Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nekem is minden led ,mint a képeken látszik,és hibátlanullátszik,semmi baj az átlagos ledekkel. Mindnet oda tettem ahová szeretném a fényt és kész is volt. Ezzel semmi bajom. Egyszerűen szálnak el.. :SAzok a ledek maradtak csak meg eddig fixen,amik gyárilag is azok voltak csak sárgák.

Nem parázom csak elsőre.. A klímát csukott szemmel veszem ki és forrasztom át.. de aműszerfalat még nem szedtem ki.

Oda meg ki akarom még találnia led elosztást vagy rögzítést vagy nem tom .mert nem 2 leddel akarom megoldani,hogy csak kék fény legyen mögötte,hanem ívben kék ledek,és piros mutató vagy fehér ledek és piros vagy kék mutató...

ettől sem parázok annyira ,mint attól hogy kiégnek megint...

lehet felhívom a srácot hoyg adjon infót,vagy a boltban mondom hogy ne 12 voltra tervezzünk hanem 14V fölé...

Ezek a LED-ek általában 20mA áramfelvételűek, ahogy látom. Ehhez 150 Ohm ellenállást javasol.

Link to comment
Megosztás:

2 led a kilométer órába? Igen kicsit kevés lesz. Nekem kb 15 van benne ha nem több. Számlap piros, mutatók fehérek. Víz hőfoknál a kék skála kék, többi piros mutató szintén fehér. Digit klíma is piros, a - jel meg kék mint az Audiban :lol:

Keretet kell csinálni a ledeknek akkor lesz szép a műszerfalad. Valaki itt lefényképezte, hátha olvassa és felteszi neked. Nekem 2 nap volt az összes ledesítés

Nekem is minden led ,mint a képeken látszik,és hibátlanullátszik,semmi baj az átlagos ledekkel. Mindnet oda tettem ahová szeretném a fényt és kész is volt. Ezzel semmi bajom. Egyszerűen szálnak el.. :SAzok a ledek maradtak csak meg eddig fixen,amik gyárilag is azok voltak csak sárgák.

Nem parázom csak elsőre.. A klímát csukott szemmel veszem ki és forrasztom át.. de aműszerfalat még nem szedtem ki.

Oda meg ki akarom még találnia led elosztást vagy rögzítést vagy nem tom .mert nem 2 leddel akarom megoldani,hogy csak kék fény legyen mögötte,hanem ívben kék ledek,és piros mutató vagy fehér ledek és piros vagy kék mutató...

ettől sem parázok annyira ,mint attól hogy kiégnek megint...

lehet felhívom a srácot hoyg adjon infót,vagy a boltban mondom hogy ne 12 voltra tervezzünk hanem 14V fölé...

Link to comment
Megosztás:

Ez attól van szerintem, hogy kicsi ellenállást kötöttél velük sorba.

Egyszer szórakoztam én is azzal, hogy a csomagtér világítás ledesítsem. Összekötöttem sorban 5 vagy 6 ledet, ilyen rohadt erőset, amit a telefonok vakujához használnak. Mikor áramot kaptak, elkezdtek melegedni, majd kiégett közülük egy, és innentől kezdve nem világított egy se. Próbálkoztam 6-al, de ugyanez lett az eredménye. Na itt megelégeltem a dolgot, nekem eddig tartott a LED projekt :lol:

Szerintem is kicsi az ellenállás,azért égnek ki!

Nem voltál túl kitartó LED-esítés témában,de ezen a "rohadt erős" LED sorba kötésen jót nevettem! ;)

Nekem a helyzetjelzők helyén voltak LED-ek és ahogy írtad te is,elkezdtek villogni,majd vibrálni és kiégtek végleg pár nap után!(semmi ellenállás nem volt bekötve)Mondjuk az sem egészséges hogy neked a gyáriak is kiégtek ha jól olvastam,ugye?

Link to comment
Megosztás:

Még gyengébb lett volna az elem, akkor meg 220v-ot írt volna. :P ;)

A terhelésnél 9 v azért nekem nem tetszik :lol:

Neemnem...

Ok örülünk :lol:

Mondjuk a 9V szerintem sem hangzik jól!

