Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts




Pedig de! :) Nézd meg a kapcsolási rajzot.

(nem tudom sajna feltolteni most szarakodik a kepfeltoltes.hu)

Engem is meglep, nem lehet valami nagy teljesítményű a fűtőlap, ha a kapcsoló elbírja a felvett áramot.
Mondjuk a biztosíték az bírja, mert 20 Amperes.



Az ülésfűtést a rajz is és a javítási útmutató is a 36-osnak írja, viszont a szivargyújtót is a 36-oshoz.
De ez lesz igazság szerintem, nem az autodatás adat, mert nekem pl a 37-es üres is! Tehát azon nem lehet a szivargyújtó.

Visszatérve az ülésfűtésre, az én kocsimban ki van építve a vezetékelés a középkonzolon, beleraktam a kapcsolót és áram is volt benne. Annak ellenére hogy a kocsi full fapad (volt gyárilag). A donor pedig CD, azon viszont nincs kiépítve ez a kábelezés. Az ülésekhez menő vezetékeket nem néztem.




Értem. Köszönöm a segitseget annyit meg azert kernek hogy ha esetleg egy keppel tudnal segiteni meg mit hol keressek az űlesfűtéssel kapcsolatosan. ha be van vezetekelve beleteszem ha nincs előkészites akkor marad ahogy volt.mindenesetre jo lenne azert mert ilyenkor azert telen praktikus volna.elöre is köszönöm és BUÉK :D

Link to comment
Megosztás:

Értem. Köszönöm a segitseget annyit meg azert kernek hogy ha esetleg egy keppel tudnal segiteni meg mit hol keressek az űlesfűtéssel kapcsolatosan. ha be van vezetekelve beleteszem ha nincs előkészites akkor marad ahogy volt.mindenesetre jo lenne azert mert ilyenkor azert telen praktikus volna.elöre is köszönöm és BUÉK :D

A kép nem segít rajtad jobban :)

Csak annyit tudok írni, hogy a középkonzoli kapcsolók (klíma, belső levegő keringetés, hátsó ablak fűtés) között a két legszélső az ülésfűtés, ezek vakdugóval vannak letakarva, ha nincs gyárilag ülésfűtés a kocsiban.

Illetve az ülés alatt a vezetéket kell megnézni. Ha szét van húzva, akkor nem szabad gyújtásd adni, mert bejelez a légzsák.

Ha itt laksz nem túl messze hozzám, akkor valamelyik hétvégén szívesen megnézem neked, hogy ki van-e építve a vezetékelés.

Link to comment
Megosztás:




A kép nem segít rajtad jobban :)
Csak annyit tudok írni, hogy a középkonzoli kapcsolók (klíma, belső levegő keringetés, hátsó ablak fűtés) között a két legszélső az ülésfűtés, ezek vakdugóval vannak letakarva, ha nincs gyárilag ülésfűtés a kocsiban.
Illetve az ülés alatt a vezetéket kell megnézni. Ha szét van húzva, akkor nem szabad gyújtásd adni, mert bejelez a légzsák.

Ha itt laksz nem túl messze hozzám, akkor valamelyik hétvégén szívesen megnézem neked, hogy ki van-e építve a vezetékelés.




Te honnan vagy helyileg?a kapcsolokat igy kivülrol nezve a jobbos normal kocka a balos teglalap alaku .ez miertvan? Módosítva : hening
Tanuld meg, hogy kell idézni!
Link to comment
Megosztás:

Te honnan vagy helyileg?a kapcsolokat igy kivülrol nezve a jobbos normal kocka a balos teglalap alaku .ez miertvan?

Gondolom a kapcsolók helyén levő takarókról beszélsz. A jobbos csak egy kapcsoló helye - a jobb ülésfűtésé, a balos pedig kettőé - a gyári riasztó kapcsoló és a bal ülésfűtés helye.

Link to comment
Megosztás:

Te honnan vagy helyileg?a kapcsolokat igy kivülrol nezve a jobbos normal kocka a balos teglalap alaku .ez miertvan?

Ahogy kocka is írta, ezek vakdugók. De csak két ülésfűtés kapcsoló kell neked, a vakdugókat kiveszed, a dupla (téglalap alakú) vakdugóra nem lesz szükséged, a szimplát pedig átrakod a bal oldalra a gyári riasztó kapcsolójának helyére.

