Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Helló!!Nemrég fura jelenség alakult ki a verdámnál.2.5 v6-ról van szó.Hosszútávon menet közbe néha bedobja a check oil level hibát.Emelkedőn gyakrabban,úgy vettem észre.Kis idő múlva ,de néha több,eltűnik a hiba.A check lámpácska is elalszik,nemcsak a hibaüzenet tűnik el.Autóval megáll,olajszint ellenőriz.A max és min jel között.De nem úgy ,h.épp a min jel felett van az olaj,hanem vagy 3 rovátkával.Én olajszint jeladóra gondoltam,ami az olajteknőbe van.Hivatalosan mikor kéne neki kiírni,h.ellenőrizd az olajszintet??Szerintem ha tényleg kevés lenne,akkor sose aludna el a check lámpa és világítana folyamatosan vagy tévedek??

Link to comment
Megosztás:

Éppenséggel össze lehetne rakni, de semmi értelme nem lenne.

Így sem egy erőgép a B Vectrában az X20XEV, de egy F28-al még rosszabb lenne, 6-ban szerintem nem is gyorsulna már.

Értem, nem ismerem milyenek a fokozatai, hogy jobb lenne-e vagy rosszabb rajta de akkor felejtős...

Link to comment
Megosztás:

Helló!!Nemrég fura jelenség alakult ki a verdámnál.2.5 v6-ról van szó.Hosszútávon menet közbe néha bedobja a check oil level hibát.Emelkedőn gyakrabban,úgy vettem észre.Kis idő múlva ,de néha több,eltűnik a hiba.A check lámpácska is elalszik,nemcsak a hibaüzenet tűnik el.Autóval megáll,olajszint ellenőriz.A max és min jel között.De nem úgy ,h.épp a min jel felett van az olaj,hanem vagy 3 rovátkával.Én olajszint jeladóra gondoltam,ami az olajteknőbe van.Hivatalosan mikor kéne neki kiírni,h.ellenőrizd az olajszintet??Szerintem ha tényleg kevés lenne,akkor sose aludna el a check lámpa és világítana folyamatosan vagy tévedek??

Ez nálam is gyakran megtörténik.... főleg ha egyhuzamba sokat megyek... ugy értettem tipushiba..... ráadásul nálam elkezdett szivárogni az olaj is a jeladó mellett

Link to comment
Megosztás:

Ez nálam is gyakran megtörténik.... főleg ha egyhuzamba sokat megyek... ugy értettem tipushiba..... ráadásul nálam elkezdett szivárogni az olaj is a jeladó mellett

Nekem is csinált ilyet, de sajna azért mert tényleg minimum jelnél volt az olaj. B)

Máskor még nem volt ilyen tünet, ellenben az ablakomosó lötyivel.

Link to comment
Megosztás:

Hello. Kis segítség kellene. 1998-as 2.0dti vectra kombim van, azt csinálja hogy kb 1400-1600-as fordulatszám között hullámzik a fordulat,ilyenkor csörög kicsit a motor, 1600 fölött már húz rendesen. A másik probléma hogy menet közben valamikor kigyullad a check engin lámpa leesik a fordulatszámmérő mutatója és az autó beáll egy szervíz módba. valamikor le is áll. ha én leállítom és várok vele utána hibátlanul működik. Ha van valami ötletetek,vagy valaki találkozott már ilyesmivel, az írjon már legyenszíves. Előre is köszönöm. üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem is egy X20XEV-s motorral szerelt vectrám van.Bár mostanában előjött valami furcsa kopogó hang a motorból.Amit,ha jól hallottam akkor fentről jött .Esetleg nem tudja valaki,hogy milyen irányba lehetne gondolkodni?Elmet az alapjárat.Ha tudna esetleg ebben segiteni valaki,azt megköszönném.(Sokan a hidrotőkét mondják,van aki a csapágyakat és van aki az újra gyűrűzést).És kb ez mennyibe fog fájni anyagilag?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Nekem is egy X20XEV-s motorral szerelt vectrám van.Bár mostanában előjött valami furcsa kopogó hang a motorból.Amit,ha jól hallottam akkor fentről jött .Esetleg nem tudja valaki,hogy milyen irányba lehetne gondolkodni?Elmet az alapjárat.Ha tudna esetleg ebben segiteni valaki,azt megköszönném.(Sokan a hidrotőkét mondják,van aki a csapágyakat és van aki az újra gyűrűzést).És kb ez mennyibe fog fájni anyagilag?

