Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

http://www.norauto.h...toradio-rdu1510

Ehez a rádióhoz milyen hangszórót vegyek előre, a hátsót hagyom gyárin az jó.

Magasakat cserélejem szerintetek elöl?

Ha lehet a norauto bol nézzétek a hangszórót köszi szépen...

Nyugodj meg a 200W-ot is elbírja a vezeték. Az a baj az ilyen no name fejegységekkel hogy közel sem tudják azt a mi rá van írva, szerintem ez kb. 4X15W-ot tudhat. Nem hiszem hogy ki tudod cserélni az ajtóban lévő hangszórókat anélkül hogy a kárpitot nem szeded le, 3 csavar fogja a gyári hangszórókat és ebből kettő a kárpit alatt van, ezért is kell beépítő keret hogy kicseréld a hangszórókat. Csipogókat teljesen fölösleges cseréli, jók a gyárik.

Link to comment
Megosztás:

Nyugodj meg a 200W-ot is elbírja a vezeték. Az a baj az ilyen no name fejegységekkel hogy közel sem tudják azt a mi rá van írva, szerintem ez kb. 4X15W-ot tudhat. Nem hiszem hogy ki tudod cserélni az ajtóban lévő hangszórókat anélkül hogy a kárpitot nem szeded le, 3 csavar fogja a gyári hangszórókat és ebből kettő a kárpit alatt van, ezért is kell beépítő keret hogy kicseréld a hangszórókat. Csipogókat teljesen fölösleges cseréli, jók a gyárik.

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

A donornak használt vectrámban ilyen hangrendszer van elöl:

http://w3.enternet.h...0714-1540-2.jpg

Hangszóró be van építve a gyári keretbe, plusz a hozzá való csipogó, mindez hangváltóról táplálva.

Én lehet, hogy nem cserélném a gyári rádiót egy ilyen noname-ra. Ha már veszel, akkor vegyél normálisat, pl ilyet:

http://w3.enternet.h...0806-0724-2.jpg

Ez tökéletesen szól a gyári hangszórókkal is. És ugyanúgy tudja az SD kártyát, meg az USB-t.

Link to comment
Megosztás:

Nyugodj meg a 200W-ot is elbírja a vezeték. Az a baj az ilyen no name fejegységekkel hogy közel sem tudják azt a mi rá van írva, szerintem ez kb. 4X15W-ot tudhat. Nem hiszem hogy ki tudod cserélni az ajtóban lévő hangszórókat anélkül hogy a kárpitot nem szeded le, 3 csavar fogja a gyári hangszórókat és ebből kettő a kárpit alatt van, ezért is kell beépítő keret hogy kicseréld a hangszórókat. Csipogókat teljesen fölösleges cseréli, jók a gyárik.

Nyugi, nem csak a noname fejek tudnak ennyit. Az össze ennyit tud. Hiába blau, vagy pioneer, esetleg kenwood, mindbe ugyanolyan végfok van. Ráírva 4X45W, ami igaz is, 10% torzítás mellett. Elfogadható minőségben már csak 20W. Tudom, mert több ilyen fejet javítottam már, általában végfok hibával és mindben szinte ugyanaz van. Leht a típusa eltér kicsit, de mind ezt tudja. A gyártó szépen ráírja az elejére, hogy 4X45W, csak az nem írja, hogy ez a legeslegnagyobb, amit ki tud adni magából, de az már nem zene, hanem valami torz zörej. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv,olyan kérdésem lenne,hogy az autómhoz egy kulcs van,már így vettem,de kellene mégegy hozzá,gyárilag riasztós az autó,meg lehetne azt csinálni,hogy kicserélni az immo-t benne kompletten+motorvezérlőt,amihez van kettő chip.

A másik,utólag be e lehet rakni egy fed. comp.-ot?

Link to comment
Megosztás:

http://www.norauto.h...toradio-rdu1510

Ehez a rádióhoz milyen hangszórót vegyek az első ajtókba?

linkeljétek be a hangszórót légyszi...