( ha csak nem szereltettél át magadnak is egy fémvágót a műszaki mentő felszerelésből! :) - mert ott kell ám egy kis kraft a meghajtáshoz)

Ismét csak nem...

A válasz:

Sztem arra gondolt, hogy 13,7-13,9

:)

Link to comment
Megosztás:

Na de van valami ötlet szerűség, hogy mi lehet az ami öli a ledeket,másnál meg nem? valami több áramot adna a ledeknek? vagy áram ingadozás? vagy egyszerűen a ledek gagyik? bár ezt kétlem....

Minden szakszerűen a helyére van forrasztva szigetelve stb.. mégis... :lol:

Valószínűleg kevés az ellenállás a led előtt. A múltkor beszéltem az egyik haverommal a ledesítésről, ő egy cégnél van és a mercikbe, audikba, bmwkbe, porschekba csinálnak ledes cuccokat. azt mondta hogy ott úgy csinálják meg őket hogy olyan ellenállást kapnak a ledek hogy a max teljesítményüknek kb. 60%-án mennek, erősebb ledeknél, mint pl. nappali menetfénynél pedig egy alumínium lapra rakják a ledeket a hűtés miatt plusz kap a ledsor egy elektronikát ami bizonyos időnként kikapcsolja a ledeket hogy visszahűljön, egy bizonyos frekvencián villogtatja és ezért nem melegszik.

Link to comment
Megosztás:

Szólj má haverodnak, hogy nekem kéne egy Porsche műszerfal :lol: ;)

Valószínűleg kevés az ellenállás a led előtt. A múltkor beszéltem az egyik haverommal a ledesítésről, ő egy cégnél van és a mercikbe, audikba, bmwkbe, porschekba csinálnak ledes cuccokat. azt mondta hogy ott úgy csinálják meg őket hogy olyan ellenállást kapnak a ledek hogy a max teljesítményüknek kb. 60%-án mennek, erősebb ledeknél, mint pl. nappali menetfénynél pedig egy alumínium lapra rakják a ledeket a hűtés miatt plusz kap a ledsor egy elektronikát ami bizonyos időnként kikapcsolja a ledeket hogy visszahűljön, egy bizonyos frekvencián villogtatja és ezért nem melegszik.
Link to comment
Megosztás:

Nos van 2 nagy kék helyzetjelző ledem ez lehet jó lesz a km órába sok más pici társával együtt.. veszek ellenállásokat és ledeket.. aztán ha végre lesz időm akkor kiderítem pontosan hogy is tudom kirobbantani a műszeregységet.. Ma akartam neki fogni,de közbe jön mindig. 2 kor végzek van 2 órám világosban lámpánál meg sz@r szerelni...

Teszem egy próbát minden led elé nagyobb ellenállás.

Most azon filózom hogy eszerint elég a 2 nagy helyzetjelző kék ledem a számlaphoz gdonolom prizmásan.. vagy vegyek ledeket és építsek konzolt neki.. vagy vegyek ugyan olyan kék smd ledszalagot ami már van bent a kocsiba és abból hajlítsak ívet. Semmiképp sem szeretnék vakító kéket!!!!! Haveromé éjszaka olyan belülről mint egy karácsonyfa!

Link to comment
Megosztás:

Nos van 2 nagy kék helyzetjelző ledem ez lehet jó lesz a km órába sok más pici társával együtt.. veszek ellenállásokat és ledeket.. aztán ha végre lesz időm akkor kiderítem pontosan hogy is tudom kirobbantani a műszeregységet.. Ma akartam neki fogni,de közbe jön mindig. 2 kor végzek van 2 órám világosban lámpánál meg sz@r szerelni...

Teszem egy próbát minden led elé nagyobb ellenállás.

Most azon filózom hogy eszerint elég a 2 nagy helyzetjelző kék ledem a számlaphoz gdonolom prizmásan.. vagy vegyek ledeket és építsek konzolt neki.. vagy vegyek ugyan olyan kék smd ledszalagot ami már van bent a kocsiba és abból hajlítsak ívet. Semmiképp sem szeretnék vakító kéket!!!!! Haveromé éjszaka olyan belülről mint egy karácsonyfa!

