Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Neked 4.6 a fogyasztásod,nekem 5.6!Főúton használom többnyire,nem városban,de lehet hogy én 3500-ig pörgetem a fokozatokat,te meg 2000 felett nem is használod!Én előzgetek folyamatosan,te nyugodtan vezetve tartod a 90-et!Jó minőségű,megfelelő nyomású gumik vannak az autódon,nekem lehet hogy nem!

Tegyük hozzá hogy a hi-fi rendszer állandóan szól,nem csak néha egy kis rádió,ami azt írják,hogy növeli a fogyasztást!Ezt nem kifejezetten rád írom,bárki másra is igaz lehet,csak egy példaként említettem,hogy máris meglenne az az 1 liter plusz,nem?

Tényleg elég kevésnek tűnik a 5,6-os fogyasztás 4 személlyel,rakottan stb de ki tudja hogyan használta az autót!

A bibi ott van, hogy 130-140-es tempónál az Isuzu motor is bőven benyeli, a 6,5-öt. Egy ekkora kasztninál 130-140-es tempóhoz energia kell, és nem is kevés.

Ezek után nehezen hiszem el, hogy az X16XEL - ami köztudottan nem egy fogyasztó bajnok motor -

megelégszik 5,6-al, olyan tempónál, ahol még az amúgy takarékos autók sem szoktak túl takarékosak lenni. A 140-es tempó már 4000 körüli fordulatszám az X16XEL-nek.

Link to comment
Megosztás:

Neked 4.6 a fogyasztásod,nekem 5.6!

A 4,6 nem számít kevésnek, mert ennyi a normája az autónak 90-es tempónál.

És amikor ezt az adatot meghatározták, azt még nem azzal a hazudós módszerrel tették, mint amit a mostani új autóknál alkalmaznak.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, de....

130-140-nél mindegy milyen a fokozat ott nyeli a benyát, most gondold el ha ezzel a tempóval fogyaszt egy vectra 5,6-ot megpakolva és még hegynek fel is... akkor az szerinted mennyit fogyaszt főúton 90-es tempónál üresen tempomattal? 2-3 liter? Na érted itt a bibi :)

Hifi sem mindegy, hogy milyen... gyári azaz a kijelző nélküli kis szó szerint rádió vagy esetleg egy olyan mint nekem, hogy modern erősítős fej, rákötve két nem éppen apró erősítő + tápkondi + mélyláda + új hangszórók, nem ugyanaz a fogyasztás. Gumival is lehet játszani igen de mindössze 1-2 dl /100 km amit spórolni lehet vele és ezt nem fogyasztás csökkentőként szokták említeni mert az az alap állapot, hogy jól van beállítva hanem növeli ha nem figyelsz rá.

Az 1,6-os 130-140 körül mennyit is pörög?

Értem én,persze,nem is erről írtam,hanem az ugyan olyan motorú 5-6 decis különbségről,ami lehet a vezetési stílus és még sok sok dolog miatt!

Adam1 vagy az én autóm között több is van!A hifivel kapcsolatban pedig ugyan erre gondoltam mint te...

Nem tudom mennyit pöröghet az 1.6-os motor,de 3500-as fordulaton biztosan gazdaságosabb mint az én dízelem :D

Írtam én is hogy kevésnek tűnik szerintem is,de hát ő számolta ki,nem én...

Ezek után nehezen hiszem el, hogy az X16XEL - ami köztudottan nem egy fogyasztó bajnok motor -

megelégszik 5,6-al, olyan tempónál, ahol még az amúgy takarékos autók sem szoktak túl takarékosak lenni.

Megnéztem,adatok szerint 5.1-5.2 üresen 90km/h-nál az X16XEL,6.1-től pedig 120 km/h-nál!Hát igen...Zsadi85 tudna csak erre válaszolni

mert pluszban magyarázható a fogyasztási különbségek azzal is akár amit előbb leírtam,de a minimum (Bocsek 6.2) alatt ennyivel...

