Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

srácok, a kulcson a kis piros pötty villog ha nyitom vagy zárom az autót? elbizonytalanodtam...

4 napot állt az autó és most nem működik a távirányító, a pótkulcs se... elemet is hiába cseréltem.

de ha eddig se villant az a kis jelző akkor a kulcsok biztos jók és marad másfele a hiba... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

srácok, a kulcson a kis piros pötty villog ha nyitom vagy zárom az autót? elbizonytalanodtam...

4 napot állt az autó és most nem működik a távirányító, a pótkulcs se... elemet is hiába cseréltem.

de ha eddig se villant az a kis jelző akkor a kulcsok biztos jók és marad másfele a hiba... :rolleyes:

Nekem villan egyet nyitásnál is, zárásnál is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni egy olyan dologban hogy van egy 97 es vectra b-ém nem régota van a tulajdonomban!

A lényeg hogy az előzö gazdája a kutya fülét is összekötözgélte a rádionál illetve a rádio már nem volt benne csak a levágott dugaj és millio vezeték szerte széjel!

Igazából valami nagyon félre lehet kötözve benne és valamennyire probáltuk kisilabizálni melyik vezeték hova mehet hisz a dugon rajta van a kábelek vége!

De egy nagy probléma még is akad valahogy itt mind 2 piros össze van kötve söt van olyan vezeték ami be sincs iktatva és kegyetlen kérdés melyik hova mehet !

Keresgélni már annyit keresgéltem hogy lassan belefáradok és valahogy egy ismerösömnél sincs b vectra hogy belenézzek !

Ez egy 2.0 dieseles a 60 kw-os fajta!

Mikor megvettem elsöre ugye alap dolgokra költötem!

-Olajszűrö ,légszűrö,olajcsere,

aztán elszált a fékcsö elöl elvoltak öregedve valoszinüleg gyáriak voltak !(kicseréltük igy egyben fékfolyadék is került bele friss)

Majd széntén a fékrendszernél találhato visszacsapó szelepet egy 1250 forintos kis vackot kellett kicserélnem mert elpattant és a hátsó részre nem adott át semmit!

Nah de mikor elhoztuk a kereskedésböl szoltak hogy a féklámpám nem mindig villan ki!

Igy hát a féklámpakapcsolot leszedtük kipucoltuk és visszatettük egy darabig jó volt majd egyszer csak jelentkezet egy olyan hiba az utobi napokban hogy mikor a kulcsot elforditotam hogy leáljon a kocsi valahogy a kocsi mégsem ált le addig mig a féken volt a lábam peddig a müszerfal sötétbeborult!

És menet közben csinált olyat 3 alkalommal hogy a fordulatszám fél pillanat alatt visszaeset és ugy 110 es tempónál visszaállt ugy 70 km /h-ra!(Hozzáteszem ugy hiába padloztam le semmi sem történt, miután váltottam egyet oda vissza ismételten elkezdet huzzni)

Azt vasárnap este hazajöttem délutános müszakból és láss csodát másnap délután menék dolgozni inditanám az autot !

És hiába inditozok max az aksit meritem le nem akar az istenért sem elindulni!

Ha valakinek van valami tipje kábelezésre vagy egyébre akkor írjatok!

Autószerelő ismerös se tudott ránézésre mást mondani csak hogy itt vmi elektromos gebasz lesz !

Az immo-ra tippelnek vagy az üzemanyag adagolóra de a kábelezés se épp a legszebb szoval aki tudna nekem segíteni ebben szívesen felveném vele a kapcsolatot!

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni egy olyan dologban hogy van egy 97 es vectra b-ém nem régota van a tulajdonomban!

A lényeg hogy az előzö gazdája a kutya fülét is összekötözgélte a rádionál illetve a rádio már nem volt benne csak a levágott dugaj és millio vezeték szerte széjel!

Igazából valami nagyon félre lehet kötözve benne és valamennyire probáltuk kisilabizálni melyik vezeték hova mehet hisz a dugon rajta van a kábelek vége!

