Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Nem nagyon találok erre infót az oladlon, annyi lenne a kérdésem, hogy az 1.7 DTR motoros autók minden esetben jelzik a regenerációt az ikonnal? Tegnap érdekes dolog esett meg velem, most elsőnek kicsit meg lett hajtva a gép rövidebb szakaszon, pár km, és utána jelzés nélkül mikor megáltam akkor nézem a pillanatnyi fogyasztáűs mérőt és egy helyben , alapjáraton 3L/h értéket írt ki klíma nélkül. Melette még a hütő veti is ment ráadásnak, pedig nem volt olyan komoly a hajsza időben és teljesítményben sem. Az alapjárat sem volt szép, de aztán venti leállt és leállítottam az autót, utána szép egyenletesen járt pár perc mulva mikor indultam tovább! Élő adatot csak obd/ tech2 vel lehet kinyerni az autóból? Mi ennek a módja és fojamata?

 

Köszönöm a váaszokat!

Üdv

 

Nekem igaz J-m van, de nem jelzi, csak ha sokszor nem történt meg. Igaz én olyat az enyimen nem láttam.

Igen, a 3l-es állóhelyi fogyasztás és a ventilátor az arra utal, hogy megy a tisztítás. Én is abból szoktam észrevenni. Járnék be a garázsba, kiszállok, és megy a venti. Akkor vissza be, és a szomszédos faluba oda-vissza 2000rpm felett, és általában annyi idő elég neki.

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót,nem ilyen de kiindulásnak megfelel.

Barmi megoldhato hazilag, csak szerszam es ugyesseg kerdese :)

 

Ha ugyanolyan az elrendezese, mint a Z17DTH-nak, akkor itt egy video hozza:

 

 

Elvileg le kene huzni a csoveket, amihez nem art egy celszerszam, aztan kiemelni a szurohazat (na az nem ment konnyen). Eloszor megcsinaltam ezt a hivatalos ugymenetet, de masodszor mar a videot kovettem, ugy is mukodik :)

 

Egy viztelenites is kell elvileg, ami picit maceras az also csavarral, de nem igazan jellemzo mar a vizes dizel manapsag...

 

Link to comment
Megosztás:

 

Elvileg le kene huzni a csoveket, amihez nem art egy celszerszam, aztan kiemelni a szurohazat (na az nem ment konnyen). Eloszor megcsinaltam ezt a hivatalos ugymenetet, de masodszor mar a videot kovettem, ugy is mukodik :)

 

Egy viztelenites is kell elvileg, ami picit maceras az also csavarral, de nem igazan jellemzo mar a vizes dizel manapsag...

 

 

Nekem is így szokták márkaszervizben cserélni, de állítólag így nem szabad.

Amikor kiveszed a régi szűrőt a felületén lévő kiszűrt kosz szépen visszafolyhat róla a szűrőházba. Csere után meg megy az injektorokba. Állítólag a szűrőházat is le kéne üríteni és kiöblíteni egy kis tiszta gázolajjal, majd feltölteni és utána mehet bele az új szűrő.

 

Link to comment
Megosztás:

Nekem igaz J-m van, de nem jelzi, csak ha sokszor nem történt meg. Igaz én olyat az enyimen nem láttam.

Igen, a 3l-es állóhelyi fogyasztás és a ventilátor az arra utal, hogy megy a tisztítás. Én is abból szoktam észrevenni. Járnék be a garázsba, kiszállok, és megy a venti. Akkor vissza be, és a szomszédos faluba oda-vissza 2000rpm felett, és általában annyi idő elég neki.

Köszi az infót, akkor nálam is ez lehetett a dolog nyitja, csak mivel az első dizel autóm ezért néha tud meglepetést okozni a technika még bőven!

 

üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Nekem is így szokták márkaszervizben cserélni, de állítólag így nem szabad.

Amikor kiveszed a régi szűrőt a felületén lévő kiszűrt kosz szépen visszafolyhat róla a szűrőházba. Csere után meg megy az injektorokba. Állítólag a szűrőházat is le kéne üríteni és kiöblíteni egy kis tiszta gázolajjal, majd feltölteni és utána mehet bele az új szűrő.

