Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Na elkezdődött... kicsit döcögősen. Nem tudtak vállalni, mivel aki szerelni szokta, luxury kategóriát szerel, és előrevette a pénzes kundsaftokat ( nekem 1ébként baráti árat számol, már ha bejutok hozzá ). Ezért a régi 1edül dolgozó szerelőmet választottam akihez ma el is vihettem az autót. Gyors ellenőrzés, hát igen félmelegen kemény vizcsövek, fogyó viz, őszerinte kezdődően kávés olaj, ez bizony hengerfej. Király!!! De ezt eddig is tudtam. Megnyugtatott még idejében jöttem. Akkor jöjjenek a piszkos anyagiak: Tömités készlet Reinz( fém hengerfejtömités, kipufogó és szivósor tömités, szelepszár szimeringek ) + HF csavarok, + termosztát olyan 30000 áfásan, bár lehet hogy meg tudom beszélni, hogy szállitóra hozzam el, úgy occóbb. Munkadij olyan 40-45000 körül lesz, + gépmunka ( sikolás nyomáspróba ) 2x4000, ha a szelepekkel is kell szórakozni ( csiszolás + szimeringek) akkor az egész 1 20-as. Kis szerencsével 100 alatt megúszom, bár nem számoltam az olaj és szűrő árat, valamint a fagyálló árát. Pedig azt terveztem hogy júliusban megyek nyaralni... hát most nem lesz belőle semmi... :P :D :lol: :D :lol: :D

Hali!

Sztem nézz utána jobban, ez így mindennel együtt is elég lehúzósnak tűnik. Én most vagyok túl egy hengerfej cserén, a szelepvezetőket kellett a kipuf oldalon cserélni + szelepszár szimeringek, szelep becsiszolás+ köszörülés, mindennel együtt 1 50-esből megvolt, igaz a cserét én csináltam sk.! (Az alkatrészek közül a leghúzósabb tétel a termosztát volt házal együtt 6 E - Start autónál kedvességgel)

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Sztem nézz utána jobban, ez így mindennel együtt is elég lehúzósnak tűnik. Én most vagyok túl egy hengerfej cserén, a szelepvezetőket kellett a kipuf oldalon cserélni + szelepszár szimeringek, szelep becsiszolás+ köszörülés, mindennel együtt 1 50-esből megvolt, igaz a cserét én csináltam sk.! (Az alkatrészek közül a leghúzósabb tétel a termosztát volt házal együtt 6 E - Start autónál kedvességgel)

Üdv: Zoli

Sajnos én is most vagyok túl egy hengerfejezésen (ráadásul nem is kellett volna) 60ezerből kijött, de ebben van egy 5800 ft-os Lemförder ékszíj is, illetve 6500 ft-os Reinz HF csavar garnitúra...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Sztem nézz utána jobban, ez így mindennel együtt is elég lehúzósnak tűnik. Én most vagyok túl egy hengerfej cserén, a szelepvezetőket kellett a kipuf oldalon cserélni + szelepszár szimeringek, szelep becsiszolás+ köszörülés, mindennel együtt 1 50-esből megvolt, igaz a cserét én csináltam sk.! (Az alkatrészek közül a leghúzósabb tétel a termosztát volt házal együtt 6 E - Start autónál kedvességgel)

Üdv: Zoli

Semmi lehúzás a gépmunkát a Szakál Metal csinálja 16e lesz, ebben benne van a sikolás a nyomáspróba, szelep becsiszolás+köszörülés és szelepszár szimering csere.Autószerelőm munkadija lesz 40e körül az alkatrész meg 30e full Reinz felső tömités garnitúra+termosztát+fékbetét. Ja: a szakál tele van, a HF-et ma vittem, péntekre kész, a kocsi hétfő délután hozható el a szerelőtől. Na ez egyszer nem örülök hogy hétvége lesz.

Link to comment
Megosztás:

Semmi lehúzás a gépmunkát a Szakál Metal csinálja 16e lesz, ebben benne van a sikolás a nyomáspróba, szelep becsiszolás+köszörülés és szelepszár szimering csere.Autószerelőm munkadija lesz 40e körül az alkatrész meg 30e full Reinz felső tömités garnitúra+termosztát+fékbetét. Ja: a szakál tele van, a HF-et ma vittem, péntekre kész, a kocsi hétfő délután hozható el a szerelőtől. Na ez egyszer nem örülök hogy hétvége lesz.

