Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Egy kis karosszériás segítséget szeretnék kérni. Saját magamnak szeretném alvázvédőzni a 13 éves B Vecimet,ehhez lenne szükségem némi segítségre. Leírom én hogy gondoltam, kérlek javítsatok ki ha nem jó az elképzelésem!

1, alvázmosás

2, drótkefével leszedném a régi alvázvédő maradékát (ahogy elnézem csak gyári van rajta), szennyeződéseket,rozsdát.

3, portalanítás

4, rozsdaátalakítóval lefújom.

5, ha jóltudom a rozsdaátalakító után zsírtalanítani kell valamivel ha igen mivel lenne célszerű?

6, alvázvédő felhordása (nálam ecsettel vagy aeroszol formában) 2-3rétegben

Mindegy milyen rozsda átalakítót használok?

Alvázvédőből milyet használjak? Hallottam valami bitumenes-gyantás prevent sprayről szerintetek az jó lehet?

rücsizni nem áll szándékomban a rozsdaátalakító után rögtön vízálló védőréteget vinnék fel.

10.000ft-ból meg lehet úszni egy ilyen műveletsort?

Kérlek segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Én body 930-at használok ha valamit alváz védőzök katt. A gyárit biztos nem kaparnám le róla csak ha esetleg valahol megsérült ott javítanám ki. Rozsda átalakító meg azt hiszem ro55, vagy evipass

Sziasztok!

Egy kis karosszériás segítséget szeretnék kérni. Saját magamnak szeretném alvázvédőzni a 13 éves B Vecimet,ehhez lenne szükségem némi segítségre. Leírom én hogy gondoltam, kérlek javítsatok ki ha nem jó az elképzelésem!

1, alvázmosás

2, drótkefével leszedném a régi alvázvédő maradékát (ahogy elnézem csak gyári van rajta), szennyeződéseket,rozsdát.

3, portalanítás

4, rozsdaátalakítóval lefújom.

5, ha jóltudom a rozsdaátalakító után zsírtalanítani kell valamivel ha igen mivel lenne célszerű?

6, alvázvédő felhordása (nálam ecsettel vagy aeroszol formában) 2-3rétegben

Mindegy milyen rozsda átalakítót használok?

Alvázvédőből milyet használjak? Hallottam valami bitumenes-gyantás prevent sprayről szerintetek az jó lehet?

rücsizni nem áll szándékomban a rozsdaátalakító után rögtön vízálló védőréteget vinnék fel.

10.000ft-ból meg lehet úszni egy ilyen műveletsort?

Kérlek segítsetek!

Link to comment
Megosztás:

Hosszas kihagyás után, visszatértem a fórumra. Leginkább családi okok miatt amikor épp volt netezni időm, akkor nem ide látogattam.

Ez idő alatt ami az autóval történt, röviden leírom:

- középdob, és a hátsó sportdob le lett cserélve, gyári utángyártottra, msot jóval halkabb a kocsi, fogyasztásban egyelőre nem látok számottevő különbséget

- a lökhárító alját fogató pöckeim, valamint azok gumigyűrűi szinte mind hiányoztak, rendeltem gyárit, mind kicserélve, még eggyel kevesebb elem ami rezeghet

- kartergázvisszavezető csövet is kicseréltem, szintén origináltat kapott

- a Forttól kölcsönkért vonószem lemásolása siekresen megtörtént két példányban, mikor raktam volna be a kocsimba, akkor találtam meg a gyárimat, ergo felesleges volt "szenvedni" a lemásolásukkal ;)

- vettem gyári tetőcsomagtartót, kitűnő állapotú, mindössze 8k-ért, ráadásul Veszprémben, így nem kellett se postázni, se átutazni az országot, valamint vettem tetőboxot is :lol:

- mindez azért kellett, mert október elején 4-en haverokkal mentünk egy 10 napos, cirka 3500km-es európa-túrát :lol: kocsi jól bírta, 2000 km után ellenőriztem az olajszintet, készültem is, mert csipegeti olykor-olykor, igazam is lett, mert mind a 8 decit amit vittem benyelte :lol: az az érdekes, hogy azóta 1600km-t mentem és egy decit se kért még :S

- bekerült a még korábban kicserélt B2-es lámpába való magasságállító-motor, ami úgy lett beállítva, hogy egy fokozattal el lett tolva a magasság, így a 0 fölé tudom gyakorlatilag állítani ;)

- német autópályán 193-as tempó, még ment volna, csak 4-en voltunk (itt mondjuk nem volt fönt a tetőbox), meg szinte alig jártunk olyan szakaszon ahol lehetett menni ahogy bírsz

- bosch aerotwin ablaktörlőlapátok + rain-x = :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én body 930-at használok ha valamit alváz védőzök katt. A gyárit biztos nem kaparnám le róla csak ha esetleg valahol megsérült ott javítanám ki. Rozsda átalakító meg azt hiszem ro55, vagy evipass

Okés.

rozsdaátalakítót le kell mosni vagy törölni?

hány kiló kell kb ha az egész alját futóművel együtt telibekenném?

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám G Astra-nál, hogy visszaraktam a gyári Philips CAR400 rádiót és annyit ír ki a kijelzőn hogy SAFE, de nem írja a próbálkozások számát és nem is tudom beütni a kódot. Nincs valakinek valami ötlete hogy mi lehet vele és hogyan lehetne orvosolni a hibát lehetőleg házilag, mert nincs kedvem szervizben kemény ezreseket fizetni érte. Előre is köszönöm a segítséget!

