Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Van az 3000 feletti fordulatszám is...

Nekem F18-as van X17DT motorhoz, 3,74-es végáttétellel, nekem elkélne egy hosszabb váltó, 2500-nál megy 100-at a kocsi. Sőt, a jelenlegi fokozatok jók, de egy 6. fokozat tényleg nem ártana, amivel egyenes úton 2000 körül vinné a 100 km/h-t

Nem igazán értem mért mondanám ha nem igaz.Ha visszaolvas mindenki aki kételkedik én azt irtam hogy 2000 körüli fordulaton ami nálam azt jelenti hogy nincs odaszögelve a ford sz mérő a 2000 hez

De az valóban helytálló hogy nekem 110 nél max 2250 2500 az amit forog 3200-3500 környékén forog 140 környékén.Legközelebb új év után megyek anyóshoz akkor csinálok fényképet róla,Mert a 37 es uton 110 a seb korlát ot lehet kicsit jobban menni vele.Nem voltam még vele olyan helyen ahol meg nézhettem volna hogy mennyi a vége,csak amikor hoztam haza de akkor nem volt még tökéletes és a pályán 170 környékén el kellett vennem mert elpattogott a feneke.

Azóta rendbe raktam amennyire tőlem telt a nyáron volt egy fogaskerék csoport cserém,szilentek lengéscsillapítók rugók,kormányösszekötők stabilrud stb.A nyáron még a kormánymüvet le cserélem és egyenlőre ha nem jön közbe semmi akkor ennyi egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Ha hiszed, ha nem, ez az ötödik! :D Kézifék nincs behúzva! :D

Biztos hogy nem szorul az a kézifék :lol: :D :devlish: :devlish:

A hátsó kereked szokott forogni menet közben?? :icon13: :icon13: :D

És végül ,Biztos hogy nem tolatva mész?? B) :D :D

Viccet félre téve A lényeg hogy amikor kell akkor menjen és ne hagyjon ott sehol útközben. :D

Link to comment
Megosztás:

Nem igazán értem mért mondanám ha nem igaz.Ha visszaolvas mindenki aki kételkedik én azt irtam hogy 2000 körüli fordulaton ami nálam azt jelenti hogy nincs odaszögelve a ford sz mérő a 2000 hez

De az valóban helytálló hogy nekem 110 nél max 2250 2500 az amit forog 3200-3500 környékén forog 140 környékén.

Azért, mert nem jól emlékszel. Valamelyik adat a kettő közül biztos, hogy nem igaz.

Ha 140-nél 3500-at forog, akkor 110-nél 2750, ami jól látható a fordulatszámmérő skálán, a 2500-as és 3000 osztás között pontosan középen

Ha 140-nél 3200, akkor is 2500 felett van valamivel 110-es tempónál. De inkább előbbi lehet egy X18XE.

Link to comment
Megosztás:

Azért, mert nem jól emlékszel. Valamelyik adat a kettő közül biztos, hogy nem igaz.

Ha 140-nél 3500-at forog, akkor 110-nél 2750, ami jól látható a fordulatszámmérő skálán, a 2500-as és 3000 osztás között pontosan középen

Ha 140-nél 3200, akkor is 2500 felett van valamivel 110-es tempónál. De inkább előbbi lehet egy X18XE.

bár én nem vagyok ennyire fordulatszám mániás hogy mikor menyit forog meg menyinél mikor áll de igérem amint alkalmam lesz mindent feljegyzek dokumentálok fényképezek videózok és két tanúval aláíratok. :D :D

"De az valóban helytálló hogy nekem 110 nél max 2250 2500 az amit forog 3200-3500 környékén forog 140 környékén." ez mint idézet az előbbi hozzászólásomból A Kulcsszó A KÖRNYÉKÉN

Az hogy láttunk a videón egy fordulatszám méröt és egy órát hát ez még azért nem sok minden,Ja arról a chek lámpáról ne feledkezzünk meg ami ott alul erősen világít,hát az is befolyásoló tényező

Ahány autó annyi érték ami sokban függ a súly tól gumiktól,szembe szél hátszél de még az ut minőségétől is,stb had ne soroljam,elég eltérő adatok jöhetnek ki azonos felszereltségű,azonos váltóval szerelt autók nál is.