Link to comment
Megosztás:

Szintén X16XEL. Azt kell mondjam, teljesen hihető az az 5.6 liter. Amennyiben az út negyedén a kolléga maga tolta a vasat! :)

Viccet félretéve: lehet, hogy van olyan példány, amely különlegesen jól fogyaszt, de az enyémmel 6.6 - 6.8 liternél lejjebb sohasem sikerült lejjebb szorítanom a fogyasztást, még hosszabb távon sem. Pedig 2500-nál feljebb csak nagyon ritkán forgatom, és sohasem teli gázzal gyorsítok. A vegyes olyan 7 liter körül alakul így nyáron, télen inkább 8 liter.

Autópályás fogyasztásról sajnos nem tudok nyilatkozni, de tény, hogy 130 körül már a 4000-et nyaldossa a fordulatszámmérő mutatója.

Link to comment
Megosztás:

Kimondottan sok hosszútáv, Balaton parton araszolás 50km-n keresztül (elég uncsi volt) 6.8L/100km vegyigyümiből.Benyából ez valahol 6-6.3L lenne kb.Sztem egész jó.Semmi száguldozás, kultúrált használat mellett, a közlekedési szabályokat betartva, de ha előzni kellett, akkor mentünk persze.......olykor sokkal, de csak rövid ideig.Ahol lehetett, tempomat bekapcs.

(X20XEV)

Link to comment
Megosztás:

1319km-en 73 liter gázolajat evett az 1.7!Ebből olyan 600km Tarján-Esztergom felé a hegyekben 3-4 személlyel harmadikban pörgetve undorító minőségű utakon,egy 4 személyes balatoni túra (200km)és a többi 1 személlyel főút 90-100-as átlaggal,kis városban futkározással!

Úgy látszik teljesen beálltam erre az 5.2-5.5-es fogyasztásra,ami így nagyjából 20Ft/km!(1Ft/km a bukta csak a fizetésemből ha dolgozom)

Link to comment
Megosztás:

1319km-en 73 liter gázolajat evett az 1.7!Ebből olyan 600km Tarján-Esztergom felé a hegyekben 3-4 személlyel harmadikban pörgetve undorító minőségű utakon,egy 4 személyes balatoni túra (200km)és a többi 1 személlyel főút 90-100-as átlaggal,kis városban futkározással!

Úgy látszik teljesen beálltam erre az 5.2-5.5-es fogyasztásra,ami így nagyjából 20Ft/km!(1Ft/km a bukta csak a fizetésemből ha dolgozom)

Következő autóm tuti dízel lesz...

Link to comment
Megosztás:

Következő autóm tuti dízel lesz...

Sok km után jobban járhat vele az ember!Nagyon durva számolásokkal ha a 1 literrel eszik kevesebbet mint a benzines,akkor

1,5 év alatt 145.000 Ft-ot spórolt meg eddig nekem!Persze ha nem kell hozzányúlni...

Csak kerülni kell az ilyen kiírásokat mint PDTDI, CDTI,CDDI,CTDI, DCI, HDI, JTD.Meg még mittomén'! :D

TDI lehet! :D

Egyszerűen,a bonyolúlt dízeleket!Mert ennek fel ugyan az a motor csak más más néven hozták forgalomba ha jól tudom!

Nem lehet azért rossz ha átvette az Alfától a Fiat,Opel és ha jól tudom még jó pár gyártó és tette az autójukba! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na itt sem jártam még,inkább a B corsa topicot koptatom,de most mégis ide tévedtem,mert kis barátosnémnak nézünk autókat és a sok női autó után meglátott egy B vectrát is ami tetszett neki...kérdésem csak annyi lenne,hogy milyen motorosat érdemes venni,nagyrészt városban használná, szóval vmi viszonylag kevesebbet fogyasztó városálló mocival kellene. Az isuzu 1,7-es turbó dízeléről jókat hallottam,de ha van vkinek vmi más építő jellegű tapasztalata, azt szivesen venném. (vagy ha esetleg van vkinek vmi eladó példánya :) )