Elég drága szerelő!!!!

Link to comment
Megosztás:

Elég drága szerelő!!!!

Igen, de gyorsan dolgozik, jól, lelkiismeretes és még nem volt olyan, hogy ugyanazzal, vagy abból eredő problémával vissza kellett volna vinni az autót. Kedden du vittem hozzá az autót, szerdától péntekig a hengerfej a szakálba volt, hétfő du elhozhatom az autót.

Link to comment
Megosztás:

Kipufogósnál vettük észre mikor alámásztunk aknában. Amikor gázt adok elkezd kopogni, és mikor elengedem akkor is hirtelen kopog párat. De csak melegen, hidegen nem is hallani, melegen se ha megy a rádió, csak akkor ha kinyitom az ajtót és gázt adok. Mivel olajat nem eszik és más baja már nem nagyon van, remélem megúszom a csapágysor+1-2 szimmering cserével :D Hétfőn megy a szakihoz szétszedésre.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de gyorsan dolgozik, jól, lelkiismeretes és még nem volt olyan, hogy ugyanazzal, vagy abból eredő problémával vissza kellett volna vinni az autót. Kedden du vittem hozzá az autót, szerdától péntekig a hengerfej a szakálba volt, hétfő du elhozhatom az autót.

Hát ma lett kész, de csak azért mert össze lett rakv a és nem volt se szikra, se ac. 1 nap után rájöttünk hogy 1 olyan bizti pukkant el 1 olyan helyen, a motortérben ahol nem is tudtam hogy van bizti

most shell olaj van benne 2 napig átmosni a rendszert, aztán olajcsere és megy bele a jól bevált liqui moly

Link to comment
Megosztás:

Kipufogósnál vettük észre mikor alámásztunk aknában. Amikor gázt adok elkezd kopogni, és mikor elengedem akkor is hirtelen kopog párat. De csak melegen, hidegen nem is hallani, melegen se ha megy a rádió, csak akkor ha kinyitom az ajtót és gázt adok. Mivel olajat nem eszik és más baja már nem nagyon van, remélem megúszom a csapágysor+1-2 szimmering cserével :D Hétfőn megy a szakihoz szétszedésre.

Fejlemények?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

x20xev motorral szerelt vectrám az elmúlt időben jelentősen legyengült és 4500-as fordulatnál leszabályoz. 5 különböző szakival nézettem meg (beleértve a paksi Opel szervízt is) de senkinek sincs lövése sem, hogy mitől lehet. Hibakódként a vezérműtengely jeladót és a 3-4 befecskendező szelepet hozza. Előbbi ki lett cserélve, utóbbiak pedig a bioetanol átalakítás óta bent vannak, de ez állítólag normális.

Ki lett cserélve a komplett vezérlés (szíj, feszítő- és vezetőgörgők, vízpumpa), hátha az a baj, de a hiba továbbra is fennáll. Gyertyák is újak.

Azt javasolták, hogy menjek benzinnel. Így is lett, átalakító kikapcs, benzin be, de semmi nem változott, plusz ráadásul 200 km-en összekormolta a kipuffogó környékét, akár egy öreg dízel.

Gyanús lehet a légtömegmérő is, mert az előbb rámértem a lábaira és vagy szakadást, vagy rövidzárat mértem, de értékelhető ellenállást nem.

Ja és még egy apróság, hidegen ha elveszem a lábam a gázról, akkor visszadurrog.

Elég kétségbeejtő a dolog és már a gatyám is rámegy, szóval, ha van valakinek ötlete az kérem. hogy segítsen!

Előre is köszönöm.

sziasztok. Fenti problémámmal kapcsolatban írok, mivel még mindig nem múlt el a dolog, pedig már nyolc darab szerelőnél járt az autó. A fő tünet még mindig a leszabályzás+ nincs ereje az autónak + durrog, ha csak szolidan is.