Ha lehet a norauto bol nézzétek a hangszórót köszi szépen...

Szerintem már írtam hogy 16,5cm átmérőjű kell előre kiemelő kerettel,hátra pedig 13cm-es!

Amelyik tetszik és árban megfelelő azt vedd meg,nincs mindegyiknél oda írva hogy mekkora az átmérője!

Csodát nem kell várni a hangerőtől,de ha minőségit veszel szebben fog szólni!

Van egy teljesen új eladó Sony szettem hátra,(13-as)dobozában,még ki sem lett csomagolva!Talán még a garancia is érvényes rá!Ha érdekel,írj PM-et!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy ABS-szel kapcsolatos kérdésem. Adott egy isuzu motoros B vecki, elvileg gyújtás rákapcsolásával ki kellene villani az ABS lámpának egy check erejéig, de nekem nem villan ki, fogalmam sincs miért. De gyanítom, hogy az ABS sem mükdöik, mert kiváncsiságból ma kipróbáltam egy 40-ről fékezést murván, de semmi reakció. Satultak a kerekek, persze meg tudtam vele állni, de szerintem nem avatkozott be, mert a padálon sem éreztem a visszarugó érzést.

Valakinek van ötlete, hol kezdjem a hibakeresést?

Köszi.

Üdv,

Péter

Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom hogy minden izzó kapcsolatban van mindennel ami a műszerfalban van és ha kiég az izzó akkor nem működnek a cuccok, szerintem kezd egy izzócserével. Én úgy gondolom hogy ha hiba lenne az ÁBS-el akkor folyamatosan világítana a visszajelző.

nekem pl kivan égve az izzó és működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Van egy ABS-szel kapcsolatos kérdésem. Adott egy isuzu motoros B vecki, elvileg gyújtás rákapcsolásával ki kellene villani az ABS lámpának egy check erejéig, de nekem nem villan ki, fogalmam sincs miért. De gyanítom, hogy az ABS sem mükdöik, mert kiváncsiságból ma kipróbáltam egy 40-ről fékezést murván, de semmi reakció. Satultak a kerekek, persze meg tudtam vele állni, de szerintem nem avatkozott be, mert a padálon sem éreztem a visszarugó érzést.

Valakinek van ötlete, hol kezdjem a hibakeresést?

Köszi.

Üdv,

Péter

Kiszedték belőle az izzót,hogy ne lehessen látni hogy valami hibája van az ABS-nek!Jobbik esetben kiégett!Izzó csere,majd hiba kód olvasás a következő lépés!Onnan tudsz majd pontosabbat és lehet tovább lépni!ABS működését eléggé erőteljesen lehet érezni,folyamatosan vibrál,üt a fékpedál és murván is csak éppen hogy aprókat szabadna "csúsznia"!

Link to comment
Megosztás:

Kiszedték belőle az izzót,hogy ne lehessen látni hogy valami hibája van az ABS-nek!Jobbik esetben kiégett!Izzó csere,majd hiba kód olvasás a következő lépés!Onnan tudsz majd pontosabbat és lehet tovább lépni!ABS működését eléggé erőteljesen lehet érezni,folyamatosan vibrál,üt a fékpedál és murván is csak éppen hogy aprókat szabadna "csúsznia"!

Itt van a lényeg...

Link to comment
Megosztás:

Rendben, akkor szétszedem a műszeregységet és utánajárok a dolognak.

A műszeregységet hogyan lehet a legegyszerűbben kiszedni belőle?