Üdv: Gy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na itt sem jártam még,inkább a B corsa topicot koptatom,de most mégis ide tévedtem,mert kis barátosnémnak nézünk autókat és a sok női autó után meglátott egy B vectrát is ami tetszett neki...kérdésem csak annyi lenne,hogy milyen motorosat érdemes venni,nagyrészt városban használná, szóval vmi viszonylag kevesebbet fogyasztó városálló mocival kellene. Az isuzu 1,7-es turbó dízeléről jókat hallottam,de ha van vkinek vmi más építő jellegű tapasztalata, azt szivesen venném. (vagy ha esetleg van vkinek vmi eladó példánya :) )

Üdv: Gy

Szerintem jó választás lenne, csak nagyon ritka, ezért nehéz jó állapotút kifogni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...enyteto-4811989

Ezzel szerintem jól járnátok, ha valóban így néz ki, ahogy le van írva. Mert én már néztem meg olyat, ami szintén ilyen körülírással hirdettek, de jóformán egy ép karosszéria elem, lökhárító nem volt rajta,

Link to comment
Megosztás:

Szerintem jó választás lenne, csak nagyon ritka, ezért nehéz jó állapotút kifogni.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...enyteto-4811989

Ezzel szerintem jól járnátok, ha valóban így néz ki, ahogy le van írva. Mert én már néztem meg olyat, ami szintén ilyen körülírással hirdettek, de jóformán egy ép karosszéria elem, lökhárító nem volt rajta,

most hétvégén megnéztünk két autót, egy fordot illetve egy mazdát,nem a legolcsóbb kategóriát,és hát elkeserítő volt...a képeken nem látszott de mindkettő gyakorlatilag hulladék volt,rohadtak,rommá voltak törve úgy hogy még a laikus számára is simán észrevehető volt stb...most ezt nézegetjük,csak Pesttől ez sincs közel és potyára meg nme szívesen mennénk le

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...7_td_gl-4796408

és esetleg ha nem isuzu dízel hanem mondjuk benzines lenne,ebben melyiket lenne érdemes venni? gondolom itt már mindegyik ecoteces

Link to comment
Megosztás:

most hétvégén megnéztünk két autót, egy fordot illetve egy mazdát,nem a legolcsóbb kategóriát,és hát elkeserítő volt...a képeken nem látszott de mindkettő gyakorlatilag hulladék volt,rohadtak,rommá voltak törve úgy hogy még a laikus számára is simán észrevehető volt stb...most ezt nézegetjük,csak Pesttől ez sincs közel és potyára meg nme szívesen mennénk le

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/vectr...7_td_gl-4796408

és esetleg ha nem isuzu dízel hanem mondjuk benzines lenne,ebben melyiket lenne érdemes venni? gondolom itt már mindegyik ecoteces

Direkt szinte full fapadot kerestek? Csak mert ez az... Vagy ennyire nincs 1.7TD-ből olyan ami fel is van szerelve és az ára is korrekt?

Link to comment
Megosztás:

Direkt szinte full fapadot kerestek? Csak mert ez az... Vagy ennyire nincs 1.7TD-ből olyan ami fel is van szerelve és az ára is korrekt?

klíma meg szervó kell neki...és nagyjából 5-600körül gondolkodunk (igen,ennyiért nehéz találni főleg jót) szerencsére van még 2 hónapunk,addig kell lőnünk vmi türhetőbbet

Link to comment
Megosztás:

klíma meg szervó kell neki...és nagyjából 5-600körül gondolkodunk (igen,ennyiért nehéz találni főleg jót) szerencsére van még 2 hónapunk,addig kell lőnünk vmi türhetőbbet

Kasztni szempontjából a B2-eseket nézegessétek, mert azok kevésbé hajlamosak a rozsdásodásra (bár azok nem biztos hogy beleférnek a büdzsébe). Motor szempontjából én az X16XEL-t nem ajánlom városba, mással nincs tapasztalatom.

Link to comment
Megosztás:

Kasztni szempontjából a B2-eseket nézegessétek, mert azok kevésbé hajlamosak a rozsdásodásra (bár azok nem biztos hogy beleférnek a büdzsébe). Motor szempontjából én az X16XEL-t nem ajánlom városba, mással nincs tapasztalatom.

köszönöm az infót :)

Link to comment
Megosztás:

Ezzel szerintem jól járnátok, ha valóban így néz ki, ahogy le van írva. Mert én már néztem meg olyat, ami szintén ilyen körülírással hirdettek, de jóformán egy ép karosszéria elem, lökhárító nem volt rajta,

1M???? :) Ennyiért elvihetik az enyémet is,úgy hogy CDX-felszereltségűvé varázsolom saját költségen az autót!Ezt sem mostanában fogják elvinni...

