Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Nem csak felvillan. Fent all kb 20p ig aztan eltunik. Vagy van mikor messzire megyek akkor orakon at is de leallitom az autot varok 5mp ujra indit es eltunik.a gazpedalos modszer az azt jelentene hogy kicsit turaztatom olvasas kozben?

Akkor pedig el kellene tárolódnia. Pár hónapja én írtam itt valamelyik topikban kétféle módszert, hogyan lehet kivillogtatni. Talán az általánosban. Keress rá, ha nem megy majd én is megnézem.

Update: Benne az aláírásomban a hivatkozás. ;)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Tudom, hogy szentségtörés visszaolvasás nélkül bekérdezni bármit is, ezért belenéztem az utolsó és első pár oldalba is, de azért mégis megkérdezném a tapasztalataitokat adott témában. Egy 2000es évjáratú B Vectra 1.6 16v GL Automata benzines van eladó sorban. Automaták eddig még elkerűltek, de most érdekel a dolog mert szép az autó és nem lelakott. Milyen fogyasztása lehet?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv Mindenkinek!

Tudom, hogy szentségtörés visszaolvasás nélkül bekérdezni bármit is, ezért belenéztem az utolsó és első pár oldalba is, de azért mégis megkérdezném a tapasztalataitokat adott témában. Egy 2000es évjáratú B Vectra 1.6 16v GL Automata benzines van eladó sorban. Automaták eddig még elkerűltek, de most érdekel a dolog mert szép az autó és nem lelakott. Milyen fogyasztása lehet?

Én itt próbálkoznék. ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek olyan kérdésem lenne,hogy 98 évj. vectra b most cseréltem motort benne mert az előző megragadt, mindent nagyon jól sikerült össze rakni csatik minden talált x20xev motor volt benne és ugyan olyan ment a helyére.

Az a gond vele hogy 19 l a fogyasztása városban 100km ez szerintem nagyon sok és megy az autó meg hibakód az 2db van pillangó szelep meg vezérmű tengely jeladó az a kérdés hogy mi lehet még a probléma hogy ilyen sokat eszik? pedig csak ilyen nyugdíjas módban megyek vele 2000 fordulatnál magassabra nem nagyon nyomtam még.

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek olyan kérdésem lenne,hogy 98 évj. vectra b most cseréltem motort benne mert az előző megragadt, mindent nagyon jól sikerült össze rakni csatik minden talált x20xev motor volt benne és ugyan olyan ment a helyére.

Az a gond vele hogy 19 l a fogyasztása városban 100km ez szerintem nagyon sok és megy az autó meg hibakód az 2db van pillangó szelep meg vezérmű tengely jeladó az a kérdés hogy mi lehet még a probléma hogy ilyen sokat eszik? pedig csak ilyen nyugdíjas módban megyek vele 2000 fordulatnál magassabra nem nagyon nyomtam még.

Válaszokat előre is köszönöm.

Én első körben visszaraknám a pillangószelepet meg a vezérműtengely jeladót a korábbi motorról. ;) A hibakód az esetek nagyon nagy többségében jól meghatározza a hiba forrását.

Esetleg a vezetékeket nézd még át alaposabban.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Sziasztok !

Új Vectra B tulajdonos vagyok. Az autó 2001.-es, a motorkód z18xe, benzines. A probléma a géppel az volt, hogy kigyúladt a sárga lámpa, alapjárat pöfögött, hidegen nehezen indult, ha bemelegedett nem volt gond vele, illetve terhelés alatt kopogásos égés lépett fel. Elvittem szervízbe, a hibakód a légtömegmérőt hozta hibásnak illetve a vezérműtengely jeladót. A légtömegmérőt cseréltük, alapjárat gyönyörű, kopogás megszünt, a motor hangja andalító :) Ám itt jön a lényeg. A szerelő elmondása szerint eddig a motor valamiféle vésztartalékon működött, a fogyasztása óra szerint városban, rövid utakon 6,3 l/100 km volt, a kúton az első kattanásig mért adat pedig 7,3 l/100 km-t mutatott. Mióta "megjavult", azóta óra szerint 8,6 l/100 km, az első kattanásig mért adat szerint pedig 10,7l/100 km a fogyasztás!!!! Ráadásul OMV Max Motion 95-öt szoktam tankolni. A vezérműtengely-jeladó cseréje még várat magára, de a jövő héten azt is megejtem. Van valakinek valami ötlete ? Az autón a vásárlást követően minden alapdolgot ( vezérlés,gyertya,olaj,olajszűrő,pollenszűrő,+hűtő+hűtőfolyadék cserélve lett ) Pillangószelep tisztítva, tömítése frissen cserélve, motorolajat 5w30 motult használok. Az autón jó minőségű, felfújt nyári gumik vannak. Borzasztóan sokallom a majdnem 11 literes fogyasztást, ráadásul klíma nélkül. Minden segítséget szívesen fogadok :)

