Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

ÓÓÓ ez nagyon király, köszönöm, ezzel legalább már képben vagyok h mik kellenek! Télleg zsííír :D

Ezek a képek valami kézikönyvből valók, vagy valamiféle programból?

Ha elöl cserélem a kormányösszekötőket és a gömbfejeket (mondjuk 50e km-rel ezelőtt voltak cserélve) akkor mehetek futómű beállításra, ugye? Ha meg nem cserél ezt a kettőt, akkor nemvalószínű h elállítódik? Bár ha jobban belegondolok hülyeség, ha azt akarom h minden klappoljon, elviszem beállíttatni :D

Link to comment
Megosztás:

ÓÓÓ ez nagyon király, köszönöm, ezzel legalább már képben vagyok h mik kellenek! Télleg zsííír :D

Ezek a képek valami kézikönyvből valók, vagy valamiféle programból?

Ha elöl cserélem a kormányösszekötőket és a gömbfejeket (mondjuk 50e km-rel ezelőtt voltak cserélve) akkor mehetek futómű beállításra, ugye? Ha meg nem cserél ezt a kettőt, akkor nemvalószínű h elállítódik? Bár ha jobban belegondolok hülyeség, ha azt akarom h minden klappoljon, elviszem beállíttatni :D

:smartass: Elvileg vagy nem elvileg,ha hozzányúlsz a futóműhöz (alkatrész csere) be kellene állíttatni újra meg újra!

Ezt meg még pár képet a régi Bárdi honlapról mentettem le,sajnos már megújult az oldal!

Egyébként ajánlom árkategóriában a cromax.hu és alkatresz.eu-t!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Tudnál nekem segíteni hogy hol tudok ilyen jóképű robbantott ábrákat szerezni B Vectrárol?

Emlékeim szerint a sima szerelésiben nincsenek ilyen robbantott ábrák!Talán Haynes féle Opel/Vauxhall szerelésiben találhatnál,de az EPC (Opel alkatrész katalógus) biztosan így mutatja az alkatrészeket!A laptopomon vannak ezek,így most nem tudom megnézni neked!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok vectra b caraván 2.0 dti. Segítség kellene,jobb első futómű javítás. A gumi közepe 3 cm-rel kiljebb van a gátlóhoz képest,mint a másik oldalon. így vásároltam az autót és most derült ki hogy alulrol pofont kaphatott mert lengőkar másik van benne.Segítség kéne hogy mi lehet a hiba oka.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok vectra b caraván 2.0 dti. Segítség kellene,jobb első futómű javítás. A gumi közepe 3 cm-rel kiljebb van a gátlóhoz képest,mint a másik oldalon. így vásároltam az autót és most derült ki hogy alulrol pofont kaphatott mert lengőkar másik van benne.Segítség kéne hogy mi lehet a hiba oka.

Előre is köszi.

Eléggé valószínú hogy a lengéscsillapító tetején levő gumi baknak a közepe ami a toronycsapágyon forog áttszakadt ennek cseréje megoldás lehet .

A fentebb látott futómü alkatrészek közül ha jól látom az 5642-43 as alkatrész lenne az

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv,

Még mindig nem tökéletes a futómű, ismét előjött egy kopogó hang a bal elejétől, miután kicseréltük a bal első talpast utána 2 napra rá jelentkezett.

A halható jelenség a következő: ha egyenesen van a kormány, illetve ha jobbra kanyarodok akkor szólal meg. Balos kanyarban abszolút nem hallani akár kátyún is megyek át rajta.

A kerékcsapágyaknak is egyre erőteljesebb a morgása. A kérdés, hogy a csapágy nem okozhat ilyen hangot, mert már nézegettük a futóművet és minden úgy tűnik mintha okés lenne.

Ha fel van emelve nem kotyog, nem mozog semmi.

Esetleg már megehette az agyat a csapágy?

Akinek van ötlete nagy érdeklődéssel várom.

Köszi.

Egyébként nemrég toronycsapágy, csillapító, rugó csere is volt ha ez segít szűkíteni a kört.

Link to comment
Megosztás:

Üdv,

Még mindig nem tökéletes a futómű, ismét előjött egy kopogó hang a bal elejétől, miután kicseréltük a bal első talpast utána 2 napra rá jelentkezett.