hát ha itt laksz a környéken meghallgatnám de igy sok a tényező :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt így neten megmondani nehéz lenne. Eddig nem volt ilyen hangja vagy csak nem figyelted? mert az injektornak is van egy jellegzetes "kattogása" de az normális. A legegyszerűbb és legjobb ha egy jó szerelőhöz elgurulsz az autóval és megkérdezed, 99%, hogy tudni fogja mivel van gond a motorban és sokkal jobb mint találgatni + amilyen hamar csak lehet javítani kell a hibát mert később csak más alkatrészeket is ránt magával :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mint írtam,betegeskedik a vectrám.(2.0,16v,96').

Állítólag kiderült,hogy csapágyas.Nem hidrotőke,mivel nem kopogó hanem inkább csattogó hangot ad.(és a csattogó hangot inkább felülről lehet hallani)

Csak azt nem tudom,hogy hajtókar vagy főtengely csapágyról van szó.(Esetleg létezik más csapágy is?)

Következőkben kérném a segitségeteket:

Kb milyen árakban vannak ezek a csapágyak?(esetleg van belőlük készlet?)

Hol tudok olyat venni?

Mit nézzek/nézessek át hamár megvan bontva,hogy később ne keljen újra szétszedni?

A segitségeket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Mint írtam,betegeskedik a vectrám.(2.0,16v,96').

Állítólag kiderült,hogy csapágyas.Nem hidrotőke,mivel nem kopogó hanem inkább csattogó hangot ad.(és a csattogó hangot inkább felülről lehet hallani)

Csak azt nem tudom,hogy hajtókar vagy főtengely csapágyról van szó.(Esetleg létezik más csapágy is?)

Következőkben kérném a segitségeteket:

Kb milyen árakban vannak ezek a csapágyak?(esetleg van belőlük készlet?)

Hol tudok olyat venni?

Mit nézzek/nézessek át hamár megvan bontva,hogy később ne keljen újra szétszedni?

A segitségeket előre is köszönöm

Szia!

Részvétem. Ha már szét van szedve, és pénzed is van rá, akkor már gyűrűket is, szimmeringeket és minden tömítést is cseréltess ki rajta. Ártani nem fog, csak a pénztárcádnak.

Az enyém is szét lesz valószínűleg megint szedve, mert a gyorsan és olcsón dolgozó szerelő valószínűleg átvert, legalábbis megint zabálja az autóm az olajat.

Egyszer láttam egy feliratot egy klasszikus szoci műhely falán: "A mi műhelyünk jól, olcsón és gyorsan dolgozik! Ebből lehet kettőt választani." Ezt tartsad szem előtt. Nekem most jön az a variáció, hogy (remélem) jól, és (relatíve) olcsón csináltatom meg az autóm. 150-be biztosan benne lesz...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

1.6 16V-s Vectrámnál a hosszbordásszíj-hajtástól nyiszogó hang hallatszik, de csak melegebb időkben, ill ha rendesen be van melegedve a motor. :lol: Ez az egész jelenség akkor kezdődött, mikor szíjakat cseréltek rajta. :D Kis nyomozgatás után kiderítettem, h a szíj-típustól függően más-más hosszakban létezik hozzá. (1530-1538...) Elképzelhető, h az enyémbe hosszabbat szereltek és így az excenter nem feszít annyit, azért csinálja? Kérédésem tudja-e valaki, h gyárilag melyik márka ajánlott, illetve annak mi a hossza? Előre is köszi!!

U.I: A valvoline max Life-ról tudna nekem valaki írni tapasztalatokat? Csökkent vele az olajfogyasztás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.6 16V-s Vectrámnál a hosszbordásszíj-hajtástól nyiszogó hang hallatszik, de csak melegebb időkben, ill ha rendesen be van melegedve a motor. :lol: Ez az egész jelenség akkor kezdődött, mikor szíjakat cseréltek rajta. :D Kérédésem tudja-e valaki, h gyárilag melyik márka ajánlott, illetve annak mi a hossza? Előre is köszi!!

Lehet, kissé kopott a szíjfeszítőd.Nekem a szerelő nemes 1Xűséggel bekente szappannal.Amúgy szilikonnal kell befújni, akkor is elcsöndesedik.Gates volt rajta.

