Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

1-es swift, 1 literes motorral, akár 5 személy + csomaggal sem fogyaszt 6 liter fölött, sőt, a fogyasztási adat általában 5-össel kezdődik.

nekem van több haver is akinek swift van az egyiknek 1.0-ás, az kb 4,5-5 litert eszik vegyesben de ha telepakolod és 5 utas is van akkor sem megy 6 fölé, a másik 1.3-mas és az 5-6 között.

Link to comment
Megosztás:

1-es swift, 1 literes motorral, akár 5 személy + csomaggal sem fogyaszt 6 liter fölött, sőt, a fogyasztási adat általában 5-össel kezdődik.

Tavaly mikor megadta a veci generátora magát, a faterom 1-es swift-jével jártam dolgozni. Ugyanazon az útvonalon (vegyes), hasonló vezetési stílus mellett a suzinkkal 10.5l-es átlagfogyasztást mértem, míg ugyanez a Vectrával 8-9 között alakul.

Link to comment
Megosztás:

Hát én négy évig dolgoztam Suzukinál, de soha nem evett alattam egyik sem annyit, meg tulajok sem mondták. Ignistől már más a téma.

Tavaly mikor megadta a veci generátora magát, a faterom 1-es swift-jével jártam dolgozni. Ugyanazon az útvonalon (vegyes), hasonló vezetési stílus mellett a suzinkkal 10.5l-es átlagfogyasztást mértem, míg ugyanez a Vectrával 8-9 között alakul.
Link to comment
Megosztás:

1140 km-ig húztam, 54,4 liter gázolaj ment bele a tankba. Ez annyit jelent, hogy 4,77 lett a fogyasztás, és 20,5 Ft/km. Szóval még mindig olcsóbb a diesel, mint a benzines autó. Ez a laza 40 Ft-os gázolaj áremelkedés 2 Ft/km drágulást jelent nekem, ami éves szintem 60 ezer Ft mínusz...

Link to comment
Megosztás:

1140 km-ig húztam, 54,4 liter gázolaj ment bele a tankba. Ez annyit jelent, hogy 4,77 lett a fogyasztás, és 20,5 Ft/km. Szóval még mindig olcsóbb a diesel, mint a benzines autó. Ez a laza 40 Ft-os gázolaj áremelkedés 2 Ft/km drágulást jelent nekem, ami éves szintem 60 ezer Ft mínusz...

Lehetne itt mérgelődni oldalakon át,de bekaphatják ezekkel az emelésekkel,mert a szegény emberről húznak le még egy bőrt! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem a vekim 1.6 16V 8L körül eszik vegyesen benzint és LPG-t is . Zavoli hengerenkénti rendszer,

Nagyon furcsa volt hoyg eddig csak diesel autónk volt, és az az isuzu astra akármit cisnálhattam vele 5.5L ... míg a vekim ha nyugisan használom akkor 7.5-8.. ha nyomom akkor akár 10L is . Ilyesztő volt eleinte. De mivel gázzal járok ,még ha netán 10 litert enne állandóan akkor is olcsóbb mint a többi.

Link to comment
Megosztás:

Jó nagy marha voltam régen, mert ha tudtam volna hogy eddig megmarad a kocsi,+ hogy ennyibe kerül majd egy lityi benzin, rég be gázosítottam volna.....

Sziasztok.

Nekem a vekim 1.6 16V 8L körül eszik vegyesen benzint és LPG-t is . Zavoli hengerenkénti rendszer,

Nagyon furcsa volt hoyg eddig csak diesel autónk volt, és az az isuzu astra akármit cisnálhattam vele 5.5L ... míg a vekim ha nyugisan használom akkor 7.5-8.. ha nyomom akkor akár 10L is . Ilyesztő volt eleinte. De mivel gázzal járok ,még ha netán 10 litert enne állandóan akkor is olcsóbb mint a többi.

Link to comment
Megosztás:

Jó nagy marha voltam régen, mert ha tudtam volna hogy eddig megmarad a kocsi,+ hogy ennyibe kerül majd egy lityi benzin, rég be gázosítottam volna.....

Én így vettem a kocsit,nyár közepén,és kivételesen nagyon szép állapotban volt,és azóta csak jobb... motorikusan a gáz szettben voltak hibák,amit házilag kiszűrtem és javítottam,ami olyan volt pedig szervízben cseréltetem. nyáron gázzal is 8 literből bőven eljártam,pótkeréktartályos szóval helyem is maradt.