 

A leuritest meg lehet csinalni kivetel nelkul is, az oblites azert mar tulzas... Es persze az egeszet lehetne ISO 1-es tisztaterben csinalni, de annyira azert nem erzekenyek azok az injektorok :)

 

Link to comment
Megosztás:

Nekem eddig 2 szerelő csinálta, mindkettő levette és kitakarította a szűrőházat.

 

A "hivatalos" eljaras ketsegtelenul ez... A gazolajos oblites nem tudom, mennyit segit, hiszen folyamatosan ez tortenik; rongy, vagy hasonlo segedeszkoz viszont kockazatos, mert otthagyhatnak apro darabokat magukbol.

 

Link to comment
Megosztás:

A "hivatalos" eljaras ketsegtelenul ez... A gazolajos oblites nem tudom, mennyit segit, hiszen folyamatosan ez tortenik; rongy, vagy hasonlo segedeszkoz viszont kockazatos, mert otthagyhatnak apro darabokat magukbol.

 

 

Féktisztítóval fújták ki, az hamar elpárolog, nem hagy maga után semmit, a retek, meg kijön, ha volt benne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Jó ez a videó a szűrő cseréről, de egy kérdés felmerült bennem, mivel sok típust olvastam már eddig! Légtelenítés: írtátok ha jól fel van tőltve a szűrőház gázolajjal akkor szinte rögtön indítható a téma, de olvastam olyanokat is, hogy gyujtás ráadásakor elindul a tankban lévő pumpa és a szűrő tetején lévő légtelenítő csappal ki lehet termeltetni a házból a bent ragadt levegőt! A dtr motoron most akkor melyik a járható út? Bocs a láma kérdések miatt, de traktorral még soha nem jártam, és most tanulom a dolgokat csak!

 

üdv

Link to comment
Megosztás:

Jó ez a videó a szűrő cseréről, de egy kérdés felmerült bennem, mivel sok típust olvastam már eddig! Légtelenítés: írtátok ha jól fel van tőltve a szűrőház gázolajjal akkor szinte rögtön indítható a téma, de olvastam olyanokat is, hogy gyujtás ráadásakor elindul a tankban lévő pumpa és a szűrő tetején lévő légtelenítő csappal ki lehet termeltetni a házból a bent ragadt levegőt! A dtr motoron most akkor melyik a járható út? Bocs a láma kérdések miatt, de traktorral még soha nem jártam, és most tanulom a dolgokat csak!

 

Ha van legtelenito, akkor hasznald... Nalam a Z17DTH-n nincs, es nem is kellett.

 

Link to comment
Megosztás:

Ok! De az üzemanyag pumpa csak gyújtára indul, akkor ez 2 személyes mutatvány? Ha nin esetleg ezen sem, holnap kiderül, akkor simán csak indítozzak aztán majd megoldja magának a rendszer?

 

Nalam a gyujtas raadasakor ugy marad a slusszkulcs, de nem tudom, egyeseknek vannak itt eleg extra felszereltsegei :)

 

A szurot aztasd be gazolajba, aztan toltsd fel a hazat a fedel felrakasa elott, es egybol fog indulni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Agyamban megy a gondolatmenet rendesen! Valaki obd-vel nézett már rá a cammon rendszer nyomására? Mit írt neki számszerű adatnak ki a program? Nekem ma 60000 Kpa volt a normál és attól kezdett eltérni a rendszer + - 20%-ot ami elég komoly szórás ha jól gondolom, motor hangján is keményen észlelhető volt a jelenség, hogy nem tetszik neki a dolog! Tehát ha valaki mért már rá ilyenre a diag csatin keresztül az ossza meg velem ha lehet!

 

Köszönöm

 

Módosítva : conquistador
Link to comment
Megosztás:

Agyamban megy a gondolatmenet rendesen! Valaki obd-vel nézett már rá a cammon rendszer nyomására? Mit írt neki számszerű adatnak ki a program? Nekem ma 60000 Kpa volt a normál és attól kezdett eltérni a rendszer + - 20%-ot ami elég komoly szórás ha jól gondolom, motor hangján is keményen észlelhető volt a jelenség, hogy nem tetszik neki a dolog! Tehát ha valaki mért már rá ilyenre a diag csatin keresztül az ossza meg velem ha lehet!

