Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

nekem is nemrég volt cserélve és mivel Bosch-t vettem mindenből a szerelőm le is hordott, hogy máskor inkább kérdezzek mert náluk a Bosch vezérműszíjjal már 2x is voltak problémák, konkrétan egyszer 10e km után a szíj szélessége 5 mm-re csökkent, egy másikon meg úgy elkopott hogy elszakadt és nem kis harc után a Bosch kifizette a motorgenerált.

szóval most figyelgetjük a szíjat és reménykedünk.

persze ez nem általános jelenség, de megtörtént és rontja a statisztikáját - főleg ha veled történik meg-

én úgy tudom hogy a bosch a vezérműszíj gyártás ill. a féktárcsa gyártás területén is csak néhány éve jelent meg, ezért inkább a nagyobb múltú gyártókat részesíteném előnyben.

mondjuk amelyiket gyárilag is szerelik, azokra nagyon sok tesztet futtatnak és hidd el már 1 hiba után is nagyon komoly anyagi terheket rónak a beszállítókra.

néha még olcsóbb is egy pl. ate vagy lucas alkatrész mint egy bosch pedig azokat szerelik a gyárban.

Félreértés ne essék nem védem a bosch-t, én 11 éve foglalkozom autóalkatrésszel akkor már volt féktárcsájuk meg vezérműszíjuk is a többség csak azért ismeri nem túl régóta mert korábban nem forgalmazhatta bárki (Bárdi, Unix, Láng stb) sokáig csak a Robert bosch magyarországtól lehetett vásárolni! Ja és rossz példát az ég világon mindenről lehet mondani ilyen megfontolásból az ember járjon villamossal. Pl gondolom mindenki hallott már garanciális motor/váltó/stb cseréről, visszahívásokról stb. Pedig azokban az autókban garantáltan csak gyári alkatrész van ;) !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrég találtam rá erre az oldalra, most regisztráltam, tehát még új vagyok. Lassan 4 éve van egy 1.7es 101lovas CDTI Astrám amivel eddig, leszámitva a kötelező szervizigényt, teljesen megvagyok elégedve..

Van egy visszatérő elég ritka probléma (eddig még kétszer fordult elő). Kigyullad a tengeralattjáró és a motor leszabályoz 3000es fordulatnál.. mintha a turbo nem kapcsolna be, de miután kicsit megtapostam a gázpedált, eddig a probléma megoldódni látszott. Két napja ugyanaz a gondom, anyi külömbséggel, hogy ujrainditásnál van amikor teljesen normálisan müködik, van amikor erőtlen és leszabályoz.. A tengeralattjáró most is ég.

A szakszervizbe nem szivesen vinném, nem tul kellemesek a tapasztalataim, ezért ha van valakinek ötlete arrol, hogy mi történik ilyenkor, illetve tanácsot is adna, szivesen fogadnám.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Nemrég találtam rá erre az oldalra, most regisztráltam, tehát még új vagyok. Lassan 4 éve van egy 1.7es 101lovas CDTI Astrám amivel eddig, leszámitva a kötelező szervizigényt, teljesen megvagyok elégedve..

Van egy visszatérő elég ritka probléma (eddig még kétszer fordult elő). Kigyullad a tengeralattjáró és a motor leszabályoz 3000es fordulatnál.. mintha a turbo nem kapcsolna be, de miután kicsit megtapostam a gázpedált, eddig a probléma megoldódni látszott. Két napja ugyanaz a gondom, anyi külömbséggel, hogy ujrainditásnál van amikor teljesen normálisan müködik, van amikor erőtlen és leszabályoz.. A tengeralattjáró most is ég.

A szakszervizbe nem szivesen vinném, nem tul kellemesek a tapasztalataim, ezért ha van valakinek ötlete arrol, hogy mi történik ilyenkor, illetve tanácsot is adna, szivesen fogadnám.

Köszönöm

Hali!

Nekem már egyszer volt ilyen problémám csak az egy "c" vectra volt! Ugyan ez volt a hiba jelenség! Ment aztán egyszer csak letiltotta a turbót! Először a szervizben azt mondták hogy a légtömeg mérő küld hibás adatokat a computernek, tehát az lesz a rossz! De szerencsére időben kiderül hogy egy cső volt csak eldurranva és ott elszökött a nyomás és ennek következtében küldött rossz adatokat a légtömegmérő! A cső kicserélése után megszűnt ez a probléma! Szerintem érdemes lenne rádugni egy diagnosztikára, hogy miért is tiltja le! Remélem sikerült valamennyit segítenem!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nekem már egyszer volt ilyen problémám csak az egy "c" vectra volt! Ugyan ez volt a hiba jelenség! Ment aztán egyszer csak letiltotta a turbót! Először a szervizben azt mondták hogy a légtömeg mérő küld hibás adatokat a computernek, tehát az lesz a rossz! De szerencsére időben kiderül hogy egy cső volt csak eldurranva és ott elszökött a nyomás és ennek következtében küldött rossz adatokat a légtömegmérő! A cső kicserélése után megszűnt ez a probléma! Szerintem érdemes lenne rádugni egy diagnosztikára, hogy miért is tiltja le! Remélem sikerült valamennyit segítenem!