De egy nagy probléma még is akad valahogy itt mind 2 piros össze van kötve söt van olyan vezeték ami be sincs iktatva és kegyetlen kérdés melyik hova mehet !

Keresgélni már annyit keresgéltem hogy lassan belefáradok és valahogy egy ismerösömnél sincs b vectra hogy belenézzek !

Ez egy 2.0 dieseles a 60 kw-os fajta!

Mikor megvettem elsöre ugye alap dolgokra költötem!

-Olajszűrö ,légszűrö,olajcsere,

aztán elszált a fékcsö elöl elvoltak öregedve valoszinüleg gyáriak voltak !(kicseréltük igy egyben fékfolyadék is került bele friss)

Majd széntén a fékrendszernél találhato visszacsapó szelepet egy 1250 forintos kis vackot kellett kicserélnem mert elpattant és a hátsó részre nem adott át semmit!

Nah de mikor elhoztuk a kereskedésböl szoltak hogy a féklámpám nem mindig villan ki!

Igy hát a féklámpakapcsolot leszedtük kipucoltuk és visszatettük egy darabig jó volt majd egyszer csak jelentkezet egy olyan hiba az utobi napokban hogy mikor a kulcsot elforditotam hogy leáljon a kocsi valahogy a kocsi mégsem ált le addig mig a féken volt a lábam peddig a müszerfal sötétbeborult!

És menet közben csinált olyat 3 alkalommal hogy a fordulatszám fél pillanat alatt visszaeset és ugy 110 es tempónál visszaállt ugy 70 km /h-ra!(Hozzáteszem ugy hiába padloztam le semmi sem történt, miután váltottam egyet oda vissza ismételten elkezdet huzzni)

Azt vasárnap este hazajöttem délutános müszakból és láss csodát másnap délután menék dolgozni inditanám az autot !

És hiába inditozok max az aksit meritem le nem akar az istenért sem elindulni!

Ha valakinek van valami tipje kábelezésre vagy egyébre akkor írjatok!

Autószerelő ismerös se tudott ránézésre mást mondani csak hogy itt vmi elektromos gebasz lesz !

Az immo-ra tippelnek vagy az üzemanyag adagolóra de a kábelezés se épp a legszebb szoval aki tudna nekem segíteni ebben szívesen felveném vele a kapcsolatot!

Válaszokat előre is köszönöm!

Milyen motor van a gépben?

Link to comment
Megosztás:

Hát részvétem.Ezek a legrosszabb hibák,amik csak léteznek.Én keresnék egy tuti villanyászt,és ott hagynám neki hogy bogarássza át.A magnó vezeték berhálással meg jó vigyázni,mert ismerősöm is így járt,aztán nem is indult be neki az autó.Valami beleszól a gyujtásba vagy az immóba,de nem akarok hülyeséget mondani.Szerelő csinálta meg neki.Bogarászott vele egy nap,de aztán jó lett.

Jó nagy b@rom gazdája lehetett előtted.Ezeket a nagy tudású embereket nehéz kiszűrni vásárláskor sajnos.

Sziasztok,

Tudna valaki segíteni egy olyan dologban hogy van egy 97 es vectra b-ém nem régota van a tulajdonomban!

A lényeg hogy az előzö gazdája a kutya fülét is összekötözgélte a rádionál illetve a rádio már nem volt benne csak a levágott dugaj és millio vezeték szerte széjel!

Igazából valami nagyon félre lehet kötözve benne és valamennyire probáltuk kisilabizálni melyik vezeték hova mehet hisz a dugon rajta van a kábelek vége!

De egy nagy probléma még is akad valahogy itt mind 2 piros össze van kötve söt van olyan vezeték ami be sincs iktatva és kegyetlen kérdés melyik hova mehet !

Keresgélni már annyit keresgéltem hogy lassan belefáradok és valahogy egy ismerösömnél sincs b vectra hogy belenézzek !