Azóta már hengerfejes is lett, bioetanol-átalakító kikerült belőle. ECU-csere volt (próbára), kábelköteg ellenőrzés, benzinnyommás mérés, főtengely-jeladó csere, méregetés, szkópozás, minden, de nem talált senki semmit. Továbbra is vezmű tengely-jeladót hozza (kétszer volt cserélve), meg mostmár a légtömegmérőt is. az alapjárat is ingadozik és a kipuffogó összekormolja a lökhárítót. Ma megbaszott a közterületes, a nyulam megeszi a függönyömet és még baszott meleg is van. :D

Ha lenne ötletetek annak nagyon örülnék. (a nyúllal meg a meleggel elbánok :icon4: )

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. Fenti problémámmal kapcsolatban írok, mivel még mindig nem múlt el a dolog, pedig már nyolc darab szerelőnél járt az autó. A fő tünet még mindig a leszabályzás+ nincs ereje az autónak + durrog, ha csak szolidan is.

Azóta már hengerfejes is lett, bioetanol-átalakító kikerült belőle. ECU-csere volt (próbára), kábelköteg ellenőrzés, benzinnyommás mérés, főtengely-jeladó csere, méregetés, szkópozás, minden, de nem talált senki semmit. Továbbra is vezmű tengely-jeladót hozza (kétszer volt cserélve), meg mostmár a légtömegmérőt is. az alapjárat is ingadozik és a kipuffogó összekormolja a lökhárítót. Ma megbaszott a közterületes, a nyulam megeszi a függönyömet és még baszott meleg is van. :D

Ha lenne ötletetek annak nagyon örülnék. (a nyúllal meg a meleggel elbánok :icon4: )

És milyen márkajú vezérműtengely jeleadók lettek belepróbálva??

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. Fenti problémámmal kapcsolatban írok, mivel még mindig nem múlt el a dolog, pedig már nyolc darab szerelőnél járt az autó. A fő tünet még mindig a leszabályzás+ nincs ereje az autónak + durrog, ha csak szolidan is.

Azóta már hengerfejes is lett, bioetanol-átalakító kikerült belőle. ECU-csere volt (próbára), kábelköteg ellenőrzés, benzinnyommás mérés, főtengely-jeladó csere, méregetés, szkópozás, minden, de nem talált senki semmit. Továbbra is vezmű tengely-jeladót hozza (kétszer volt cserélve), meg mostmár a légtömegmérőt is. az alapjárat is ingadozik és a kipuffogó összekormolja a lökhárítót. Ma megbaszott a közterületes, a nyulam megeszi a függönyömet és még baszott meleg is van. :D

Ha lenne ötletetek annak nagyon örülnék. (a nyúllal meg a meleggel elbánok :icon4: )

Vele vedd fel a kapcsolatot, csak ajánlani tudom, sokan ismerik fórumos körökből is. Szervizek elbújhatnak tudása mellett.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hőkapcsoló vagy hőgomba hibás az autóm, tünetek:

Addott a kinti nagy meleg de legyen akár csak 28 fok, bekapcsolom a klímát és felkúszik olyan 98 körülre de néha ha dugóban nem kapcsolna ki akár 100ig is elmenne a hőmérséklet és olyan 98 körül kapcsol a venti be nagyon majd olyan 96-95-re lehűti és leáll a venti ilyenkor a külső néha még megy de a motor felőli nagy nem kapcsol be és amikor 98 fok körül van is csak a külső kapcsol, a belső csak akkor kapcsolt be egyszer amikor nem ment a klíma és úgy ment kb 95 köré a hőmérő, szerintem amikor lekapcsol a külső 95 körül olyankor kapcsolnia kellene a belsőnek vagy előtte is mennie kellene de nem teszi...

Ötlet? Tavaly cseréltem hőkapcsolót mert akkor is kapcsolt amikor 2 napja nem volt beindítva az autó csak állt a napon...

Arra gondoltam, hogy ha valamelyik kapcsoló lesz a ludas akkor úgyis le kell valamennyit engedni a hűtővízből, hogy akkor ki is venném a hűtőt, átmosatnám a rendszert és új hűtővíz menne bele persze fagyállóval.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hőkapcsoló vagy hőgomba hibás az autóm, tünetek:

Addott a kinti nagy meleg de legyen akár csak 28 fok, bekapcsolom a klímát és felkúszik olyan 98 körülre de néha ha dugóban nem kapcsolna ki akár 100ig is elmenne a hőmérséklet és olyan 98 körül kapcsol a venti be nagyon majd olyan 96-95-re lehűti és leáll a venti ilyenkor a külső néha még megy de a motor felőli nagy nem kapcsol be és amikor 98 fok körül van is csak a külső kapcsol, a belső csak akkor kapcsolt be egyszer amikor nem ment a klíma és úgy ment kb 95 köré a hőmérő, szerintem amikor lekapcsol a külső 95 körül olyankor kapcsolnia kellene a belsőnek vagy előtte is mennie kellene de nem teszi...