Szia, köszönöm a tippet.. éppen megtaláltam a hibaüzenetet (ECN 010552), de még sajnos nemtudom ez pontosan mit jelent.. Ha esetleg valaki tudja mondja el.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Szia, köszönöm a tippet.. éppen megtaláltam a hibaüzenetet (ECN 010552), de még sajnos nemtudom ez pontosan mit jelent.. Ha esetleg valaki tudja mondja el.

Köszi

hi!

katt

P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction

nyomásérzékelő - asszem ez más mint a légtömegmérő a légszűrőház után - valahol a motor hátulján a bevezető cső körül található, de jópár bigyó van ott, nem tudom sajnos megmondani hogy melyik az :lol: próbálj meg azon a részen minden csatlakozót lehúzni, nézd meg nincsen e beázva/berohadva valamelyik, hátha csak kontakthiba... ha nem segít, akkor sajnos szervízbe vele... én részemről a mákaszervízeket kerülném, sokkal jobbak a tapasztalataim a maszekokkal - de mindenképpen kérdezd meg előre, hogyha kifizettetik veled a többtízezres érzékelőt és kiderül nem is az volt a hibás, visszaveszik e... ;)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm. Ma már nem, de holnap mindenképp megnézem.

Márkaszervizzel már sajna én is megjártam, még szerencse, hogy akkor még garanciális volt a dolog, de elégge meghurcoltak.

Tehát mégegyszer köszönöm

hi!

katt

P0105 Manifold Absolute Pressure/Barometric Pressure Circuit Malfunction

nyomásérzékelő - asszem ez más mint a légtömegmérő a légszűrőház után - valahol a motor hátulján a bevezető cső körül található, de jópár bigyó van ott, nem tudom sajnos megmondani hogy melyik az :lol: próbálj meg azon a részen minden csatlakozót lehúzni, nézd meg nincsen e beázva/berohadva valamelyik, hátha csak kontakthiba... ha nem segít, akkor sajnos szervízbe vele... én részemről a mákaszervízeket kerülném, sokkal jobbak a tapasztalataim a maszekokkal - de mindenképpen kérdezd meg előre, hogyha kifizettetik veled a többtízezres érzékelőt és kiderül nem is az volt a hibás, visszaveszik e... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szia, köszönöm a tippet.. éppen megtaláltam a hibaüzenetet (ECN 010552), de még sajnos nemtudom ez pontosan mit jelent.. Ha esetleg valaki tudja mondja el.

Köszi

Én ezt találtam rá: "P0105=Magasságjeladó/szivócsőnyomás-jeladó funkció-rendellenesség"

Link to comment
Megosztás:

Én ezt találtam rá: "P0105=Magasságjeladó/szivócsőnyomás-jeladó funkció-rendellenesség"

a "magasságjeladó" valszeg ugyanannak a MAP szenzornak a része - a légköri nyomásból lehet nagyjából tudni, hogy tengerszinthez képest hány méteren van az autó - és ez fontos, mert minél magasabban vagy, annál ritkább a levegő, többet küzd a motor a lélegzetért, és ha ebbe normál mennyiségű üzemanyagot fecskendeznek akkor nem ég el normálisan, pazarol, füstöl... természetesen a körbe bekapcsolódik a MAF - légtömegmérő is, szóval jó bonyolult a vezérlés, de az külön hibakóddal rendelkezik...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Tegnapi nap volt egy kisebb/nagyobb problémám a kocsival! mentem vele egész nap, ment idén nem először a klima, de ez lehet lényegtelen ! na de a lényeg, hogy miután hazaértem kb fél órát állt a kocsi, beinditás után felvillant a menetstabilizátor lámpája és a szervizlámpa is( a szervizlámpa elvileg az izzitogyertya miatt, napokba cserélem:))) gáz nem engedett nyomni! csak alapjáraton tudtam elindulni vele, pár méter megtételével növekedni kezdett a fordulatszám, persze egyből leálltam garázsba másnap reggel láss csodát semmi probléma!!!!! minden jól müködik! komputert rádugtuk és a gázpedál szenzort irta ki, de azzal semmi probláma nincs mert leteszteltük! elvileg a menetstabilizátorra is kiirt valami aproságot!, de már nem emlékszem mit is pontosan:S

ha valaki tud valami tippet vagy volt ilyen problémája akkor szivesen várom az ötleteket!köszi elöre is! by

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sorstársak ;)

Hasonló probléma után rászaladtam egy EGR szelep cserére, szívósor cserére, és - mivel bontani kellett ezt is - vezérlés cserére...

