Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

On 2015. 11. 16. at 19:12, olajos írta:

Udv!

Volna egy Opel Astra H 1.9 150 lovas auto.

Amikor megvettem rogton volt egy szivocsonk csere. teljessen tonkre volt menve. az ki lett cserelve de viszont van 2 hibam az auton meg mindig. 

Az elso az hogy sokat fogyaszt de nagyon. Varosban rovid tavokon ilyen 10-15 foknal 9-10 liter a fogyasztasom. Nyilt uton jo a fogyasztas. 120-130 5.5 korul van, max 6, ami szerintem rendben is volna. Ezen kivul allo helyzetben meleg motornal 0.9 liter per ora. Kolegamnak is van ilyen motorkodu astraja es annak a fogyasztasa 0.6, 0.7 max. Nallam alacsony fordulatnal terhelesnel mondjuk indulasnal hallani ilyen remego bevibralast. Nem veszes de hallom. 

A masik hibam egy allando P2452 hibakod ami beirodik. Eleinte csak neha jelent meg. Most viszont kitorlom egyszer begyujtom eloltom es megint ott a hiba beirva. Ez a DPF nyomas szenzorjanak a hibaja a kod szerint. a csovek le lettek ellenorizve, elmemetileg jo minden. honnan tudok rajonnni hogy a szenzor a rossz vagy a DPF filter van eldugulva vagy megiscsak a csoben van valahol repedes??? Diagnosztika -1kp nyomast erzekel alapjaraton, kicsi gazadasra szinte meg sem mozdul a nyomas, ha racsumazok 3-4 ezer fordulatig akkor felmegy 8-9kp -ra.

Szia!

Az enyém a 8 szelepes 1.9-es változat 120 lóval. Szerintem nem sok a fogyasztás, csak városban nekem is kb. 8 liter körül van. A 0.9 liter/óra fogyasztás szintén rendben van, nagy valószínűséggel a kolléga autója mutat hülyeséget. 

A vibrálásról: lehet, hogy egy motortartó bak fáradt el, vagy más lazult le, de számíthatsz akár kettőstömegű lendkerék problémára is. Ez általában 200 eKm környékén már előfordulhat, korábbi használat mértékétől függően. Bár, ahogy a szívósor kuka volt és nem foglalkoztak vele, így akár ez is elfáradhatott. Hallgasd meg járó motornál álló helyzetben, milyen hangja van, amikor ki és benyomod lassan a kuplungot.

P2452. Ha benne van a DPF, akkor valóban a nyomásprobléma miatt írja. Ha viszont kiiktatták belőle, akkor ezt a hibakódot fogja dobni. Érdemes volna gépre tenni és megnézni, utolsó regenerálás óta mennyit ment és hány %-os a szűrő telítettsége. Ha kell, akkor meg kell próbálni rávenni, hogy regeneráljon, ezt mondjuk autópályán tudod összehozni és addig kell menni vele, amíg be nem fejezte. A másik, ami ezeknél a motoroknál előfordul, hogy elromlik az EGR szelep és telekormolja a szűrőt, az meg megadja magát.

Ha ezen a téren minden oké, akkor megnézném még a nyomásérzékelő kábelezését is, végig a kipufogótól a motorig, hátha szakadt valahol, nekem volt ilyen.

Egyébként, ha törlöd a hibát, akkor hideg időben is előjön mindig? Az enyémből egyszerűen csak kivágták a szűrőt. Tavasztól őszig jön a hibakód random módon, de ősztől tavaszig sosem. Hogy miért, arra még nem sikerült rájönnöm. :biggrin:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lecseréltem a H astrámat (benzin) egy 1.3 95Le merivára. Reggel arra lettem figyelmes,hogy kicsit nehezen indul. Ha beindult akkor 20-30mpig fura az alapjárata mintha nem menne egy henger kicsit ingadozik az alapjárat. De 30mp elteltével meg tökéletesen jár. Mi lehet a hiba?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék tanácsot/ötletet kérni.

Közel két éve szenvedek a H-Astra turbónyomás hibájával. Z17DTJ 242-52 a hibakód. Városban sose jön elő, de autópályán tartós 130-nál igen. Kigyullad a villáskulcs, és elmegy az erő a kocsiból. Nem tűnik el a hiba, csak ha megállok gyújtás le-vissza.

Tavaly turbót takarítottak. Szétszedték, az jó. Utána kicserélték a töltőnyomás (MAP) szenzort, Majd más miatt az EGR szelepet. Végül a nyomás szabályzó szelepet.