Ha megnézzük én nagyából közelítő adatokat írtam le ami valóban mivel nem vagyok mániás ezért lehet hogy valamely része esetleg eltérhet,minimálisan.

Valóban lehet valamelyikre nem jól emlékszem Öreg vagyok szenilis :lol: :D

Nekem akkor is éedekes hogy sokaknak enyire pörög az autó ilyen sebességeknél,Mivel én nem szeretem nagyon gyilkolni ezért az én fülemet bántaná ha annyira pörögne.

Vagy lehet hogy megszoktam már??Vagy elfelejtettem,úúúú,lehet nincs is autóm,bakker ezt jól be néztem innen a szanatoriumból,ezek a rácsok bezavarnak :devlish: :devlish: :icon13: :icon13: :D B)

Na mindegy hogy hiteles legyek csinálok pár fotót,és igérem soha többé megközelítő adatot nem mondok,ha pontosat nem tudok,.

Link to comment
Megosztás:

bár én nem vagyok ennyire fordulatszám mániás hogy mikor menyit forog meg menyinél mikor áll de igérem amint alkalmam lesz mindent feljegyzek dokumentálok fényképezek videózok és két tanúval aláíratok. :D :D

"De az valóban helytálló hogy nekem 110 nél max 2250 2500 az amit forog 3200-3500 környékén forog 140 környékén." ez mint idézet az előbbi hozzászólásomból A Kulcsszó A KÖRNYÉKÉN

Az hogy láttunk a videón egy fordulatszám méröt és egy órát hát ez még azért nem sok minden,Ja arról a chek lámpáról ne feledkezzünk meg ami ott alul erősen világít,hát az is befolyásoló tényező

Ahány autó annyi érték ami sokban függ a súly tól gumiktól,szembe szél hátszél de még az ut minőségétől is,stb had ne soroljam,elég eltérő adatok jöhetnek ki azonos felszereltségű,azonos váltóval szerelt autók nál is.Ha megnézzük én nagyából közelítő adatokat írtam le ami valóban mivel nem vagyok mániás ezért lehet hogy valamely része esetleg eltérhet,minimálisan.

Valóban lehet valamelyikre nem jól emlékszem Öreg vagyok szenilis :lol: :D

Nekem akkor is éedekes hogy sokaknak enyire pörög az autó ilyen sebességeknél,Mivel én nem szeretem nagyon gyilkolni ezért az én fülemet bántaná ha annyira pörögne.

Vagy lehet hogy megszoktam már??Vagy elfelejtettem,úúúú,lehet nincs is autóm,bakker ezt jól be néztem innen a szanatoriumból,ezek a rácsok bezavarnak :devlish: :devlish: :icon13: :icon13: :D B)

Na mindegy hogy hiteles legyek csinálok pár fotót,és igérem soha többé megközelítő adatot nem mondok,ha pontosat nem tudok,.

Az itt felsoroltak közül az égvilágon semmi sem befolyásolja :D

99%-ban a váltó áttételezésétől, 1%-ban pedig a km óra beállításától.

Megszoktad már. Meg egy benzinesnek jó esetben nem zavaró a hangja 3500-4000 fordulatig. Legalábbis nem szabadna zavarónak lennie.

A video egyébként egy Z18XE-t ábrázol, aminek lehet különbözik a váltó áttételezése az X18XE-től.

Link to comment
Megosztás:

Az itt felsoroltak közül az égvilágon semmi sem befolyásolja :lol:

99%-ban a váltó áttételezésétől, 1%-ban pedig a km óra beállításától.