Link to comment
Megosztás:

Válasszuk ketté a dolgokat... Nem cserencsés összekeverni a centrálzárat az immobiliserrel. Ha márkaszerviz tudatlan telefonos kisasszonyával kulcs programozásról beszélsz, az istenadta értheti az immora is és értheti a centrálzárra is.

A távkapcsolókat a centrálzárhoz tanítani lehet a kínai klón OP COM-mal is, nem szükséges hozzá a gyári Tech2 műszer, car pass kódra meg pláne nincs az égvilágon semmi szükség. Arra kell vigyázni, hogy távkapcsolóból létezik többféle B Vectrák életciklusa alatt, csak típusazonos távkapcsolót lehet hozzá tanítani a centrálzárhoz. De ha nálad előzőleg működtek a távkapcsolók, akkor nem lesz ilyen gond, vissza programozható. Az már más kérdés hogy miért veszítette el a programozást a centrálzár vezérlő. Elemcsere miatt tuti nem...

Car pass kód ahhoz kell, hogy ha egy gyári immo transpondert akarsz felprogramozni a kocsidhoz. Ami előzőleg egy másik kocsihoz lett gyárilag felprogramozva. Ilyenkor a kocsi immo elektronikájának agyába írod bele, hogy fogadja el az új immo chipet is.

Van másik megoldás is ha van egy működő immo chiped, amivel a kocsid indul és akarsz még egyet: Kulcsmásolók, autós biztonságtechnikai üzletek le tudják másolni a működő immo chip tartalmát, és azt bele tudják írni egy új immo chipbe. Nekem így lett használható a második kulcsom. Ez 8000 Ft-ba kerül itt a lakhelyemen.

Az igazat megvallva én is ragaszkodni szoktam a gyári technikához mindenben, amiben csak lehet. Egyrészt megvan és működőképes mindkét gyári távkapcsolóm 17 éves koruk ellenére, másrészt egyelőre komoly riasztóra nincs is szükségem, mert itthon zárt garázsban áll a kocsi a munkahelyemen meg zárt parkolóban :) Ezért is nem építettem bele pl bicskakulcsos centrálzárat riasztóval.

Köszönöm a felhomályosítást, akkor tényleg nem értem mi volt a gond.

Nem telefonon intéztem, bementem, rátették a műszert a kocsira, buzerálta a riasztó távvezérlőt a csóka, és utána állapította meg amit én is tudtam, hogy nem lehet csak simán felprogramozni.

Az immo működik, azzal nincs gond szerintem.

Konkrétan úgy történt, hogy megálltam az órásbolt előtt a kocsival, még be tudtam zárni a távval, mikor kijöttem és cseréltem az elemet, már nem tudtam kinyitni.

Óriási szerencse, hogy a gyári riasztó eleve ki volt iktatva (nemtudmmiértéshogy)és csak a központi zárral kell küzdenem. Jó lenne visszakapcsoltatni a riasztót is, és rendesen használni a távirányítót. De tartok attól, ha leszurkolom a tízezret, sem lesz jó a rendszer, ha tényleg nem ez a baja.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

B Vectrához szeretnék kulcsot csináltatni, mert csak 1 db kulcsom van hozzá. Beszéltem egy ismerőssel, aki valami 4 számjegyből álló kódot kért tőlem ami alapján nyers kulcsot lehet rendelni a kocsihoz majd azt betanítani. Ha nincsen meg ez a kód, akkor le lehet kérni Németországból de az kb 20 ezer forint. És utána lehet kulcsot rendelni majd azt betanítani. Tényleg ennyire problémás még egy kulcsot csináltatni a kocsihoz? Nem egyszerűbb komplett lecserélni a teljes zárat, és két új kulcsot venni? Hogy lenne olcsóbb, és egyszerűbb? :S

Link to comment
Megosztás:

Nem a kulccsal van a gond, hanem az immo chippel, ami benne van. Viszont lehet másolni az immo chippet és akkor nem kell semmit programozni. Az a 4 számjegyű kód pedig a carpass kód lenne, gondolom használtan vetted a kocsit, a könyvét meg nem kaptad, amiben a kód lenne.

