Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Khmm,koronásanyát mivel veszed le a féltengely végéről? :D

Nagyon kár lenne azt buszogatni, a gólyaláb 2 csodás átmenőcsavarral van rögzülve a kerékagyhoz! :wacko: + a tetején van még egy anyu, és ennyi.Jah, meg le kell kötni róla a kutyacsont nevű hogyishívjákot.És pikkpakkkészis! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kár lenne azt buszogatni, a gólyaláb 2 csodás átmenőcsavarral van rögzülve a kerékagyhoz! :wacko: + a tetején van még egy anyu, és ennyi.Jah, meg le kell kötni róla a kutyacsont nevű hogyishívjákot.És pikkpakkkészis! :wacko:

Ehhez képest az ABS vezeték, meg a fékcső rögzítőjének lekötése gyerekjátéknak tűnik :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyon kár lenne azt buszogatni, a gólyaláb 2 csodás átmenőcsavarral van rögzülve a kerékagyhoz! :D + a tetején van még egy anyu, és ennyi.Jah, meg le kell kötni róla a kutyacsont nevű hogyishívjákot.És pikkpakkkészis! :wacko:

Szereljen a franc a kerékjáratban,én inkább kibacom az asztalra! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Ebböl nemsokat értek :D

Elég rendesen össze kell húzni ahhoz a rugót, hogy utána kényelmesen le tudd emelni a gólyalábról.Van még ilyen ráülünk+drótozunk, meg spaniferrel (rakományrögzítő) össze húzzuk, de.......

Ha pedig egy rosszul össze húzott rugó szerelés közben elszáll, nagyon ronda dolgokat tud művelni.Ezért jobb és főleg biztonságosabb célszerszámmal csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Homemade:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=ec1c712c7...&aid=167351

E nélkül tényleg kockáztatás.

Nekem ilyen van:

IMG01370-20100727-1846-_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A biztonság kedvéért 3-at csináltattam, de nem kell annyi, bőven elég a kettő.

A rugót a hétvégén lefestettem feketére, most már tényleg csak be kell szerelni.

A lengéscsillapítónak az hibája, hogyha működés közben szisszen egyet? Ha lassan megyek és le van engedve a jobb első ablak, akkor úthibáknál elég rendesen hallani. A bal mintha nem csinálná. Csak nem kezdi feladni a küzdelmet?

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyen van:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/100727/IMG013...ltoltes.hu_.jpg

A biztonság kedvéért 3-at csináltattam, de nem kell annyi, bőven elég a kettő.

A rugót a hétvégén lefestettem feketére, most már tényleg csak be kell szerelni.

A lengéscsillapítónak az hibája, hogyha működés közben szisszen egyet? Ha lassan megyek és le van engedve a jobb első ablak, akkor úthibáknál elég rendesen hallani. A bal mintha nem csinálná. Csak nem kezdi feladni a küzdelmet?

Elvileg mindkét oldalinak kellene "szisszenni" egyet úthibánál, vagy fekvőrendőrnél, ez a természetes.

Nálam már csak a baloldali szisszen, a jobb nem. A jobb oldali már picit gyengébb, ennek ellenére az is teljesen megfelelő, pár hónapja mértem. Amíg hozza az értékeket, addig nem foglalkozok vele.

Szerk: jó a cucc, szabad tudni mennyiért csinálták a 3 darabot?

Link to comment
Megosztás:

Elég rendesen össze kell húzni ahhoz a rugót, hogy utána kényelmesen le tudd emelni a gólyalábról.Van még ilyen ráülünk+drótozunk, meg spaniferrel (rakományrögzítő) össze húzzuk, de.......

Ha pedig egy rosszul össze húzott rugó szerelés közben elszáll, nagyon ronda dolgokat tud művelni.Ezért jobb és főleg biztonságosabb célszerszámmal csinálni.

Anno faterral is így csináltuk. Többsoron megdrótoz és iszonyatosan figyel, mert rendkívül balesetveszélyes tud lenni... Inkább egyszer beruházni 1 pár összehúzóra és ennyi. A home made is tökéletes :D

Link to comment
Megosztás:

Holnap meglesz az új felnim végre,csak még a tehermentesítőt csinálják meg hozzá!

BF Goodrich defekttűrő 195/65R16 nyári gumikkal!Talán elmúlik a kanyarokban a halálfélelmem is a téli gumi miatt! :D

Téligumival mentél eddig? :wacko: :wacko:

:D :D :P

Én már tavasszal úgy éreztem hogy megindul a segge kanyarokban, bár az enyémre is relatív későn, májusban kerültek fel az új nyárigumik (Continental ContiPremiumContact2). Emlékszem épp esett az eső, és már esőben jóval jobban tapadt az új nyári, mint a téli szárazon "melegben". :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Téligumival mentél eddig? :wacko: :wacko:

:D :D :P

Én már tavasszal úgy éreztem hogy megindul a segge kanyarokban, bár az enyémre is relatív későn, májusban kerültek fel az új nyárigumik (Continental ContiPremiumContact2). Emlékszem épp esett az eső, és már esőben jóval jobban tapadt az új nyári, mint a téli szárazon "melegben". :wacko:

Neeem,csak eladtam az előző felnit és most találtam megfelelőt!3-4 hetet azért rettegtem vele! :D

Páromnak téli van rajta!4 évszakos téli,azaz mindíg a téli van fent!Most meg már kár lenne kicserélni augusztusban!

Link to comment
Megosztás:

Ha kapna most egy garnitúra nyárit, akkor szerintem úgy érezné mintha kötött pályán menne :D

Megvan rá a 4 db Michelin,de nem adok ki már pénzt 2 hónapra,aztán mehetne vissza a téli!

Majd jövőre veszek 4 db lemezfelnit,aztán arra fel lesz téve és csak kerékcsere kell!

Link to comment
Megosztás:

Végre tegnap megjött az új felnim!Üröm az örömben hogy az emelőm eltört az első kerék leszedésénél,így a kocsim pofára esett,majd a tartalék emelő is megreccsent a hátsó kerék feltételénél és a küszöböt sikerült megnyomnom elég rendesen!

Soha többet nem használok gyári emelőt,beruházok egy nagy emelőre!Nevetséges hogy sz**t sem bírnak ezek!

Deszkával alá volt támasztva,fék behúzva és nem volt telepakolva az autó,mégis szétroppant az egész! :D

Link to comment
Megosztás:

Végre tegnap megjött az új felnim!Üröm az örömben hogy az emelőm eltört az első kerék leszedésénél,így a kocsim pofára esett,majd a tartalék emelő is megreccsent a hátsó kerék feltételénél és a küszöböt sikerült megnyomnom elég rendesen!

Soha többet nem használok gyári emelőt,beruházok egy nagy emelőre!Nevetséges hogy sz**t sem bírnak ezek!

Deszkával alá volt támasztva,fék behúzva és nem volt telepakolva az autó,mégis szétroppant az egész! :D

Aztarohadt... részvét!

Nektek más emelő van mint az A Vectrában? Azzal még sosem volt ilyen gondom... ne is legyen. Bár alapesetben krokodilt használok, nem a gyárit.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.