Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Na végre műxik a szivargyújtóm!!! :D Kicseréltük a biztit először 15-ösre, hátha az a baj de azt is kivágta. Akkor betettük a másik aljzatot amit kaptam, és azzal végre teljesen jól működik. No meg ha már arra jártunk, azt az icicpici izzót is ami ott van, egy fehér ledre cseréltük. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na csak az aljzat volt a ludas!

Sziasztok! Na végre műxik a szivargyújtóm!!! :D Kicseréltük a biztit először 15-ösre, hátha az a baj de azt is kivágta. Akkor betettük a másik aljzatot amit kaptam, és azzal végre teljesen jól működik. No meg ha már arra jártunk, azt az icicpici izzót is ami ott van, egy fehér ledre cseréltük. :lol:
Link to comment
Megosztás:

Jah. Az volt a rossz hogy amit kaptam az se volt 100 %-os mert a két kis pöcök ami a helyén tartaná az aljzatot, az le volt törve, plusz már valaki szétszedte egyszer és rosszul rakta vissza a műanyag gyűrűt a külsejére. Ennek a malőrnek a korrigálása tartott úgy 15 percig. Iszonyatosan rászorult..... De most műxik és tökjó. :lol: Egyedül az zavar hogy ugye megszoktam hogy ott nem világít semmi, most meg mindig azt hiszem valami gubanc van ott a középkonzol tövében. :D

Link to comment
Megosztás:

Tegnap kiderült a turpisság, nincs bekábelezve a hátsó ajtó elektromos ablakozáshoz...

A gyári motor és a kapcsolók megvannak még popszegecselőt is szereztem :D de mint kiderült nincs kiépítve a kábel...

Gondolom akkor most dirib - darabokra kell szednem belül... valahogy elvezetni a tápot a sebváltó környékéről ahol a központi csati van

Szinte kizárt hogy ilyen kábelköteget találok bárhol is :lol: :lol:

:D

Link to comment
Megosztás:

JBL mélynyomó + JBL erősítő + SAL kondi + Sony Xplod fej

Ma is alakítgattam.... raktam egy ablakemelő kapcsolót a jobb első ajtóba de vagy az megy vagy a váltó melletti vagy az egyik emel másik le viszi az ablakot vagy csak ugyanazt tudják pl csak fel vagy nem csinálnak semmit.... valaki más próbált már oda bekötni ablakemelő kapcsolót?

Link to comment
Megosztás:

Ez a videó igy nem ad át semmit sajnos... ez élőben lehet szép.

Nekem is Xplod fej van, és JBL ládika meg szett lesz az ajtókban.

Az előző autómhoz meg is vettem már annó de mikor eladtam végül vitte azzal együtt a vevő srác :lol:

JBL mélynyomó + JBL erősítő + SAL kondi + Sony Xplod fej

Ma is alakítgattam.... raktam egy ablakemelő kapcsolót a jobb első ajtóba de vagy az megy vagy a váltó melletti vagy az egyik emel másik le viszi az ablakot vagy csak ugyanazt tudják pl csak fel vagy nem csinálnak semmit.... valaki más próbált már oda bekötni ablakemelő kapcsolót?

Link to comment
Megosztás:

Hű de le vagyok maradva... nem is tudtam hogy egyes mobilok mérnek hangnyomást :lol: :D

Nem sok tud ilyet ez mondjuk igaz :lol: Ebben van minden... zajszintmérő, iránytű, elemlámpa, ütés-por-vízálló burkolat :D

(De azért nem cserélném el erre a nokia n95 8gb-os telóm ;))

Link to comment
Megosztás:

Jééézusom, és még azt hittem, én zsúfolom tele hasznosabbnál hasznosabb dolgokkal az autót. Még van mit behoznom. :lol:

Akkor tromfoljak én is.... mindezek mellett van az enyémben PB-palack meg fütés meg főzőkályha meg hordozható WC meg két kétszemélyes ágy, meg szekrények meg stb.... igaz, ezek jórésze már nem fér el az autóba igy a vonóhorogra kötve hordozom.... ja és az extraopcióm neve: lakókocsi

Link to comment
Megosztás:

Akkor tromfoljak én is.... mindezek mellett van az enyémben PB-palack meg fütés meg főzőkályha meg hordozható WC meg két kétszemélyes ágy, meg szekrények meg stb.... igaz, ezek jórésze már nem fér el az autóba igy a vonóhorogra kötve hordozom.... ja és az extraopcióm neve: lakókocsi