Ez egy 2.0 dieseles a 60 kw-os fajta!

Mikor megvettem elsöre ugye alap dolgokra költötem!

-Olajszűrö ,légszűrö,olajcsere,

aztán elszált a fékcsö elöl elvoltak öregedve valoszinüleg gyáriak voltak !(kicseréltük igy egyben fékfolyadék is került bele friss)

Majd széntén a fékrendszernél találhato visszacsapó szelepet egy 1250 forintos kis vackot kellett kicserélnem mert elpattant és a hátsó részre nem adott át semmit!

Nah de mikor elhoztuk a kereskedésböl szoltak hogy a féklámpám nem mindig villan ki!

Igy hát a féklámpakapcsolot leszedtük kipucoltuk és visszatettük egy darabig jó volt majd egyszer csak jelentkezet egy olyan hiba az utobi napokban hogy mikor a kulcsot elforditotam hogy leáljon a kocsi valahogy a kocsi mégsem ált le addig mig a féken volt a lábam peddig a müszerfal sötétbeborult!

És menet közben csinált olyat 3 alkalommal hogy a fordulatszám fél pillanat alatt visszaeset és ugy 110 es tempónál visszaállt ugy 70 km /h-ra!(Hozzáteszem ugy hiába padloztam le semmi sem történt, miután váltottam egyet oda vissza ismételten elkezdet huzzni)

Azt vasárnap este hazajöttem délutános müszakból és láss csodát másnap délután menék dolgozni inditanám az autot !

És hiába inditozok max az aksit meritem le nem akar az istenért sem elindulni!

Ha valakinek van valami tipje kábelezésre vagy egyébre akkor írjatok!

Autószerelő ismerös se tudott ránézésre mást mondani csak hogy itt vmi elektromos gebasz lesz !

Az immo-ra tippelnek vagy az üzemanyag adagolóra de a kábelezés se épp a legszebb szoval aki tudna nekem segíteni ebben szívesen felveném vele a kapcsolatot!

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: vaksi voltam,sry!

Semmi gond!

Szoval akkor senki sem tud rá mit mondani mi? Vagy valakinél jelentkeztek e hasonlo tünetek? Pl ez hogy menet közben ugy minden megzuhaznt a sebbeség fordulatszám vissza esett vagy hogy pl leállitás után mig a fékpedálon volt a lábam és a féklámpa égett addig a motor ment medig a kulcs ki lett véve!

Vagy inkább jobban járok ha megnézzetem vmi auto elektronikussal?(már csak hogy a kábelezés ott a rádio mögött kicsit szerte szét van !

Link to comment
Megosztás:

Semmi gond!

Szoval akkor senki sem tud rá mit mondani mi? Vagy valakinél jelentkeztek e hasonlo tünetek? Pl ez hogy menet közben ugy minden megzuhaznt a sebbeség fordulatszám vissza esett vagy hogy pl leállitás után mig a fékpedálon volt a lábam és a féklámpa égett addig a motor ment medig a kulcs ki lett véve!

Vagy inkább jobban járok ha megnézzetem vmi auto elektronikussal?(már csak hogy a kábelezés ott a rádio mögött kicsit szerte szét van !

Az Ecotec motoron az adagoló elektronikus, az isuzun meg mechanikus, így van?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nincs, a bal oldalt nem ismerem. Az enyém eleve CDX thát 4 villanyablakos, én csak a felhúzóvezérlést építettem bele, ahhoz csak a jobb oldalt kellet lebontani - központizár vezérlés. Esetleg elektromos rajz nem segít?

Esetleg itt találsz rajzokat:

http://www.vectra16v.com/slp.html

Itt pedig a csatik helyét találod meg:

http://www.vectra16v.com/slp/stecker_vectra_b_mj96.pdf

Nos, egy kis utánnakérdezés után rászántam magam, és bekötöttem az A oszlop tövében lévő nagy zöld csatiba az ablakokat.