Na ezután még egyszer jött a hiba, és utána eltűnt. (Január óta jó)

Most októberben újra előjött. Kb. havonta egyszer megyek pályán, a többi város/országút /ott sose jön elő/. Most Győr-Budapest úton 4x álltam félre. 

Mi a fenét lehetne még cserélni? A vákumcső nem tűnik lyukasnak. Újra nyomásszabályzót? Vagy esetleg elektromos hiba lehet? 

Az UEC okozhat ilyet? Mert az biztos haldoklik, mert a jobb oldali index nem működik. A vezeték a csatlakozóig jó. 

Illetve néha kiírja, hogy a bal xenon kiégett. ekkor gyújtás le/vissza és megjavul. Szóval az UEC-nél valami biztos nem jó. Ha ezen keresztül megy a nyomásszabályzó jele, akkor esetleg okozhatja az is.!?

 

 

 

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

12 hours ago, Sztaricsnaja írta:

Sziasztok!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék tanácsot/ötletet kérni.

Közel két éve szenvedek a H-Astra turbónyomás hibájával. Z17DTJ 242-52 a hibakód. Városban sose jön elő, de autópályán tartós 130-nál igen. Kigyullad a villáskulcs, és elmegy az erő a kocsiból. Nem tűnik el a hiba, csak ha megállok gyújtás le-vissza.

Tavaly turbót takarítottak. Szétszedték, az jó. Utána kicserélték a töltőnyomás (MAP) szenzort, Majd más miatt az EGR szelepet. Végül a nyomás szabályzó szelepet.

Na ezután még egyszer jött a hiba, és utána eltűnt. (Január óta jó)

Most októberben újra előjött. Kb. havonta egyszer megyek pályán, a többi város/országút /ott sose jön elő/. Most Győr-Budapest úton 4x álltam félre. 

Mi a fenét lehetne még cserélni? A vákumcső nem tűnik lyukasnak. Újra nyomásszabályzót? Vagy esetleg elektromos hiba lehet? 

Az UEC okozhat ilyet? Mert az biztos haldoklik, mert a jobb oldali index nem működik. A vezeték a csatlakozóig jó. 

Illetve néha kiírja, hogy a bal xenon kiégett. ekkor gyújtás le/vissza és megjavul. Szóval az UEC-nél valami biztos nem jó. Ha ezen keresztül megy a nyomásszabályzó jele, akkor esetleg okozhatja az is.!?

 

 

 

Dízeleknél jellemző hiba az UEC kontakt hibája, de eddig amikről tudok azoknál gázpedál hiba szokott lenni emiatt.

Fel kell venni az UEC egységet, alatta van sok nagy csatlakozó azokat kell megtisztítani illetve a modul alján az ellendarabokat és vissza mehet.

Az index hiba nem UEC, hanem CIM modul hiba, a javítása így történik:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Link to comment
Megosztás:

36 minutes ago, Davee írta:

Dízeleknél jellemző hiba az UEC kontakt hibája, de eddig amikről tudok azoknál gázpedál hiba szokott lenni emiatt.

Fel kell venni az UEC egységet, alatta van sok nagy csatlakozó azokat kell megtisztítani illetve a modul alján az ellendarabokat és vissza mehet.

Az index hiba nem UEC, hanem CIM modul hiba, a javítása így történik:

http://opelmuhely.com/leiras-reszletei/193/cim_modul_javitas

Az UEC-et már kiszedtem. A csatlakozók szép tiszták, voltak. Nem ott van a kontakt hiba, hanem az UEC belsejében. 

Az oldalindex a modul alatti csatira direktbe kötve világít, a modult visszatéve nem működik.  Multiméterrel ha az izzót kiveszem mérhető a feszültség, ha visszateszem, akkor nem, ezért gondolok kontakthibára, viszont a modult nem tudtam szétszedni. A biztosítékok melletti "kis doboz"-ba lévő elektronikát nem tudtam kivenni, feszegetni nem mertem.

A CIM külön-külön vezérel minden indexet? Már átforrasztottam, és azzal nem javult meg.

Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, imy írta:

Nem tudjátok, hogy mennyi időnkén kell cserélni üzemanyag szűrőt, illetve kell-e vízteleníteni, és ha igen mikor? (Astra J 1.7 DTR)

A DTH-n én minden második olajcserénél, azaz 30.000km-enként, ami nálam kicsit több mint 1 év alatt jön össze, szoktam cserélni a gázolajszűrőt. Külön víztelenítést még soha nem csináltam és eddig ebből semmi problémám nem volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem....  Minap xenon izzókat cseréltem(nem kis munka volt 2 izzó cseréje..)  Egyik oldalt lepakoltam biztosíték táblát másikon kivettem légszűrő házat az izzó cseréhez....  Indulást követően nem aludt el check engine lámpa..:(     Lett 2db hibakód hirtelen izzó csere után nem tudom van e hozzá köze....