Ha már ledesítésen gondolkoztok itt egy kis összegyűjtött anyag plusz a saját tapasztalataim.

katt

Akit érdekel szívesen segítek.

Link to comment
Megosztás:

Az nem lesz szép. Én is próbáltam és nagyon zsenge lett. Nekem valahogy darabszámilag így néz ki. Legalábbis így rendeltem meg azt hiszem.

Kilométeróra 9db 5mm 120o szórt Piros

km számláló 1db 120o szórtfényű 5mmPiros 25000mCd Flat-Top120 o szórt 5mm piros

Ford sz mérő 5db 5mm 120o szórt Piros

Üzem a viz:7 db 5mm 120 o szórt Piros

Mutatók 3db 5mm fehér

Computer 4db 5mm-es 180o szórt piros

multi kormány 6db 3mm-es piros

ajtókba 12db 5mm-es fehér

klíma:2db 180o szórt piros

klíma számlap 2db 180o szórt piros

Klíma - jel 1db 5mm-es kék

Nos van 2 nagy kék helyzetjelző ledem ez lehet jó lesz a km órába sok más pici társával együtt.. veszek ellenállásokat és ledeket.. aztán ha végre lesz időm akkor kiderítem pontosan hogy is tudom kirobbantani a műszeregységet.. Ma akartam neki fogni,de közbe jön mindig. 2 kor végzek van 2 órám világosban lámpánál meg sz@r szerelni...

Teszem egy próbát minden led elé nagyobb ellenállás.

Most azon filózom hogy eszerint elég a 2 nagy helyzetjelző kék ledem a számlaphoz gdonolom prizmásan.. vagy vegyek ledeket és építsek konzolt neki.. vagy vegyek ugyan olyan kék smd ledszalagot ami már van bent a kocsiba és abból hajlítsak ívet. Semmiképp sem szeretnék vakító kéket!!!!! Haveromé éjszaka olyan belülről mint egy karácsonyfa!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm

Töltöm és minnyá nézegetem is. Láttam sok megoldást,és egyik sem kivitelezhetetlen számomra,csakl még agyalok ,hogy melyik az ami stabil is marad,vagyis hogy ellenállással játszak,vagy a kocsiban van valami gixer,ami miatt kiégnek...

Az ha zsenge nem annyira zavar mert eleve nem szeretem ha szemembe világít az óra.

De ki tudja ha oda jutok h kivettem,és látom h mik a lehetőségek,majd alkotok.

ismerősöm is épített egy keretet nekik,nincs is baj,de bekapcsolod és nappali fény van a kocsiba . és szinte vakítanak akárhová tekerem a potit.

Az tetszene mint egy gyári polo vagy golf lágyan mégis jól kivehető minden piros és kék.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm

Töltöm és minnyá nézegetem is. Láttam sok megoldást,és egyik sem kivitelezhetetlen számomra,csakl még agyalok ,hogy melyik az ami stabil is marad,vagyis hogy ellenállással játszak,vagy a kocsiban van valami gixer,ami miatt kiégnek...

Az ha zsenge nem annyira zavar mert eleve nem szeretem ha szemembe világít az óra.

De ki tudja ha oda jutok h kivettem,és látom h mik a lehetőségek,majd alkotok.

ismerősöm is épített egy keretet nekik,nincs is baj,de bekapcsolod és nappali fény van a kocsiba . és szinte vakítanak akárhová tekerem a potit.

Az tetszene mint egy gyári polo vagy golf lágyan mégis jól kivehető minden piros és kék.

Nekem 3-3 led sorba van kötve plusz ellenállások 560 ohm és 1 kohm között, kísérletezve, hogy mikor van megfelelő homogén fénye. Másfél éve használom gond nélkül, azóta a BC ledeket kicseréltem fehérre, jobban látszik (azt hiszem a leírásban már azok vannak benn). A fényerő szabályozás ugyan úgy megmaradt.