Mielőtt nekiálltam piszkálni, teljesen áramtalanítottam a kocsit, hogy légzsák gond semmiképp sem legyen. Ahogy írtad korábban, pontosan a 75-ös aljazatnál ért véget a biztosítékdoboz 17es steckerének elmenő vezetéke.

Ezen kívül a 20-as, és a 30-as steckerek elmenő vezetékét is megkerestem, ugyanebben a csatiban érnek véget. A bal oldali ablakot a 17esre, a jobb oldalit meg a 20asra kötöttem. (Később, ha lesz hátsó is, akkor 17: elsők, 20 hátsók lesznek). Ehhez fémérintkezőket kellett átrakni a zöld csati aljazatába, így vennem kellett bontóban egy komplett csati rendszert:

IMG00350-20091004-1550_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A 30ashoz meg a kapcsolókat kötöttem. Így gyújtás nélkül is működnek az ablakaim. Hogy a kapcsolókban lévő ledek ne fogyasszák az akksit, azokat egyelőre kikötöttem. Világosban meglátom. sötétben meg ki húzze le az ablakait? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sötétben meg ki húzze le az ablakait? :rolleyes:

Én <_<. A távirányitó segitségével való ablakfelhúzás müködik úgy is ha csak elöl elektromosak?Mármint a távirányítóval való bezárásnál felmenjen automatikusan.Esetleg van olyan leírás ami töviről hegyire leírja hogy kell megcsinálni az olyan analfabétáknak mint én hisz imádok bütykölni :D

Vonohorog téma.Nekem is utólag van bekötve és csak annyi lett csinálva a visszajelző szépen a műszerfal mögöt el lett vezetve és a bal oldali részen ki lett dugva egy kis ledecske semmi barmolás furás.De ha a müszerfalba teszek izzót gondolom az még nem jelenti hogy müködik is hisz az érzékelő nincs benn gondolom én.

Üdv Roli

Link to comment
Megosztás:

Én :rolleyes:. A távirányitó segitségével való ablakfelhúzás müködik úgy is ha csak elöl elektromosak?Mármint a távirányítóval való bezárásnál felmenjen automatikusan.Esetleg van olyan leírás ami töviről hegyire leírja hogy kell megcsinálni az olyan analfabétáknak mint én hisz imádok bütykölni <_<

Zárral való felhúzás egyelőre nem működik. Ahhoz nekem modul kell, teljesen egyedileg bekötve. Éppen ezért gyakran jártam úgy, hogy leállítottam a motort, és lent maradtak az ablakok. Ilyenkor újra gyújtás, és felhúzás. Ezentúl nem lesz erre szükség.

Ha lesz majd felhúzómodulom, akkor átkötöm gyújtás utánra a kapcsolók áramkörét. És visszakötöm a ledeket is, hogy újra világítsanak. A két led 24 mA-t fogyaszt, főleg ha majd a 4+1-es kapcsoló lesz fent, akkor dupláját. Az azért nem mindegy, hosszú távon lemeríti az akksit.

Vonohorog téma.Nekem is utólag van bekötve és csak annyi lett csinálva a visszajelző szépen a műszerfal mögöt el lett vezetve és a bal oldali részen ki lett dugva egy kis ledecske semmi barmolás furás.De ha a müszerfalba teszek izzót gondolom az még nem jelenti hogy müködik is hisz az érzékelő nincs benn gondolom én.

Üdv Roli

Ha a visszajelző leded működik, akkor azt a ledet építsd be a műszerfalba, a megfelelő helyre izzó helyett.

Link to comment
Megosztás:

Én :rolleyes:. A távirányitó segitségével való ablakfelhúzás müködik úgy is ha csak elöl elektromosak?Mármint a távirányítóval való bezárásnál felmenjen automatikusan.Esetleg van olyan leírás ami töviről hegyire leírja hogy kell megcsinálni az olyan analfabétáknak mint én hisz imádok bütykölni <_<

Vonohorog téma.Nekem is utólag van bekötve és csak annyi lett csinálva a visszajelző szépen a műszerfal mögöt el lett vezetve és a bal oldali részen ki lett dugva egy kis ledecske semmi barmolás furás.De ha a müszerfalba teszek izzót gondolom az még nem jelenti hogy müködik is hisz az érzékelő nincs benn gondolom én.

