Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Na persze csak ha tudom passzolni a mostanit. Bár most még húzom a számat, mert nagyon hozzám nőtt és bizonyított is. Amúgy a 2.5-be is menne bele a gáz, az biztos!

Így vagyok ezzel a jelenlegivel én is.Komoly fejfájást nem okozott még idáig amit ne tudtam volna orvosolni vagy -tatni.Meg kinőttem a racsing időszakomból is, így nem vágyom nagy hangra meg fogtömést kirázó futóműre, hajmeresztő produkciókra.Ha elrúgom, szedi ez is a talpát pont amennyire nekem szükséges.Van még rajta kb. 100e.ft-nyi mókolás, ebből sok, már csak az én hüljeségem.De amint lesz keret, valszeg apránként, helyre lesznek hozva a dolgok.

No meg ha nem is LPG, de E85 telibe tankolására alkalmas lesz, ha Futó Gabi kütyüje kiforrja magát.Addig kivárok.

Persze van olcsóbb meg fiatalabb is, de eddig ilyenben csak autómatát találtam, én pedig man.váltósat szeretnék.

Ritka, de szokott lenni.Szvsz. lesz akkor is.De megvétel előtt alaposan át kell nézni.

Link to comment
Megosztás:

Át kell nézni ahogy írják többen is akár még jó is lehet :lol:

Annyiban vagy szerencsés, hogy már ismered a vectrát, fel fogod ismerni a hibákat könnyen ez hatalmas előny azzal szemben aki pl az első b vectráját venné :)

Én az enyémet nem adnám el ennyiért az tuti... nem 100e mókolás van benne hanem kicsit több... persze nem vagyok elszállva tudom, hogy ennek az eladáskori értéke csak töredéke ;) Futómű nekem kicsit ráz de a ballonos gumival teljesen jó hiába a 60/40 ültetés :P Műszakin is átment gond nélkül, zene néha jól jön pláne ha filmet nézek benne a beépített kijelzőn :P persze a világ pénzét el lehetne költeni egy vectrára is csak nem kifizetődő ;)

Link to comment
Megosztás:

Annyiban vagy szerencsés, hogy már ismered a vectrát, fel fogod ismerni a hibákat könnyen ez hatalmas előny azzal szemben aki pl az első b vectráját venné :lol:

Nah igen, volt szerencsém tanulmányozni miután meghalni készült egypár hidrotőke és a 16db új helyett inkább vettem bele egy komplett motort annyi pénzért. Mivel külhonba igázom, hétfő hajnalban indítok 420Km-rel, majd csütörtök este ugyanennyivel vissza és ugye nem sík terepen, hanem néhol keményen hegynek felfelé. Most ez megy már 6. hónapja, de még egyszer sem hagyott cserben, pedig 244000Km-t gurult már szegény elvileg. 4 éve van már nálam, de csak apró-cseprő dolgok voltak rajta (meg ugye a mocicsere), de szerelőt még nem látott. Kopp-kopp. Ezért nem szívesen válnék meg tőle.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a gázosítás. A meglepetés az az, hogy nincsen semmi meglepetés átváltáskor. Azaz, ha letakarnám a kijelzőt, én bizony nem tudnám eldönteni, hogy gázról megy-e vagy benzinröl. Amugy azt sem lehet érezni, mikor átváltom..... bármilyen terhelésen gombnyomásra vált és nem érezni semmit, még egy pici rántást sem.... na most gyüjtöm a tapasztalatokat.....

Link to comment
Megosztás:

Megvan a gázosítás. A meglepetés az az, hogy nincsen semmi meglepetés átváltáskor. Azaz, ha letakarnám a kijelzőt, én bizony nem tudnám eldönteni, hogy gázról megy-e vagy benzinröl. Amugy azt sem lehet érezni, mikor átváltom..... bármilyen terhelésen gombnyomásra vált és nem érezni semmit, még egy pici rántást sem.... na most gyüjtöm a tapasztalatokat.....

A mai korszerű rendszereknél már így működik.Olajszintre figyelj."Állítólag" picit csipegetheti gázzal.

Link to comment
Megosztás:

Megvan a gázosítás. A meglepetés az az, hogy nincsen semmi meglepetés átváltáskor. Azaz, ha letakarnám a kijelzőt, én bizony nem tudnám eldönteni, hogy gázról megy-e vagy benzinröl. Amugy azt sem lehet érezni, mikor átváltom..... bármilyen terhelésen gombnyomásra vált és nem érezni semmit, még egy pici rántást sem.... na most gyüjtöm a tapasztalatokat.....

nem akarlak elkeseríteni, de valami olyan volt a hírek között tegnap, hogy a kocsihoz is emelkedni fog a gáz ára, most 10%-al és később még legalább ennyivel. :/

ha hülyeséget mondok akkor sorry, úgy legyen:)

Link to comment
Megosztás:

nem akarlak elkeseríteni, de valami olyan volt a hírek között tegnap, hogy a kocsihoz is emelkedni fog a gáz ára, most 10%-al és később még legalább ennyivel. :/

ha hülyeséget mondok akkor sorry, úgy legyen:)

De még így is messze olcsóbb lesz a gáz, mint a benzin :lol:

Link to comment
Megosztás:

De még így is messze olcsóbb lesz a gáz, mint a benzin :)

Úgy kb, klasszisokkal.Nekem is megfordult a fejemben, de érzésem szerint nem marad olyan sokáig nálam a gép, hogy megérje.Inkább az E85Power lesz beépítve.Aztán jóól védem is a környezetem, meg spórolok is. :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Én arra gondoltam, hogyha el is adnám a gépet, a gázszettet átszereltetném..... na de egyelőre nem adom el, sőt iveket meg küszöböt akarok cserélni hátul, sajna rohad keményen

Az sajna nálam is kezd... Már volt javítva (festve, de már nem az igazi)

Van valakinek tapasztalata, hogy ez mekkora munka? A fényezést hogy lehet ott helyreállítani?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.