Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Szia!

Bele lehet, de nem elég csak a konzolt átrakni, komplett fűtésboxot kell cserélned! Mert a sima konzolosnál bowdenek mozgatják a csappantyúkat, digitnél meg szervomotorok.. Indexfórumon valaki már csinált ilyen műtétet :) Azt tudom, hogy nem egy egyszerű művelet, de kivitelezhető!

Köszi!konzolom van,majd lesz egy kis idöm,lehet belevágok!

Link to comment
Megosztás:

De fent írták hogy nem elég csak a konzol, kell maga a fűtésbox is ami a műszerfal alatt van, szervomotorokkal együtt. Ebből adódik hogy a cseréhez komplett műszerfal ki, szóval nem olyan egyszerű azért...

Ezért írtam, hogy csak pénz és idő kérdése. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha univerzális katalizátort szeretnék felszereltetni (1997, 1.6 X16XEL), milyen méretűt kell választanom? Már úgy vettem a kocsit, hogy csak egy csődarab volt a katalizátor helyett, lassan pedig vizsga, és azt mondják, az ilyenért harapnak.

Találtam egy ilyet elég jó áron, kérdés, hogy megfelelne-e: 2000 cm3-ig, háromutas, kerámiamagos, hengeres, 320 mm hosszú, 130 mm széles, külső csőátmérő 50 mm, belső 47 mm, műbizonylattal, garanciával.

Előre is köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Ja, akkor oké... csak folyton konzolról írtál, a fűtésboxot meg nem említetted.

Akkor csak elhatározás kérdése, de nem lesz kis meló. Viszont ha van donorautód és nem csak úgy kosárban egy halom alkatrész, akkor egyszerűbb mert látod hogy hogyan és hol volt valami az eredeti autóban, és csak ugyanúgy át kell rakni a tiédbe.

Link to comment
Megosztás:

:) tudom melyik a fütés box,tehát nekem van egy komplett donorom,amiben digit klima van,ezt szeretném átépiteni!tehet értem miröl van szó,nem csak egy kis kapcsolóm van hanem komplett autó,müködö képesen,papirok nélkük,alkatrésznek!

Balkormányos a donor is? Ha igen, akkor át lehet szerelni mindent. Szerintem nem éri meg, de ez csak az én privát véleményem. Ha nem muszáj nem szabad megbontani a műszerfalat, mert nem tudod úgy visszarakni ahogy volt, nagy eséllyel utánna zörögni, nyöszörögni fog, sajnos a B Vectra kasztni nem a merevségéről híres.

Az elektronikájával is lesz munka, mert sokszor nem elegendő, ha a kábelköteget átszereled. Klímát is le kell szívni.

Link to comment
Megosztás:

Google nem segített ebben a kérdésben, ezt a képet is alig találtam meg. Természetesen angol oldalról való, úgyhogy helytálló a megjegyzésed, de mindenképp illusztrálni akartam valamivel a fűtésboxot, és nem volt más kép. Igazából azon se lepődnék meg ha nem B Vectrából származna, bár eleve ilyen képet igyekeztem keresni.

Link to comment
Megosztás:

Google nem segített ebben a kérdésben, ezt a képet is alig találtam meg. Természetesen angol oldalról való, úgyhogy helytálló a megjegyzésed, de mindenképp illusztrálni akartam valamivel a fűtésboxot, és nem volt más kép. Igazából azon se lepődnék meg ha nem B Vectrából származna, bár eleve ilyen képet igyekeztem keresni.

B Vectra az biztos. Az a kiálló rész, ami a két fűtéscső felett van, az balkormányos autónál a jobb oldali lábtérbe "lóg" be. Gondolom észrevetted már te is, ha klímás a kocsid. Na ez a rész a jobbkormányosnál fordítva van :)

Csak azért írtam, ha ne adj isten jobbkormányos a donorja, akkor jobb ha elfelejti az egész átszerelést, mielőtt még nagyon beleéli magát a digit klímásításba :)

Link to comment
Megosztás:

B Vectra az biztos. Az a kiálló rész, ami a két fűtéscső felett van, az balkormányos autónál a jobb oldali lábtérbe "lóg" be. Gondolom észrevetted már te is, ha klímás a kocsid. Na ez a rész a jobbkormányosnál fordítva van :)

Csak azért írtam, ha ne adj isten jobbkormányos a donorja, akkor jobb ha elfelejti az egész átszerelést, mielőtt még nagyon beleéli magát a digit klímásításba :)

...vagy, megveszi tőlem a szükséges cuccokat box nélkül :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pont azután olvasgatok hogy mi lehet az oka a gyér fűtési teljesítményemnek. Valakinél olvastam hogy a fűtőradiátor eltömődött. Gyanúm szerint nálam is a radiátor lesz a ludas, mert minden úgy működik ahogy kéne, csak a leadott hő mennyisége elég halovány. tgabikának köszönhetően már látom hogy hol a radiátor ;)

