Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Nagyon lent van az eleje, ez már túlzás, még az emelőt sem tudom szinte alátenni, tehát a rúgó mindenképpen repül belőle. A gyári megy belel vissza és vezsek hozzá egy gyári csillapítót is.

Mert így fent fogok vele akadni valahol előbb-utóbb.

rug_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

rug_-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

rug_-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Köszönet érte kockának!Anno ő küldte el nekem is! ;)

Link to comment
Megosztás:

rug_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

rug_-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

rug_-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Köszönet érte kockának!Anno ő küldte el nekem is! ;)

Köszi szépen a táblákat, ezzel már van elég infóm :) Utánanézek akkor ezekkel az infókkal a csillapítónak, rugóknak.

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem a rúgónak, amit kivettem.

265mm hosszú terheletlen állapotban, a táblázat szerint az enyémnek 326mm a gyárija, amiből az következik, hogy 6cm az ültetőrugó.

Egyébként a bal elején szétesett a toronycsapágy, a rugó már felette volt, szétverte a rugó, hozzáteszem a lengéscsillapító már nem csillapított semmit.

Szerintem a 6cm ültető okozta, hogy gyári gátlóval használták, amit nem célszerű.

Vélemény?

Most arra gondoltam, hogy veszek két gyári gátlót és ahhoz gyári rugókat.

Link to comment
Megosztás:

rug_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

rug_-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

rug_-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Köszönet érte kockának!Anno ő küldte el nekem is! ;)

Utánanéztem a rúgónak, amit kivettem.

265mm hosszú terheletlen állapotban, a táblázat szerint az enyémnek 326mm a gyárija, amiből az következik, hogy 6cm az ültetőrugó.

Egyébként a bal elején szétesett a toronycsapágy, a rugó már felette volt, szétverte a rugó, hozzáteszem a lengéscsillapító már nem csillapított semmit.

Szerintem a 6cm ültető okozta, hogy gyári gátlóval használták, amit nem célszerű.

Vélemény?

Most arra gondoltam, hogy veszek két gyári gátlót és ahhoz gyári rugókat.

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem a rúgónak, amit kivettem.

265mm hosszú terheletlen állapotban, a táblázat szerint az enyémnek 326mm a gyárija, amiből az következik, hogy 6cm az ültetőrugó.

Egyébként a bal elején szétesett a toronycsapágy, a rugó már felette volt, szétverte a rugó, hozzáteszem a lengéscsillapító már nem csillapított semmit.

Szerintem a 6cm ültető okozta, hogy gyári gátlóval használták, amit nem célszerű.

Vélemény?

Most arra gondoltam, hogy veszek két gyári gátlót és ahhoz gyári rugókat.

plusz új toronycsapágy!

Link to comment
Megosztás:

Jah igen azt kihagytam :icon1:

Szerinted ha veszek gyárit előre és hátul bennmarad a 40-es ültető akkor nem fog hülyén kinézni?

...

szerintem igencsak hülyén nézne ki!- bár még nem láttam ilyet

...Vagy vegyek egy Technics csillapítópárat a mostani 60-ashoz?

ahogy néhány napja is írtam ez csak pénztárca függő!

Én gyári méretet raknék bele mindenből, de lehet a te esetedben, ha hátul nincs semmi problem akkor az az olcsóbb megoldás - ha egyáltalán ez számít - ha előre veszel rugóhoz való gátlót és toronycsapágyat, ha a rugók nem töröttek!

Link to comment
Megosztás:

szerintem igencsak hülyén nézne ki!- bár még nem láttam ilyet

ahogy néhány napja is írtam ez csak pénztárca függő!

Én gyári méretet raknék bele mindenből, de lehet a te esetedben, ha hátul nincs semmi problem akkor az az olcsóbb megoldás - ha egyáltalán ez számít - ha előre veszel rugóhoz való gátlót és toronycsapágyat, ha a rugók nem töröttek!