Annyi hogy nyáron 212 volt most 235 a gáz itt Jászberénybe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem a vekim 1.6 16V 8L körül eszik vegyesen benzint és LPG-t is . Zavoli hengerenkénti rendszer,

Nagyon furcsa volt hoyg eddig csak diesel autónk volt, és az az isuzu astra akármit cisnálhattam vele 5.5L ... míg a vekim ha nyugisan használom akkor 7.5-8.. ha nyomom akkor akár 10L is . Ilyesztő volt eleinte. De mivel gázzal járok ,még ha netán 10 litert enne állandóan akkor is olcsóbb mint a többi.

Milyen ez a gázrendszer? Teljesen automata, benzinnel indít, és mikor jónak látja átvált gázra? Tehetnél fel képeket, hogy a motortérben miket alakítottak át. Meg a tartályról is.

Link to comment
Megosztás:

Milyen ez a gázrendszer? Teljesen automata, benzinnel indít, és mikor jónak látja átvált gázra? Tehetnél fel képeket, hogy a motortérben miket alakítottak át. Meg a tartályról is.

Kicsit OFF

Nos a rendszer egy Zavoli hengerenkénti befecsis rendszer. Teljesen autómata,benzinnel indulok, és amint 3 tényező megfelelő átvált:

-hideg induláskor a gáz hőmérséklet érjen el egy minimumot

-ha már nem hideg az induláskor teljen el x másodperc

-a fordulatszám ha csak egy pillre is de lépjen 1500rpm fölé.

nem tudom most pontosan hogy mit állítottam be neki időre és hőfokra,azért nem akarok hülyeséget írni,nyáron babráltam vele utoljára.

Miután megvettem alakítottam magamnak is a szett elrendezésében,ugyan is 2006 ban lett beépítve és nekem nem nagyon tetszett pár dolog.elrendezések javarészt

Itt van a motortér,a nagyobb elemek megjelölve,persze fut még benne sok más is : 0b6ny1fytgva01gxwg_thumb.jpg

Itt pedig a tartály multiszelpje: v5ih6gpz8koeyaefcz66_thumb.jpg

Itt pedig több kép: http://gazzalmegyek.hu/index.php?option=co...es-riportok-lpg

Nos nyáron annyit babráltam vele hogy jelenleg nincs olyan egység a gáz szettben amit ne szedtem volna apró darabokra,vagy nyákig nem bontottam volna szét.De most hibátlan!

Link to comment
Megosztás:

Nos a rendszer egy Zavoli hengerenkénti befecsis rendszer. Teljesen autómata,benzinnel indulok, és amint 3 tényező megfelelő átvált:

-hideg induláskor a gáz hőmérséklet érjen el egy minimumot

-ha már nem hideg az induláskor teljen el x másodperc

-a fordulatszám ha csak egy pillre is de lépjen 1500rpm fölé.

nem tudom most pontosan hogy mit állítottam be neki időre és hőfokra,azért nem akarok hülyeséget írni,nyáron babráltam vele utoljára.

Miután megvettem alakítottam magamnak is a szett elrendezésében,ugyan is 2006 ban lett beépítve és nekem nem nagyon tetszett pár dolog.elrendezések javarészt

Nem a motor hőmérséklete számít?

Gázzal nem lehetne indulni?

Régebben a Zsiguliknál volt olyan gáz rendszer, hogy hideg motornál elindultál benzinnel, majd mikor elért a hőmérséklet valamennyit, akkor kikapcsoltad a benzint, majd amikor elkezdett kifogyni a karbiból a benzin (ki kellett fogyasztani), akkor elkezdett rángatni az autó. Ekkor kellett átváltani gázra :lol: Meleg motornál lehetett indulni egyből gázzal.

Nos nyáron annyit babráltam vele hogy jelenleg nincs olyan egység a gáz szettben amit ne szedtem volna apró darabokra,vagy nyákig nem bontottam volna szét.De most hibátlan!

Köszi a képeket.

A mátrix injektorról látom megy 4 cső. Gondolom ez a 4 cső adagolja a gázt a motornak. Ezek hova mennek? A szívótorok ki lett fúrva és abba mennek bele?

Gondolom azért nem olyan egyszerű beszerelni, a gáz ECU-t meg a gyári ECUT valahogy össze kell hozni, hogy adják át egymásnak az infókat..

Link to comment
Megosztás:

részben a motor hője kell.. mert a hűtőrendszer bele van kötve a reduktorba,így ha melegszika motor előmelegíti a gáz szettet is,de a gáz szettet figyeli,így ha az elérte a megfelelő pontot vált ha a többi is okés.

Nos ezen nem kell semmit várni,vagy kapcsolni,a váltás is olyan hoyg ha padlózva megyek benzinnel,úgy vált közben gázra akár hogy nem is vetted észre.És ka kikapcsolom akkor vissza is ugyan így.