Link to comment
Megosztás:

Igen, használtan vettem, és nem kaptam mellé semmit... 1 db kulcsot és szevasz. Volt aki azt mondta, inkább kompletten cseréljek le mindent, de gondolom az egy húzósabb tétel, hogy új gyújtás, új zárak, stb. mint egy darab kulcs pótlása.

Nem a kulccsal van a gond, hanem az immo chippel, ami benne van. Viszont lehet másolni az immo chippet és akkor nem kell semmit programozni. Az a 4 számjegyű kód pedig a carpass kód lenne, gondolom használtan vetted a kocsit, a könyvét meg nem kaptad, amiben a kód lenne.

Link to comment
Megosztás:

Igen, használtan vettem, és nem kaptam mellé semmit... 1 db kulcsot és szevasz. Volt aki azt mondta, inkább kompletten cseréljek le mindent, de gondolom az egy húzósabb tétel, hogy új gyújtás, új zárak, stb. mint egy darab kulcs pótlása.

Ahogy Ricsi írja, le lehet másolni az immo chipet. Én nemrég csináltattam ilyen módon második immo chipet magamnak. 8000 Ft volt az ára felprogramozással együtt.

Itt lényeges, hogy meglévő bontott chipet nem lehet átrpogramozni, hanem mindenképpen új chip kell hozzá.

Velük csináltattam: http://www.vergerbt.hu/

Nekem megvolt a gyári kulcs, így azt nem keleltt csináltatni, csak chipet. De biztos vagyok benne, hogy kulcsot is tudnak csinálni hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szereztem egy hydronic d3wz dízel kályhát (előmelegítőt). Bontott autóból lett kiszerelve.

Az autómat úgy vettem, hogy a kályha nem volt benne, mert gondolom kellett valakinek előtte. Szóval gondoltam, hogy kipróbálom mit csinál a kályha ha rádugom a csatlakozót. Kiolvasáskor vezérlő egység hibát ír ki. Amit törlés után vissza is hoz pár perc után.

Találkozott valaki ilyen hibával?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szereztem egy hydronic d3wz dízel kályhát (előmelegítőt). Bontott autóból lett kiszerelve.

Az autómat úgy vettem, hogy a kályha nem volt benne, mert gondolom kellett valakinek előtte. Szóval gondoltam, hogy kipróbálom mit csinál a kályha ha rádugom a csatlakozót. Kiolvasáskor vezérlő egység hibát ír ki. Amit törlés után vissza is hoz pár perc után.

Találkozott valaki ilyen hibával?

Köszönöm

Elég sokszor előfordul vezérlő hiba ezeknél a kályháknál. Indexen van kályhás fórum, ott is sokat beszélnek erről. Új vezérlő kb 50 ezer.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni mivel friss Vectra tulaj vagyok....

Próbáltam vissza olvasni meg keresgélni de nem sok sikerrel.....

Segítség kellene nekem abban hogy a kocsi gyári központi vezérlője nem volt meg mikor vettem és ezért vettem bele egy bicska kulcsos központi zár vezérlőt viszont nem tudom hogy a gyárinak milyen a kábelkiosztása vagy hogy melyik kábelt esetleg hol keressem.

Nagyon hálás lennék ha lenne valaki olyan aki esetleg már cserélte és tudna segíteni hogy mit hová merre hogy tökéletesen működjön...

Ja ige majd elfelejtettem egy 96'-os B Vectráról van szó.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni mivel friss Vectra tulaj vagyok....

Próbáltam vissza olvasni meg keresgélni de nem sok sikerrel.....

Segítség kellene nekem abban hogy a kocsi gyári központi vezérlője nem volt meg mikor vettem és ezért vettem bele egy bicska kulcsos központi zár vezérlőt viszont nem tudom hogy a gyárinak milyen a kábelkiosztása vagy hogy melyik kábelt esetleg hol keressem.

Nagyon hálás lennék ha lenne valaki olyan aki esetleg már cserélte és tudna segíteni hogy mit hová merre hogy tökéletesen működjön...

Ja ige majd elfelejtettem egy 96'-os B Vectráról van szó.

A gyári centrálzár vezérlőre mindenképpen szükség van. Ahhoz hozzá lehet építeni a bicskakulcsos távvezérlőt, ha valaki a bicskakulcsokra izgul.

