Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

az enyémben a motorvezérlő 120at mondott amikor a műszerfalon 62e volt - szóval ez a "szerencsésebb" eset, lusta volt a sunyi kereskedő :D

a szerelőm azt mondta, hogy a vezérműszíj felirata kb ~40-50e km alatt kopik le - amikor az óra 135e-et mutatott már kopott volt, +15e-el már alig látszott - szóval valszeg cserélték eladás előtt nem sokkal - esetleg ezt érdemes megnézni másnak is... csak pár csavart kell oldalról kitekerni és el lehet annyira hajtani a műanyagot hogy rá lehessen látni (párszor rá kellett indítanom mire pont jutott a felső látható részre felirat)

Én is most tapasztaltam hogy 127000-et mutat az óra computer szerint pedig 147000 van benne (150000-nél írják a vez.szíj cserét Z17dtl) úgyhogy múlt héten ledobtuk a vezérlést a vízpumpát + a külső szíjat + annak is az összes feszítőjét. Zsebbe kellett nyúlni de már nyugodtan alhatok. Amúgy még minden nagyon egészséges volt csak a vez.szíj feszítője volt már nagyon gatya! Ja ráadásul az enyém magyar, úgyhogy akinek még volt olyan tévhite hogy így garantáltabb a futásteljesítmény az gyorsan felejtse el. Ráadásul régi kereskedő havertól vettem, már akkor is kérdeztem hogy hogysmint van az órája (mivel épp 0-án állt a napi km, meg elfelejtette az ablakautomatikát) csupán annyit mondott hogy "hozzá lett igazítva a szervízkönyvhöz"! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új H Astra tulaj vagyok és érdeklődni szeretnék, hogy a Z17DTH motorban mikor kell vezérműszíjat+görgőket cserélni? Valamint nem kaptam meg a kocsihoz azt a kártyát, amin a rádió kód, kulcs kód, stb. rajta van. Ezt be lehet e szerezni utólag? Előre is köszi a válaszokat!

Nem tudom hogy be lehet-e utólag szerezni de ezeknél a kocsiknál ez kb olyan mintha sim-kód nélkül vettél volna telefont :lol:. De ez csak akkor számít ha valamit tanítgatni módosítgatni szeretnél rajta. Pl a saját rádióját ha kiveszed meg visszarakod nem fog kódot kérni azt mindig fel fogja ismerni. Szerintem márkaszervízben személyesen forgalmival alvázszám szerint be kell hogy tudják szerezni a kódjaidat, de ha jól tudom fórumozik itt egy-két szervizes :D !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre meglett a nagy kijelzőm ezáltal a BC-m és mint kiéhezett kutya azonnal rátapadtam a vízhőfokra :D. Szomorúan tapasztaltam amit már régóta sejtettem hogy maximum langyikának lehet mondani. Figyelembe véve hogy ráadásul dízel igen elszomorító mennyire nem képes felmelegedni. Ma megejtem a termosztát cserét de ellenőrizni akarom magamat! Erősítsétek meg légyszíves hogy biztosan a hőfokot nézem ebben a belső menüben amiről már sokan írtatok (settings gomb nyomvatart stb...). Szóval egy bizonyos LCD: X fok (x=akármennyi) az lenne a vízhőmérséklet? Ennél a pontnál a töltés látszik még alul. Jó helyen kapisgálok?

http://www.ths7.de/07.JPG

A felső korrigált külső hőmérséklet, a középső a pillanatnyilag mért, a jobb alsó pedig a hűttővíz.

(A V pedig a sebesség.)

Amúgy tudtommal 2fajta termosztát van, az 1.9-eshez a magasabb 88fokos van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre meglett a nagy kijelzőm ezáltal a BC-m és mint kiéhezett kutya azonnal rátapadtam a vízhőfokra :lol:. Szomorúan tapasztaltam amit már régóta sejtettem hogy maximum langyikának lehet mondani. Figyelembe véve hogy ráadásul dízel igen elszomorító mennyire nem képes felmelegedni. Ma megejtem a termosztát cserét de ellenőrizni akarom magamat! Erősítsétek meg légyszíves hogy biztosan a hőfokot nézem ebben a belső menüben amiről már sokan írtatok (settings gomb nyomvatart stb...). Szóval egy bizonyos LCD: X fok (x=akármennyi) az lenne a vízhőmérséklet? Ennél a pontnál a töltés látszik még alul. Jó helyen kapisgálok?

az LCD az maga a kijelző hőmérséklete

nálam is gyanúsan melegszik a motor - az autodatacd szerint 1.3-tól 1.9-ig fiatba és isuzuba is mindenhol 92 fokos a termosztát - én meg még 80 fokot nyári kánikulában se láttam soha :D

Link to comment
Megosztás:

Ja amúgy ma kikerestem a termosztátot, gyári szám alapján átváltottam és 89-fokost mondd bele. (80 és száz lovas 1.7-es)

Az 1.3-asba és az 1.9-esbe is más van! Már akartam mondani hogy van gyári alkatrész kereső programom (EPC) ha valakinek info kell, gyári szám, robbantott ábra stb. akkor szóljon bátran! Ja meg autósboltom ha alkatrész kellene jó áron :D !