Üdv Roli

Itt: http://x109.dataglobe.eu/vectraforum/index.php?topic=45.0 olvass vissza, minden le van írva, én is kiindulva készítettem a modult, és innen bogarásztam ki a bekötést is.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenknek!

Ma találtam rá erre a fórumra, és rászántam a délutánom hogy átolvassam kicsit. Mivel én is egy B vekit ('96 1.6 16v) hajtok -_-

Lenne is pár kérdésem, hátha tudtok segíteni egy-két dologban.

Előszöris, nincs tolatólámpám. Izzócsere után kezdtem gyanakodni, rámértem és hát ugye áram nélkül nem is fog világítani... Ha jól emlékszem azt olvastam hogy valami kapcsolót kell a váltónál cserélni (?!?) Vagy lehet más is a probléma? (Biztiknál minden rendben, igaz az egyik dróttal van pótolva az előző tulaj által, viszont nem tudom mihez tartozik és mekkora kellene a drót helyére B) Ha valaki tud küldeni valami pontos leírást hogy meik bizti mihez van és mekkora kell oda azt megköszönném ) Szóval, mit érdemes átnézni, hogy lehet javítani, mennyibe fájna az alkatrész ha kell valami és mennyire nehéz lenne megcsinálni (szaktudás = 0 :D )

Aztán... ABS, a műszerfalon kis lámpa hol világít, hol nem... ha nem világít akkor működik az ABS (bár akkoris tud csikorogni a gumi, jól működő ABS-nél szokott? előtte wareszt vezettem abban nem volt ABS, szóval nem tudom :rolleyes: ) Van hogy menet közben kezd el világítani, vagy éppen akkor alszik el. Szervízben annyit mondtak h vmi "szakadás" van a jobb hátsó féknél és ezért van, de nem tudnak mit kezdeni vele.

De van itt még gond... Az övfeszítő/légzsák visszajelző folyamatosan világít. Indításkor kialszik aztán világít tovább. Szervíz -> nem tudnak mit kezdeni vele. Ezekkel valamit lehet csinálni? Mondjuk Opel szervízben? (Speedy-hez szoktuk vinni)

Ez nem tartozik szorosan a vekihez, de van benne egy daewoo rádió (mp3/usb/sd kártyás). Viszont az usb és sd része nem igazán működik. USB-n tudok telót tölteni, fel is ismeri a rádió h rátoltam vmit, de se pendrive, se memokari... egyikről se tudok zenét hallgatni. USB-n keres, keres... és semmi. Ezt mi okozhatja?

Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha még van valami gondom majd beírom ide. Bocsi a hosszú post-ért <_<

---

Eszembe jutott még valami. Kp-i zár a jobb első ajtót hol nyitja,zárja hol meg nem.... Bal hátul egyáltalán nem műxik. A másik 2 + a csomitartónál jó. Erre valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

A tol.lámpa kapcsolója a váltón van, ki kell venni és megnézni multiméterrel hogy működik-e, lehet csak pucolgatni kell. Ha érdekel küldök képet a váltóról hogy hol is van rajta, de ha alámész úgy is megtalálod csak a rámenő kábelt kell követni. Ha benyomod és zárja a két érintkezőt, akkor kábelgond lesz, a kapcsoló jó.

Link to comment
Megosztás:

[

Hali mindenknek!

Ma találtam rá erre a fórumra, és rászántam a délutánom hogy átolvassam kicsit. Mivel én is egy B vekit ('96 1.6 16v) hajtok <_<

Lenne is pár kérdésem, hátha tudtok segíteni egy-két dologban.