Ha nyomom az autómatika kapcsolóját akkor gázzal is indul ( ez jól jött mikor az AC-m meghalt a városba )

az a 4 cső megy a torokba és kész. Csak elektromosan kapcsol hogy hogy mikor melyikbe. hengerenként van benne 2 szelep a gyorsabb münködés érdekében gondolom és ezek karattyolnak ha épp a gáz megy.

znilsh5zlli0bf2gkxae_thumb.jpg pxxqs9kg0opiyeibxz_thumb.jpg

akkro szedtem szét mikor egy szerelés közben véletlen eltömítettem.

annyi az egész szett lényege,hogy a motortérben és az egész autó motorvezérlésébe résztvevő összes szál vezeték le van csapolva... Ugyan az a kábelköteg megy a gáz ecuba ami a motoréba,csak egy elektronika átvált és akkor megy az LPG agya. De beállításra ugyan az mint a rendes ECU ja.

Link to comment
Megosztás:

Nem a motor hőmérséklete számít?

Gázzal nem lehetne indulni?

Régebben a Zsiguliknál volt olyan gáz rendszer, hogy hideg motornál elindultál benzinnel, majd mikor elért a hőmérséklet valamennyit, akkor kikapcsoltad a benzint, majd amikor elkezdett kifogyni a karbiból a benzin (ki kellett fogyasztani), akkor elkezdett rángatni az autó. Ekkor kellett átváltani gázra :lol: Meleg motornál lehetett indulni egyből gázzal.

Motor hőmérséklete nem túl lényeges. Igaz, hogy a hűtővízzel tartja melegen a párologtatót, de a hideg hűtővíz is pótolja a párologtató által elvont hőt, nem fog lefagyni, ha kering rajta keresztül a hűtővíz. Kadettem karburátoros, és mióta benne van a gáz, azóta csak 2-3 kísérleti célból indítottam hidegen benzinnel, simán indul gázzal -15 fokban is. Annyi, hogy tovább kell indítózni (3-4-5 másodperc), de ez nyáron is szinte ugyanennyi, és modern gázszettek ezt is le tudják kezelni, hogy indításhoz megfelelő mennyiségű gázt adjanak, és ne kelljen még ennyi ideig indítózni sem. Valamint a gáz további előnye, hogy nem kell hidegen sem dúsítani, hogy stabil maradjon az égés, így télen nem okoz jelentős pluszfogyasztást, hanem gyakorlatilag csak annyit, amennyit a hidegebb olaj indítás utáni erősebb fékező hatása jelent.

Link to comment
Megosztás:

Motor hőmérséklete nem túl lényeges. Igaz, hogy a hűtővízzel tartja melegen a párologtatót, de a hideg hűtővíz is pótolja a párologtató által elvont hőt, nem fog lefagyni, ha kering rajta keresztül a hűtővíz. Kadettem karburátoros, és mióta benne van a gáz, azóta csak 2-3 kísérleti célból indítottam hidegen benzinnel, simán indul gázzal -15 fokban is. Annyi, hogy tovább kell indítózni (3-4-5 másodperc), de ez nyáron is szinte ugyanennyi, és modern gázszettek ezt is le tudják kezelni, hogy indításhoz megfelelő mennyiségű gázt adjanak, és ne kelljen még ennyi ideig indítózni sem. Valamint a gáz további előnye, hogy nem kell hidegen sem dúsítani, hogy stabil maradjon az égés, így télen nem okoz jelentős pluszfogyasztást, hanem gyakorlatilag csak annyit, amennyit a hidegebb olaj indítás utáni erősebb fékező hatása jelent.

De akkor ezek a modern gáz szettek miért indítanak benzinnel?

Gondolom a te gáz szetted manuális kapcsolós, hogy gázzal akarsz menni, vagy benzinnel?

Egyébként gyárilag miért nem erőltetik annyira ezt az LPG üzemet? Olcsó, jó a motornak, meg minde, valahogy mégse...

Link to comment
Megosztás:

De akkor ezek a modern gáz szettek miért indítanak benzinnel?

Gondolom a te gáz szetted manuális kapcsolós, hogy gázzal akarsz menni, vagy benzinnel?

Egyébként gyárilag miért nem erőltetik annyira ezt az LPG üzemet? Olcsó, jó a motornak, meg minde, valahogy mégse...