Ötlet? Tavaly cseréltem hőkapcsolót mert akkor is kapcsolt amikor 2 napja nem volt beindítva az autó csak állt a napon...

Arra gondoltam, hogy ha valamelyik kapcsoló lesz a ludas akkor úgyis le kell valamennyit engedni a hűtővízből, hogy akkor ki is venném a hűtőt, átmosatnám a rendszert és új hűtővíz menne bele persze fagyállóval.

Nekem is volt ilyen problémám, de szerencsére elég jól megúsztam, mert a belső ventinek a csatlakozója volt kontaktos. A külső kapcsolt csak, az meg nem volt neki elég. Adtunk a ventinek 12V-t, akkor ment, ha összedugtuk nem ment. Hála égnek csak a csatlakozó volt bibis...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valamelyik nap útközben kivillant a check engine... A következő újraindításnál ugyan elaludt, de azért ma kiolvastam: 'mily meglepő, EGR szelep... Tekintve, hogy már vagy öt éve szopok ezzel a szaros szeleppel, annyira nem ért váratlanul a dolog, egy tény azonban szemet szúrt, mégpedig a pontos hibakód:

P1405: Lineáris kipufogógáz visszavezetés (EGR) helyzet (00) NINCS JELEN

Eddig arra gyanakodtam, hogy rendszeresen megszorul a szelep (mint azt tette többször, szétszedést követően szemmel is bizonyíthatóan), de mintha régen más kódot dobott volna a diagnosztika. Nekem ez a "nincs jelen" úgy tűnik, hogy valami kontakt hiba is lehet a játékban, ami azért megmagyarázná azt, hogy mi a retekért képes hibát dobni teljesen új EGR-rel is. (Most felváltva használom, hol a régivel, hol a gyári újjal, de így is elő jön a hiba, szinte 100%-os valószínűségben, amint 3000 fölé forgatom.)

Mit gondoltok, lehet, hogy a szelepre csatlakozó kábel van megdögölve? Alapvetően igen nyugodtan vezetek, de rossz a tudat, hogy bármelyik keményebb kihúzatás után check engine-nel jutalmaz a gép.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valamelyik nap útközben kivillant a check engine... A következő újraindításnál ugyan elaludt, de azért ma kiolvastam: 'mily meglepő, EGR szelep... Tekintve, hogy már vagy öt éve szopok ezzel a szaros szeleppel, annyira nem ért váratlanul a dolog, egy tény azonban szemet szúrt, mégpedig a pontos hibakód:

P1405: Lineáris kipufogógáz visszavezetés (EGR) helyzet (00) NINCS JELEN

Eddig arra gyanakodtam, hogy rendszeresen megszorul a szelep (mint azt tette többször, szétszedést követően szemmel is bizonyíthatóan), de mintha régen más kódot dobott volna a diagnosztika. Nekem ez a "nincs jelen" úgy tűnik, hogy valami kontakt hiba is lehet a játékban, ami azért megmagyarázná azt, hogy mi a retekért képes hibát dobni teljesen új EGR-rel is. (Most felváltva használom, hol a régivel, hol a gyári újjal, de így is elő jön a hiba, szinte 100%-os valószínűségben, amint 3000 fölé forgatom.)

Mit gondoltok, lehet, hogy a szelepre csatlakozó kábel van megdögölve? Alapvetően igen nyugodtan vezetek, de rossz a tudat, hogy bármelyik keményebb kihúzatás után check engine-nel jutalmaz a gép.

Én is kábelre/csatlakozóra tippelnék. Mivel valószínűleg a 3000 felett keletkezett rezgések okozzák a kontakthibát.

Én a Veztengelyjeladóra menő csatlakozóval küzdök Párom Vekijében. Magában a csatlakozón belül voltak a kábelek kitöredezve és itt zártak néha össze és dobta a hibát rögvest. Lehet nálad is hasonló a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

Nekem is ugyanezt a kódot villogja ki pár napja a computer (1405).

Nagyon rángatott a kocsi.