Link to comment
Megosztás:

Srácok tudna vki segíteni, hogy mi történhetett az autómmal?

Astra h 1.9cdti 88kW

Egyik percről a másikra eltűnt belőle a nyomaték, amikor eddig 2000 rpm-től húzott azt most 2500-nél jön csak elő és az alsó fordulatszám tartományban is igen erőtlenné vált. Mintha megtorpanna gázadásnál.

Épp néhány napja lett cserélve a vezérlése és a szűrők is.

Lehet hogy ezzel is összefüggésbe hozható?

Talán még annyi, hogy hazafelé tartottunk és már nagyon-nagyon kevés üa volt a tankban és mivel nem értünk volna haza vele gyorsan rátankoltam 4 litert (merthogy otthon van még csak kannákban) a hátralévő 60 km-re, és a párom elmondása szerint ekkor vette észre az erőtlenséget.

és ahelyett hogy a mutató felfelé mozdult volna el a majdnem már fekvő helyzetéből, 10 km után szépen lefeküdt.

haza is értünk vele, de a másik fura dolog, hogy az 52 literes tankba csak olyan 42-45 litert tudtam beletenni holott már elvileg nem volt benne semmi. na de ez már más téma.

ezzel arra gondoltam hogy talán a kifogyó üa miatt lelevegősödhetett a rendszer, de hát azóta mentünk már vagy 100 km-t.

???

Várom az ötleteket ha vkinek van.

köszi

Link to comment
Megosztás:

Srácok tudna vki segíteni, hogy mi történhetett az autómmal?

Astra h 1.9cdti 88kW

Egyik percről a másikra eltűnt belőle a nyomaték, amikor eddig 2000 rpm-től húzott azt most 2500-nél jön csak elő és az alsó fordulatszám tartományban is igen erőtlenné vált. Mintha megtorpanna gázadásnál.

Épp néhány napja lett cserélve a vezérlése és a szűrők is.

Lehet hogy ezzel is összefüggésbe hozható?

Talán még annyi, hogy hazafelé tartottunk és már nagyon-nagyon kevés üa volt a tankban és mivel nem értünk volna haza vele gyorsan rátankoltam 4 litert (merthogy otthon van még csak kannákban) a hátralévő 60 km-re, és a párom elmondása szerint ekkor vette észre az erőtlenséget.

és ahelyett hogy a mutató felfelé mozdult volna el a majdnem már fekvő helyzetéből, 10 km után szépen lefeküdt.

haza is értünk vele, de a másik fura dolog, hogy az 52 literes tankba csak olyan 42-45 litert tudtam beletenni holott már elvileg nem volt benne semmi. na de ez már más téma.

ezzel arra gondoltam hogy talán a kifogyó üa miatt lelevegősödhetett a rendszer, de hát azóta mentünk már vagy 100 km-t.

???

Várom az ötleteket ha vkinek van.

köszi

1. A vezérléssel nem hiszem hogy összefüggésben van mert ha ott csak 1 foggal el lenne rakva cifra dolgok adódtak volna.

2. Ha meg nem állt a kevés üzemanyag miatt akkor levegős sem lehet. Még arra gondolnék hogy esetleg nem-e kapcsol valamilyen vészüzembe ha már nagyon kevés a nafta de ilyenről nem tudok semmi biztosat.

3. mindenképp cserélj üzemanyagszűrőt az semmiképp nem árt, szerintem felejtsd el a kannázást egy ilyen közöscsöves dízelnél, nehogy a végén az olcsó legyen a drága :blush: !

4. természetesen a legjobb az lenne ha kiolvastatnád a gépet, mert lehet hogy épp most szart be a légtömegmérő vagy bármi egyéb.

5. az is lehet hogy járogatsz egy kicsit és egyszer csak elfelejti csinálni a hülyeségét!