Jobb lett volna először kérdezni....

Link to comment
Megosztás:

A gyári centrálzár vezérlőre mindenképpen szükség van. Ahhoz hozzá lehet építeni a bicskakulcsos távvezérlőt, ha valaki a bicskakulcsokra izgul.

Jobb lett volna először kérdezni....

Rendben még nem lett hozzányúlva semmihez pontosan emiatt kérnék segítséget olyantól aki már rakott bele más fajta központi vezérlőt....

Érdekelne minden ami tapasztalat van ezzel kapcsolatban akár pü-ben is vagy emailben

Link to comment
Megosztás:

Rendben még nem lett hozzányúlva semmihez pontosan emiatt kérnék segítséget olyantól aki már rakott bele más fajta központi vezérlőt....

Érdekelne minden ami tapasztalat van ezzel kapcsolatban akár pü-ben is vagy emailben

Már elég régóta itt vagyok a fórumon, de nem tudok olyan tagról, aki kidobta volna a gyári vezérlőt, és belerakott volna egy univerzálisat. Egy olyan tagról tudok, aki úgy vette a kocsijét, hogy nem volt benne a vezérlő. De nem emlékszem végül is mit csinált vele, valószínűsítem, hogy gyárit szerzett be bontottan.

Olyan volt, hogy valakinek nem működött rendesen a gyári távkapcsoló, és vett riasztós bicskakulcsos szettet. Ezt hozzá illesztette a gyári centrálzár vezérlőhöz. A gyári vezérlő végzi a távkapcsolást is, és a zárak nyitását-zárását is. Utóbbi miatt muszáj megtartani akkor is, ha egy új távvezérlőt építesz hozzá.

Szóval az én javaslatom az, hogy szerezz be bontottan egy centrálzár vezérlőt távkapcsolóval együtt. Vannak itt ezen a fórumon is, és az index fórumának Vectra B topikjában is tagok, akik bontanak kocsikat, és rendszeresen fellistázzák az eladó alkatrészeiket.

Ha a kocsiban nem lett szétbarmolva semmi (mármint az előző tulaj, aki kiszerelte a vezérlőt), akkor működni fog újra a gyári rendszered.

Ha ezen felül mindenképpen bicskakulcsokat akarsz, akkor pl egy ilyen szettet kell hozzáilleszteni a gyári vezérlőhöz:

http://www.bicskakulcs.hu/termekek/index_bicskakulcs.php

(gondolom ilyesmit vettél, amihez zár húzogató motorok nincsenek)

De akkor már szerintem érdemes a riasztós változatát.

http://www.bicskakulcs.hu/termekek/index_bicskakulcs_uiverzalis_riaszto.php

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Már elég régóta itt vagyok a fórumon, de nem tudok olyan tagról, aki kidobta volna a gyári vezérlőt, és belerakott volna egy univerzálisat. Egy olyan tagról tudok, aki úgy vette a kocsijét, hogy nem volt benne a vezérlő. De nem emlékszem végül is mit csinált vele, valószínűsítem, hogy gyárit szerzett be bontottan.

Olyan volt, hogy valakinek nem működött rendesen a gyári távkapcsoló, és vett riasztós bicskakulcsos szettet. Ezt hozzá illesztette a gyári centrálzár vezérlőhöz. A gyári vezérlő végzi a távkapcsolást is, és a zárak nyitását-zárását is. Utóbbi miatt muszáj megtartani akkor is, ha egy új távvezérlőt építesz hozzá.

Szóval az én javaslatom az, hogy szerezz be bontottan egy centrálzár vezérlőt távkapcsolóval együtt. Vannak itt ezen a fórumon is, és az index fórumának Vectra B topikjában is tagok, akik bontanak kocsikat, és rendszeresen fellistázzák az eladó alkatrészeiket.

Ha a kocsiban nem lett szétbarmolva semmi (mármint az előző tulaj, aki kiszerelte a vezérlőt), akkor működni fog újra a gyári rendszered.

Ha ezen felül mindenképpen bicskakulcsokat akarsz, akkor pl egy ilyen szettet kell hozzáilleszteni a gyári vezérlőhöz:

http://www.bicskakulcs.hu/termekek/index_bicskakulcs.php

(gondolom ilyesmit vettél, amihez zár húzogató motorok nincsenek)

De akkor már szerintem érdemes a riasztós változatát.

http://www.bicskakulcs.hu/termekek/index_bicskakulcs_uiverzalis_riaszto.php

Ha szerzek egy gyári centrálzár vezérlőt akkor mellé hogyan kellene bekötni a másik vezérlőt?