Link to comment
Megosztás:

na nekem ennél kisebbek az ellenállások... Ami előtt viszont ekkora van amit írtál , vagy gyárilag is led volt csak sárga ,az stabil. És van egy olyan rész is ahol 7 kék van párhuzamosan kötve és 1 ellenállás a közösítésnél és ugyan erről a tápról 2 piros párhuzamosan és ugyancsak ellenállás,ezek is jók. Kopp Kopp Kopp :lol: ( az a világítás kapcsolóm )

Link to comment
Megosztás:

Engem egyáltalán nem zavar a fénye sötétben sem, és a potival szinte teljesen el lehet halványítani. Mondjuk én nem szoktam

na nekem ennél kisebbek az ellenállások... Ami előtt viszont ekkora van amit írtál , vagy gyárilag is led volt csak sárga ,az stabil. És van egy olyan rész is ahol 7 kék van párhuzamosan kötve és 1 ellenállás a közösítésnél és ugyan erről a tápról 2 piros párhuzamosan és ugyancsak ellenállás,ezek is jók. Kopp Kopp Kopp :lol: ( az a világítás kapcsolóm )
Link to comment
Megosztás:

Huh most ez a zip tartalom annnyira beizgatott hogy már szedném is szét és lehet újra csinálom az egészet. Adott egy csomó új ötletet. igazából kivitelezési elv ugyan az ,csak a képeken szépen van minden vezetve ,én meg vezetékeltemés a kapcsolóban bal oldlat van egy gombolyag :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ha azok a képek amire gondolok akkor nekem is úgy van megcsinálva. A végén nekem két szál vezetékbe megy össze az egész, ami az izzó foglalatból kapja az áramot. Így egyszerűen vissza alakítható

Huh most ez a zip tartalom annnyira beizgatott hogy már szedném is szét és lehet újra csinálom az egészet. Adott egy csomó új ötletet. igazából kivitelezési elv ugyan az ,csak a képeken szépen van minden vezetve ,én meg vezetékeltemés a kapcsolóban bal oldlat van egy gombolyag :lol:
Link to comment
Megosztás:

Nekem annyiból másabb hogy kitörtem a prizmát ( nem jött ki szebben nekem :lol: ) és utána a fekte házba minden egyes kis ikon elé ragasztottam 1-1 ledet.. ez van közösítve vékony vezetékkel.. stb stb és utána az izzónak a foglalata meglett hagyva arra hoyg bele van kötve a vezeték vége,és így van a helyére téve az üres foglalat,de ez így már csak áramszedő.

Link to comment
Megosztás:

abetyárját :lol: ez a zip amit linkeltél veszedelmesen jóóóó!!! Gratulálok iszonyat szép az eredmény!!!! Váááááá ;) :) :) És a sok képből bőven van ihlet! Köszönöm!

Én is gyűjtögettem az infókat, készültem rá vagy fél évig mire rászántam magam hosszú téli estéken, idei téli projekt a fabetét lesz, középkonzol kész, csak az ajtókra kellene valamit kitalálni, ami összhangban van a közepével. 100_4617.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok tudnátok segíteni nekem van 1 vdo gyári rádiom és szeretnék rá kötni 1 erősitőt de nincs rajta rca hogy tudnám ugy rákötni h ne kelljen 1 hangszorót se ki

kötni ha van ilyen megoldás köszi

a vdo-t konkrétan nem ismerem, de biztos van - 100% - valami iso csatlakozó rajta hátul onnan le lehet csípni a jelet ;) csak ugye akkor olyan erölködő kell ami tudja a "high input" -ot is ilyen pedig kevés van :lol:

szerkesztve

vagyis boccs ha din 1 -es akkor ismerem és ahogy fent is írtam

vdo cdr500??

Link to comment
Megosztás:

a vdo-t konkrétan nem ismerem, de biztos van - 100% - valami iso csatlakozó rajta hátul onnan le lehet csípni a jelet ;) csak ugye akkor olyan erölködő kell ami tudja a "high input" -ot is ilyen pedig kevés van :lol:

szerkesztve

vagyis boccs ha din 1 -es akkor ismerem és ahogy fent is írtam

vdo cdr500??

holnap megnézem a pontos márkáját

de olvastam a jelszint átalakitorol amit a hangszoro kábelre kell kötni és lessz belőle rca csak akkor 2hangszoró elvileg elveszik:s

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.