Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Azon gondolkodtam, hogy a motoros-húzogatós tempomatot nem lehetne-e vele életre kelteni, amivel tavaly tavasszal nem boldogultam.

Mert annak a H jelű vezetéke rámegy az OBD csati 8-as pontjára. A progiban pedig ott van a sebességtartó is, mint diagnosztizálható elektronikai alkatrész. És mikor csatlakozni akarok, a progi is a 8as lábon kezdi el keresni a tempomatot.

Link to comment
Megosztás:

Bár ezt csak megemlítem. Nekem az első használat előtt be kellet lépni a beállításokba és van benne középen legördülő menüben nem emlékszem a szövegre de holnapra megnézem állítási lehetőség és ott a ........B verzióra kellet állítani,de mindjárt bekapcsolom a gépet megnézem

Link to comment
Megosztás:

Bár ezt csak megemlítem. Nekem az első használat előtt be kellet lépni a beállításokba és van benne középen legördülő menüben nem emlékszem a szövegre de holnapra megnézem állítási lehetőség és ott a ........B verzióra kellet állítani,de mindjárt bekapcsolom a gépet megnézem

Na igen, ezt akartam is kérdezni. Nekem alapból a B-n volt.

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodtam, hogy a motoros-húzogatós tempomatot nem lehetne-e vele életre kelteni, amivel tavaly tavasszal nem boldogultam.

Mert annak a H jelű vezetéke rámegy az OBD csati 8-as pontjára. A progiban pedig ott van a sebességtartó is, mint diagnosztizálható elektronikai alkatrész. És mikor csatlakozni akarok, a progi is a 8as lábon kezdi el keresni a tempomatot.

Valószinü tud vele komunikálni csak ahhoz kell az autó is hogy össze legyen dugva

Link to comment
Megosztás:

Valószinü tud vele komunikálni csak ahhoz kell az autó is hogy össze legyen dugva

Persze ez világos, ehhez a H vezetéket be kell kötni az OBD 8as pontjára. Majd megpróbálom, ha jobb idő lesz kint :rolleyes:

A kábelköteg amivel próbáltam megvan, csak be kell dugni a szivargyújtóba, sebességjelet adni neki a rádió ISO csatiról, H-az OBDbe és lehet tesztelni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ez a hatodik hsz :)

Igaz :)

"

Tisztelt _Seth_, elérted a napi maximális hozzászólási lehetőségeid számát.

"

Amit néztem, hogy 5 helyen van a nevem de abból az egyik az 2 napos hsz.

Hát nem semmi...

Most van aki azt gondolja, hogy emiatt fogok 3,5-5e forintot fizetni? Téved...

Igen, mást is ad a kártya, kérdem én, hogy mit? Unix kedvezmény a 10%? Amit bárki megkaphat náluk is unix törzskártyával? Más üzletek? Ami az edc-ben van az egy vicc... rendszámkeret, már voltam klubtag az is megvan igaz fel sincs már rakva csak sima fekete van fent. Találkozón egyszer voltam, én vittem a kocsim kiállítani és ha egészen pontosan emlékszem így is 2e forint körüli belépőt fizettem és ebben az ég világon semmi sem volt benne, ennyiből beülök színházba is akár na mind1 mindenkinek meg kell élni valamiből csak akkro meg minek a külön kártya? Vagy ha van kártya akkor minek a belépő? Na de tudom én, hogy így sincs pénz csak nem a meglévő fórumozók elüldözése lenne ennek a megoldása szerintem...

Gelko: szerinted ez korrekt? És szerinted kizárólag csak itt lehet ismerettségeket szerezni? opelforumnál 100x nagyobb fórumok is vannak, prohardver, hwsw, index és társaik és megjegyzem mind ingyenes, sőt hozzáteszem ez az egyetlen ilyen oldal amit ismerek beleérve külföldi oldalakat is! Talán nyújtani is kellene valamit a tagságért nem csak mondvacsinált hasztalan kedvezményeket adni vele amikkel élni nem lehet vagy olyat amit mindenki más is megkaphat ingyen is...