U.I: A valvoline max Life-ról tudna nekem valaki írni tapasztalatokat? Csökkent vele az olajfogyasztás?

Ha gyári olaj volt benne, akkor ahhoz képest fog csökkenni az olajfogyi.Ha nem, akkor nem fog.Itt sokan használják(juk) a Metabond Speed 10W-40-et.Azzal nekem normalizálódott az olajfogyi, de függ attól is, hogy mire és arra is hogyan használod az autót.Az X16XEL már csak ilyen olajkajálós.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, kissé kopott a szíjfeszítőd.Nekem a szerelő nemes 1Xűséggel bekente szappannal.Amúgy szilikonnal kell befújni, akkor is elcsöndesedik.Gates volt rajta.

Igen, nekem is a Gatest ajánlották jobban! Én is fújogattam silikonnal, de csak ideiglenes megoldást nyújtott. :blush: Szabadonfutó görgöt már cseréltem, nem hiszem, h attól van.

Ha gyári olaj volt benne, akkor ahhoz képest fog csökkenni az olajfogyi.Ha nem, akkor nem fog.Itt sokan használják(juk) a Metabond Speed 10W-40-et.Azzal nekem normalizálódott az olajfogyi, de függ attól is, hogy mire és arra is hogyan használod az autót.Az X16XEL már csak ilyen olajkajálós.

H igen, próbálok nem forgatva járni az autóval, így nem annyira brutál az olajfogyasztás, meg elég sokat vaok országúton.

A Max Liferől már szinte csodákat "hallottam":lol: De akkor szted nem redukálja 0-ra az olajfogyasztást?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Van egy 1.8 as benzines Vectrám.x18xe.Az volna a gondom,hogy ingadozik az alapjáratom.Állok a lámpánál,és néha 1500-2000 fordulaton megy a motor,mire egyszer csak visszaáll alapjáratra.Kiszedtem az alapjárati motort,és mivel szétszedni nem tudtam,így a lyukakon keresztül kitakarítottam amennyire lehetett.De a hiba csak kismértékben javult meg.Biztos,hogy ez a baja mert ha járó motornál ráütök kalapáccsal rögtön visszaáll alapjáratra,+ ez már a második alapjárati motor benne.Azt kérdezném,hogy tud e valaki olyan technikát amivel ki lehetne tisztítani normálisan,illetve szét lehet e szedni valahogy.Valakinek volt már ilyen gondja?Nem akarok megint 40e ft-ért venni,mert ezt is kb 3 éve vettem zsír ujonan.

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Köszi, akkor jól azonosítottam a kódokat, csak nekem nincs meg a hibatáblázat (ill. hiányos).

Majdnem 2 évet állt a kocsi szabadban, könnyen el tudom képzelni, hogy kábel vagy kontakt hibája lehet.

Szerinted melyik kábelköteggel kezdjem az ellenőrzést ? Motortér?

Üdv !

Link to comment
Megosztás:

Szia !

Köszi, akkor jól azonosítottam a kódokat, csak nekem nincs meg a hibatáblázat (ill. hiányos).

Majdnem 2 évet állt a kocsi szabadban, könnyen el tudom képzelni, hogy kábel vagy kontakt hibája lehet.

Szerinted melyik kábelköteggel kezdjem az ellenőrzést ? Motortér?

Üdv !

persze...