Mert benzinnel mégiscsak könnyebben indul a motor, meg a benzines motorvezérlő be van tanítva az adott motor indításához, a gázos vezérlő meg egy univerzális cucc, és járó motort már tökéletesen kezel, de az indítás nehézkesebb vele. Akkut is kíméli ezáltal, valamint így az injektorokat is legalább indításkor megmozgatja néhány másodpercig, nem rakódik le bennük a kosz és ragadnak be, ami csak később derülne ki, amikor kifogyott a gáz, és félig levő benzintank ellenére mégsem megy az autó.

Igen, a Kadett még kézi átkapcsolós.

Első tippem, hogy ahol ezek az autók megszületnek a tervezőasztalon és újan elkelnek, ott (még) nem olyan nagy tétel a havi fizetésben a benzinszámla, ezért a vevők annyira nem érdekeltek a dologban. Mi vagyunk jobban érdekeltek benne, akikhez már használt állapotban kerül az autó. A másik, hogy a gáztartály plusz helyet igényel, mert a benzintartályt nem lehet kihagyni, ezért kisebb lesz a csomagtartó, az meg marketing szempontból nem az igazi. De egyébként léteznek gyárilag kettős üzemű autók, épp a napokban láttam egy belgiumi G Astrat, ami gyárilag kettős üzeműként készült, de ha szétnézel, akkor más gyártóknál is találni (pl. Octavia is tudom, hogy létezik). Illetve ha jól emlékszem, a gyárilag kettős üzeműek ilyen plusz fél millió forint felárral vannak, ami indokolatlan, tekintve hogy egy utólagos gázszett tokkal-vonóval kétszázezer alatt van, és a gyári csak annyival több, hogy egyben vonatkozik az egész autóra a garancia, miközben a beépítési költsége biztosan nem éri el az utólagos szett beépítési költségét...

Link to comment
Megosztás:

Hát nekem egy 1.7td 96 igen csak benyeli a 7-8 az létezik? egy tank 900km.

ha odalépek füstöl mint állat (elégtelen gázolaj?

Igen,ha 150 alatt nem mész vele,biztosan megeszi!A nagy füst pedig tökéletlen égés!Azért ha egy kicsit utána számolsz,érdekes fogyasztási

adataid jöttek ki!900 km egy tankkal és 7-8 literes fogyasztás???

100km alatt 7 liter,akkor a tankod 7x9= 63 literes vagy ha 8-at eszik akkor 72 literes?!

Ha az ukrán határ mellől vetted az autót,akkor megértem,de ezeknek 60 literes csak gyárilag!

Valamit elszámoltál vagy nem ugyan ott és ugyan úgy tankoltad tele az autót!

Én ugyan azon a kúton tankolok,ugyan annál a töltőnél mindig!Beállok(autóban nem űl senki) a töltőpisztoly az utolsó recéig belenyomom,felfeszítem egy kicsit és mehet az első kattanásig!5-6 ilyen tankolással kaphatsz egy pontosabb eredményt!

Link to comment
Megosztás:

Igen,ha 150 alatt nem mész vele,biztosan megeszi!A nagy füst pedig tökéletlen égés!Azért ha egy kicsit utána számolsz,érdekes fogyasztási

adataid jöttek ki!900 km egy tankkal és 7-8 literes fogyasztás???

100km alatt 7 liter,akkor a tankod 7x9= 63 literes vagy ha 8-at eszik akkor 72 literes?!

Ha az ukrán határ mellől vetted az autót,akkor megértem,de ezeknek 60 literes csak gyárilag!

Valamit elszámoltál vagy nem ugyan ott és ugyan úgy tankoltad tele az autót!

Én ugyan azon a kúton tankolok,ugyan annál a töltőnél mindig!Beállok(autóban nem űl senki) a töltőpisztoly az utolsó recéig belenyomom,felfeszítem egy kicsit és mehet az első kattanásig!5-6 ilyen tankolással kaphatsz egy pontosabb eredményt!

És nem is megy bele olyan 56 liternél több.

Link to comment
Megosztás:

Sorry elírtam 1 tank 750km kb a tankkal ilyenkor kb 57litert tankolok! Más azt irja 1200km egy tank??? Hihetetlen...

Az 4.75-ös fogyasztás!Miért hihetetlen?Adam1-nak is hasonlók jönnek ki!Nekem kb 5-5,5 között van az átlag!

Valami nagyon nem stimmel az autóddal ha ennyit eszik :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az 4.75-ös fogyasztás!Miért hihetetlen?Adam1-nak is hasonlók jönnek ki!Nekem kb 5-5,5 között van az átlag!

Valami nagyon nem stimmel az autóddal ha ennyit eszik :lol:

Mi lehet a baj, most kapott új porlasztócsúcsot, izzítógyertyát, olajcsere, thermosztát, stb, stb, stb 2.5 töl húz és füstöl...

Lehet sokat kap?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.