Viszont most ismét egyenletesen húz, nincsenek ad-hoc megtorpanások, erőtlenségek.

Chicane - te se örülj, helyzet ua... bár még vmi geciség lesz, mert a Tujbó tegnapi hibakód törlés előtt még kikapcsolgatott... Furcsa, mert 1-2-3-4ben minden OK, 5-6ban simán tilt. Újraindítás után minden OK, és elvileg nincs hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egyelöre úgy néz ki megoldódott a probléma. A MAP szenzor volt betépve, 3báros nyomást érzékelt -ami állitolag elég magas érték ezért a vezérlés szabályozta a fordulatszámot és a turbót is pihentette. Kicseréltük egy szakavatott ismerőssel és a probléma azonnal megoldódott.. Se hibakód, se tengeralattjáró. Csodálkoztam is milyen jól megy.

Örülök, hogy nem a vezérlés volt a ludas.

Sorstársak ;)

Hasonló probléma után rászaladtam egy EGR szelep cserére, szívósor cserére, és - mivel bontani kellett ezt is - vezérlés cserére...

Viszont most ismét egyenletesen húz, nincsenek ad-hoc megtorpanások, erőtlenségek.

Chicane - te se örülj, helyzet ua... bár még vmi geciség lesz, mert a Tujbó tegnapi hibakód törlés előtt még kikapcsolgatott... Furcsa, mert 1-2-3-4ben minden OK, 5-6ban simán tilt. Újraindítás után minden OK, és elvileg nincs hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egyelöre úgy néz ki megoldódott a probléma. A MAP szenzor volt betépve, 3báros nyomást érzékelt -ami állitolag elég magas érték ezért a vezérlés szabályozta a fordulatszámot és a turbót is pihentette. Kicseréltük egy szakavatott ismerőssel és a probléma azonnal megoldódott.. Se hibakód, se tengeralattjáró. Csodálkoztam is milyen jól megy.

Örülök, hogy nem a vezérlés volt a ludas.

jól hangzik... ;)

mennyi volt a szenzor? típust esetleg tudsz? ez egy alig pár $-os alkatrész, csak persze a gyártók műanyagba rejtve sok sok tízezerért adják...

Link to comment
Megosztás:

jól hangzik... ;)

mennyi volt a szenzor? típust esetleg tudsz? ez egy alig pár $-os alkatrész, csak persze a gyártók műanyagba rejtve sok sok tízezerért adják...

Nemtudom, hogy a szenzor külön menyi volt, szereléssel összesen kb. 55ezer. Biztos van rajta profit vastagon...

Nem vagyok szakavatott, de tudom, hogy Bosch és van egy sorszámom is: GM 97287868

Link to comment
Megosztás:

Nemtudom, hogy a szenzor külön menyi volt, szereléssel összesen kb. 55ezer. Biztos van rajta profit vastagon...

Nem vagyok szakavatott, de tudom, hogy Bosch és van egy sorszámom is: GM 97287868

aztaqrva, ez már nem hangzik annyira jól ;)

http://hu.farnell.com/freescale-semiconduc...-psi/dp/1457153

darabra vásárolva 12.65EUR + 5EUR szállítás (másnapra itt van) és 17% angol áfa... az még a mostani árfolyamon is csak 6200 píz... amilyen tételben meg az autógyártók veszik ezeket, cirka a fele lehet... asszem ez már bőven túlmutat a pofátlanság fogalmán... ;) csak tudni kéne hogy pontosan melyik félvezetőgyártótól melyik típust építik a saját műanyagdobozukba, vagy milyen paraméterekkel bír, mivel lehet pótolni...