Kérdésem hogy mennyire macera kiszedni/cserélni, illetve érdemes-e megpróbálni kipucolni, vagy inkább egy 4000Ft-os újat beszerelni? Ha jól sejtem akkor ebben a hűtővíz folyik át és az abból leadott hőt fújja ki az utastérbe a fűtőmotor?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pont azután olvasgatok hogy mi lehet az oka a gyér fűtési teljesítményemnek. Valakinél olvastam hogy a fűtőradiátor eltömődött. Gyanúm szerint nálam is a radiátor lesz a ludas, mert minden úgy működik ahogy kéne, csak a leadott hő mennyisége elég halovány. tgabikának köszönhetően már látom hogy hol a radiátor ;)

Kérdésem hogy mennyire macera kiszedni/cserélni, illetve érdemes-e megpróbálni kipucolni, vagy inkább egy 4000Ft-os újat beszerelni? Ha jól sejtem akkor ebben a hűtővíz folyik át és az abból leadott hőt fújja ki az utastérbe a fűtőmotor?

Pontosan így működik. Döntsd el te, hogy 4000 Ft-os újat veszel, vagy megpróbálod kitisztítani.

A cseréje nem bonyolult, középkonzolt kell csak kiszedni. Meg a hűtővizet leengedni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pont azután olvasgatok hogy mi lehet az oka a gyér fűtési teljesítményemnek. Valakinél olvastam hogy a fűtőradiátor eltömődött. Gyanúm szerint nálam is a radiátor lesz a ludas, mert minden úgy működik ahogy kéne, csak a leadott hő mennyisége elég halovány. tgabikának köszönhetően már látom hogy hol a radiátor ;)

Kérdésem hogy mennyire macera kiszedni/cserélni, illetve érdemes-e megpróbálni kipucolni, vagy inkább egy 4000Ft-os újat beszerelni? Ha jól sejtem akkor ebben a hűtővíz folyik át és az abból leadott hőt fújja ki az utastérbe a fűtőmotor?

Nálam ugyanez, én megpróbálkozom a tisztítással, szerintem az egész rendszeremre ráfér a hűtővizemet elnézve :icon11:, és ha ez nem segít akkor csere. Szerintem egy próbát azért megér a tisztítás is, csak vigyázni kell mert ezek a szerek szeretik a csöveket :D Hibakereséskor pik-pak kikaptam elsőre a középkonzolt, pedig még sosem csináltam, onnan már szépen látszik a radiátor és meg tudtam állapítani, hogy a víz odáig érinthetetlenül forró :D , de utána langyi :o , tényleg nem bonyolult, ha jól emlékszem 9 csavar tartja a középkonzolt. Kettő a szivargyúttós borítás alatt persze oldalanként értve egy-egy, kettő a váltóborítás mögött, egy a kéziféknél és kettő az első ülések mellett hátul, ja és kettő a lábtérnél elöl. Még magát a tettest én sem bontottam ki, de jól hozzáférhetőnek tűnt így már.

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanez, én megpróbálkozom a tisztítással, szerintem az egész rendszeremre ráfér a hűtővizemet elnézve :icon11:, és ha ez nem segít akkor csere. Szerintem egy próbát azért megér a tisztítás is, csak vigyázni kell mert ezek a szerek szeretik a csöveket :D Hibakereséskor pik-pak kikaptam elsőre a középkonzolt, pedig még sosem csináltam, onnan már szépen látszik a radiátor és meg tudtam állapítani, hogy a víz odáig érinthetetlenül forró :D , de utána langyi :o , tényleg nem bonyolult, ha jól emlékszem 9 csavar tartja a középkonzolt. Kettő a szivargyúttós borítás alatt persze oldalanként értve egy-egy, kettő a váltóborítás mögött, egy a kéziféknél és kettő az első ülések mellett hátul, ja és kettő a lábtérnél elöl. Még magát a tettest én sem bontottam ki, de jól hozzáférhetőnek tűnt így már.

Ha 4 ezerért tudsz venni új fűtőradiátort, akkor szerintem tedd azt. Lehet próbálkozni a régi tisztításával is, de szerintem az nem vezet eredményre. Ha belerakódott mindenféle trutyi, vízkő, az nem jön ki onnan egykönnyen. Csak olyan oldószerekkel, amit károsíthatják a radiátor anyagát is. Én klímát szereltem át a saját kocsimba egy másikból, és a fűtőradiátor is jött át a másikból. A donor autó hengerfejes volt, a hűtőrendszere vastagon olajos volt. Ezen kívül az alumínium fűtéscsövek belsejében kb 1 mm vastagon állt a vízkő. Gondolom a fűtőradiátor belsejében is ugyanez van, illetve volt egy kis olajjal fűszerezve. Először kapott a radiátor brigéciolt, majd amikor már nem koszos víz jött ki belőle, utánna vízkőoldóval próbálkoztam, sósavval nem mertem, nehogy kimarja és kilyukadjon. Utánna kapott forró vizes trisó oldatot is.

