Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Szép napot!

Új gazdája lettünk egy 97' 1.8 Vectrának benzin/gáz...tisztában vagyunk azzal,hogy nem egy szalonautót vettünk / az ára ennek megfelelelő volt/ és el is vittük egy szervízba teljes kontrolra.A következőket produkálta;olaj szagú füst az indítás után ami egy km után megszünt majd egy kövér gázadáskor olyat eresztett,hogy megszakították a tv műsorokat és rendkivüli hírekben számoltak be róla...de ezután is szépen járt nem csörgött csattogott---jahh,közben megállt a benzinkút előtt,ha már itt vagyunk megitattam de az istennek sem akart be indulni majd miután kihiztizte magát szépen elkezdett durozsolni a motor nagyjából ennyi a tegnapi pályafutása,most szervízben pihen.

Egr ledugózva,hidegen is aránylag normálisan indult,az alapjárat oly' 800-1000....

Nagyon megköszönnénk egy két hasznos tanácsot mesterfogást ehhez az autóhoz :)

Üdv.Uppsz

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Csak egy gondolat ha melegen csinálja ezt inkább,akkor próbálkozz a következövel:Nem indul motorháztetőt felnyitod az injektor soron van egy szelep engedd ki a nyomást az üzemanyagrendszerből,(vigyázz mert benzin is fog jönni nehogy felgyujtsd az autót,)Ha ez után indul az autó akor üa nyomás probléma VAGY A ÜA NYOMÁS SZABÁLYZÓD SZART BE,vagy az AC-gyengélkedik.Ledugózott EGR el ne foglalkozz az nem produkál ilyet.Amig az inditás nem jön rendben addig a füstölés okát ne is keresd mert közrejáchat a füstölésbe a nehéz inditás oka is.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy gondolat ha melegen csinálja ezt inkább,akkor próbálkozz a következövel:Nem indul motorháztetőt felnyitod az injektor soron van egy szelep engedd ki a nyomást az üzemanyagrendszerből,(vigyázz mert benzin is fog jönni nehogy felgyujtsd az autót,)Ha ez után indul az autó akor üa nyomás probléma VAGY A ÜA NYOMÁS SZABÁLYZÓD SZART BE,vagy az AC-gyengélkedik.Ledugózott EGR el ne foglalkozz az nem produkál ilyet.Amig az inditás nem jön rendben addig a füstölés okát ne is keresd mert közrejáchat a füstölésbe a nehéz inditás oka is.

Köszi,de sajnos most 200 km-re vagyok a vastól de raktározom az infót mert ki tudja mikor lesz rá szükségem.Remélem jövő hétvégére már taposhatom :))

Link to comment
Megosztás:

Ha nem boldogulsz vele vagy túl sokba kerülne szerelő szerint a javítás és kétségeid vannak,ugorj le hozzám 70km van köztünk átnézem neked az autót,müszerrel is.és akkor jobban be is határolom a tünetekből hogy mi a gond,van pár alkatrészem is hozzá mert bontottam egyet az enyémhez,és összerakom neked.

Link to comment
Megosztás:

Hát,adagoló javítás,felújítás,gyakorlatilag elszállt az elektronika.

Tegyetek a szívó ágba egy egyirányú szelepet,lehet,hogy csak visszafolyik a tankba a nafta.

Szia!

Az üzemanyagszűrő házon lévő két csatlakozóban lévő 2-2 O gyűrűk tegnap ki lettek cserélve, de a hiba még mindig nem szűnt meg.

Holnap egy vákuumszivattyúval lesz bemérve a kicsike. hátha megtaláljuk vele a hibát.

Más érdekesség: a gázolaj a tankban fekete, és természetesen a szűrőn, és a szűrőben is.

Várom még a további ötleteket, hogy hol keressük a hibát. Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Az üzemanyagszűrő házon lévő két csatlakozóban lévő 2-2 O gyűrűk tegnap ki lettek cserélve, de a hiba még mindig nem szűnt meg.

Holnap egy vákuumszivattyúval lesz bemérve a kicsike. hátha megtaláljuk vele a hibát.

Más érdekesség: a gázolaj a tankban fekete, és természetesen a szűrőn, és a szűrőben is.

Várom még a további ötleteket, hogy hol keressük a hibát. Előre is nagyon köszönöm a segítséget.

Fekete??? motorolaj van benne,ne is keressétek a hibát,adagoló szimmering el van szállva,onnan kap levegőt,nézzétek meg a motorolajat,van e benne gázolaj.Szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Fekete??? motorolaj van benne,ne is keressétek a hibát,adagoló szimmering el van szállva,onnan kap levegőt,nézzétek meg a motorolajat,van e benne gázolaj.Szerintem.

Akkor már csak abban bízok, hogy ebben az esetben elég egy szimmering-csere, és nem kell az egész adagolót felújítani, az ugyanis másfél éve megtörtént.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már csak abban bízok, hogy ebben az esetben elég egy szimmering-csere, és nem kell az egész adagolót felújítani, az ugyanis másfél éve megtörtént.

Annyi idő alatt nem nagyon mehet el egy frissen cserélt szimering,hacsak a tengely nem volt berágódva.

Igazándiból omegánál láttam ilyet,de itt is esélyes.Szerintem.A fekete olajra más tippem nincs,csak adagolónál találkozhatnak össze.

Link to comment
Megosztás:

Annyi idő alatt nem nagyon mehet el egy frissen cserélt szimering,hacsak a tengely nem volt berágódva.

Igazándiból omegánál láttam ilyet,de itt is esélyes.Szerintem.A fekete olajra más tippem nincs,csak adagolónál találkozhatnak össze.

Odáig jutottunk, hogy az autó szerelőnél van. Tegnap este nyomáspróbán esett át- a résolajcsövet néztük meg, a porlasztócsúcs alatti tömítés van kimenve. Egy nagyon jó ismerősünk,- aki autóvillamossági szerelő (opeles évek óta)-megcsinálta, de ugyebár ilyenfajta szereléseket ő nem csinál. Ma reggel elvittük egy szerelőhöz, remélve, hogy már behatárolt problémával, és várjuk a fejleményeket.

Link to comment
Megosztás:

Odáig jutottunk, hogy az autó szerelőnél van. Tegnap este nyomáspróbán esett át- a résolajcsövet néztük meg, a porlasztócsúcs alatti tömítés van kimenve. Egy nagyon jó ismerősünk,- aki autóvillamossági szerelő (opeles évek óta)-megcsinálta, de ugyebár ilyenfajta szereléseket ő nem csinál. Ma reggel elvittük egy szerelőhöz, remélve, hogy már behatárolt problémával, és várjuk a fejleményeket.

Akkor az,én még nem hallottam róla,de elképzelhető ez is.De ha a tömítés ment el,akkor el is folyt a gázolaj?Hova?

Link to comment
Megosztás:

Odáig jutottunk, hogy az autó szerelőnél van. Tegnap este nyomáspróbán esett át- a résolajcsövet néztük meg, a porlasztócsúcs alatti tömítés van kimenve. Egy nagyon jó ismerősünk,- aki autóvillamossági szerelő (opeles évek óta)-megcsinálta, de ugyebár ilyenfajta szereléseket ő nem csinál. Ma reggel elvittük egy szerelőhöz, remélve, hogy már behatárolt problémával, és várjuk a fejleményeket.

A porlasztó csúcs alatt tűzkarika van!- a tűztér felé.

A porlasztóban meg illeszkednie kell rendesen szerintem ott nincs tömítés csak pontosan megmunkált felületek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.