Megszoktad már. Meg egy benzinesnek jó esetben nem zavaró a hangja 3500-4000 fordulatig. Legalábbis nem szabadna zavarónak lennie.

A video egyébként egy Z18XE-t ábrázol, aminek lehet különbözik a váltó áttételezése az X18XE-től.

Nem vitatkoznék ezzel az órám nem csal,vagyis mint minden óra minimálisat igen de ez nem befolyásoló tényező,15 éve autószereléssel is foglaslkozom,igy a fülem is kifinomultabb minden zörejre mint az átlagnak,amit a mezei autós nemhall meg az engem már zavar.És mondom nem vitázom de bizony számítanak, de mivel ünnep van legyen igazad.

ÉN TÉVEDTEM

Link to comment
Megosztás:

bár én nem vagyok ennyire fordulatszám mániás hogy mikor menyit forog meg menyinél mikor áll de igérem amint alkalmam lesz mindent feljegyzek dokumentálok fényképezek videózok és két tanúval aláíratok. :D :D

"De az valóban helytálló hogy nekem 110 nél max 2250 2500 az amit forog 3200-3500 környékén forog 140 környékén." ez mint idézet az előbbi hozzászólásomból A Kulcsszó A KÖRNYÉKÉN

Az hogy láttunk a videón egy fordulatszám méröt és egy órát hát ez még azért nem sok minden,Ja arról a chek lámpáról ne feledkezzünk meg ami ott alul erősen világít,hát az is befolyásoló tényező

Ahány autó annyi érték ami sokban függ a súly tól gumiktól,szembe szél hátszél de még az ut minőségétől is,stb had ne soroljam,elég eltérő adatok jöhetnek ki azonos felszereltségű,azonos váltóval szerelt autók nál is.

Ha megnézzük én nagyából közelítő adatokat írtam le ami valóban mivel nem vagyok mániás ezért lehet hogy valamely része esetleg eltérhet,minimálisan.

Valóban lehet valamelyikre nem jól emlékszem Öreg vagyok szenilis :lol: :D

Nekem akkor is éedekes hogy sokaknak enyire pörög az autó ilyen sebességeknél,Mivel én nem szeretem nagyon gyilkolni ezért az én fülemet bántaná ha annyira pörögne.

Vagy lehet hogy megszoktam már??Vagy elfelejtettem,úúúú,lehet nincs is autóm,bakker ezt jól be néztem innen a szanatoriumból,ezek a rácsok bezavarnak :devlish: :devlish: :icon13: :icon13: :D B)

Na mindegy hogy hiteles legyek csinálok pár fotót,és igérem soha többé megközelítő adatot nem mondok,ha pontosat nem tudok,.

hát szerintem sem befolyásolnak ezek amit leírtál ezek annyit befolyásolnak hogy gyorsabban elérsz egy bizonyos sebességet de attól a fordulat szám is gyorsabban megy fel!Legalábbis szerintem

Link to comment
Megosztás:

hát szerintem sem befolyásolnak ezek amit leírtál ezek annyit befolyásolnak hogy gyorsabban elérsz egy bizonyos sebességet de attól a fordulat szám is gyorsabban megy fel!Legalábbis szerintem

Hát Legyen ti tudjátok,

Ehhez csak annyit hogy azért itt vannak ellenállási tényezők,de oké ti nyer :lol: tetek

Link to comment
Megosztás:

hát szerintem sem befolyásolnak ezek amit leírtál ezek annyit befolyásolnak hogy gyorsabban elérsz egy bizonyos sebességet de attól a fordulat szám is gyorsabban megy fel!Legalábbis szerintem

Hát Legyen ti tudjátok,

Ehhez csak annyit hogy azért itt vannak ellenállási tényezők,de oké ti nyertetek :lol:

És még azt nem is irtam mennyi a brenya az autóban

Vegyük csak példának az F1 et MIndegy hogy mennyi a brenya tele van vagy negyedig ?mindegy milyen gumikkal mennek? Nem mindegy a hasmagasság sem ha a terelők nincsenek az első kerekek előtt ez mind mindegy csak az áttételezés a lényeg akkor mind egyforma autó lenne és csak a váltót kéne cserélgetniük,ezt nem gondoljátok komolyan ,nekünk ez nem olyan nagy mértékben befolyásol mint nekik de igen is sokat számit.