A halható jelenség a következő: ha egyenesen van a kormány, illetve ha jobbra kanyarodok akkor szólal meg. Balos kanyarban abszolút nem hallani akár kátyún is megyek át rajta.

A kerékcsapágyaknak is egyre erőteljesebb a morgása. A kérdés, hogy a csapágy nem okozhat ilyen hangot, mert már nézegettük a futóművet és minden úgy tűnik mintha okés lenne.

Ha fel van emelve nem kotyog, nem mozog semmi.

Esetleg már megehette az agyat a csapágy?

Akinek van ötlete nagy érdeklődéssel várom.

Köszi.

Egyébként nemrég toronycsapágy, csillapító, rugó csere is volt ha ez segít szűkíteni a kört.

Kormányösszekötők és a "stab rudak" is csinálhatják!

Nekem is ugyanez volt a problémám egy éve, most már folyamatos "klattyogást" hallok balról és jobbról is. Karácsony előtt ezek lesznek cserélve majd akkor tudok nyilatkozni mi lett a vége nekem.

Link to comment
Megosztás:

Kormányösszekötők és a "stab rudak" is csinálhatják!

Nekem is ugyanez volt a problémám egy éve, most már folyamatos "klattyogást" hallok balról és jobbról is. Karácsony előtt ezek lesznek cserélve majd akkor tudok nyilatkozni mi lett a vége nekem.

Köszi szépen az infót, én is megpróbálkozok akkor a hibát leküzdeni, bár lassan már elfogynak az alkatrészek amik még nem lettek cserélve és lesz egy teljesen új futómű. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek!

azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen felni B Vectrára megfelelő lenne-e szerintetek (205/55 R16 gumikkal szerelve)?

http://aprod.hu/hirdetes/opel-16-irmscher-alufelni-garnitura-4x100-7jx16-et45-IDO19B.html

Esetleg valakinek van ilyen felnikkel tapasztalata? Mennyire masszívak?

Lehet hülye kérdés, de az Opelok agyátmérője 56,6 mm, vagy ez típusfüggő?

Előre is köszönöm a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

Ha 4 csavaros a kerékagya a Vectrádnak akkor teljesen jó rá. A gyárinál kicsit kisebb az ET-je, úgyhogy valamivel kijjebb lesz a kerék, de nem vészes, még így sem lóg ki a sárvédő alól. Az Irmscher felnik híresen masszívak, nemigen szoktak törni, bár ez felhasználás kérdése ugye.

Az agyátmérő pedig az összes 4 csavaros agynál 56.5mm, az 5 csavarosaknál 65mm.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

azt szeretném kérdezni, hogy egy ilyen felni B Vectrára megfelelő lenne-e szerintetek (205/55 R16 gumikkal szerelve)?

http://aprod.hu/hird...t45-IDO19B.html

Esetleg valakinek van ilyen felnikkel tapasztalata? Mennyire masszívak?

Lehet hülye kérdés, de az Opelok agyátmérője 56,6 mm, vagy ez típusfüggő?

Előre is köszönöm a válaszokat

ha a gyári méret 6x16 ET49 és ez pedig 7x16 ET46 akkor a kerék tárcsa belső széle 10mm-el lesz bentebb, a külső széle pedig 16mm-el kintebb. de ha már most is 7coll széles felni van rajta akkor csak 3mm-el lesz kintebb mindkettő

e szerint:

http://www.autogumib...s/etkalkulator/

ja meg ez is érdekes lehet:

http://www.opel-infos.de/modelle/vectra_b1.html

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat. 4 csavaros a kerékagy, és jelenleg a legkeskenyebb 14"-os felni van rajta. a 7" szélesség zavar kicsit, nem fog-e beleérni valahová, mert könyv szerint 6" szélesség a legnagyobb gyári méret

Na igen pontosan ezért írtam az adatokat.

nekem 195/65 R15 6coll ET49-es gyári acélfelni garnitúrám van 2 és most vettem én is egy 7 széles ET33 as omega alufelnit nyárra. Még nincs rajta gumi egyenlőre csak reménykedek hogy nem lesz baj mert igaz a belső rész 3mm-el a külső pedig 29mm-el lesz kintebb. Na de majd meglátjuk!