Módosítva : Léha
Link to comment
Megosztás:

... a fogyasztása óra szerint városban, rövid utakon 6,3 l/100 km volt, a kúton az első kattanásig mért adat pedig 7,3 l/100 km-t mutatott. Mióta "megjavult", azóta óra szerint 8,6 l/100 km, az első kattanásig mért adat szerint pedig 10,7l/100 km a fogyasztás!!!! Ráadásul OMV Max Motion 95-öt szoktam tankolni...

Az óra szerint az a középkijelző által mutatott érték? Ha igen, akkor érdekes, mert nekem 1-2 tizeden belül van a különbség a teletankos méréshez képest.

Szerintem járj ki még egy tankot, nézd meg az is ugyanitt lesz-e. Egyébként városi használatban nem tűnik tragikusnak egy 10 körüli érték. Attól függ persze milyen az a városi használat.

Link to comment
Megosztás:

Az óra szerint az a középkijelző által mutatott érték? Ha igen, akkor érdekes, mert nekem 1-2 tizeden belül van a különbség a teletankos méréshez képest.

Szerintem járj ki még egy tankot, nézd meg az is ugyanitt lesz-e. Egyébként városi használatban nem tűnik tragikusnak egy 10 körüli érték. Attól függ persze milyen az a városi használat.

Szia !

Köszönöm a választ. Igen, a középkijelzőn mutatott értékre gondolok. Sajnos biztos, hogy rossz valami, mert hibakódban is hozza a túl dús keveréket, illetve kormol is nagy gáznál. Mint korábban írtam a légtömegmérőt cseréltük, a lambdaszonda a számítógép szerint jó, azt mondják a szerelők, elképzelhető, hogy a számítógép (ECU) hibája lesz a probléma, az viszont zsebbe nyúlós dolog. A vezérműtengely-jeladót ma kicserétük, de estére ismét kigyúladt a sárga lámpa, holnap bemegyek a műhelybe megnézni, hogy most milyen hibakódot hoz. :S

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Igen, a középkijelzőn mutatott értékre gondolok. Sajnos biztos, hogy rossz valami, mert hibakódban is hozza a túl dús keveréket, illetve kormol is nagy gáznál. Mint korábban írtam a légtömegmérőt cseréltük, a lambdaszonda a számítógép szerint jó, azt mondják a szerelők, elképzelhető, hogy a számítógép (ECU) hibája lesz a probléma, az viszont zsebbe nyúlós dolog. A vezérműtengely-jeladót ma kicserétük, de estére ismét kigyúladt a sárga lámpa, holnap bemegyek a műhelybe megnézni, hogy most milyen hibakódot hoz. :S

Túldúsítást okozhat még rossz vízhőmérséklet jeladó is, de amíg van hibakód felesleges találgatni.

Link to comment
Megosztás:

Túldúsítást okozhat még rossz vízhőmérséklet jeladó is, de amíg van hibakód felesleges találgatni.

Mondjuk nem biztos, hogy a motorvezérlő rájön, hogy a vízhőmérséklet jeladó a hibás, aztán hibakód alapján ki lehet cserélni minden mást... Rá kell nézni az élőadatokra, hogy hány fokosnak látja a motort, abból kiderül.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk nem biztos, hogy a motorvezérlő rájön, hogy a vízhőmérséklet jeladó a hibás, aztán hibakód alapján ki lehet cserélni minden mást... Rá kell nézni az élőadatokra, hogy hány fokosnak látja a motort, abból kiderül.

Nem gondolom reálisnak, hogy egy hibás jeladót nem jelez miközben jókat meg igen. De lehet. Nem szentírás a hibakódból kiolvasott adat sem, de sokkal célravezetőbb azon elindulni, mint vaktában lövöldözni.

Link to comment
Megosztás:

Nem gondolom reálisnak, hogy egy hibás jeladót nem jelez miközben jókat meg igen. De lehet. Nem szentírás a hibakódból kiolvasott adat sem, de sokkal célravezetőbb azon elindulni, mint vaktában lövöldözni.

