Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

sziasztok! Amikor elkezd villogni a tank visszajelző akkor kb mennyi lehet meg benne nem rég vettem az autot 1.6 os

Nekem még 11 liter van benne olyankor.

Mérd le, mikor kivillan a lámpa, tankold tele, 60 liter mínusz tankolt mennyiség, viszonyítva a fogyasztáshoz, megkapod a megtehető km-t.

Link to comment
Megosztás:

Másfél hónappal a vétel után nagyjából mérhető eredmény 6,5L-es fogyasztás jött ki. Napi használat, rövid kb 10km-es távok, általában hideg motorral indulva, nem pörgetve, max 3000-es fordulat. :) Szerintem nem rossz.

6,5 az elég jól hangzik

bocs de milyen motor van a tiédben?

Link to comment
Megosztás:

sorry tényleg de mobilról azt nem láttam

szóval 6,5 és mennyi az országúti fogyasztás?

Igazából hosszabb távon még nem voltunk vele, általában csak rövidebb távokra használjuk. Szombaton tettem bele vagy 60km-t, jó sok rövid távokkal, meg szar úton araszolással, de még így is elég jól fog kijönni a fogyasztás. Általában 10000-ért tankolunk, 23 liter körül, ezzel 350km körül megyünk, amíg kigyullad a lámpa és ekkor újra tankolás.

Link to comment
Megosztás:

Igazából hosszabb távon még nem voltunk vele, általában csak rövidebb távokra használjuk. Szombaton tettem bele vagy 60km-t, jó sok rövid távokkal, meg szar úton araszolással, de még így is elég jól fog kijönni a fogyasztás. Általában 10000-ért tankolunk, 23 liter körül, ezzel 350km körül megyünk, amíg kigyullad a lámpa és ekkor újra tankolás.

Attól függ mihez képest. Én 55 literből 1100-1150 km körül megyek.

De például az 1,4-es, 1,6 -os VW-hez képest tényleg jól fogyasztanak az Ecotec motorok.

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mihez képest. Én 55 literből 1100-1150 km körül megyek.

De például az 1,4-es, 1,6 -os VW-hez képest tényleg jól fogyasztanak az Ecotec motorok.

Fogyasztásban mondjuk kicsit többre számítottam, mivel csak rövid távokra használjuk. Simán 1 literrel többet mondtam volna rá. Az 1.3-as karbis kadett is megevett ennyit, mondjuk volt egy időszak, amikor még kevesebbel is beérte, de az más technika.

Az Isuzut meg megint nem lehet összehasonlítani a benzinesekkel. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Légyszi szerkeszd legközelebb a hozzászólásod :D Modik nem szeretik ha egymás után írsz sokat.

Nekem is ugyanez a motor z18xe, vszínüleg hasonló km csak visszatekerve, most hogy kicseréltem lambdaszondát gyakorlatilag ismét ugyanaz a fogyasztás mint nálad (most nyáron jó 0.5-0.8al többet fogyasztott). Bp-várna-bp 3500km ottani kocsikázással együtt klímával 40fok árnyékban 7.3l/100 átlag jön ki nálam nagyrészt autópályával (pályán tempomattal). Bp-en viszont simán feltolom 9-10közé ez viszont vezetési stílus meg távolság függő is. Nomeg klímát mindig auto-n hagyom szóval az megy folyamatosan.

Olajat is annyit eszik kb enyém, ez ecotek ártalom, hozzá kell szokni. (10w40 van benn)

Link to comment
Megosztás:

jelenleg 290e km, még mindig tudja a gyári adatok mind fogyasztásban, mind gyorsulásban, mind pedig végben, olajat 8000-ként 1 lityit tol be

Nekem is a héten megy bele a 290e :) - jó az a fogyi, jó a gép :)

A hó eleji nyaralás- Dújv-Eger-Szilvásvárad, majd vissza Kékestető-Balassagyarmat-Dújv, + itthon még 1 hét város, 4 fő, tele csomaggal 5,7l

És volt közben egy kb. 20km-es földút, ahol 99%-ban 2-esben mentünk, szóval ez miatt kicsit öbbre számítottam, de nem lett több :D

szóval sztem sok olajat zabál...vagy ez még normális?

Nem sok az, az Ecotec ezt tudja- meg kell vele barátkozni, ahogy Nagy Főnök cartárs írja B). Ha füstöl, na akkor kell gondolkodni, hogy gond lehet, addig ne zavarjon. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni egy 97' 1.8 benzin/gázos B Vectrát és kiváncsi lennék a fogyasztási tapasztalatokra.

...

Üdv itt a fórumon

fogyasztást olvashatod kicsit fentebb!

Kissé nehézkesen indul a vas de szerelő szerint egr hiba.....

...

ez azért elég tág hogy "Kissé nehezen indul"!!!

Megszívja magát és csak gázzal indul mert akkor tuti nem egr.

Csak forgatja és meg sem pöffen?

Hidegen indul de melegen nem?

vagy csak meklegen indul rendesen és hidegen nem?

stb...

szerintem ha a szerelő ezt így gondolja és ez tuti akkor először adjon egy ajánlatot és döntsd el

lehet jobban menne a találgatás ha kicsit részletesebben leírnád, hogy nem indul.

Az is elképzelhető ha leírod mi történik vagy mi nem akkor valaki rögtön rávágja hogy mi a hiba!

Link to comment
Megosztás:

Üdv itt a fórumon

fogyasztást olvashatod kicsit fentebb!

ez azért elég tág hogy "Kissé nehezen indul"!!!

Megszívja magát és csak gázzal indul mert akkor tuti nem egr.

Csak forgatja és meg sem pöffen?

Hidegen indul de melegen nem?

vagy csak meklegen indul rendesen és hidegen nem?

stb...

szerintem ha a szerelő ezt így gondolja és ez tuti akkor először adjon egy ajánlatot és döntsd el

lehet jobban menne a találgatás ha kicsit részletesebben leírnád, hogy nem indul.

Az is elképzelhető ha leírod mi történik vagy mi nem akkor valaki rögtön rávágja hogy mi a hiba!

Tényleg ilyet az enyém is csinál hogy hidegen elkapja egyből melegen viszont kicsit 2-3mp-ig forgatni kell. Ez mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

uppsz cartárs!

Persze a nehezen indulásnál még az sem mindegy, hogy lpg-vel vagy benyával?

Ha a nehezen indulás főleg hideg motornál csak gázadásra és ott is csak 3-4-ik alkalomra indul akkor általában a hőmérséklet érzékelő (kétpólusú és a motorvezérlőnek/computernek ad jelet) hiba 3-4ezres tétel. melegen ezzel a hibával gond nélkül indul. ezt 10-ből 9 opel szerelő rávágja az előbbi jelenségek hallatán.

Nem nagy munka megcsinálni és lehet hasznos is:

-kitakarítani a pillangó szelepet (csak ha szükséges)

-alapjárati motor takarítás

illetve minden autó vásárlás után sokunk szerint kötelező még akkor is ha ez elég húzós összeg is tud lenni - ami főleg vásárlás átíratás után xarul esik mindenkinek főleg ha nem készült +40-50 ezerrel rá:

-vezérlés csere vízpumpával

-olaj csere

-természetesen szűrők cseréi: olaj, levegő, pollen és én még az üzemanyag szűrőt is cserélném

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.