Link to comment
Megosztás:

ja meg ez is érdekes lehet:

http://www.opel-info.../vectra_b1.html

@bobizse:

Mivel a fenti link szerint gyárilag is szereltek ehhez nagyon hasonló Irmscher felnit (csak nem ilyen 5x3 hanem 5x2 küllőset) ugyanezekkel az adatokkal Vectrára ('97-'98-ban volt kérhető extraként a "Sport" felszereltséghez), így egészen biztosan nem fog beleérni ha váltóméret gumit használsz. Ez pedig a 16"-os kerékhez a 205/55 R16, ez a váltómérete a gyári 15"-ös keréknek.

Link to comment
Megosztás:

köszi a válaszokat. 4 csavaros a kerékagy, és jelenleg a legkeskenyebb 14"-os felni van rajta. a 7" szélesség zavar kicsit, nem fog-e beleérni valahová, mert könyv szerint 6" szélesség a legnagyobb gyári méret

A 14-es gyári felni adatai: Szélesség: 5,5", ET39

Ehhez képest az új felni: 7" ET45

A belső fele 25mm-rel lesz beljebb, a külső fele 13 mm-rel lesz kijjebb, mint a jelenlegi felnid.

Link to comment
Megosztás:

A 14-es gyári felni adatai: Szélesség: 5,5", ET39

Ehhez képest az új felni: 7" ET45

A belső fele 25mm-rel lesz beljebb, a külső fele 13 mm-rel lesz kijjebb, mint a jelenlegi felnid.

Igaz az X16SZR-nek is 14x5,5 ET39

Mondjuk a karosszéria ugyanaz

a 6coll ET49 hez képest az 5.5 ET39 belső része 16 a külső 4mm el kintebb van, elég rugalmasnak tűnik - már mint a sokféle gyári kerekek méretei alapján. :)

Link to comment
Megosztás:

39-es ET-je van a Vectra B felniknek? Ez új, eddig azt hittem csak kétféle van: ET32 a B Omegáé, és ET49 az összes többié.

A 14-es B Vectra gyári felninek ezek az adatai. A 15-ös már ET49 és 6" széles.

De van rengeteg féle, ha csak a 4 csavarosakat vesszük, Pl ET43 is, 13-as C Corsa felni. De 15-ben is van ET43, az meg a Meriváé.

Link to comment
Megosztás:

@bobizse:

Mivel a fenti link szerint gyárilag is szereltek ehhez nagyon hasonló Irmscher felnit (csak nem ilyen 5x3 hanem 5x2 küllőset) ugyanezekkel az adatokkal Vectrára ('97-'98-ban volt kérhető extraként a "Sport" felszereltséghez), így egészen biztosan nem fog beleérni ha váltóméret gumit használsz. Ez pedig a 16"-os kerékhez a 205/55 R16, ez a váltómérete a gyári 15"-ös keréknek.

jogos :) valahogy elkerülte a figyelmem ez az oldal alján. a gumi, amit hozzá adnak 205/55, úgyhogy a hozzászólások alapján nemsoká gazdagabb leszek egy ilyen felnivel+abronccsal.

köszi mindenkinek a segítséget

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok.nekem b vectra kombim van tavaly vettem a kocsi alá 17-es kerekeket milyen gumit érdemes alá tennem hogy hátul elférjen és szép is legyen:)válaszokat köszönöm!

Szia!

Nekem már C-s Vecim van, de előtte B-s volt, igaz sedan és a 17-s felnire én 215/45-s gumit tettem! Nem kevesen mondták, hogy feldobta az autót, linkelek egy képet, hogy hogy nézett ki rajta!

http://kepfeltoltes.hu/130207/K_p_005_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

szép darab.csak amit én néztem az 225/45 r17 ez a 195/65 r15-nek a váltómérete!félek,hogy beleér a kaszniba hátul:(

egyébként valahogy lehet emelni az autó hátulján valahogy?mert az elejét azt tudom ,hogy a toronycsapágy meg a kaszni közzé kell rakni valamit és máris magasabb.

Nekem nem volt gond vele, 5 személlyel + tele csomagtartóval sem! Szal szerintem nem kell parázni, viszont az ilyen "emelésről" nem hallottam! Nekem kellően magas volt az autó, 14"-s kerekek után kerültek fel ezek a 17"-sek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.