 

Marmint mi nem tetszik neki? Hogy nezed a nyomast? :)

 

Nekem Opcommal alapjaraton 24 MPa volt, 2000-en 50 MPa.

 

Milyen fordulatszamon nezted? Fix fordulaton valtozott a motor hangja? Miert merted egyaltalan?

 

Link to comment
Megosztás:

Marmint mi nem tetszik neki? Hogy nezed a nyomast? :)

 

Nekem Opcommal alapjaraton 24 MPa volt, 2000-en 50 MPa.

 

Milyen fordulatszamon nezted? Fix fordulaton valtozott a motor hangja? Miert merted egyaltalan?

 

 

Alapjáraton néztük a nyomást és ott volt az elég nagy változás benne, emelt fordulatot már nem is forszíroztuk, mert ki jött, hogy valami nem túl jó!

Link to comment
Megosztás:

Akkor bizony ki kell dobni azt a motort, foleg, ha azt sem tudod elmondani, mi a hibaja, es miert kezdtetek egyaltalan merni.

 

 

Tehát nem rég került hozzám az autó, nem régen észre vettem, hogy alapjáraton ingadozik a fordulat, mivel pár benzineshez volt már közöm, így gondoltam, hogy ez nem a, de ugye itt minden úgy kezdődik, hogy obd2 és látod a valós dolgokat is néha! Tehát ez volt a miértje,hogy el kezdtem ezt a témát forszírozni, nem azért mert unatkoztam! A benzinesek terén van némi rálátásom ezen dolgokba, csak azoknak 2 kereke van! Dizel most egy új meder számomra és ha nem gond senkinek lesznek még láma kérdéseim ebben a topikban is! :)

 

Tehát Csaba, ez itt a miértje a témának! :)

Link to comment
Megosztás:

Tehát nem rég került hozzám az autó, nem régen észre vettem, hogy alapjáraton ingadozik a fordulat, mivel pár benzineshez volt már közöm, így gondoltam, hogy ez nem ######a, de ugye itt minden úgy kezdődik, hogy obd2 és látod a valós dolgokat is néha! Tehát ez volt a miértje,hogy el kezdtem ezt a témát forszírozni, nem azért mert unatkoztam! A benzinesek terén van némi rálátásom ezen dolgokba, csak azoknak 2 kereke van! Dizel most egy új meder számomra és ha nem gond senkinek lesznek még láma kérdéseim ebben a topikban is! :)

 

Tehát Csaba, ez itt a miértje a témának! :)

 

No de kerdes, mit kell nezni az OBD-n, vagy inkabb Opcomon / Tech2-n :)

 

Az ingadozo alapjaratra keress vissza, volt mar itt szo rola tobbszor is. Emlekeim szerint az EGR is lehet, de nyomasszabalyzo szelep is remlik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Agyamban megy a gondolatmenet rendesen! Valaki obd-vel nézett már rá a cammon rendszer nyomására? Mit írt neki számszerű adatnak ki a program? Nekem ma 60000 Kpa volt a normál és attól kezdett eltérni a rendszer + - 20%-ot ami elég komoly szórás ha jól gondolom, motor hangján is keményen észlelhető volt a jelenség, hogy nem tetszik neki a dolog! Tehát ha valaki mért már rá ilyenre a diag csatin keresztül az ossza meg velem ha lehet!

 

Köszönöm

 

Nekem alapjáraton ha jól emlékszem valami 24MPa körül szokott lenni. Ha növelem a fordulatot, akkor nő ez is. Egy kis ingadozás előfordul, de csak a tizedek, századok szintjén, nem 20%.

Akinek volt már alapjárat ingadozás gondja, valami nyomásszabályozó szelepet cserélt. Nekem hála istennek még nem volt hozzá szerencsém.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

http://tavcso.hu/temp/I/szim1.jpg
http://tavcso.hu/temp/I/szim2.jpg

Z17DTH

Ez a főtengely szimering miatt ereszt? Mennyire komoly a baj, kb. milyen szervizköltséggel számolhatok? Kötelező szerviz épp aktuális, egyben csináltatnám akkor meg.