Jaja, úgy nézz ki, hogy megy vissza a gyári rugó, gátlóval, mert amúgy sem egy magas autó gyári cuccokal sem és akkor még el sem akadok vele. A hátsó meg majd meg lesz oldva, max 2 rugót veszek bele később, mert ott is gyári telok vannak.

Utánanéztem, de ha komolyan szeretnék a futóművel foglalkozni (sport) legyen akkor elég sokba kerülne. Mert akkor lenne az igazi, megbízható és biztonságos, ha sportgátló lenne az ültetőhöz, keményebb szilentek, erősített toronycsapágy. Ha valamelyik már nincs hozzáillesztve akkor idővel megadja magát.

Majd később talán :)

Azért köszi az infókat.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, úgy nézz ki, hogy megy vissza a gyári rugó, gátlóval, mert amúgy sem egy magas autó gyári cuccokal sem és akkor még el sem akadok vele. A hátsó meg majd meg lesz oldva, max 2 rugót veszek bele később, mert ott is gyári telok vannak.

Utánanéztem, de ha komolyan szeretnék a futóművel foglalkozni (sport) legyen akkor elég sokba kerülne. Mert akkor lenne az igazi, megbízható és biztonságos, ha sportgátló lenne az ültetőhöz, keményebb szilentek, erősített toronycsapágy. Ha valamelyik már nincs hozzáillesztve akkor idővel megadja magát.

Majd később talán :)

Azért köszi az infókat.

Ha gondolod érdeklődj Krisz16V, vagy más néven extremebmx topiktársnál, pár hete törte gallyra a kocsiját, neki meg volt ültetve a futóműve, és hozzá való gátlók is voltak benne. Lehet, hogy kiárulja belőle, nem sokat ment velük. Kicserélt mindent a futóműben, de nem sokkal azután, hogy minden jó lett benne, össze is törte a kocsit.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hátha találkoztatok már ilyen jelenséggel. B vectra 97es.

Most cseréltünk benne hátsó teleszkópokat, mert iszonyatosan zuhogott a hátulja, illetve (bár az csak kivülről hallatszik) nyekergő hang is jött belőle.

Az uj telokkal, elmult a zuhogás, de az a nyekergés továbbra is fenntáll. Nincs ötletetek, hogy mi lehet? Talán szilentek?

köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne egy kérdésem hátha találkoztatok már ilyen jelenséggel. B vectra 97es.

Most cseréltünk benne hátsó teleszkópokat, mert iszonyatosan zuhogott a hátulja, illetve (bár az csak kivülről hallatszik) nyekergő hang is jött belőle.

Az uj telokkal, elmult a zuhogás, de az a nyekergés továbbra is fenntáll. Nincs ötletetek, hogy mi lehet? Talán szilentek?

köszi előre is.

Több mint valószínű, hogy szilent lesz az, ha csak nem a rugó tud mocorogni (finom munka cserélni:D)
Link to comment
Megosztás:

hát nemtudom, bár alámentem aknán és elkezdtük lassan emeleni és a jobb oldali rugó emelés közben végig nyekergett kicsit. De azzal mit lehetne akkor csinálni?

Gyári rugó van bent? Mert tesómén elöl nyekergett, de ott a toronycsapágy is szét volt verve a telókkal egyetemben+ültető rugó volt. Most minden gyári semmi nyekergés sincs.
Link to comment
Megosztás:

Gyári rugó van bent? Mert tesómén elöl nyekergett, de ott a toronycsapágy is szét volt verve a telókkal egyetemben+ültető rugó volt. Most minden gyári semmi nyekergés sincs.

igen gyári rugónak nézki, ugye nemrég votl kiszedve, amikor cseréltük a telókat. Hát csak ugye ez a rossz, hogy találgatni, hogy melyik szilent (ha az), vagy mi.

Link to comment
Megosztás:

hát nemtudom, bár alámentem aknán és elkezdtük lassan emeleni és a jobb oldali rugó emelés közben végig nyekergett kicsit. De azzal mit lehetne akkor csinálni?