Kipucoltam és lezártam az egr szelepet ,most már nem rángat de a kódot dobálja ki továbbra is. :D

Másik gondom:a benzinkútnál jó nagyot sziszeg a tank amikor kinyitom a tanksapkát kb. 3-4 napja.

Szétkapcsoltam a tankszellőztető csövét a tank alatt és a tank felőli oldalról valami olajféle folyik ki a csőböl.

Szabad neki?

Ha belefújok akkor olyan mintha el lenne záródva a cső.

Az első keréktől odáig tiszta a cső,abba bele tudok fújni. :icon4:

Lehet,hogy el van dugulva a szellőztető cső?

üdv,

shamlee

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

új vagyok a forumon, most vásároltam egy 2001es vectrát. 2.0DTI

a problémám a következő(k):

beinditom a motort hidegen gyönyörű hangja van mihelyst bemelegszik csörög alapjáraton, ha fordulatot adok neki gyönyörűen kisimul és szépen jár...visszaesik alapjáratra és megint zörög...én ugy tudom olajnyomás fesziti a vez.müláncot!

valószinü lehet egy vezérműlánc lenne a hiba oka?vagy melegen tul kicsi az olajnyomásom(az autó hidegen melegen télen nyáron pöccre indul, jól megy kb ahogy kell nem füstöl és minden teljesen normális)?sztetoszkóppal hallgatva sajnos nem tudom kiszűrni:(

légyszi valaki mondjon egy logikus magyarázatot, ha nem lánc akkor mi???légyszi

- a másik kérdésem ha esetleg rendbejön a kocsi megchipelve mennyivel tudna többet 2000alatt? igazából a nyomaték amit egy kicsit kevestellek belőle!

- a fedélzeti computerem holland nyelvű, hogyan tudnám átállítani magyarra???

esetleg ha valaki nagyon tuti profi itt a forumon a szakmában egy telfonszámot szivesen elfogadnék lenne még pár kérdésem az autóval kapcsolatban!

előre köszönöm a válaszokat!

üdv mindenkinek

Link to comment
Megosztás:

Tsuka.

Nekem 1.6 16v benzines van (nem tudom,hogy a dti-n is ugyan olyan-e az egr).

Nem ledugózni kell,hanem le kell szerelni, és a motor és az egr között lévő lemezt kell lemásolni (kivágni egy lemezből)

úgy,hogy csak a két csavar helyét fúrd ki a többi lyukat ne!

Amikor összerakod,ezt a lemezt rakd be és le van zárva az egr szelep.

Persze előtte ki kell pucolni az egr-t (féktisztítóba áztatni) és csak azután összeszerelni.

Itt a fórumon olvastam én is és zsírul müködik csak valamiért még most is ki-ki gyullad (habár egyre ritkábban)az engine lámpa.

Hali.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

új vagyok a forumon, most vásároltam egy 2001es vectrát. 2.0DTI

a problémám a következő(k):

beinditom a motort hidegen gyönyörű hangja van mihelyst bemelegszik csörög alapjáraton, ha fordulatot adok neki gyönyörűen kisimul és szépen jár...visszaesik alapjáratra és megint zörög...én ugy tudom olajnyomás fesziti a vez.müláncot!

valószinü lehet egy vezérműlánc lenne a hiba oka?vagy melegen tul kicsi az olajnyomásom(az autó hidegen melegen télen nyáron pöccre indul, jól megy kb ahogy kell nem füstöl és minden teljesen normális)?sztetoszkóppal hallgatva sajnos nem tudom kiszűrni:(

légyszi valaki mondjon egy logikus magyarázatot, ha nem lánc akkor mi???légyszi

- a másik kérdésem ha esetleg rendbejön a kocsi megchipelve mennyivel tudna többet 2000alatt? igazából a nyomaték amit egy kicsit kevestellek belőle!

- a fedélzeti computerem holland nyelvű, hogyan tudnám átállítani magyarra???

esetleg ha valaki nagyon tuti profi itt a forumon a szakmában egy telfonszámot szivesen elfogadnék lenne még pár kérdésem az autóval kapcsolatban!

előre köszönöm a válaszokat!

üdv mindenkinek

helló, üdv a fórumon! a kijelző nyelvét opelszervízben, tech2-vel tudják megoldani, jópáran csináltattak már itt a fórumon, nem tudom mennyi lehet, vissza kell olvasni

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.