Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Köszi a linket, átolvasom, értelmezem!

A fokozottabb melegítést én is akkor alkalmazom legtöbbször, amikor a munkahelyemről indulok haza. Ez gyakorlatban 200 méter mellékutat jelent, aztán elvileg 90-es a szakasz. Inkább melegítem, mint űzzem a vasat. Otthonról indulva jobb a helyzet, mert 3 km belváros van, így reggelente nálam is csak 2-3 percig jár alapjáraton a motor. A porszívót amúgy mindig megvárom, de ismerek olyat, aki soha nem vár egy percet sem, mégsem esett még szét a motor a Vectrájában.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a linket, átolvasom, értelmezem!

A fokozottabb melegítést én is akkor alkalmazom legtöbbször, amikor a munkahelyemről indulok haza. Ez gyakorlatban 200 méter mellékutat jelent, aztán elvileg 90-es a szakasz. Inkább melegítem, mint űzzem a vasat. Otthonról indulva jobb a helyzet, mert 3 km belváros van, így reggelente nálam is csak 2-3 percig jár alapjáraton a motor. A porszívót amúgy mindig megvárom, de ismerek olyat, aki soha nem vár egy percet sem, mégsem esett még szét a motor a Vectrájában.

<_< Porszívó alatt az hidegjárati szekunder légszivattyút értitek? Csak azért kérdem, mert nekem olyanom nincs és porszívó hang se. És így persze nem is szoktam várni rá :D. És láám, megy az autó rendben. Annyi az egész, hogyha az udvarról kigurulva megállok az első lámpánál, és az hamar vált, akkor menet közben jön el a pillanat, amikor 1200-ról visszaesik az alapjárat 900-ra, akkor ott ránt egyet. Helyben állva ez csak egy gázfröccsnek hangzik/látszik.

Link to comment
Megosztás:

:D Porszívó alatt az hidegjárati szekunder légszivattyút értitek? Csak azért kérdem, mert nekem olyanom nincs és porszívó hang se. És így persze nem is szoktam várni rá :D. És láám, megy az autó rendben. Annyi az egész, hogyha az udvarról kigurulva megállok az első lámpánál, és az hamar vált, akkor menet közben jön el a pillanat, amikor 1200-ról visszaesik az alapjárat 900-ra, akkor ott ránt egyet. Helyben állva ez csak egy gázfröccsnek hangzik/látszik.

Pedig ez pont úgy hangzik, mint amikor nálam leáll a "porszívó" <_<

Link to comment
Megosztás:

Igen, én is arra gondoltam, de nálam a hangja is más ilyenkor, nem csak a fordulat magasabb. Miért nincs a Tiédben? Kivetetted?

Nem én, hanem az előző tulaj, vagy az azelőtti. Amikor egyszer találkoztam Warwolf-al, akkor kértem tőle, hogy ugyan mutassa már meg, hogy hol van az a izé, mert amikor kütyüra volt dugva az autó, erre hibát jelzett. Kinyitottuk a motorháztetőt, és rábökött egy öntvényre, "Itt a helye." Meg az akksi mellett a lukban kéne legyen még valami szűrője. Na, az nekem nincs.

Egyébként a használtautós hirdetésekben ha van fénykép a motortérről, többnyire hiányzik a cucc belőle.

Na jó, 5-ből 5-ben megvolt a szelep. Akkor csak az enyém ilyen szerencsés. <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Nem én, hanem az előző tulaj, vagy az azelőtti. Amikor egyszer találkoztam Warwolf-al, akkor kértem tőle, hogy ugyan mutassa már meg, hogy hol van az a izé, mert amikor kütyüra volt dugva az autó, erre hibát jelzett. Kinyitottuk a motorháztetőt, és rábökött egy öntvényre, "Itt a helye." Meg az akksi mellett a lukban kéne legyen még valami szűrője. Na, az nekem nincs.