Szerintem csak egy féleképpen lehet. kiszeded a fényszóró kapcsolót, kiszeded a szellőzőket, leszeded a kormányburkolatot, leszeded a két müanyag darabot ami a műszeregység körül van, kitekered a két csavart ami a műszeregységet fogja, kicsit meghúzod magadfelé a műszeregységet és óvatosan kitolod kb 10-15cm jobbra, benyúlsz mögé, kihúzod a csatlakozót a kijelzőből (elősször a kis fekete pöcköt kell kihúzni és úgy jön ki a csati, kicsit nehezen jön ki, jól bele van szorulva), majd teljesen kihúzod jobb oldalra a műszeregységet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem egy

Opel Vectra 2.0 DTI Caravanal kapcsolatban

1. hol találom az obd csatlakozót

2. a motor beinditása után kb egy két perccel kigyullad a chek lámpa menet közben kb 2ezres fordulat fölött kialszik de csak menet közben ,terhelés nélkül hiába forgatom nem alszik ki.

3. folyamatossan világit az ABS lámpa

Link to comment
Megosztás:

Üdv itt a fórumon

A vectra B-nek ha jól tudom mindegyikben a sebességváltó és a kézifék közötti burkolat alatt van a csati

A többi kérdésedben nem tudok segíteni nem vágom a dieseleket

Így van, az alatt a burkolat alatt van a csati.

ki kell olvastatnod hibakódot, vagy kivillogtatod. A tied tudtommal elektromos gázpedálos, annál elvileg úgy kell, hogy benyomod gáz+fékpedált és ráadod gyújtást, de enyémnél ez nem nagyon akaródzik működni.

Sajna hiába elektromos a gázpedál, nálunk a fék-gáz módszer nem működik- és a gémkapcsos módszer sem, ami pl. az F-ben működik. Tudtommal csak műszer segít.

Link to comment
Megosztás:

Mivel világít az ABS lámpája, ígyis, úgyis ki kell olvastatnia géppel, mert azt villogtatni nem lehet. Tudtommal csak a motor hibakódjait lehetne kivillogtatni. Ha meg már bemegy kiolvasásra, akkor úgyis megnézik a motort és az ABS-t is. De lehet, hogy nem is tárol hibakódot a motorvezérlő, mivel csak ideiglenes hiba, ami abból is következik, hogy nem ég állandóan a lámpa. Ezt viszont csak akkor lehetne megnézni, amikor előjön a hiba és akkor azonnal kilvasni.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen csatlakozót, vagy valami hasonlót honnan lehet szerezni?

http://www.kephost.c...oh0k07o721z.jpg

http://www.kephost.c...f6ex8zqrt8r.jpg

Már írtam nemrég, de most meg is néztem, mi van ráírva:

GM DRN 2M12-10

PBT 8F10

Sehol nem találok a neten...

Ez milyen csatlakozó? Hátsó ajtó átvezető? Gyári?

Szerintem bontóban. De ne szám alapján kérd, hanem mond, hogy milyen csati.

Link to comment
Megosztás:

Ez milyen csatlakozó? Hátsó ajtó átvezető? Gyári?

Szerintem bontóban. De ne szám alapján kérd, hanem mond, hogy milyen csati.

Ez a gyári kivezetése a vonóhorog elektromos csatlakozásának bekötésére- vagyis erre kéne az anyacsatlakozó, aminek a másik vége a vonóhorog elektromos csatlakozója lenne. De ahelyett, hogy ilyen csatit raktak volna rá anno, vagy másik/hasonló csatival oldották volna meg, inkább megcsapolták a vezetékeket, elég hülye módon, így a balos index nem működik, csak a világítással együtt összevissza villog. A többi rész rendben működik, csak az szarakodik. A bekötések jók a horog végénél, csak ennek a résznek a bekötésénél van vmi gebasz...

Na ezért szeretnék, lehetőleg ugyanilyen csatit, mivel "ezt adták gyárilag"... :)

Na remélem érhető volt... :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. olyan problémám lenne, hogy az egész kábelköteget ki kéne cserélni a motortérbe. 1997es 2.0DTL. az össze kábelről lejött a szigetelés, és egyszer csak megállt az autó az utca közepén, kivágta a biztosítékokat. honnan tudnék ilyen kábelköteget szerezni, vagy ennek mi a pontos neve?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.