75 ezret ment az előző vezérműszíj csere óta, lehet azt is érdemes lenne akkor cseréltetnem?

 

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

http://tavcso.hu/temp/I/szim1.jpg

http://tavcso.hu/temp/I/szim2.jpg

Z17DTH

Ez a főtengely szimering miatt ereszt? Mennyire komoly a baj, kb. milyen szervizköltséggel számolhatok? Kötelező szerviz épp aktuális, egyben csináltatnám akkor meg.

75 ezret ment az előző vezérműszíj csere óta, lehet azt is érdemes lenne akkor cseréltetnem?

 

Mar irtam maganban, mert elfogyott az ot hozzaszolasom, de ide is leirom, hogy meglegyen.

 

Szoval ez nem a fotengely, hanem a jobb feltengely, ahogy jon ki a differencialmubol, es ami szivarog, az valtoolaj. A szimering arahoz 0,92 oranyi munkadij jon meg, legalabbis ennyi a csere normaideje markaszervizben.

 

Az elso kepen latszik a valton az a csavar is, amelyiken az olajszintet lehet ellenorizni (felulrol toltve az olajat, akkor jo a szint, amikor ezen kezd kijonni).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mar irtam maganban, mert elfogyott az ot hozzaszolasom, de ide is leirom, hogy meglegyen.

 

Szoval ez nem a fotengely, hanem a jobb feltengely, ahogy jon ki a differencialmubol, es ami szivarog, az valtoolaj. A szimering arahoz 0,92 oranyi munkadij jon meg, legalabbis ennyi a csere normaideje markaszervizben.

 

Az elso kepen latszik a valton az a csavar is, amelyiken az olajszintet lehet ellenorizni (felulrol toltve az olajat, akkor jo a szint, amikor ezen kezd kijonni).

 

Pont ezt akartam írni én is. :)

Ez volt már nálam is cserélve mikor a lendkerék okán le volt véve a váltó. Így szinte jelentéktelen volt ennek a tételnek a költsége. De amúgy sem lehet vészes.

Link to comment
Megosztás:

Ez volt már nálam is cserélve mikor a lendkerék okán le volt véve a váltó. Így szinte jelentéktelen volt ennek a tételnek a költsége. De amúgy sem lehet vészes.

 

A valto leszedesehez a jobb feltengelyt nem kell bantani, igy csak a valtoolaj leereszteset sporoltak meg vele...

 

Ez sztorno, ki kell huzni belole :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Mar irtam maganban, mert elfogyott az ot hozzaszolasom, de ide is leirom, hogy meglegyen.

 

Szoval ez nem a fotengely, hanem a jobb feltengely, ahogy jon ki a differencialmubol, es ami szivarog, az valtoolaj. A szimering arahoz 0,92 oranyi munkadij jon meg, legalabbis ennyi a csere normaideje markaszervizben.

 

Az elso kepen latszik a valton az a csavar is, amelyiken az olajszintet lehet ellenorizni (felulrol toltve az olajat, akkor jo a szint, amikor ezen kezd kijonni).

 

Köszi Csaba!

 

A 0.92 óra munkadíj talán nem annyira vészes, gondolom ehhez hozzájön még a szimering és az olaj ára ami a cserénél újra belekerül (a régit nem szívesen töltetném vissza).

De még a váltóolaj szintjét ellenőrzöm, tehát akkor ugye csak annál a bizonyos csavarnál lehet nézni, hogy utántöltésnél mennyi megy bele, mielőtt elkezd kifolyni?

Módosítva : edivan
Link to comment
Megosztás:

De még a váltóolaj szintjét ellenőrzöm, tehát akkor ugye csak annál a bizonyos csavarnál lehet nézni, hogy utántöltésnél mennyi megy bele, mielőtt elkezd kifolyni?

 

Igen, bar nem tul gazdasagos modszer, ha utana le akarod csereltetni :)

 

Talan meg lehet probalni valamilyen drottal is benyulni, valamennyi erzetet adhat arrol, hogy mennyire drasztikus a hiany.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.