Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Szevasztok!

Bocs hogy ide is beírok de nagyon fontos!!!!!!

Nem tud nekem valaki 99-es Opel Vectra B 2.0 DTI kocsimba egy 3 funkciós LCD kijelzőt valahonnan.....!!! Mert a Debreceni bontókban nem találtam a boltba meg hát hogy is mondjam enyhén szólva ki.a.zott drága......!!!!!!

Ha bárki bármit tud szóljon már rám.... 0630/497-6749 0652/470-689

Előre is köszi mindenkinek aki tud valamit.......!!!!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Bocs hogy ide is beírok de nagyon fontos!!!!!!

Nem tud nekem valaki 99-es Opel Vectra B 2.0 DTI kocsimba egy 3 funkciós LCD kijelzőt valahonnan.....!!! Mert a Debreceni bontókban nem találtam a boltba meg hát hogy is mondjam enyhén szólva ki.a.zott drága......!!!!!!

Ha bárki bármit tud szóljon már rám.... 0630/497-6749 0652/470-689

Előre is köszi mindenkinek aki tud valamit.......!!!!

Klikk! :)

Link to comment
Megosztás:

+postaköltség kb 5000 Ft.

A sümegi dorka car bontóban szerintem megkapod ennek töredékéért.

Nem az egész kocsit postázzák, csak a kijelzőt. :)

3. BELFÖLDI POSTACSOMAG KÜLDEMÉNYEK

3.1. Belföldi postacsomag

A szolgáltatás mentes az adó alól.

Standard 0-20 kg-ig 930 Ft

Nem standard 0-20 kg-ig 1 420 Ft

Link to comment
Megosztás:

Na majd lemérem az akkunál multimeterrel :) Kié a több? :D Na jó nem.

Belső fűtés rész kapcsolójánál rájöttem miért volt az, hogy mostanában hol ment hol nem ment... lecsúszott a csati és alig ment vissza szóval úgy néz ki előzőleg is csak éppen rá volt dugva most akárhogy mozgatom a tekerentyűket hibátlan :)

Link to comment
Megosztás:

Nem az egész kocsit postázzák, csak a kijelzőt. B)

3. BELFÖLDI POSTACSOMAG KÜLDEMÉNYEK

3.1. Belföldi postacsomag

A szolgáltatás mentes az adó alól.

Standard 0-20 kg-ig 930 Ft

Nem standard 0-20 kg-ig 1 420 Ft

:)

Nemtudom figyelted-e, hogy az áru helye: külföld :)

Szinte biztosra veszem, hogy Anglia, ez egy Vauxhallból bontott kijelző lesz. Akartam én is rendelni az egyik vaterástól első-hátsó ablak szettet mindennel együtt, de amellett, hogy sokkal drágábban jöttem volna ki, még előre is kell utalni a pénzt, és ha valami gond van, akkor szívás van :D

A bontóban meg szó nélkül kicserélték a cuccot egy másikra :lol:

A napokban úgy jártam, hogy vettem vateráról egy ablakemelő modult. Később a hajamat téptem, mert egy helyi szaküzletben ugyanazt megkaptam volna ugyanannyiért, így a postaköltséget azt bizony benyeltem :lol:

A döntés a tiéd, de én úgy vagyok vele hogy inkább megveszem picivel drágábban a cuccot egy szaküzletben, (a bontó is ide sorolható) mert ha gondod van vele, akkor van esélyed reklamálni.

Link to comment
Megosztás:

:)

Nemtudom figyelted-e, hogy az áru helye: külföld :D

Szinte biztosra veszem, hogy Anglia, ez egy Vauxhallból bontott kijelző lesz. Akartam én is rendelni az egyik vaterástól első-hátsó ablak szettet mindennel együtt, de amellett, hogy sokkal drágábban jöttem volna ki, még előre is kell utalni a pénzt, és ha valami gond van, akkor szívás van :lol:

A bontóban meg szó nélkül kicserélték a cuccot egy másikra :lol:

A napokban úgy jártam, hogy vettem vateráról egy ablakemelő modult. Később a hajamat téptem, mert egy helyi szaküzletben ugyanazt megkaptam volna ugyanannyiért, így a postaköltséget azt bizony benyeltem B)

A döntés a tiéd, de én úgy vagyok vele hogy inkább megveszem picivel drágábban a cuccot egy szaküzletben, (a bontó is ide sorolható) mert ha gondod van vele, akkor van esélyed reklamálni.