ECN 010008

ECN 040004

Én generáltam hibát vajon?  1,9cdti 88kw 2006

Válaszokat előre köszönöm.!

Link to comment
Megosztás:

10 hours ago, talaberferenc írta:

Sziasztok!

Segítségre volna szükségem....  Minap xenon izzókat cseréltem(nem kis munka volt 2 izzó cseréje..)  Egyik oldalt lepakoltam biztosíték táblát másikon kivettem légszűrő házat az izzó cseréhez....  Indulást követően nem aludt el check engine lámpa..:(     Lett 2db hibakód hirtelen izzó csere után nem tudom van e hozzá köze....

ECN 010008

ECN 040004

Én generáltam hibát vajon?  1,9cdti 88kw 2006

Válaszokat előre köszönöm.!

Törlésre visszajönnek? Ha világít szervizlámpa, akkor valószínű... Ha jól értelmezem az egyik a légtömegmérőre a másik az EGR-re utal. Csatlakozókat esetleg próbáld meg megmozgatni!

Amúgy a xenon cseréjéhez nem a lökhárítót kell levenni? Eddig én még nem cseréltem, de mindenkitől azt hallottam, hogy úgy kell.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, Cserenkov írta:

Törlésre visszajönnek? Ha világít szervizlámpa, akkor valószínű... Ha jól értelmezem az egyik a légtömegmérőre a másik az EGR-re utal. Csatlakozókat esetleg próbáld meg megmozgatni!

Amúgy a xenon cseréjéhez nem a lökhárítót kell levenni? Eddig én még nem cseréltem, de mindenkitől azt hallottam, hogy úgy kell.

Nem törlődik a hiba.......egy idő után elszokott menni ha nincs hiba magától.....ha nem lenne jó egr nem menne az autó.....simán futja 210 -et....légtömeg mérő hol van ..? légszűrő házon?  egr kitakarítottam meg is mozgattam(12V) hogy tiszta legyen biztosan......

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, talaberferenc írta:

Nem törlődik a hiba.......egy idő után elszokott menni ha nincs hiba magától.....ha nem lenne jó egr nem menne az autó.....simán futja 210 -et....légtömeg mérő hol van ..? légszűrő házon?  egr kitakarítottam meg is mozgattam(12V) hogy tiszta legyen biztosan......

Szia!

Amíg világít a lámpa, addig hiba is van. A kódok szoktak törlődni a tárolóból egy idő után, ha a hiba már nem áll fenn. Szerintem nézd át az EGR meg a légtömegmérő csatlakozásait, hátha valamelyik nem csatlakozik rendesen.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Astra555 írta:

Szia!

Amíg világít a lámpa, addig hiba is van. A kódok szoktak törlődni a tárolóból egy idő után, ha a hiba már nem áll fenn. Szerintem nézd át az EGR meg a légtömegmérő csatlakozásait, hátha valamelyik nem csatlakozik rendesen.

Nem tudom srácok......csatlakozások vagy jó vagy nem ez nem a véletlenre van bízva le van biztosítva minden..... EGR egyszer szarakodott akkor olyan volt mint egy szívó diesel... most semmin nem lehet látni hogy vmi gebasz lenne  fogyasztás is 0,8-09 L /óra pillanatnyi. 

Link to comment
Megosztás:

BÚÉK Mindenkinek!

Sajnos a mai napon megviccelt a csacsimasinám. Nálunk egy laza -12fok volt délelőtt is, délutánra melegedett az idő -5-ig. Kb. egy órája beindítottam az autómat, amiben egy Z19DTJ részecskeszűrő nélküli szív dobog. Hát elég furán indult. Az első 2-3 fordulásnál mintha 2 henger csak kapkodta volna a fejét, aztán elindultak azok is és a szokásos módon ment az üzem. Kis melegedés után elindultam és kb 7km után megálltam, és kb 15 perc után újra indultam volna. Be is indult a motor, de menni nem nagyon akart. Szerencsére egy áruház parkolójában voltam, így kb 50 méter után beálltam egy helyre, és járó motorral várakoztam. Néha kis gázadással figyeltem mi a szitu. Amikor a motor elérte a 60 fokot, mintha mi sem történt volna, visszatért a csacsi ereje. Nulla hibakód (gáz+fék+gyújtás semmit nem hozott, bár lehet én bénázok), semmi kellemetlen lámpa.

Hozzá kell tennem, hogy menet közben kb 1800 fordulatnál, amikor belép a turbó, akkor hallok némi fütyülést az autó jobb első oldala felöl.