Egyébként a használtautós hirdetésekben ha van fénykép a motortérről, többnyire hiányzik a cucc belőle.

Na jó, 5-ből 5-ben megvolt a szelep. Akkor csak az enyém ilyen szerencsés. <_< :D

Az öntvény résznél csak a szelep van, az akksi melletti az maga a "porszívó" elején a szűrővel. Csak azért csodálkoztam, mert a "porszívó" által befújt tiszta levegő hatására emelkedik a fordulatszám a szonda jele alapján.

Link to comment
Megosztás:

Az öntvény résznél csak a szelep van, az akksi melletti az maga a "porszívó" elején a szűrővel. Csak azért csodálkoztam, mert a "porszívó" által befújt tiszta levegő hatására emelkedik a fordulatszám a szonda jele alapján.

Ja, értem. Nem emlékeztem már rá pontosan.

Nekem hideg üzemben 1100 az alapjárat, majd kis idő elteltével kis gázfröccsnek megfelelő ugrás, és utána már 800 körül. Hogy ezt mennyiben módosítaná a meglévő porszívó, azt nem tudom, de gyanítom, kis rángatástól megkímélne.

Link to comment
Megosztás:

Múlt heti osztrák alpesi túra fogyasztási adatai:

-kifelé menet (3 személlyel, magyar benzinnel): 392.7km, 27.51l, 7l/100km

-ott (4-5 személlyel, sokszor elég durva hegymenet, szerpentinek, magyar+osztrák benya, stb): 532.2km, 38.35l, 7.2l/100km

-hazafelé (3 személlyel, osztrák benzinnel): 741.9km, 46.75l, 6.3l/100km!!! <_<

-összesen: 1666.8km, 112.61l, 6.8l/100km, 25Ft/km (275-ös euró árfolyammal számolva)

Összességében nagyon meg vagyok elégedve a fogyasztással, főleg hogy mindezt télen sikerült elérni.

Nagybátyám relatív sűrűn jár osztrákokhoz, mindig mondja hogy mennyivel jobb az osztrák benzin, de sose hittem neki hogy annyival jobb lenne mint mondja. Mindenki levonhatja a következtetéseket a fogyasztási adataimból. Egyébként ezen kívül amit észrevettem még, hogy halkabb is volt a motor, meg mintha egy picivel jobban is húzott volna. Bár ez már lehet csak placebo... Mindegy is, én meg voltam elégedve vele. Árban kb annyi mint itthon a 95-ös (275-ös euróval számolva), néhol olcsóbb is egy kicsit, autópályán persze kint is horror áron van (kb 400Ft/l). Egyébként OMV-nél tankoltam.

Link to comment
Megosztás:

Múlt heti osztrák alpesi túra fogyasztási adatai:

-kifelé menet (3 személlyel, magyar benzinnel): 392.7km, 27.51l, 7l/100km

-ott (4-5 személlyel, sokszor elég durva hegymenet, szerpentinek, magyar+osztrák benya, stb): 532.2km, 38.35l, 7.2l/100km

-hazafelé (3 személlyel, osztrák benzinnel): 741.9km, 46.75l, 6.3l/100km!!! <_<

-összesen: 1666.8km, 112.61l, 6.8l/100km, 25Ft/km (275-ös euró árfolyammal számolva)

Összességében nagyon meg vagyok elégedve a fogyasztással, főleg hogy mindezt télen sikerült elérni.

Nagybátyám relatív sűrűn jár osztrákokhoz, mindig mondja hogy mennyivel jobb az osztrák benzin, de sose hittem neki hogy annyival jobb lenne mint mondja. Mindenki levonhatja a következtetéseket a fogyasztási adataimból. Egyébként ezen kívül amit észrevettem még, hogy halkabb is volt a motor, meg mintha egy picivel jobban is húzott volna. Bár ez már lehet csak placebo... Mindegy is, én meg voltam elégedve vele. Árban kb annyi mint itthon a 95-ös (275-ös euróval számolva), néhol olcsóbb is egy kicsit, autópályán persze kint is horror áron van (kb 400Ft/l). Egyébként OMV-nél tankoltam.