Jó hát csak egy ötlet volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Igen azóta rájöttem... én is írtam neki :)

Most néztem végig az autódat, nagyon rendben van :)

Az egyik képen láttam, a jobb oldali első ajtón (a bepattintós helyen, ahol bal oldalt az elektromos tükör kapcsolója van) is van gyárilag elektromos ablak kapcsoló? Vagy milyen kapcsoló az?

Én nem kaptam hozzá, és a kábelkötegen, amit én vettem azon nem volt neki csati sem.

Link to comment
Megosztás:

Most néztem végig az autódat, nagyon rendben van :)

Az egyik képen láttam, a jobb oldali első ajtón (a bepattintós helyen, ahol bal oldalt az elektromos tükör kapcsolója van) is van gyárilag elektromos ablak kapcsoló? Vagy milyen kapcsoló az?

Én nem kaptam hozzá, és a kábelkötegen, amit én vettem azon nem volt neki csati sem.

Alapból nincs is ott kapcsoló, de nem rossz ötlet, nekem is mindenki ott keresi... :) Szerintem kell hozzá vagy 3 kábelt behúzni,meg egy kapcsoló mondjuk egy Omegából.

Seth! Gáz, ha ellopom az ötletet? (nem mostanában, de mivel tetszik...)

Link to comment
Megosztás:

Alapból nincs is ott kapcsoló, de nem rossz ötlet, nekem is mindenki ott keresi... :) Szerintem kell hozzá vagy 3 kábelt behúzni,meg egy kapcsoló mondjuk egy Omegából.

Seth! Gáz, ha ellopom az ötletet? (nem mostanában, de mivel tetszik...)

Nem olyan egyszerű az, alapból az első ajtó kábelkötegen nincsen rajta hozzávaló csatlakozó. Ha azt akarod, hogy a benne lévő led világítson a többivel együtt, akkor mindeképpen kábelt kell hozzá elhúznod a középső konzoltól. Ugyanez a helyzet, ha azt akarod, hogy a lockoló üzemmód működjön, mint a hátsóknál...

Gyárilag egyáltalán van valami ott? Vagy csak zárósapka?

Nincs ott alapból :)

Amire figyeljetek: ha b1 akkor b1 kapcsoló ha b2 akkor b2 mert fordítva nem megy! Ezért nem megy még nekem sem.... :lol: Ott van de nincs bekötve :lol:

Sajna elég ritka dolog a gyári hátsó ablakemelős vectra, úgyhogy nem könnyű beszerezni ilyen kapcsolót. Amúgy miben más? A kapcsoló alakja, vagy a csatlakozó?

Nekem van két ilyen kapcsolóm, de az megy be majd hátulra :D

Link to comment
Megosztás:

Kábelt már behúztam oda az meg van oldva :) Nem mondom elég volt végigvezetékelni pláne bevinni a kábelt az ajtóba de megoldva :lol:

Alapból csak kis zárósapi.

Más maga a kapcsoló és több talán az újban a vezeték :D Ami megy: működik az amit az ajtóba tettem de akkor nem megy az eredeti vagy megy az de az ajtóban lévő nem... a két kapcsoló nem akar jó lenni és szerintem azért mert maga a kapcsoló sem egyforma így hiába kötöm jól be ott zár/nyit az egyik ahol a másik pont az ellenkezőt tenné :lol:

Nekem hátul is van benne, még szerencse meg sem vettem volna... na jó ezt túlzás de tényleg fullos felszerelésűt kerestem :)

Link to comment
Megosztás:

MIÉRT LENNE RITKA?NEKEM IS OLYAN VAN! :)

Sajna elég ritka dolog a gyári hátsó ablakemelős vectra, úgyhogy nem könnyű beszerezni ilyen kapcsolót. Amúgy miben más? A kapcsoló alakja, vagy a csatlakozó?

Nekem van két ilyen kapcsolóm, de az megy be majd hátulra :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt az 1,6-os 16v Vectra b-mmel (1997-es), éspedig az, hogy a 3. hengeremen folyamatosan nedves a gyertya, tehát nem tökéletes az égetése. Tettem új gyertyákat, meg gyergyakábelt is cseréltem, de változatlan.