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Sikerült megoldanom az alapjárati problémámat.Leírom tömören hátha segíthetek valakinek aki hasonló cipőben jár,és nem akar,vagy nem tud költeni erre.Szóval ugye van az alapjárati motornak két része.Az elektronikai,ami két csavarral van felfogatva ahhoz a részhez,amit felfogatunk a szívócsonkhoz.Nos én úgy oldottam meg hogy mindkét darabról leszedtem a gyári alumínium burkolatot ami rá van peremezve,de egy satuba vagy akár satu nélkül is szét lehet szedni.Igaz nem a leg esztétikusabb,de vissza lehet tisztítás után tenni aránylag normálisan.Nos az alsó résznél ami nem az elektronika,az alu burkolat alatt van egy réz csavar szerűség,vagyis olyan mintha csavar lenne,de én nem tudtam szétszedni.Ennek a réz "csavarnak" az oldalába fúrtam egy 6-os lyukat,nagyon finoman,hogy a fémforgács ne befelé menjen.Nem kell teljesen átfúrni,elég ha lesz rajta egy kb két mm-es lyuk.Mikor ez megvan,én egy befőttes üvegbe öntöttem először nitro hígítót úgy,hogy teljesen ellepje és így hagytam állni három napig. Hihetetlen mennyi kosz és "korom" kijött belőle.Annyi,hogy a harmadik napon nem lehetett átlátni a folyadékon,mert fekete lett.Aztán találtam otthon valami féle blokk mosót.Nem brigéciolt,(nem is tudom gyártják-e még)hanem valami mást de szerintem az is jó.Ebben is ázott egy napig,és még több cuccot kiszedett belőle.(lehet ki lehet hagyni a hígítót).Nem lett fém tiszta belülről de jelentősen lepucolta,kívülről meg teljesen fémesre marta.Mikor készvoltam a fúrt lyukat forrasztó ónnal beónoztam és visszatettem a burkolatot.Összetettem,és kipróbáltam az autóban.Jóval jobb volt,de nem volt tökéletes.Ekkor döntöttem úgy,hogy szétszedem az elektronikát is.Azt nem tettem folyadékba lévén elektronika,hanem az alu fedlap eltávolítása után ki lehet szedni az egész belsejét.Nos itt volt a nagyobb hiba.A belseje abból áll,hogy van egy (gondolom én valamiféle tekercs beöntve fekete műanyagba)Itt található egy fém hüvely,benne egy rugó,és a rugó felett pedig egy dugattyú szerű valami aminek hegyes a vége.A gond az volt,hogy a dugattyú ebben a hüvelyben szorult,mert piszkos volt valamitől,amit nem értek,mert teljesen zárt.Kontakt tisztítóval megtisztítottam,szárazra töröltem,és egy nagyon picit ismét be spréztem,és így tettem össze.Azóta tökéletesen működik.Nem áll le,nem ingadozik,nem kétezren bőg a lámpánál,és akkor is visszaáll,mikor menet közben üresbe teszem a kocsit és csak gurulok,mert akkor is kb 1300 volt az alapjáratom.Mentem vele kb 1000 km-t azóta vegyesen de semmi hiba.Remélem van akinek segíteni tudtam,és nem kell 40 e ft-ért ujat venni.Apropó találtam egy címet ahol után gyártott alapjárati motor van 13e ft-ért.Ha kell valakinek megadom a címet de előtte ki kell próbálni ezt a módszert.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

A napokban megadta magát auto! Vectra B 96' 1.6 16v

Menet közben kivillant a motorhiba lámpa és gázadásnál elég zajos kopogó hangok jönnek a motortérből!

Igazából ezen kívül nem nagyon lehetett észrevenni semmit elsőre! Ment továb az auto ugyanugy csak annyi hogy gázadásra kopoó zaj keletkezett!

Autodiagnoszika is csak annyit mutatott hogy a kopogásérzékelőre irt hibát azt kész!

Mértek kompressziót 1-es:13 bar; 2-es:7 bar; 3-as:6 bar; 4-es:4 bar!

Valami olyasmit mondtak, hogy a vezérlőszíj átugrott(nem szakadt el) és odaver a hengerfejnek vagy mi!

400.000 huf-ot mondtak javítási költségre! Kicsit sokallom vagy ne?

Tudna valaki esetleg érdemben nyilatkozni a dologról?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.: Sanyiii

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Szia(sztok)! Annyit változott a helyzet, hogy végigvizsgáltam pl. a "0110 Beszívott levegőhőmérséklet feszültség alacsony / magas" hiba okozóját, és mindent rendben találtam (a szenzor megkapja a testet, megkapja az 5 V -ot, az ellenállása kb. hidegben 2,9 Kohm, illetve kimértem a vezetékeket az ECU-ig, nincs zárlat, szakadás...). Leszedtem a netről az autó teljes kapcsolási rajzát, az alapján 2 hiba biztosan egy körröl keletkezett. Viszont úgy néz ki, hogy már nem áll fent. Kiszedtem az aksit kb. 1 órára, utána indítás nélkül egyből villogtatni kezdtem a hibakódokat, és újra ugyan azok. Aksikiszedés nem törli a hibákat ? Kell hozzá műszeres törlés ? Köszi a segítséget.... ! Üdv !

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.