Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Üdw

Hát srácok a sziwroham megwolt. Sikerült feltárni a hibát a gépben. Mki gondolt mindenre de hogy ien problémám legyen hát ez........... kiakasztott. Letört a 4. henger dugattyujábol egy darab. Ezenkiwül szétment a hengerfejem. wégülis csak ennyi, köze nincs a fötengelyszimeringhez. ugyhogy most wan egy majdnem uj motorom ami persze nem 100%os a teljes generált nem birtam wolna bewállalni. igy most történt egy honolás, bontott dugo, uj gyürü szett, uj hajtokarcsapágy szett, hengerfej hegesztés jawitás wezetö csere......, wszij +görgök cseréje, uj olaj, uj tömitések és a munkadij. ez igy cakk pakk ismerös szerelönél 2 kilo wolt kereken. gondolkodtam egy komplett motor cserén de ki tudja mit wesz meg az ember. hát nem tom hogy jol jártam e ezzel de legalább most megy a werda. 200é KIRÁLY

de hogy tud letörni a dugobol egy darab????????????? nem tom megérteni kész kibaszás

Link to comment
Megosztás:

gondolkodtam egy komplett motor cserén de ki tudja mit wesz meg az ember. hát nem tom hogy jol jártam e ezzel de legalább most megy a werda. 200é KIRÁLY

de hogy tud letörni a dugobol egy darab????????????? nem tom megérteni kész kibaszás

Nos, szép összeg lett belőle, de ahogy leírtad, nemkicsit halt be szegény motor.A dugótörés meg........elfáradt.Gondolom nem kimondott kímélőben használod, mert miért is kellene hiszen 2L, inkább csak benne volt a pakliban.Talán szerintem is kicsit vastagon fogott a ceruza a szerelőnél......

Link to comment
Megosztás:

Talán szerintem is kicsit vastagon fogott a ceruza a szerelőnél......

Számoljátok már össze kicsit fejben...

gépi munka hf-nél és blokknál,hegesztés,nyomáspróba,gyűrű szett,csapágyak,szimmeringek,tömítések,hf csavarok,hf tömítés,olaj,szűrők munkadíj.Szerintem kb reális a 200.

Link to comment
Megosztás:

Majd megkérdjük Valkait........ :)

Az ő árai nem mérvadóak,mert nekünk tényleg bagó áron dolgoznak és a főleg a gépi munka olcsóbb,mert neki ismerőse csinálja.

A legtöbb pénz a gépi munka.

Amúgy SS öcse mással csináltatja meg a Corsát,állítólag ott 70E lesz kasztnival együtt...kiváncsi lennék hogy jön ki ez,mert Zsoltiék csak a mocira és más sallangokra számoltak 100körül munkadíjjal.

Link to comment
Megosztás:

nyáron kérdeztem körbe helyben a dolgokat, mert egy srác érdeklődött, mibe lenne, ha kéne, mert akkor még nem tudták mi a bibi, akkor 220-250 közé lett számolva szereléssel, valamint teljes HF felújítással, fúrással+köszörüléssel, és minden tömítés+vezérlés újra cserélésével.

Igaz, itt hf hegesztés is volt, szal az lehet dob még némileg.

Viszont így egy szinte 0 km-es moci az eredmény.

Link to comment
Megosztás:

nyáron kérdeztem körbe helyben a dolgokat, mert egy srác érdeklődött, mibe lenne, ha kéne, mert akkor még nem tudták mi a bibi, akkor 220-250 közé lett számolva szereléssel, valamint teljes HF felújítással, fúrással+köszörüléssel, és minden tömítés+vezérlés újra cserélésével.

Lusta vagyok most össze ollózni az árakat,de szerintem a 250 inkább csak anyagár és esetleg gépi munka ára.

Link to comment
Megosztás:

elég szarul esett kiköhögöni az összeget. amit megjegyeztem az árakbol az bontott dugo 15, a wszij görgökkel 36, hf 30, hf tömités 10, a többi 15, oil 10, hkarcsapágyak 8, és a gyürüszettre nem emléxem, a honolást sztem nem is emlitette. hja és a hf nem komplett felujitáson esett át csak a legszükségesebb dolgokat cserélték csinálták. wégülis ha jobban belegonondolok reális a 200. egy teljes generál wiszont tuttira nem jött wolna ki csak az uj dugok 100 felett wannak és akkor még hol wan a többi. remélem most menni fog egy darabig. a legrosszabb az egészbe hogy most simán lenyom egy kispok is a pirosnál. utálok járatni.