Köszönöm szépen az infót! Sikeresen megcsináltam! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítsetek. Az ablaktörlőm a vezető oldali az nekem valahogy nem megy ki a szélvédő széléig, hanem olyan 15 cm-re a szélétől megáll is indul vissza. Na mármost ha leveszem az a kart és feljebb rakom az segíthet? Vagy motor baja lehet? Vagy várom az építő jellegű hozzászólásokat. Előre is köszi.

Laci

Link to comment
Megosztás:

Teljeskörű téliesítés megtörtént ;)

Hűtővíz -35-ös, szélvédőmosó -19. téli kerekek felrakva, hólánc, jégkaparó, indítókábel, hólapát és hasonlók bepakolva, ablaktörlő lapát a télire cserélve, téli szőnyegek berakva :lol:

Téli ablaktörlő?? ;)

Link to comment
Megosztás:

Téli ablaktörlő?? ;)

Kaparó van ráerősítve a végére! ;)

Gondolom inkább egy használtat rakott fel,mint hogy a drága AeroAquaBladeNano az első nagyobb fagy után mehessen a kukába!Én is cserélném,de

nekem bevált a pár száz forintos madaras teszkóban vásárolt is és ha lefagy vagy a jég tönkreteszi,nem fogom a fejem miatta!

Tegnap Prevent spricnis jégoldót vettem egy flakonnal,mert tavaly télen nagyon bevált!Nem kell kapargatni a reggeli mínuszokban!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítsetek. Az ablaktörlőm a vezető oldali az nekem valahogy nem megy ki a szélvédő széléig, hanem olyan 15 cm-re a szélétől megáll is indul vissza. Na mármost ha leveszem az a kart és feljebb rakom az segíthet? Vagy motor baja lehet? Vagy várom az építő jellegű hozzászólásokat. Előre is köszi.

Laci

Egy próbát megér.

Link to comment
Megosztás:

Valeo a téli és azért mondom télinek mert nyáron már ezeket a modern aero kinézetűeket használom én is de télen megakad rajta a hó, víz és befagy jobban mint a sima régifajta amin ablaktörléskor keresztülesik a hó így nem fagy rá ;) Így értve téli ;) Amúgy a nyári az tescos 1-1,5e forintos, a téli meg vagy 3-4e :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valeo a téli és azért mondom télinek mert nyáron már ezeket a modern aero kinézetűeket használom én is de télen megakad rajta a hó, víz és befagy jobban mint a sima régifajta amin ablaktörléskor keresztülesik a hó így nem fagy rá ;) Így értve téli ;) Amúgy a nyári az tescos 1-1,5e forintos, a téli meg vagy 3-4e :lol:

jaa... így már ertem. az aero izé egyébként jól töröl?

Link to comment
Megosztás:

jaa... így már ertem. az aero izé egyébként jól töröl?

Nem mondanám, de mivel a bosch aero twint is pár hónap után dobtam nagy ívben a kukába így drágát nem veszek belőle, inkább szebb mint jobb ez a modern kinézetű, legalábbis nem töröl szerintem jobban.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Segítsetek. Az ablaktörlőm a vezető oldali az nekem valahogy nem megy ki a szélvédő széléig, hanem olyan 15 cm-re a szélétől megáll is indul vissza. Na mármost ha leveszem az a kart és feljebb rakom az segíthet? Vagy motor baja lehet? Vagy várom az építő jellegű hozzászólásokat. Előre is köszi.

Laci

Alaphelyzetben ha a megszokottól lentebb áll meg a lapát akkor igen segít, de ha normál helyzetbe van, és beállítod úgy, hogy az ablak széléig töröljön, akkor az alsó végállása lessz fentebb és az zavaró lehet ha belelóg a látómezőbe. ki kell próbálni ha nemjó visszaraod a mostani állapotba.

Az is lehet h a mechanika állítódott, vagy kopott el.

Link to comment
Megosztás:

Alaphelyzetben ha a megszokottól lentebb áll meg a lapát akkor igen segít, de ha normál helyzetbe van, és beállítod úgy, hogy az ablak széléig töröljön, akkor az alsó végállása lessz fentebb és az zavaró lehet ha belelóg a látómezőbe. ki kell próbálni ha nemjó visszaraod a mostani állapotba.

Az is lehet h a mechanika állítódott, vagy kopott el.

Köszi. Jobb ötletem nem lévén marad ez. Majd referálok, hogy mire jutottam.

Link to comment
Megosztás:

Valeo a téli és azért mondom télinek mert nyáron már ezeket a modern aero kinézetűeket használom én is de télen megakad rajta a hó, víz és befagy jobban mint a sima régifajta amin ablaktörléskor keresztülesik a hó így nem fagy rá ;) Így értve téli ;) Amúgy a nyári az tescos 1-1,5e forintos, a téli meg vagy 3-4e :lol:

Szintén zenész. Télim Valeo (2 nyarat használtam, most fogom be télre, egyébként még tökéletes), a nyárim meg Bosch Aerotwin.

Aki használ rain-x-et, vagy más hasonló cuccot, annak van valami tapasztalata a téli használatáról? Gondolok itt arra, hogy mondjuk a jég könnyebben lejön, vagy vmi...

Link to comment
Megosztás:

Megoldható igen, nem is olyan bonyolult ;)

A régi index és fényszóró között van valami fém elem amit ki kell vágni de nem nagy meló és ha megpróbálod betenni az új fényszórót úgyis meglátod, hogy mi az. A csatlakozója is más, a régibe kábel csatalakzóiba kábelt beledugni aminek saru a vége és a sarukat rá kell dugni az új fényszórókra és már kész is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.