Hát nem tudom, városi autónak nem éppen a bvekit ajánlanám :D Benzinesek 10l alatt nem fognak menni városban az 1.7es isuzu kb megfelel a célnak. Talán nézzetek szét a g astrák között azok inkább megfelelnek városi autókázásra és talán találtok vmit ebben az árban.

Egyet értek veled,de kimondottan városi furikázásra nem vennék Isuzut sem B Vectrából!Corsa elég "nőies" autó és városban előnyösebb lehet

akár dízel motorral is!

Link to comment
Megosztás:

1M???? :) Ennyiért elvihetik az enyémet is,úgy hogy CDX-felszereltségűvé varázsolom saját költségen az autót!Ezt sem mostanában fogják elvinni...

Pedig szerintem megér annyit, ha valóban úgy néz ki, ahogy le van írva, rozsdamentes, és mindene működik.

Ha megnézném, az első 1 percben kiderülne bármiféle turpisság, mert már annyira ismerem ezt a típust.

Egyet értek veled,de kimondottan városi furikázásra nem vennék Isuzut sem B Vectrából!Corsa elég "nőies" autó és városban előnyösebb lehet

akár dízel motorral is!...

Ezzel egyet értek. Egy B Corsa 1.5 TD-val ideális választás városba.

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, de....

130-140-nél mindegy milyen a fokozat ott nyeli a benyát, most gondold el ha ezzel a tempóval fogyaszt egy vectra 5,6-ot megpakolva és még hegynek fel is... akkor az szerinted mennyit fogyaszt főúton 90-es tempónál üresen tempomattal? 2-3 liter? Na érted itt a bibi :)

Hifi sem mindegy, hogy milyen... gyári azaz a kijelző nélküli kis szó szerint rádió vagy esetleg egy olyan mint nekem, hogy modern erősítős fej, rákötve két nem éppen apró erősítő + tápkondi + mélyláda + új hangszórók, nem ugyanaz a fogyasztás. Gumival is lehet játszani igen de mindössze 1-2 dl /100 km amit spórolni lehet vele és ezt nem fogyasztás csökkentőként szokták említeni mert az az alap állapot, hogy jól van beállítva hanem növeli ha nem figyelsz rá.

Az 1,6-os 130-140 körül mennyit is pörög?

Na de mind1, mindenesetre ha az az autó a leírt körülmények között 5,6-os fogyasztással megelégszik akkor érdekelne, hogy mennyit eszik úgy általában és mennyit főúton "üresen" mert azok már valóban űr adatok lehetnek :D

Látom nagy az elcsodálkozás a mért adataimon.

Nekem mindig is jobban fogyasztott a vectra autópályán 130-nál, mint autóúton 90-nél, ugyanis számold bele, hogy pályan mész több száz kilómétert már lendületből, de ha lejössz a pályáról nem ritkán fékezned kell töketlenkedők, városok, kereszteződések stb. miatt és ezek után nem győzől vissza kigyorsítani.

Ami még az "űradatom" valósságát erősíthetik, hogy a négy főből 2 csaj volt 60kg-os átlagtestömeggel :D , ja és sajnos a klímámból a gáz elszökött, így az is spórolt, hegymenet pedig a végén volt, ami elhanyagolható része az útnak, ja és sosem taposom ki a szemét a gépnek, városban szinte nem is hajtom 2000-es fordulat fölött, és így megpakolva sem akartam nagyon kínozni ezért csak lassan gyorsítgattam (ki ne basszon velem és kigyúlladjon a motorvisszajelzőm).

95-ös full tankhoz hozzáöntöttem egy egész kupa injectortisztító adalékot, lehet ez a felelős az űradataimért. :D

Egyébként városi fogyasztásom 7-8liter körüli, hozzátartozik az is, hgy nagy átlagban rövid távokon használom (5-10-15km).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.