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatkoznék ezzel az órám nem csal,vagyis mint minden óra minimálisat igen de ez nem befolyásoló tényező,15 éve autószereléssel is foglaslkozom,igy a fülem is kifinomultabb minden zörejre mint az átlagnak,amit a mezei autós nemhall meg az engem már zavar.És mondom nem vitázom de bizony számítanak, de mivel ünnep van legyen igazad.

ÉN TÉVEDTEM

szerintem sem befolyásolják ezek a dolgok a fordulatszámot, 3 külömböző opelünk (astra F, astra G, vectra B ) azonos x16xel motorral nagyábból ugyan annyit forog 100nál ami 2850-2900, pedig még a váltók különbözőek.

Link to comment
Megosztás:

Az össz felsorolt tényező ha 1-2%-ot változtat az már több mint a valóság. Az a 2e inkább 3e. Autószerelő nem vagyok de a tények makacs dolgok :lol:

BÚÉK!!! :D

Hangja az enyémnek is kellemes mint sportos pedig sport kipuff van rajta de szerencsére az a fajta ami szép de hangtalan :devlish: Le is dobtam volna róla már rég ha hangos lenne.

(Gumik: tapadás függ tőle, még a valós sebesség is a műszerfalhoz képest de a motor fordulatszáma és a műszerfalon mutatott sebességre nincs hatással. Check lámpa bajra utal de az említett tényezőre annak sincs hatása, pl egy haldokló lambda szondánál dadogva jár a motor de nem is megy el 120 km/h-ig. Szél ide vagy oda vagy segít a gyorsulásba és fogyasztásban vagy hátráltat de minimális, az oldalszél problémásabb. Út minőségétől sem fog válzotni semmi max ahol rossz az út nem megyünk gyorsan :devlish: Ahol jó ott meg nem lehet... :icon13: Azonos felszereltség és azonos váltó/motorral rendelkező autók azonos fordszám-sebesség adatokkal rendelkeznek, eltérés minimálisan a műszerek kalibrálásából adódhatnak de ez nem 1000 fordszámot jelent és még csak nem is 100-at.

Nálam mint írtam már a 90 km/h is kicsivel 2000 fölött van. 50km/h is 1000 környéke ötödikben.)

Link to comment
Megosztás:

Nem vitatkoznék ezzel az órám nem csal,vagyis mint minden óra minimálisat igen de ez nem befolyásoló tényező,15 éve autószereléssel is foglaslkozom,igy a fülem is kifinomultabb minden zörejre mint az átlagnak,amit a mezei autós nemhall meg az engem már zavar.És mondom nem vitázom de bizony számítanak, de mivel ünnep van legyen igazad.

ÉN TÉVEDTEM

Ha km óra által mutatott értékről beszélünk, akkor nem direktben az autó sebességéről van szó, hanem az autó kerekének fordulatszámáról. * Ez pedig egyetlenegy dologtól függ, a főtengely és a kerék közti áttételétől, tehát váltó áttételétől. A tények bizony makacs dolgok, de ez sajnos semmi mástól nem függ. Ha ezt valaki nem látja be, akár hány év autószerelői tapasztalat után, hát arra nem tudok mit mondani. A tények bizony makacs dolgok...

