Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

vagyis bowdenben gondolkozol.

Én is gondolkoztam, aztán elvetettem.

Mondjuk nekem szoros volt az idő, meg cserebere alkatrészekkel is bajban voltam.

Így született meg a váltóbél áthelyezés. :huh:

Igen, bowdennel, mert ott már kapásból 2 hibalehetőséget ki lehet zárni.1X a kuplung felső munkahenger, ill. az alsó, nem is beszélve a hidraulikus kinyomócsapágyról.Elég borsos árakon lehet kapni, ha az ember normálisat akar venni bele....

Link to comment
Megosztás:

na igen, de optipista esetben fényévente 1x kerül cserére. Na meg lágyabb, és nem kell utánállítgatni 1000000 km alatt sem.

Remélem is azt a fényévet! :lol: Amúgy mikor le lett bombázva a váltó, megállapítást nyert, hogy a kuplungot nemrégen cserézték.Szerencsére..... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igen, bowdennel, mert ott már kapásból 2 hibalehetőséget ki lehet zárni.1X a kuplung felső munkahenger, ill. az alsó, nem is beszélve a hidraulikus kinyomócsapágyról.Elég borsos árakon lehet kapni, ha az ember normálisat akar venni bele....

azért azt tudjátok, ugye, hogy a bowdenes váltó nem azt jelenti, hogy bowbenes a kuplungja?

hanem azt, hogy a váltórudazat helyén 2 db bovden van ,és azt kapcsolgatod... elméletileg ponosabban lehet vele kapcsolni.

az alsó és a felső kuplung munkahenger meg marad az eredeti, mert ott minden egyforma...

:huh:

Link to comment
Megosztás:

azért azt tudjátok, ugye, hogy a bowdenes váltó nem azt jelenti, hogy bowbenes a kuplungja?

hanem azt, hogy a váltórudazat helyén 2 db bovden van ,és azt kapcsolgatod... elméletileg ponosabban lehet vele kapcsolni.

az alsó és a felső kuplung munkahenger meg marad az eredeti, mert ott minden egyforma...

:huh:

Még maga a váltó is átépíthető síma kinyomóvillásra .Megvizsgáltuk mikor le volt szedve.A helye is megvan.......

Link to comment
Megosztás:

Voltunk ma Lidlbe, aztán míg kint hesszeltem a verdába, beállt mellém egy régi Swifti.A hátulja v.hol a csomagtartóm közepén, az eleje pedig a jobb1 ajtó elejénél volt.........milyenpicike..... :)

Voltam ma városban!

Malom mögött jöttem,de egy honda civic-es feltartott,aludt,40-nel poroszkált,aztán meg zokon vette,hogy körbeautóztam! :) Dobó krt-on lenyomot erőből,aztána körforgóban meg pillázott megint. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.