A kinti benzin tényleg jobb, nem tudom miért, de kevesebbet fogyaszt és jobban is megy vele az autó. Ez tény :D

Link to comment
Megosztás:

Merre voltál?

Nekem Németbe olyan 190-200 közt kb 13 litert fogyasztott mikor kint voltam. :D Ott jó egy kicsit hajtani, mert nem kapsz csekket. Csak már ilyen tempónál eléggé figyelni kell.

Múlt heti osztrák alpesi túra fogyasztási adatai:

-kifelé menet (3 személlyel, magyar benzinnel): 392.7km, 27.51l, 7l/100km

-ott (4-5 személlyel, sokszor elég durva hegymenet, szerpentinek, magyar+osztrák benya, stb): 532.2km, 38.35l, 7.2l/100km

-hazafelé (3 személlyel, osztrák benzinnel): 741.9km, 46.75l, 6.3l/100km!!! <_<

-összesen: 1666.8km, 112.61l, 6.8l/100km, 25Ft/km (275-ös euró árfolyammal számolva)

Összességében nagyon meg vagyok elégedve a fogyasztással, főleg hogy mindezt télen sikerült elérni.

Nagybátyám relatív sűrűn jár osztrákokhoz, mindig mondja hogy mennyivel jobb az osztrák benzin, de sose hittem neki hogy annyival jobb lenne mint mondja. Mindenki levonhatja a következtetéseket a fogyasztási adataimból. Egyébként ezen kívül amit észrevettem még, hogy halkabb is volt a motor, meg mintha egy picivel jobban is húzott volna. Bár ez már lehet csak placebo... Mindegy is, én meg voltam elégedve vele. Árban kb annyi mint itthon a 95-ös (275-ös euróval számolva), néhol olcsóbb is egy kicsit, autópályán persze kint is horror áron van (kb 400Ft/l). Egyébként OMV-nél tankoltam.

Link to comment
Megosztás:

Merre voltál?

Nekem Németbe olyan 190-200 közt kb 13 litert fogyasztott mikor kint voltam. :D Ott jó egy kicsit hajtani, mert nem kapsz csekket. Csak már ilyen tempónál eléggé figyelni kell.

Hmm.... 190-200... néha jó lenne meghajtani a vasat de idén nem is tudom mennyi volt a max talán 120 környéke eddig... 2008 novembere óta nekem a 200-at nem hagyta el a mutató de még csak nagyon meg sem közelítette max talán a 160 volt azóta vagy ilyesmi ami így hirtelen beugrik de jó a tudat, hogy ha kell tud ez menni <_< Most meg az új gyertyákkal...

Írtam régebben, hogy Vpowerrel tiltásig húz a motor és szép hangja van, sima 95-össel meg kicsit olyan üveghang szerű, hogy csak pörög de nem megy már igazán. Új gyertyákkal és mindent kábelt megtisztítva még jobban húz mint előzőleg a vpowerrel... ahogy a boltos és bárdis árubeszállító mondta: "a gyertya a lelke mindennek" és milyen igaz :D

Link to comment
Megosztás:

Wald Im Pinzgau (Wildkogel Síaréna). Tiroli, salzburgi tartományok határán.

egyébként lassan nekem is meg kéne nézni a gyertyákat

Uuu... az nagyon szép környék. Eddig pár alkalommal csak nyáron sikerült oda eljutni, de nagyon tetszik a környék.

Milyen sűrűn kell gyertyákat cserélni? nekem ~30 000km-rel ezelőtt voltak cserélve, kábelestül.

Link to comment
Megosztás:

Uuu... az nagyon szép környék. Eddig pár alkalommal csak nyáron sikerült oda eljutni, de nagyon tetszik a környék.