* A kerék fordulatszám, és a km óra által mutatott érték spirálos km óránál nem állítható. Itt tehát 100%-osan fennáll, hogy a sebesség - motor fordulatszám közti viszony csak a váltó végáttételtől függ, semmi mástól. A digitális km órába pedig van betáplálva egy, nevezzük így: konverziós szám, ami megadja hogy 1 kerékfordulat milyen távolság egységet jelent, ebből számolja a km óra a saját dolgait. Ez a konverziós szám egyébként állítható, amiatt, hogy a különböző kerékméretek miatti eltérést lehessen korrigálni.

Nekem pl úgy van belőve, hogy 195/60 R15-ös gumikon a pontos sebességet mutassa. A téli 175/70 R14-en pedig 100 km/h-nál 98-al haladok, tehát 2%-ot csal. A spirálos km órákba

Link to comment
Megosztás:

szerintem sem befolyásolják ezek a dolgok a fordulatszámot, 3 külömböző opelünk (astra F, astra G, vectra B ) azonos x16xel motorral nagyábból ugyan annyit forog 100nál ami 2850-2900, pedig még a váltók különbözőek.

Ha a váltó kölönbözik (F15, F18 Stb) a végáttétel attól még lehet azonos.

Link to comment
Megosztás:

Hát Legyen ti tudjátok,

Ehhez csak annyit hogy azért itt vannak ellenállási tényezők,de oké ti nyertetek :lol:

És még azt nem is irtam mennyi a brenya az autóban

Vegyük csak példának az F1 et MIndegy hogy mennyi a brenya tele van vagy negyedig ?mindegy milyen gumikkal mennek? Nem mindegy a hasmagasság sem ha a terelők nincsenek az első kerekek előtt ez mind mindegy csak az áttételezés a lényeg akkor mind egyforma autó lenne és csak a váltót kéne cserélgetniük,ezt nem gondoljátok komolyan ,nekünk ez nem olyan nagy mértékben befolyásol mint nekik de igen is sokat számit.

Motor fordulatszám-sebesség (NEM VÉGSEBESSÉG) kapcsolatból indultunk ki.

F1-ben is csak a váltó áttétel határozza meg. Semmi más.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Levettem a motor leömlőjénél lévő hővédő lemezt a kocsi alól ,mivel zörgött... ez okoz hosszabb távon problémát,vagy inkább okosítsam meg és tegyem vissza?! Nem ez volt a fő hangforrás szóval épp vissza tehetném,csak hogy kinlódjak e vele ,netán életbevágó dolog e az ott. Nem tom mit okoz a forró csőnek a közvetlen víz pl...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Levettem a motor leömlőjénél lévő hővédő lemezt a kocsi alól ,mivel zörgött... ez okoz hosszabb távon problémát,vagy inkább okosítsam meg és tegyem vissza?! Nem ez volt a fő hangforrás szóval épp vissza tehetném,csak hogy kinlódjak e vele ,netán életbevágó dolog e az ott. Nem tom mit okoz a forró csőnek a közvetlen víz pl...

Szerintem tedd vissza még ha zörög is, szerintem ha hirtelen vizet kap a gyors lehűléstől elrepedhet a leömlő, akkor inkább zörögjön egy kicsit minthogy cserélgesd a leömlőket drága pénzért!

Link to comment
Megosztás:

Én visszaraknám. Hogy pontosan miben tehet kárt a hiánya, azt nem tudom, de hogy okkal van ott - egy olyan világban, ahol a gyártók 10 forint költségmegtakarításért eladnák az anyjukat - , abban egészen biztos vagyok.

99-ben még nem biztos, hogy ez szempont volt :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én visszaraknám. Hogy pontosan miben tehet kárt a hiánya, azt nem tudom, de hogy okkal van ott - egy olyan világban, ahol a gyártók 10 forint költségmegtakarításért eladnák az anyjukat - , abban egészen biztos vagyok.

Én anélkül járok vele több 10 e km óta semmi baja nincs, inkább csak a kipufogógázok elhűlése miatt katalizátor előtt van szerepe (van benne szigetelő anyag is)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.