Link to comment
Megosztás:

Ha szerzek egy gyári centrálzár vezérlőt akkor mellé hogyan kellene bekötni a másik vezérlőt?

Azt így helyből nem mondom meg :) Először is tudni kell hozzá, hogy az univerzális távvezérlő mit csinál nyitásra zárása. Két vezetéken polaritást fordít, vagy 3 vezetéken váltó kapcsolást csinál. Ennek ismeretében kell kisakkozni a centrálzár vezélőn azokat a pontokat, amelyekre rá kell kötni.

Ezekre a dolgokra nincsen általános érvényű megoldás, neked kell megtalálnod (vagy aki végzi a beszerelést, megtalálnia) a megfelelő bekötést. Éppen ezért univerzális, mert minden autóba beszerelhető, csak gondolkodni kell hozzá, hogy mit hova kapcsolsz.

Távkapcsolóval együtt vegyél gyári vezérlőt, és akkor nem kell univerzélis cucc. Amit megvettél, azt meg eladod vaterán, racing bazáron.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy lehetne betenni 1.7Isuzu-ba tempomatot?

Ami van:
-a kocsiban a beltéri kábelköteg x20DTH-ból való, azaz ki van vezetékelve az ECU-ig minden. (ECU nincs mert isuzuba nem kell, csak a csati "vergődik" a motorhőfok meg a fordulatszám van csak bekötve a műszeregység miatt.) azaz a tempomatkar is be van vezetékezve.

-tempomat kar az imént említett modellből, (X20DTH)

-elektromos gázpedál (persze jelenleg nem evvel üzemel, de ott áll a polcomon)

-kuplung/fék kapcsoló bevezetékelve

-Opel_vectra_B_tempomat_motor_9562045251.

és ha veszek hozzá egy ilyet, be tudom vezetékelni?

6p8l3mw8ijgl4am0r5lt.jpg
az A3.7 re azt írja menetsebesség szabályozás vezérlőegység. az meg mi a f* a?

A tempomat motorra 10 lábú csati megy, holnap derülnek ki a színek. Ha az lenne az, akkor sima ügy, de honnan fogja tudni, jelenleg mennyivel megyek? ilyenkor hogy van mi van? Valaki tud segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Én próbálkoztam ilyesmivel, de egyelőre nem működött, valószínűleg Tech2-vel vagy gyári OP COM-mal kellene a tempomat húzogató motor ECU-jában aktiválni a működést.

Elöljáróban annyit, hogy tökmindegy milyen kábelköteg van a kocsidban, az úgysem lesz jó ehhez a tempomathoz. Az X20DTH kábelkötege meg különösen nem jó, mert az a motor elektromos gázas, szóval nincs benne ilyen tempomat húzogató motor, így a tempomat kapcsoló a fék kapcsoló és a kuplung kapcsoló is az ECU-hoz van kábelezve. Ahogy az most ki van építve, az nem jó neked.

X17DT-hez gyárilag nem volt tempomat. Ha be akarod építeni, akkor magadnak kell bekábelezni az elektromos rajz szerint a fényképen lévő tempomat húzogató motort. Azt hiszem ezzel el is mondtam mindent. Fogod, és egyesével végigmész a 10 pólusú csatin, és mindegyiket a megfelelő helyre kötöd. +12V, test, kuplung kapcsoló, fék kapcsoló, tempomat kapcsolóra 3 vezeték, egy a diagnosztikai OBD csatiba, 1 vezeték a sebességjelre, amit a rádió ISO csatlakozójából lehet levenni. És ennyi, mert a tizedik csatlakozót nem kell használni. Ha ez kész van, akkor Valószínűleg neked is aktiváltatnod kell gyári OP COM-mal vagy Tech 2-vel.

Ha ez a móka megvan, akkor a motortérben fel kell fogatni valahova, úgy hogy a bowdent rá tudjad kötni az adagolóra.

Bízom benne, hogy nem vettem el a kedved a beszereléstől :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.