Hideg időben nekem is nyekereg, ha a két első kerék egyszerre rugózik be, pl egy fekvőrendőrön való áthajtáskor. De eddig nem foglalkoztam vele. Szerintem a stabilizátor rúd szilentjei okozzák.

Link to comment
Megosztás:

Hideg időben nekem is nyekereg, ha a két első kerék egyszerre rugózik be, pl egy fekvőrendőrön való áthajtáskor. De eddig nem foglalkoztam vele. Szerintem a stabilizátor rúd szilentjei okozzák.

Aha, értem.

Mondjuk énnekem a hátulja nyekereg. Meg amikor a telokat cseréltük lett cserélve stab. rud szilent is.

és akkor is csinálja a nyekergés, amikor ráállok a vonóhorogra és fel le mozgatom.

Link to comment
Megosztás:

Aha, értem.

Mondjuk énnekem a hátulja nyekereg. Meg amikor a telokat cseréltük lett cserélve stab. rud szilent is.

és akkor is csinálja a nyekergés, amikor ráállok a vonóhorogra és fel le mozgatom.

Csak akkor nyekereg, ha mindkét oldal egyszerre van rugóztatva? Mert akkor szerintem neked is azok a szilentek szarok, amik körülfogják a stabilizátor összekötőt.

Link to comment
Megosztás:

Csak akkor nyekereg, ha mindkét oldal egyszerre van rugóztatva? Mert akkor szerintem neked is azok a szilentek szarok, amik körülfogják a stabilizátor összekötőt.

nem feltétlen, mert volt hogy az oldalát nyomkodtam meg és akkor is csinálta.

Ha a kereszt stabilizátor gumira gondolsz, azok most voltak cserélve.

Link to comment
Megosztás:

nem feltétlen, mert volt hogy az oldalát nyomkodtam meg és akkor is csinálta.

Ha a kereszt stabilizátor gumira gondolsz, azok most voltak cserélve.

Akkor passz, wd-40 vagy valami kúszó spré aztán kiderül, egyesével befújni és tesztelni, más ötletem nincs.
Link to comment
Megosztás:

igen én is erre gondoltam, h elkezdem végigfujkálni, aztán mindig lenyomkodom a hátulját.

Aztán ha elhallgat akkor kiderül h meik szilent a ludas.

Ugyan ezt csinálta nekem is a jobb hátulja!Úgy nyekergett mint egy régi babakocsi!Autó megemel,kerék le és tekertem egy kicsit a rugón!Ha már ott vagy,fújj be mindent valami kenőanyaggal,nem fog neki ártani az sem!Azóta az enyémnél csend van... ;) Ettől még lehet a szilentektől is,ahogy írták,mert nekem is szét vannak a kereszt és hosszlengőkar szilentjei is! :smartass:

Link to comment
Megosztás:

Ugyan ezt csinálta nekem is a jobb hátulja!Úgy nyekergett mint egy régi babakocsi!Autó megemel,kerék le és tekertem egy kicsit a rugón!Ha már ott vagy,fújj be mindent valami kenőanyaggal,nem fog neki ártani az sem!Azóta az enyémnél csend van... ;) Ettől még lehet a szilentektől is,ahogy írták,mert nekem is szét vannak a kereszt és hosszlengőkar szilentjei is! :smartass:

na ma szétszedtem. a hosszlengőkar szilent volt a ludas a jobb felébe, bespréztem és elhallgatott, ugyhogy azt kell cserélnem.

Köszi a segítséget mindenkinek ! :D

Link to comment
Megosztás:

Üdv,nem tudja valaki véletlenül,mekkora nyomatékkal kell meghúzni a vectra első féltengely-kerékcsapágy-kerékagyat?

koronás anyára gondolsz ha jól sejtem, A vekinél, ha jól emlékszem 100-130 Nm körül van, de nem biztos. Én érzésre húztam, megszakítani nem kell!
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.