Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok..

Vettem egy donort, 2000 évjáratú.. és forgalmi szerint 82 lovas B2

Átakartam rakni az enyémbe (a profilképen) 1998 évj 82 lovas B1

Átrakás közben észre vettem, hogy 004-es az adagoló száma!

Akkor, ez most 101 lovas lesz? Lehet hogy sunyiban egyszer a donor tulaja már kicserélte?

Áttudom én azt rakni, és beindítani az enyémben?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok..

Vettem egy donort, 2000 évjáratú.. és forgalmi szerint 82 lovas B2

Átakartam rakni az enyémbe (a profilképen) 1998 évj 82 lovas B1

Átrakás közben észre vettem, hogy 004-es az adagoló száma!

Akkor, ez most 101 lovas lesz? Lehet hogy sunyiban egyszer a donor tulaja már kicserélte?

Áttudom én azt rakni, és beindítani az enyémben?

Nem a szám határozza meg a ménes számát,hanem ami bele van írva a PSG-be.

Meg a 82-n nincs cooler,aztán még mi lehet más a kettő között,kérdezz körbe,de egyébként adagolós fel tudja programozni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem a szám határozza meg a ménes számát,hanem ami bele van írva a PSG-be.

Meg a 82-n nincs cooler,aztán még mi lehet más a kettő között,kérdezz körbe,de egyébként adagolós fel tudja programozni. ;)

Köszönöm, Sikerült! :D

Kulcs csip, immó karika, és Vezérlő egységet is kicseréltük (kaptam a tippet) és beindult!

Link to comment
Megosztás:

Na cső!

Félúton vagyok olajcseréig. Namost a hülye kérdés: télre belemenjen a vasba az 5w-t http://www.olajshop....-5w-30-5-l.html, vagy maradjak a 10w-nél http://the-filtersho...IESEL_10W40_5_L? Jó a gép, alig kell utántölteni, csak gondoltam télre csak jót tenne neki, ha könnyebben indulna, főleg, hogy 80%-ban városban használjuk, rövid távokra(4-6km). :)

Link to comment
Megosztás:

Na cső!

Félúton vagyok olajcseréig. Namost a hülye kérdés: télre belemenjen a vasba az 5w-t http://www.olajshop....-5w-30-5-l.html, vagy maradjak a 10w-nél http://the-filtersho...IESEL_10W40_5_L? Jó a gép, alig kell utántölteni, csak gondoltam télre csak jót tenne neki, ha könnyebben indulna, főleg, hogy 80%-ban városban használjuk, rövid távokra(4-6km). :)

5W-t tegyél bele, de ne 30-at, hanem 40-et. Szóval valami 5W40-eset válassz. Az 5W30 túl vékony ebbe a motorba.

Link to comment
Megosztás:

5W-t tegyél bele, de ne 30-at, hanem 40-et. Szóval valami 5W40-eset válassz. Az 5W30 túl vékony ebbe a motorba.

Azt mondod?

Akkor körülnézek abban az osztályban is. Amúgy ha jól emlékszem, a könyve írja télre az 5w30-at, de ezt csak úgy érdekességképpen írom. :)

Ja és szépen lassan közeledik a 300. ezres km felé a masina. :) Csak azok a rohadt rozsdák ne lennének... a karosszérián... :icon9:

Link to comment
Megosztás:

Azt mondod?

Akkor körülnézek abban az osztályban is. Amúgy ha jól emlékszem, a könyve írja télre az 5w30-at, de ezt csak úgy érdekességképpen írom. :)

Ja és szépen lassan közeledik a 300. ezres km felé a masina. :) Csak azok a rohadt rozsdák ne lennének... a karosszérián... :icon9:

Gyári GM olajat neki,10W40.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Kedves Márkatársak!

Az alábbi elektromos problémával összefüggésben szeretnék segítséget kérni tőletek:

A kocsimnak (2,0 DTI, X20DTH) olyan nyűge van, hogy néha a fordulatszám-mérő leesik a nullára, miközben ég a "csekklámpa". A motor ilyenkor is megy, csak rendkívül erőtlen. Aztán idővel csak úgy magától megjavul, és megy minden tovább. (Általában 90 %-ban jó a gép.)

A hibákat kiolvastuk, ezek az alábbiak:

- P1650 CAN hibás működés

- P1651 CAN átvivő/fogadó hiba

- P0725 motorfordulatszám behajtás áramkör hibás működés

- P1335 Befecskendező szivattyú fordulatszám információ

A szerelőm szerint elő szokott fordulni, hogy a generátor környékén van vmilyen kontakthiba, így átnézett mindent. (Mért, megvizsgálta a kábelköteget, a testkábelek érintkezési pontjait megtisztította, de sajnos a hiba ismét előjött.)

