendszám világításomnál is van ilyen gond, hogy nincs elég áram. 5-8V között ugrált ahogy mértem, tiszta rozsda az egyik érintkező. Kicsit megkapargattam múltkor, azóta világít, de kiszedni nem tudtam, hogy rendesen megtisztítsam. Viszont a LED izzóhoz ez kevés volt, csak a hagyományos világít vele. 

Áramot kap, de csak 10,5V-ot mértem nyitáskor, záráskor

Ha csak egy pillanatra ugrott fel, akkor lehet hogy a műszer nem elég gyors hogy megmutassa a 12-t, bár gyanús amit írtál a rendszámvilágításnál. Vagy adj direktben 12V-ot a zárra, hogy megnézd megmozdul-e, vagy tedd hátra az egyik jól működő elsőt. Ebből ki kell derülnie.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.