Milyen sűrűn kell gyertyákat cserélni? nekem ~30 000km-rel ezelőtt voltak cserélve, kábelestül.

Én a gáz miatt 10000 km után cserélem, de szerintem max. 15000 után azért illik. <_<

Link to comment
Megosztás:

Valóban, az átlagos csereperiódus átlagos használat mellett 30-60.000 Km. Városi használattal ez lecsökkenhet akár 15.000 Km-re is. Az irídium gyertya már más kategória, típustól függetlenül simán 100.000 Km. Ezek az elvi dolgok. Viszont ha beleraktok egy új gyertyát 0.8 mm hézaggal és kiveszitek 15.000 után, akkor már bőven nagyobb lesz a hézag. Szarabb alapjárat, magasabb fogyasztás, kisebb teljesítmény. Ilyenkor min. egy hézagállítás szükségeltetik szerintem. Nálam viszont 10.000Km alatt annyira elvékonyodik az elektróda a gáz miatt, hogy én inkább cserélem <_<

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem tűnt rossznak, de kivettem, megtakarítottam jó alaposan, összeraktam, a motort brigéciollal letakarítottam, mindenhol! Majd vízzel leöblítettem... nagyon furán járt mintha 1-2 henger nem is járna mindig. Szétszedtem és a víz ott állt a gyertyák körül, befolyt... elsőnek arra gondoltam, hogy a motor kuka mert a víz valahol kijutott belőle majd rájöttem, hogy ez csak az a víz amivel leöblítettem a motort... nyáron lehet elpárolgott volna hamar de így télen ott maradt. a víz gézzel, pumpával ki lett varázsolva de nem lett jobb ugyanúgy dadogott a motor... majd kicseréltem a gyertyákat amik már benne voltak az autóban amikor megvettem is 50e kilométerrel ezelőtt, cseréltem már őket NGK-ra de mint kiderült hamisítványok.... utána visszaraktam az SCT-ket, de úgy tűnik ez a ki-be szerelés, a kor (amúgy meg ha csak 10e kilométert ment vele az előző tulaj már meg is van a 60e kilométer a gyertyákban szóval még csak panaszkodni sem lehet <_< ). Szóval gyertyák kicserélve a vectra meg jobb mint megvételkor :D GM 2 pólusú, gyári :D Kábelek azok amikkel vettem, champion high quality, max power márkájúak, anno még teljesen újak voltak kb eladás környékén lehettek kicserélve. Szerencsémre az előző tulaj is jó cuccokat vett az autóba :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
A kinti benzin tényleg jobb, nem tudom miért, de kevesebbet fogyaszt és jobban is megy vele az autó. Ez tény :lol:

Esetleg azért,mert ha kint tankolsz egyhuzamban többet mész,hosszabb távon,mint itthon szoktál? :D

Na de miért jöttem ebbe a topikba....Mennyit fogyaszt egy v6 kettőfél B veki kézi váltóval normális tempóval használva?

Link to comment
Megosztás:

Esetleg azért,mert ha kint tankolsz egyhuzamban többet mész,hosszabb távon,mint itthon szoktál? :D

Na de miért jöttem ebbe a topikba....Mennyit fogyaszt egy v6 kettőfél B veki kézi váltóval normális tempóval használva?

Azt lehetetlen... :lol: Amúgy nem keveset... :D

Link to comment
Megosztás:

Na de miért jöttem ebbe a topikba....Mennyit fogyaszt egy v6 kettőfél B veki kézi váltóval normális tempóval használva?

Normál használat mellett, és megfelelő állapottal rendelkezve város 9.5-10L, kintebb 6.5L környékéről beszélt egy kedves ismerősöm.

De város lehet több is, Ő Pesten jár vele.Valószerűbb a 11-12L városi fogyi és az még baráti is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.