Előszöris, nincs tolatólámpám. Izzócsere után kezdtem gyanakodni, rámértem és hát ugye áram nélkül nem is fog világítani... Ha jól emlékszem azt olvastam hogy valami kapcsolót kell a váltónál cserélni (?!?) Vagy lehet más is a probléma? (Biztiknál minden rendben, igaz az egyik dróttal van pótolva az előző tulaj által, viszont nem tudom mihez tartozik és mekkora kellene a drót helyére :D Ha valaki tud küldeni valami pontos leírást hogy meik bizti mihez van és mekkora kell oda azt megköszönném ) Szóval, mit érdemes átnézni, hogy lehet javítani, mennyibe fájna az alkatrész ha kell valami és mennyire nehéz lenne megcsinálni (szaktudás = 0 :rolleyes: )

Jujj...

Alapszabály, hogy biztosítékot nem hidalunk át dróttal. Ha véletlenül zárlatos az az áramkör, amit áthidaltál, akár fel is gyulladhat az autó. Nem játék.

Hogy hova milyen biztosíték kell? Mi sem egyszerűbb ennél. Egyrészt, olyan színű biztosíték kell mindegyik foglalatba, amilyen színű annak kerete. Itt van az enyém lefényképezve.

693220412IMG00361-20091006-1954-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ha nem elégszel meg ennyivel, akkor töltsd le innen a szervizkönyvet pdf-ben.

http://ingyenprogramok.irisdesign.hu/download.php?view.456

Ennek 245. oldalán megtalálod, hogy melyik biztosíték mely fogyasztó vagy fogyasztók áramkörét biztosítja, és hogy mekkora Amperes.

Eszembe jutott még valami. Kp-i zár a jobb első ajtót hol nyitja,zárja hol meg nem.... Bal hátul egyáltalán nem műxik. A másik 2 + a csomitartónál jó. Erre valami ötlet?

A zárszerkezeteket ki kellene cserélni az említett ajtókban.

Link to comment
Megosztás:

A tol.lámpa kapcsolója a váltón van, ki kell venni és megnézni multiméterrel hogy működik-e, lehet csak pucolgatni kell. Ha érdekel küldök képet a váltóról hogy hol is van rajta...

Azért jó lenne az a kép ha nem nagy gond : ) Köszi!

Itt van az enyém lefényképezve...

Köszi, de ezek szerint akkor ezt benéztem :rolleyes: Bal fent kis drótdarab, rajta papír. Neked is ott van, akkor az mi? Én azt hittem oda kell bizti és oda nem tudtam milyen kell... : ) (furcsa volt nekem, de mind1, nem értek hozzá. akkor elméletileg az is rendben van) Amúgy tudom h nem szabad áthidalni : ) Köszi a gyors válaszokat

Link to comment
Megosztás:

---

Eszembe jutott még valami. Kp-i zár a jobb első ajtót hol nyitja,zárja hol meg nem.... Bal hátul egyáltalán nem műxik. A másik 2 + a csomitartónál jó. Erre valami ötlet?

Én a rudazatra tettem 1500Ft-os univerzális kp.zár motort, arra kötöttem a motorvezérlést, így dupla zárás után a reteszelés is ugyanúgy működik, ennyi.

Egyszerűbb, ha bontóban vesz egy-egy gyári elektromos zárat az adott ajtóhoz, így nem kell házilag barkácsolni. A sümegi bontót tudom ajánlani. Olyan alkatrész nincsen B Vectrához, ami ott ne lenne.

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenknek!

...

De van itt még gond... Az övfeszítő/légzsák visszajelző folyamatosan világít. Indításkor kialszik aztán világít tovább. Szervíz -> nem tudnak mit kezdeni vele. Ezekkel valamit lehet csinálni? Mondjuk Opel szervízben? ...

Valószínű, hogy az ülés alatti csati laza, előbb meg kell javítani - forrasztás - majd a hibakódot töröltetni.

Szervíz -> nem tudnak mit kezdeni vele.

Javaslom cserél szervízt!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.