Link to comment
Megosztás:

hozzá kell tennem, hogy nem mindig csinálja ezt! beinditás után ha nem jön elö akkor jó nem jön elö! komputer a gázpedálszenzort ír ki és a menetstabilizátornál is ugyan ezt a hibát dobja ki! de ha meg néha jó akkor nem értem! ha valakinek van tippje kérem ossza meg mert lehet nem is az elektromos gázpedál a szar ami 55ezer.... lehet valami aproság...

elöre is köszi

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy az az általános probléma, hogy a Twinport motoroknál a dízeles csörgést kiváltó szívóoldali levegőterelő lemez rossz vagy meglazult (nem értek hozzá:lol:) okoz-e várhatóan valami problémát, vagy károsodást a motornak vagy nyugodtan lehet továbbjárkálni és nem lesz semmi baja (mondjuk úgy 10 évig;)) ?:lol:

Illetve ha okoz akkor mennyibe kerül megjavítani és tudtok-e valakit aki megtudja?=) Egy ideje már így van, még nem volt semmi baja de azért nem lenne jó ha egyszer hirtelen mélyen a zsebembe kéne nyúlnom <_< ! (2004-es 1.4xep Astra H)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2004.11 évjárat 1,4 benzin H astra büszke kisgazdája vagyok.

Anno amikor elhoztam használtan az autót, 45e KM volt benne, azt javasolták, hogy 100e KM-nél cseréljek vezérműt , de azt komplett vízpumpával lehet!?

Kérdésem a következő lenne: 100.000km tényleg reális idő neki?

Ebbe a típusú autóban, valóban vezérmű lánc van?

Az elmúlt időben hideg indításkor (de csak akkor) rezeg valami a motortérben, kb. 4-5másodperc erejéig, majd eltűnik.

Lehetséges a vezérmű dolog és a csörgés között valami?

4éves autóba anno 45e km volt az óra szerint, hogy a valóságnak megfelelt-e, azt nem tudtuk bizonyítani.

Tény, hogy a kárpit, kormány, addigi szervíz vezetések azt bizonyították, hogy lehetséges a benne lévő szám és nem babrálták meg.

viszont ha megbabrálták, a jó Isten se mondja már meg, hogy hol is tartok pontosan. .... jelenleg 62e km..

Link to comment
Megosztás:

...

benzinesnél ugyan nem lehetetlen, de túl jól hangzik... <_<

ha 1x tech2 közelében jársz, az meg tudja mondani hogy a vezérlő computer mennyit futott, azt nem szokták általában piszkálni (vagy nem lehet?) amikor "fiatalítanak"

azonfelül futómű, lengéscsillapító, fékek állapota árulkodhat

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Bármilyen esemény érdekel ami az olajpumpaával tőrtént 1.7 dízeleseknél. Úgy néz ki nekem befosott, hála istennek sikerült megállnom mielőtt leesett volna a szíjtárcsa róla. Menetrőgzítővel vissza lett rakva az anyája de az eset óta búg a vezérlés alól valami/ami amúgy új/. Beszéltem az opel csergővel és mondták hogy 3x változtattak az olajpumpán mióta megjelent a H astra és 5db-ot tartanak minimálkészleten annyira fogy /amúgy a 75-lovas G-kbe is ez van/. Most lesz újra szétszedve de félek hogy semmi sem lesz szemmel láthatóan rossz. Szóval ha valakivel tőrtént ilyesmi kérem jelezni.

Kőszi /rossz a billentyűzetem nincs meg minden ékezetes betű/

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Bármilyen esemény érdekel ami az olajpumpaával tőrtént 1.7 dízeleseknél. Úgy néz ki nekem befosott, hála istennek sikerült megállnom mielőtt leesett volna a szíjtárcsa róla. Menetrőgzítővel vissza lett rakva az anyája de az eset óta búg a vezérlés alól valami/ami amúgy új/. Beszéltem az opel csergővel és mondták hogy 3x változtattak az olajpumpán mióta megjelent a H astra és 5db-ot tartanak minimálkészleten annyira fogy /amúgy a 75-lovas G-kbe is ez van/. Most lesz újra szétszedve de félek hogy semmi sem lesz szemmel láthatóan rossz. Szóval ha valakivel tőrtént ilyesmi kérem jelezni.

Kőszi /rossz a billentyűzetem nincs meg minden ékezetes betű/

Hy

Én is belecsusztam egy ilyenbe, kb 120ezer km--nél, de szerencsére a ház előtt adta meg magát, elég csunya fémes hangja volt.... leállítottam egyből, másnap reggel áthúztuk a szervizbe! azt mondták ha még pár méter megyek elég zsebbenyúlós lett volna. vezérlés elment volna....<_< kB 70ezer volt kompletten, de ha jól tudom, vezérműszíjat is cseréltek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.