Ha pl. a jeladó nem ad 40 foknál melegebb jelet, abból nem találja ki a vezérlő, hogy a jeladó hibás, hiszen a 40 fok is valós hőmérséklet. Ekkor csak azt látja, hogy 40 fokos motornál a mért beszívott levegőhöz adott elvileg megfelelő mennyiségű benzint, a lambda meg azt mondja, hogy sok volt a benzin. Ebből nem derül ki egyértelműen, hogy a hőmérsékletjeladó a hibás, hiszen lehet a lambda szenzor is hibás, vagy még más is. Ezért ad egy túl dús keverék jelet, aztán élőadatokat figyelve kiderül, hogy stimmel a hőmérséklet vagy sem, stimmel a lambdajel vagy sem, és akkor lehet lépni tovább.
Link to comment
Megosztás:

Közben hozta a vízhőmérséklet jeladót is hibának, minden más hiba elmaradt. Kiderült a csatlakozó törött, cseréltük, hiba nincs, fogyasztás maradt magas. Kipróbáltunk egy rossz légtömegmérőt. A számítógép az újonnan vett légtömegmérő hazsnálatakor a lamda szonda adataira stabilan egy adatot mutatott, nem ugrált. A rossz légtömegmérővel viszont ugrált, ahhogy kell. Most a következő lépés, hogy szerzek egy jó légtömegmérőt egy olyan autóból amiben biztosan jól működik, azt belerakjuk, megmézzük azzal,mi a helyzet. Szerintem a bárdiban újonnan vett légtömegmérő rossz. Ne legyen igazam, de amikor a bárdiban átvettem az új légtömergmérőt, az bontott dobozban volt. Lehet rám akartak sózni egy rosszat. De tényleg ne legyen igazam, bár gyanús. Ha rossz, akkor viszem vissza. Most ott tartunk, hogy hibakód nincs, magas fogyasztás van.

Link to comment
Megosztás:

@Potyo: Egyetértek, csak annyit mondtam, hogy ezzel egyidejűleg nem fog más jól működő szenzort hibásnak mutatni.

@Léha: A légtömegmérő csak egy érzékelő, és nem egy szabályzó eszköz. Miért kellene a lambaszonda változó jelére mást és mást mutatnia? Akkor mutat mást, ha változik a légáram vagy annak hőmérséklete. Vagy milyen adat volt az, ami stabil volt? Egyébként, ha a "rossz" légtömegmérő mutat jól, akkor miért nem azt hagyjátok benne? :) Fogyasztást, hogy mértétek meg ilyen gyorsan? Mihez képest nem jó? Azt ne várd hogy olyan alacsony lesz, mint a tartalék üzemmódban.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Közben hozta a vízhőmérséklet jeladót is hibának, minden más hiba elmaradt. Kiderült a csatlakozó törött, cseréltük, hiba nincs, fogyasztás maradt magas. Kipróbáltunk egy rossz légtömegmérőt. A számítógép az újonnan vett légtömegmérő hazsnálatakor a lamda szonda adataira stabilan egy adatot mutatott, nem ugrált. A rossz légtömegmérővel viszont ugrált, ahhogy kell. Most a következő lépés, hogy szerzek egy jó légtömegmérőt egy olyan autóból amiben biztosan jól működik, azt belerakjuk, megmézzük azzal,mi a helyzet. Szerintem a bárdiban újonnan vett légtömegmérő rossz. Ne legyen igazam, de amikor a bárdiban átvettem az új légtömergmérőt, az bontott dobozban volt. Lehet rám akartak sózni egy rosszat. De tényleg ne legyen igazam, bár gyanús. Ha rossz, akkor viszem vissza. Most ott tartunk, hogy hibakód nincs, magas fogyasztás van.

gyertyák?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Elég rég nem volt telitankos fogyasztásmérésem, mert elég sokszor le kellett szedni az akksisarut. Ilyenkor pedig törlődik minden, még a napi számláló adata is. Viszont arra jöttem rá, hogy hiába törlődik látszólag minden, az átlagfogyasztási adat onnan indul újra, ahol abbahagyta korábban. Mivel a többit amúgy sem volt lehetőség mérni, gondoltam csinálok egy hosszútávú tesztet, és tankolásokkor sem nullázom ki.

A saját mérés és a kompi által mutatott értékek egyébként elég jól összhangban vannak. Az eddigi mérések szerint:

8.25/8.4
7.3/7.1
7.4/7.2
7.6/7.5
7.3/7.3
7.6/7.8

Első a saját második a kompi. Mindig 1-2 tizeden belül, hol az egyik kevesebb hol a másik.

A mostani mérés ~5000km-es távot foglal magában, és erre 7.3 lett az átlag. Most nulláztam, mert már egy ideje nem változott semmerre.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.