Arra gyanakszom, hogy a DIS gyujtásmodulom hibás, és nem ad megfelelő erősségú szikrát, vagy nem megfelelő időben adja le.

Hogyan tudnám én azt leellenőrizni?

Köszi előre!

Üdv. a Vectrásoknak!

Link to comment
Megosztás:

Nem világít a motorelektronika lámpád?Már csak azért,mert ha nem tökéletes az égés,azt érzékeli a lambda szonda stb,és szerintem hibát kéne dobnia.

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt az 1,6-os 16v Vectra b-mmel (1997-es), éspedig az, hogy a 3. hengeremen folyamatosan nedves a gyertya, tehát nem tökéletes az égetése. Tettem új gyertyákat, meg gyergyakábelt is cseréltem, de változatlan.

Arra gyanakszom, hogy a DIS gyujtásmodulom hibás, és nem ad megfelelő erősségú szikrát, vagy nem megfelelő időben adja le.

Hogyan tudnám én azt leellenőrizni?

Köszi előre!

Üdv. a Vectrásoknak!

Link to comment
Megosztás:

Kábelt már behúztam oda az meg van oldva :) Nem mondom elég volt végigvezetékelni pláne bevinni a kábelt az ajtóba de megoldva :P

Alapból csak kis zárósapi.

Más maga a kapcsoló és több talán az újban a vezeték B) Ami megy: működik az amit az ajtóba tettem de akkor nem megy az eredeti vagy megy az de az ajtóban lévő nem... a két kapcsoló nem akar jó lenni és szerintem azért mert maga a kapcsoló sem egyforma így hiába kötöm jól be ott zár/nyit az egyik ahol a másik pont az ellenkezőt tenné ;)

Nekem hátul is van benne, még szerencse meg sem vettem volna... na jó ezt túlzás de tényleg fullos felszerelésűt kerestem :)

Egy sima 3 állású kapcsolóról van szó, ami a pozitívot vagy ide vagy oda kapcsolja. A negyedik kivezetés pedig a test, ami arra jó, hogy a benne lévő led világítson. Semmi bonyolult nincs benne. :D Ha a középkonzolon lévő lockoló kapcsolóról veszel áramot (amiről a hátsó ajtón lévő kapcsolók is működnek) akkor a hátsókkal együtt tudod lockolni.

Ha így kötötted be, akkor annak működnie kell :lol: Ha egyszerre nyomod az ajtóban lévőt lehúzásra, és a váltókonzolon lévőt felhízásra, akkor sanszos, hogy nem csinál semmit az ablak :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy sima 3 állású kapcsolóról van szó, ami a pozitívot vagy ide vagy oda kapcsolja. A negyedik kivezetés pedig a test, ami arra jó, hogy a benne lévő led világítson. Semmi bonyolult nincs benne. :) Ha a középkonzolon lévő lockoló kapcsolóról veszel áramot (amiről a hátsó ajtón lévő kapcsolók is működnek) akkor a hátsókkal együtt tudod lockolni.

Ha így kötötted be, akkor annak működnie kell :) Ha egyszerre nyomod az ajtóban lévőt lehúzásra, és a váltókonzolon lévőt felhízásra, akkor sanszos, hogy nem csinál semmit az ablak :D

Akkor azt mondod, hogy részben érdemesebb rákötni a hátsók kapcsolójára? Én fogtam és bekötöttem mindent oda ahova az anyósé amúgy is be van kötve a váltó mellé, behúztam a kábelt DE vagy fel vagy le vagy semerre sem viszi vagy viszi ha csak az új ajtóban lévő van bedugva vagy ha az eredeti csak együtt nem akar menni és a B2 kapcsolója nem egyforma a B1 hátsó ajtóban lévő kapcsolójával, ebben 4 a régiben 3 érintkező van és sehogy sem akar működni... de lehet ez jó megoldás lenne ha az áramot nem onnan kapná hanem a lockoló részről, na majd ennek szerintem már csak tavasszal állok neki bár most már nem nagy meló mivel a kábelek a helyükön vannak :lol:

Ui.: a hátsó márpedig nagyon is ritka! Hétfőn néztem haverommal használtautókat és egyetlen vectrában sem volt hátul el.ablak pedig nem csak egyet néztünk meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.