Volt már vki ilyen cipőben? Mi lehet a tényleges hiba? Az adagolót nem bántom, ha nem muszáj, mivel az Kecelen a jeladó cseréjével együtt kicsit sokba fájna.

Előre is köszönöm a hsz-eket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én is mint itt sokan segítséget szeretnék kérni. Vectra B x20dtl. Most vettem júliusban külföldről 160ezer kilométerrel (valósnak tűnik az autó állapotából)

Két problémám van vele:

1. emelkedőn, kisebb huzatásnál szerintem irreálisan melegszik. Alap helyzetben 90fokon áll a mutató de amint 110 felett megyek vele elkezd a mutató is felfelé menni elég gyorsan, és ritkán áll meg a 100-as elött. De volt már rá példa hogy felszaladt a piros tarományig a mutató.

(eddig, cseréltem benne termosztátot, hűtőt, folyadékokat és ékszíjat is. A vízpumpa majdnem biztos hogy jó mert ha ráadom a fűtést azonnal érehetően jön a meleg és természetesen hül a motor)

2.2500-as fordulatig gyönyörüen megy szépen húz, utána elfogynak belőle a lovak és elkezd rángatni.

Ezügyben már lehúztam az EGR szelepet és kitakarítottam a szívósort. Diagnosztikán az látszik hogy el-el engedi a turbónyomást.

Kérlek ha van ötletetek osszátok meg velem mert tanácstalan vagyok már. Holnap elviszem egy kompresszió mérésre onnan látszik sokminden, de remélem hogy nektek van jobb ötletek, mert már komolyan gondolkodom az eladáson.

Köszönöm szépen a válaszokat, üdv:

Gosti

Link to comment
Megosztás:

Közben megoldódott a gond, a légtömegmérő miatt nem ment.

Kicseréltem erre nagyon jól megy ,de ha csak tartom a fordulatot akkor kigyullad sárga lámpa...

A megoldása az volt hogy az EGR szelepet vissza kellett dugni.

Most már csak annyi kérdésem van hogy van-e arra mód hogy az EGR-t lefalazzam de a computer ezt ne vegye észre?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Ezen a "megújult" fórumon nem is jártam még...jóóóó :)

Nem kérdéses, segítségre lenne szükségem (x16xel)/Caravan/'97

5éve van nálam, óra szerint 230e km, sztem jóval több van benne,eszegeti az olajat,kb 50e km alatt kapott már jó pár litert...saccra 5-10L-t.

Mondjuk nem vészes mert össze vissza kellett bele töltenem...volt h eltűnt belőle vagy 2L 1-2e km alatt, de volt h csak rátölteni kellett pár dl-t sokezer km után. Megyeget,ereje is akad, de van aki azt mondja h "ennek a motornak szaga van!!!"

Nem akarok venni mást,sem másikat, így gondoltam mi lenne ha felújítanám a motorját és hát itt jönnek a kérdések....

-mikor KELL felújítani?

-a gyakorlatban miből áll egy érték- és állapot megőrző/javító felújítás? miféle gonoszságokat művelnek ilyenkor a motorral?

-miféle vagyonra kell számítani a kasszánál?

-a gázosításért is fáj a szívem, h ne 3000-3500HUF legyen a ktg 100km-re...egy ilyen olajevő motorba van értelme belerakni? vagy épp egy felújítottba?

Ha van tapasztalatotok és megosztanátok velem, nagyon hálás lennék érte.

Olvasgatás közben ráakadtam az EGR szelepes témára is....néha nekem is világított egy darabig a check-engine lámpa /bár azt hittem h csak a párás időjárásnak köszönhető/...lehet érdemes lenne azon a tájon nagytakarítást végeznem?/bár mostanában nem világít/ hogy férek én ahhoz hozzá?

A másik amit láttam és "VÉRSZEMET KAPTAM TŐLE" :D az a javítási kézikönyv szavak...nekem semmim nincs a kocsiról, de nagyon jól jönne egy ilyesmi jellegű iromány. Nem tudna valaki hozzásegíteni egy ilyesmi cucchoz???????

Futómű felújítás is játszana nálam, azt a másik topicban részletezem...

Előre is köszönöm a segítségeteket!!!!!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

X20DTH motorkódos Vectrámnál van egy olyan észrevételem , hogy indítás után felvillan a motor vezérlés lámpálya (motorcheck) ami pár perc járatás után ki is alszik. Erő ugyanúgy van benne , viszont egyszer észrevettem alapjárat rendellenességet (meleg motornál) amikor is a vezérlés lámpa is felvillant. Pár másodpercig tartott, de ez az indítás utáni pár perces jelzés már rendszeres.