Hogy ez miért lett nagybetű na mind :)

Folytatnám még: az itt szerzett információk 99%-a megtalálható az interneten mint ahogy mi is ott keresgélünk sokszor és az kerül be ide, nekem a fórum még nem szerelte meg az autóm, alkatrészt sem vett olcsón és szerelőt sem mutatott újat... Autót pedig már akkor is szereltem amikor egy minimál ktgvetésű kadettklub.hu-n fórumoztam...

Na mind1, ez egy döntés ez van.... 5 hsz/nap az egy minimális társalgásra is kevés.... biztosan lesz aki befizeti de kötve hiszem, hogy olyan sokan lennének, és biztosan több lesz aki kevesebbet néz majd fel.

Megjegyzem az oldalak működtetését reklámokkal szokták fedezni.

Talán ha lenne valami mérsékeltebb árú "Fórumozó tagság" vagy hasonló amit bevezetnétek de nem 3499-re gondolok...

+ A fórum nem ér semmit a fórumozók nélkül....

Szerk: 21:51:

Arról nem beszélve, hogy...

Szóval ide járnak ingyenszervizre? Na de ki az aki válaszol? Nekem ugyan egy petákot sem adott az opelforum,h ogy másoknak segítsek mégis megteszem már elég régóta, akkor várom én is az évi járandóságomat a segítségért és a többiek is benyújthatják a számlát, ez nem szánalmas hanem undorító hozzáállás.

És ismét leírom, sőt meg is lehet keresni, hogy voltam klubtag már az 5000-es csomaggal, csak mivel kerek nulla értelme volt klubtagnak lenni így nem is erőltettem a dolgot, ezután meg kizárt, hogy az legyek.

Tiu:

Megjegyzem a fizetőssé tétel még nagyobb kifogás arra, hogy az oldal és a klub vezetői értelmes lépéseket tegyenek.

Szerinted ez lenne a helyes:

Írok ide, tanácsokat kapok de írok is bőven már elég régóta, még fizessek is azért, hogy segítek másokon, sőt még én hozzak az oldalnak kedvezményt is, akkor kérdezem én: moderátor, admin és rendszergazdai feladatokat nem kell ellátni még a napi hatodik hozzászólásért? :)

Nevetséges, és nem, ez nem Magyarország mert még nálunk SINCS ilyen oldal... bocs, már van!

Ismét egy megjegyzés: még a pontos időt sem ismeri az oldal... miről beszélünk? Ezért fizetni?

Szerk: 3 óra 16 perc:

"http://opelvectrab.gportal.hu ha gondoljátok.... 2 hétig free utána azt az 1 smst elküldöm én és üzemel tovább gond nélkül :) Fórum van rajta, még chat is. Lehet egy menüpont gyakran előforduló szerelési tanácsokkal-képekkel (váltó lötyögés javítása, hátsó szilent csere, hifi iso kábel átkötés, hogy ne felejtse el a beállításokat, lcd javítás és hasonlók, akár külföldi oldalakról is kerülhet fel), egy letöltésekkel, javítási, szerelési (angolul is mert az bővebb), kapcsrajzok és hasonlók. A többit pedig lehet kérni, még sokkal többet is tudhat az oldal. Gportalos tehát csodát azért nem lehet várni tőle ugyanakkor önfenntartó az oldal, szerver adott, 300 mega tárhely is (még bővíteni is lehet). Az oldal február 3-ig teszt jelleggel fut ami azt jelenti, hogy ha lesz aki használja akkor megmarad, ha nem akkor törlődik, van rá 2 hét, ha ennyi idő alatt nem lesz érdemben használatba véve akkor szerintem nincs létjogosultsága."

Módosítva : _Seth_
Link to comment
Megosztás:

Miért kellettek ezek a szabályok? Telejesen jó volt az oldal úgy ahogy volt. Én nagyon örültem mikor rátaláltam erre az oldarra, végre egy közösség ahol mindent megtudok beszélni és segítséget kérhetek az autómmal kapcsolatban, csak sajnos erre nagyon sokszor nem elég 5hsz. Most ez így egy kicsit elszomorított. Szoljatok ha átpártoltok valami másik oldalra és megyek én is! Sajnos idáig szinte minden a nem klubtagoktól tudtam meg :S

Link to comment
Megosztás:

"A döntés azért jött létre, mert megpróbáljuk az értelmes, az Opel autókat szerető embereket bevonzani a klubba, illetve a fórum életébe,

Az ingyenszervizre idejáró felhasználóktól meg megpróbálunk elköszönni..."