Ennek ellenére sajnos nem az igazi a fűtésem. Ilyen +3-4 fok mellett, ami pl ma is volt, nyom 50 fokos levegőt 2-es ventilátor fokozaton, ami még elég is, ha nincs hidegebb. Viszont -10 fokos kinti hőmérsékletnél alig akarja elérni a 40 fokos levegőt, ami viszont kevés, meg lehet fagyni az autóban. Csak azért mondom, hogy nemnagyon érdemes küzdeni a régi radiátorral, ha 4 e Ft-ért beszerezhető egy új.

Link to comment
Megosztás:

Nálam ugyanez, én megpróbálkozom a tisztítással, szerintem az egész rendszeremre ráfér a hűtővizemet elnézve :icon11:, és ha ez nem segít akkor csere. Szerintem egy próbát azért megér a tisztítás is, csak vigyázni kell mert ezek a szerek szeretik a csöveket :D Hibakereséskor pik-pak kikaptam elsőre a középkonzolt, pedig még sosem csináltam, onnan már szépen látszik a radiátor és meg tudtam állapítani, hogy a víz odáig érinthetetlenül forró :D , de utána langyi :o , tényleg nem bonyolult, ha jól emlékszem 9 csavar tartja a középkonzolt. Kettő a szivargyúttós borítás alatt persze oldalanként értve egy-egy, kettő a váltóborítás mögött, egy a kéziféknél és kettő az első ülések mellett hátul, ja és kettő a lábtérnél elöl. Még magát a tettest én sem bontottam ki, de jól hozzáférhetőnek tűnt így már.

Valahol mintha azt olvastam volna hogy a klímás vecikben nem kell kiszedni a középkonzolt hogy ki lehessen szedni a fűtőradiátort. Ez mennyire fedi a valóságot? (elvileg anyós lábtér felől ki lehet szedni) Ha nem muszáj nem szedném ki a komplett középkonzolt, bár lehet egy nagyobb lélegzetvitelű "project" keretében kiszedem mikor a külső fűthető tükröt is kötöm be, valamint azt is meg kéne néznem hogy miért nem megy levegő lábra. Minimális megy, de gondolom ez is ilyen lamellás bowdenes megoldás, szerintem nem nyitni ki teljesen.

Link to comment
Megosztás:

Valahol mintha azt olvastam volna hogy a klímás vecikben nem kell kiszedni a középkonzolt hogy ki lehessen szedni a fűtőradiátort. Ez mennyire fedi a valóságot? (elvileg anyós lábtér felől ki lehet szedni) Ha nem muszáj nem szedném ki a komplett középkonzolt, bár lehet egy nagyobb lélegzetvitelű "project" keretében kiszedem mikor a külső fűthető tükröt is kötöm be, valamint azt is meg kéne néznem hogy miért nem megy levegő lábra. Minimális megy, de gondolom ez is ilyen lamellás bowdenes megoldás, szerintem nem nyitni ki teljesen.

A középkonzol alatt a kardánbox értendő, amin a könyöklő is van, már ha van a kocsiban. Ha teljesen kivenni nem is kell, kicsavarozni ki kell minden csavarját, és hátra húzni, amennyire lehet. Utánna ki kell venni a légcsatornát, ami a fűtésboxból az ülés alá továbbítja a levegőt. Ezután ki kell venni az anyósülés oldali burkolatot is, így jobbra-hátra kivehető már a fűtésradiátor.

Link to comment
Megosztás:

Valahol mintha azt olvastam volna hogy a klímás vecikben nem kell kiszedni a középkonzolt hogy ki lehessen szedni a fűtőradiátort. Ez mennyire fedi a valóságot? (elvileg anyós lábtér felől ki lehet szedni) Ha nem muszáj nem szedném ki a komplett középkonzolt, bár lehet egy nagyobb lélegzetvitelű "project" keretében kiszedem mikor a külső fűthető tükröt is kötöm be, valamint azt is meg kéne néznem hogy miért nem megy levegő lábra. Minimális megy, de gondolom ez is ilyen lamellás bowdenes megoldás, szerintem nem nyitni ki teljesen.

Bocsesz! Én is nehezen szoktam meg, hogy a kardánbox hivatalos neve a középkonzol :D Nekem mindenképpen tisztítanom kell a rendszeremet, tehát ezért én megpróbálom. Félek tőle nehogy kinyírjak csövet, vagy bármit, de muszáj mert a vizem gyalázatos :o, szerencsére nem olajos, vagy ilyesmi, csak "viseltes" , az igazat megvallva nem nagyon bízok a tisztításban a radiátor esetében én sem és 4000papírpénzért nem is sok egy csilli-villi radiátor :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.