Hmm... jó lenne nekem is egy :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor tromfoljak én is.... mindezek mellett van az enyémben PB-palack meg fütés meg főzőkályha meg hordozható WC meg két kétszemélyes ágy, meg szekrények meg stb.... igaz, ezek jórésze már nem fér el az autóba igy a vonóhorogra kötve hordozom.... ja és az extraopcióm neve: lakókocsi

:lol: :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor tromfoljak én is.... mindezek mellett van az enyémben PB-palack meg fütés meg főzőkályha meg hordozható WC meg két kétszemélyes ágy, meg szekrények meg stb.... igaz, ezek jórésze már nem fér el az autóba igy a vonóhorogra kötve hordozom.... ja és az extraopcióm neve: lakókocsi

:lol: Az egy nagyon jó életérzés lehet. Már szimplán sátorozni is szeretek, de az álmom nekem is a lakókocsi. Bár tény, hogy más jellegű helyeken lehet vele túrázgatni, de akár még kombinálni is lehetne, egyféle alaptáborként használva.

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek.... és hogy villamos topikba beleférjünk: teljesen önálló 12V-os rendszere van, az autóról is táplálható...... amugy pedig a lakókocsizás nem olyan drága dolog.... nem kell a legdrágábbat venni. Ha egyéb részletek érdekelnek, lehet PÜ-ben vagy esetleg az Egyéb csevegés topikban.... szivesen állok rendelkezésetekre. Ja, a benzines Vectra elvisz, de azért megszenved <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdvözlök mindenkit!

Pár hónapja vásároltam egy 2000/4 havi B Vectrát. A kijelzőmön néhány karakter elkezdett halványodni.

Lehet esetleg ezzel valamit csinálni, van esetleg valami jó kis ötlet a helyreállítására vagy cserélni kell?!

Segítségeteket előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Öv: nem felszereltség hanem ország függő, ahol kötelező, hogy jelezzen ott jelez is.

Kijelző: szétszedni sem túl egyszerű, összerakni pláne nem, én cseréltem az enyémben kijelzőt de előzőleg sem sikerült szavakba önteni a műveletet mindenesetre érdemes megnézni, hogy ha le van szedve a fekete-fehér burkolat a kijelzőről akkor a szalagkábelt az érzékelőkre nyomva megjelenik-e az összes karakter, ha igen akkor lehet ragasztani 2-3 réteg kétoldalú kültéri ragasztót (kellően vastag) a felső vízszintes nyákra és úgy berakni a házba, nehéz lesz de nem törik el úgysem szóval lehet erőltetni és talán jó lesz már attól is.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm válaszodat.

Én calibrába szeretném bekötni és az óracsoportomon van ilyen kijelző, a bekötés sem okoz gondot egyedül a biztonsági öv csatlakozója mivel nem tudom, hogy melyik tartalmaz ehhez a funkcióhoz szükséges kapcsoló részt.

Japán, barátom, Japán. Mármint oda kell menned övcsatért. Tudtommal a japán piacra készült autókban működik ez a funkció, mert az ottani szabályok előírják. Aztán lehet hogy máshol is, de Japánban biztosan. Van is egy jó kis opelbontó valahol Tokiótól nem messze... :) <_<

Link to comment
Megosztás:

Jól van, majd akkor intézek magamnak egy kanyart arra... <_<

Azóta utánanéztem EPC-ben, annyira rosszul talán nem emlékszem, mert valóban más cikkszámon hozza a Japán számára készült övcsatokat a program, viszont rossz hír hogy már mindegyik mellé oda van írva hogy nem kapható...

Link to comment
Megosztás:

Ha már úgyis annyira benne vagy az EPC-be akkor nézd már meg nekem légyszíves, hogy milyen más modellekben található meg ez a funkció. <_<

Gondolok itt B vectrára, B omegára, esetleg astra... aminek olyan a biztonsági öv csatlakozója mint a calibráé...

köszi.

Link to comment
Megosztás:

Ha már úgyis annyira benne vagy az EPC-be akkor nézd már meg nekem légyszíves, hogy milyen más modellekben található meg ez a funkció. <_<

Gondolok itt B vectrára, B omegára, esetleg astra... aminek olyan a biztonsági öv csatlakozója mint a calibráé...

köszi.

Ha nem ragaszkodsz a típushoz, akkor a feleségem Daewoo Kalos-ában ilyen van és a vecim csatja bele is kattant.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.