Ez egy szánalmas kifogás. Az ingyenszervizre idejáró felhasználóknak elegendő a napi 5 hozzászólás, tehát nem fogunk elköszönni tőlük. Viszont akik eddig leírták a tapasztalataikat, a kocsival kapcsolatos szerelgetéseiket, ezután majd nem fogtják megtenni.

Szóval, szét lett / lesz verve ez a fórum, ez a társaság emiatt a baromság miatt. Én azt mondom nagyon kár érte...

Miért kellettek ezek a szabályok? Telejesen jó volt az oldal úgy ahogy volt. Én nagyon örültem mikor rátaláltam erre az oldarra, végre egy közösség ahol mindent megtudok beszélni és segítséget kérhetek az autómmal kapcsolatban, csak sajnos erre nagyon sokszor nem elég 5hsz. Most ez így egy kicsit elszomorított. Szoljatok ha átpártoltok valami másik oldalra és megyek én is! Sajnos idáig szinte minden a nem klubtagoktól tudtam meg :S

Az indexen is van opel vectra B fórum, más felhasználókkal, de az is egy jó társaság.

Egyébként nekem megfordult a fejemben, hogy előfizetek, mert 3500 Ft nem egy nagy összeg egy évre, viszont maga az elv bosszant rohadtul! Ez a lehúzás, már lassan az élet minden területére kiterjed. Baleseti adó, újrarendszámozás, meg most még a fórum is. Egyszerűen szánalom.

A másik dolog pedig az, hogy nekem mi értelme van előfizetnem, ha a többiek, akik hasznos információkkal, tapasztalatokkal szolgáltak eddig, mind elpártolnak innen!

Link to comment
Megosztás:

Ehhez csak csatlakozni tudok,Ha valaki csak keresi az autó hibájára a megoldást az megtalálja anélkül hogy egyszer is hozzászólna,vagy max egyszer megkérdezi és ennyi legalább 3-4 ember mondja el rá a tapasztalatait és sokszor a megoldást is.Viszont ezután kevesebb probléma megoldása lesz ezáltal kitárgyalva ami nem biztos hogy vezet valahova,vagy a leépüléshez.

Link to comment
Megosztás:

Igen,ugyan azok átmásolva! :whistle: Nem tudom mi lesz itt,de a jó társaság miatt vagyok többet ezen a forumon és nem az indexen!

Jelenleg fizetni nem fogok a forumért,bár ezáltal kaptam sok segítséget,de az emberek segítettek innen!Marad a napi 5 hsz és a felesleges kérdésekre nem fogok írni vagy kérdezni,arra jó lesz az index!

Én levenném ezt az ingyenszervízes dumát az tuti,az emberek 90%-a azért jön ide hogy segítséget kapjon hogy mikor mit tegyen és ne a lehúzós szervízek vágják át vagy pont egy Opel márkaszervíz!

Link to comment
Megosztás:

Egy biztos szerintem, hogy valamilyen módon szabályozni kell ezt, és jó is ez a kezdeményezés. Lehet, hogy az 5 hsz kevés és legyen 10 v. 15, de ne sokkal több -> ez majd kialakul, de valamerre el kell indulni. Nem nagyon érdemes indokolni, mert aki nem akarja az úgyis talál kifogást, magyarázatot, javaslatot (így szokták úgy szokták stb. -> ez Magyarország) ezt a legkönnyebb. Megoldásokból viszont a legkevesebbet látni, hogy hozna valaki kedvezményt egy szerelőtől stb.. Ezek a dolgok nem születnek. Volt ez az oldal már zárt is és akkor sem épült le, most miért lenne úgy? Egyébként a napi 10 forintnyi tagságit bőven be lehet hozni, ja, hogy kicsit utána kell járni... A félreértések elkerülésére, nem meggyőzni akarok senkit, hogy milyen jó lenne belépni, hanem egyet értek egy olyan kezdeményezéssel, amelytől remélhető, hogy megszűri kicsit azokat az usereket, akik pl. idejönnek kérdezni nulla tudással és két hét múlva Ők oktatnak ki mindenkit arról, hogyan működik az autó. Ennek biztos lesznek áldozatai, az is lehet mást kell kitalálni, de valamerre el kell indulni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.