Normális ez hidegben vagy mehetek hibakódot olvastatni ?

Előre is köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljességgel új vectrás vagyok, most került hozzám egy x20xev, ami elég hálásan pörög, viszont a motor alatt egy tenyérnyi olajfolt jelent meg. Tippek?

Üdv,

Milord

Én azt tippelem, hogy meg kellene nézni, honnan folyik az olaj.

A hibás alkatrészt ki kell cserélni, vagy ha javítható, megjavítani.

És csodák csodájára jó lesz a gép.

Elég egyszerű a képlet.

Egy egyszerű tömítés hibától elkezdve kikönyökölt hajtókarig bármi előfordulhat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljességgel új vectrás vagyok, most került hozzám egy x20xev, ami elég hálásan pörög, viszont a motor alatt egy tenyérnyi olajfolt jelent meg. Tippek?

Üdv,

Milord

Üdv itt!

Ennél a típusnál jellemzően a hengerfejtömítés szeret átszakadni, főleg hosszabb állás után kezdett használat során.

Nekem és egy ismerősömnek is az injektor alatt a motor tűzfal felőli oldalán szakadt ki a tömítés. Ha jól tudom ott van a motor olaj főnyomó ága és szó szerint kifelé szakad/folyik az olaj a motorból. Nekem nem volt tenyérnyi olaj de azért jó kb teás kanálnyi folt volt egy éjszaka után alatta. A már említett ismerősnek viszont ja majd egy tenyérnyi/éjszaka

Link to comment
Megosztás:

Lehet még főtengely szimmering, olajteknő tömítés is esetleg. Mosd le a motort, aztán másnap nézd végig lámpával látsz-e valamit.

Sziasztok!

Teljességgel új vectrás vagyok, most került hozzám egy x20xev, ami elég hálásan pörög, viszont a motor alatt egy tenyérnyi olajfolt jelent meg. Tippek?

Üdv,

Milord

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

X20DTH motorkódos Vectrámnál van egy olyan észrevételem , hogy indítás után felvillan a motor vezérlés lámpálya (motorcheck) ami pár perc járatás után ki is alszik. Erő ugyanúgy van benne , viszont egyszer észrevettem alapjárat rendellenességet (meleg motornál) amikor is a vezérlés lámpa is felvillant. Pár másodpercig tartott, de ez az indítás utáni pár perces jelzés már rendszeres.

Normális ez hidegben vagy mehetek hibakódot olvastatni ?

Előre is köszi

Úgy néz ki végleg elszállt a vezérlés, amint bemelegszik a motor check lámpa kivillan, fordulatszám mérő nullára esik, erő,turbó off.

Valaki esetleg valami jó szervízt tud ajánlani Győr-Moson-Sopron megyébe ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

X20DTH motorkódos Vectrámnál van egy olyan észrevételem , hogy indítás után felvillan a motor vezérlés lámpálya (motorcheck) ami pár perc járatás után ki is alszik. Erő ugyanúgy van benne , viszont egyszer észrevettem alapjárat rendellenességet (meleg motornál) amikor is a vezérlés lámpa is felvillant. Pár másodpercig tartott, de ez az indítás utáni pár perces jelzés már rendszeres.

Normális ez hidegben vagy mehetek hibakódot olvastatni ?

Előre is köszi

Szia!

Csak laikusként mondom hogy ez nem normális, de nekem hasonló helyzet volt és a légtömegmérő volt a ludas benne.

Ha véletlenül Pécs közelében vagy fussunk össze próbáld ki az enyémmel. Szívesen segítek, nekem jobban is ment a kocsi miután kicseréltem és előtte nem tűnt rossznak, csak mikor az új jött.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Csak laikusként mondom hogy ez nem normális, de nekem hasonló helyzet volt és a légtömegmérő volt a ludas benne.

Ha véletlenül Pécs közelében vagy fussunk össze próbáld ki az enyémmel. Szívesen segítek, nekem jobban is ment a kocsi miután kicseréltem és előtte nem tűnt rossznak, csak mikor az új jött.

Azt tudom hogy nem normális, én is gyanakodtam arra. Holnap lehet szédszedem és kitisztítom, mert jövő csütörtökre kaptam időpontot motordiagnosztikára az Opel Csorna szervízbe.

Köszi a felajánlást, rendes vagy de olyan hosszú útra inkább nem indulok el vele. Kapuváron lakom. :)

Szervízkönyvbe azt írják hosszútávon tönkrebaszhatja a katalizátort.

Míg be nem melegszik a motor ezzel sincs gond addig normális, de amint bemelegszik kontroll lámpa felvillan fordulatszám mérő lefekszik és oda az erő.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.