Link to comment
Megosztás:

...egy teljes generál wiszont tuttira nem jött wolna ki csak az uj dugok 100 felett wannak és akkor még hol wan a többi. ...

Csergoe alapméret, gyári, opel, dugó+gyűrűk+csapszegek így komplett garnitúrában minden kedvezmény nélkül 76( 0,5 túlméretes 102, de addig is van 5 féle alapméret, megmunkálási pontosságból adódóan).

hajtókar csapágyak(gyári, alapméret) 6700. (kövi méret 8500, 2. lépcső 9500)

Ha ezekből még mondjuk egy jobbféle szerelő 30-40%-át akár leszámoljuk, vagy egy gépműhely, mint nagyfelhasználó árait, akkor szerintem igencsak esnek az árak.

Lehet bennem van a hiba, de én szerintem téged ettől még sajna levett a szerelőd, mert nem járt utána a dolgoknak kellően.

Link to comment
Megosztás:

a lényeget elérte nem?

akko r miért paráztatjátok h lehetett volna olcsóbban? persze mindig van olcsóbb megoldás és igaz egy kis utánjárással lehet csökkenteni az árakon, de a lényeg h megy a verda, a lóvéság meg gondolom megvolt rá..:)

götz gyűrűkkel 80-100 e kmre tuti hogy jó /tapasztalat/

szóval hajrá!

Link to comment
Megosztás:

a lényeget elérte nem?

akko r miért paráztatjátok h lehetett volna olcsóbban? persze mindig van olcsóbb megoldás és igaz egy kis utánjárással lehet csökkenteni az árakon, de a lényeg h megy a verda, a lóvéság meg gondolom megvolt rá..:D

götz gyűrűkkel 80-100 e kmre tuti hogy jó /tapasztalat/

szóval hajrá!

Sztem nem paráztattuk.Ennyi oszt kész.No meg gondolom gyorsan kellett a gép, szal nem sok idő volt agyalgatni, hogy mi, mennyi, hol, meg ilyenek..... :)

Link to comment
Megosztás:

Helló Kollégák

egy kis segítségre lenne szükségem!

az alapjárat 825-875 között mpörög 1.6 16V motornál, lambdacsere megvolt, hibakódok törlve

még sincs egyenletedsalapjárat!

már végignéztem mindent fals levegő ninics, csövek rendben, nincs repedés.

valami ötlet tapasztalt KOLLÉGÁK?

Üdv:

A.

A motor diagnosztika lámpád nem világít véletlenül? Az alapjárati motor tudomásom szerint inkább az 1.8 16v-s motorok típushibája! Az 1.6-nál megnézném helyedben az AGR szelepet, mert valószínű azzal lesz a gond, legalábbis nekem az volt elkokszolódva, mikor ugyanilyen hibát generált a motor! Ennek oka pedig az olajfogyasztás. Nem nagy melo amúgy, szerelőnél is kb. 3-5 ezer forint, feltéve ha nem szakszervizbe viszed! :)

Link to comment
Megosztás:

A motor diagnosztika lámpád nem világít véletlenül? Az alapjárati motor tudomásom szerint inkább az 1.8 16v-s motorok típushibája! Az 1.6-nál megnézném helyedben az AGR szelepet, mert valószínű azzal lesz a gond, legalábbis nekem az volt elkokszolódva, mikor ugyanilyen hibát generált a motor! Ennek oka pedig az olajfogyasztás. Nem nagy melo amúgy, szerelőnél is kb. 3-5 ezer forint, feltéve ha nem szakszervizbe viszed! :)

lámpa nem világít, AGr szelepet is kipucoltam, kettőt is egyik gyári, másik utgyárott, bármelyiket tettem bele a hiba maradt....

pillangószelepet is kitakarítottam biztos ami tutti, semmi változás..

gyertyák újak, nincs korom, vagy koksz.,

a teszter nem mutat hibát, a szerelő srác szerint lassú a lambda szonda /bosch gyári, vadi új/, ez nekem már sokk. most vagy jó egy lambda vagy nem?

szval most itt tartok, kezdek csalódni az opelben:) /vitz/

azért köszi a segítséget!

Üdv:

A.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.