Esetleg valakinek 5lete, tapasztalata? 

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

T Bat83!

"... valami tipp ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra AG 5W-30 shellshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 webautoshop.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-40 szilkerauto.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Bat83 írta:

Sziasztok!

Olaj választás előtt vagyok 1.3 cdti be szeretnék olajat cserélni. Total quartz ineo mc3 5w30 , Castrol edge fst 5w30 c3 vagy elf evolution fulltech msx 5w30 ezek jöhentnek szóba. Valakinek valami tipp? :)

szia

Castrol 5W30 -at használom 1.3cdti -be 15 ezres cserével 185 ezer km-nél járok,semmi olajfogyasztás semmi meghibásodás,csak a kötelező szervizek.

Használtam az elején 5w40-est is azzal sem volt gondom,de úgy érzem az 5w30-al halkabb az autó,bár lehet,csak képzelődöm :)

Az enyémben nincs részecskeszűrő.....ha tiedbe van akkor azt is kalkuláld bele

Link to comment
Megosztás:

13 hours ago, banatila írta:

szia

Castrol 5W30 -at használom 1.3cdti -be 15 ezres cserével 185 ezer km-nél járok,semmi olajfogyasztás semmi meghibásodás,csak a kötelező szervizek.

Használtam az elején 5w40-est is azzal sem volt gondom,de úgy érzem az 5w30-al halkabb az autó,bár lehet,csak képzelődöm :)

Az enyémben nincs részecskeszűrő.....ha tiedbe van akkor azt is kalkuláld bele

Az enyém már részecskeszűrős ezért kérdeztem,hogy melyik olaj a jobb választás.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Bat83 írta:

Az enyém már részecskeszűrős ezért kérdeztem,hogy melyik olaj a jobb választás.

szia

Mindegyik jó bele,de nekem az opelba a dpf-esbe az 5w40-et javasolták  :

Edge 5W-30 C3
Használat: Rugalmas (max.) (Csereciklus 30000 km / 12 hónap)
Olajszűrő kapacitása: 0,2 liter , Kenőanyag-kapacitás: 3,1 liter
 
Vagy:
Edge 5W-40
Használat: Rugalmas (max.) (Csereciklus 30000 km / 12 hónap)
Olajszűrő kapacitása: 0,2 liter , Kenőanyag-kapacitás: 3,1 liter
 
 
én ezt a két olajat használom már 185 ezer km óta ,annyi,hogy 15 ezernél cserélem.
 
 
De Ez is jó bele  :
Edge 0W-40
Használat: Rugalmas (max.) (Csereciklus 30000 km / 12 hónap)
Olajszűrő kapacitása: 0,2 liter , Kenőanyag-kapacitás: 3,1 liter
 
 
 
 
Link to comment
Megosztás:

26 minutes ago, marton.csaba2 írta:

T banatalia!

"... mindegyik jó ... Edge 5W-30 C3 ..."

A BP konszern Castrol márkanéven forgalmazott  Edge 5W-30 C3 semmilyen GM (Opel) követelményt nem teljesít, ezért GM (Opel) motorba nem való.

miért is? azért kíváncsi lennék a magyarázatodra,most látom,hogy a csatolt linked szerint is jó bele:

csatolt pdf-ed 2.-oldalán is ez van,te magad mondtad,hogy :"dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:"

Minősítések és jóváhagyások

ACEA C3

API SN/CF

BMW Longlife-04

dexos2®*

MB-Approval 229.31/ 229.51

Renault RN 0700 / RN 0710

VW 502 00/ 505 00/ 505 01

 

Link to comment
Megosztás:

37 minutes ago, banatila írta:

ne vitázok veled:

http://www.oilcanhenrys.com/services/castrol_edge_5w30_c3

 

tökéletesen jó bele

Az olaj dobozán is rajta van méghozzá az elején a Dexos2 logó akkor gondolom azért mert rendelkezik jóváhagyással.

http://www.centerforqa.com/dexos-brand2/  Castrol Edge C3

Módosítva : Bat83
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Úgy néz ki,hogy izzítógyertyát kell majd cserélnem ( 1.3DTE ) Megkérdeztem az unixot  és 2 natur gyertyát 2 hengernyomás érzékelőt mondtak. A Cromaxnál is néztem ott pedig a henger nyomásérzékelőt a start-stop rendszerrel szerelt autókhoz írja.. Na az enyém nem ilyen akkor elvileg a natúr (olcsóbb) gyertya kell? Ki tudja ezt tutira megmondani? A gyertyákról levéve a fedelet mind a 4 egyforma...

Valakinek valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.