Link to comment
Megosztás:

...

a levegősség és a verézlés csere tényleg nem valószínű hogy okozhatna ilyet - egyszerűen nem menne a motor... biztosan gázolaj került bele? nem lehet hogy sikerült elnézni és benzin? kis arányban nem árt, de ha üres volt a tank akkor már más a helyzet...

nézd meg tárolt e vmi hibakódot: fékpedál benyom és tart, gázpedál benyom és tart, kulcs elfordít izzításig - ilyenkor az össz km kiírónál elkezdi felsorolni a hibakódokat ha vannak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 kérdésem lenne

eddig 2x vettem észre (6000km óta vagyok H Astra boldog tulaja,használt autóval), hogy menet közbe leesik a kijelzőn 0-ra a fszám is és a sebesség is DE semmi változást nem érzek/hallok. Nem áll le a motor, nem szünik meg semmi. Láttatok már ilyen jelenséget? egy pillanat az egész! Először azt hittem fáradt vagyok és behaluztam, de a napokba megint előjött ez a jelenség és friss voltam.

másik pedig, hogy most ebbe a jó fűtős időbe, azt vettem észre, hogy baromira büdös van ha fűtök.

Nem égett és nem "motor" szag , hanem vmi kegyetlen nem is tudom mi. mintha rohadna vagy bomlana vmi.

bemászhatott volna vmi állatka? ránézésre nem látni semmit.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 kérdésem lenne

eddig 2x vettem észre (6000km óta vagyok H Astra boldog tulaja,használt autóval), hogy menet közbe leesik a kijelzőn 0-ra a fszám is és a sebesség is DE semmi változást nem érzek/hallok. Nem áll le a motor, nem szünik meg semmi. Láttatok már ilyen jelenséget? egy pillanat az egész! Először azt hittem fáradt vagyok és behaluztam, de a napokba megint előjött ez a jelenség és friss voltam.

másik pedig, hogy most ebbe a jó fűtős időbe, azt vettem észre, hogy baromira büdös van ha fűtök.

Nem égett és nem "motor" szag , hanem vmi kegyetlen nem is tudom mi. mintha rohadna vagy bomlana vmi.

bemászhatott volna vmi állatka? ránézésre nem látni semmit.

az első valami elektronikai malőr lehet,szerintem, laikus szerint...

a másodikhoz kérdés: nem állt elég sokat az autó? mert a ráégő por csodálatos szagokat tud csinálni, ha volt már nyaralóban konvektorod,amit tavasszal néha begyújtottál, tudod,milyen szag az:D

Link to comment
Megosztás:

cserélj AGR szelepet... nyitva maradt... :blush:

azt elvileg ki kéne írnia hibakódba, van kifejezetten EGR/AGR position error - nálam írkálta is aktívan amikor baxtattam a szelepet

lehet csak aláment egy koromrög, némi piszkos munkával ki lehet takarítani és hátha megmarad az a 70e+munkadíj... szervízben tuti nem tisztítgatják... de ez már ízlés kérdése :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2 kérdésem lenne

eddig 2x vettem észre (6000km óta vagyok H Astra boldog tulaja,használt autóval), hogy menet közbe leesik a kijelzőn 0-ra a fszám is és a sebesség is DE semmi változást nem érzek/hallok. Nem áll le a motor, nem szünik meg semmi. Láttatok már ilyen jelenséget? egy pillanat az egész! Először azt hittem fáradt vagyok és behaluztam, de a napokba megint előjött ez a jelenség és friss voltam.

másik pedig, hogy most ebbe a jó fűtős időbe, azt vettem észre, hogy baromira büdös van ha fűtök.

Nem égett és nem "motor" szag , hanem vmi kegyetlen nem is tudom mi. mintha rohadna vagy bomlana vmi.

bemászhatott volna vmi állatka? ránézésre nem látni semmit.

talán csatlakozó kontakthiba, lebontanám a műszerfalat hozzá és átmozgatnám a csatlakozókat... nem kis munka hozzájutni, de ha már kijött a műszeregység akkor érdemes mögérakni egy szivacsot is - asszem típushiba hogy elkezd idővel nyikorogni ott vmi - ha még nem teszi akkor majd fogja, jobb megelőzni :blush:

elvileg zárt a rendszer, de egy kisebb egér tuti megtalálja az utat befelé... :lol: ha nagyon zavar akkor azon az oldalon is bontani kell...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van e lehetőség szervízben szoftvert frissíteni, mert 7L körül eszik az autóm. Z17DTH.

Másik problémám, hogy 3000-es fordulatnál 140 km/h-nál kirakja a kulcsot, és nem gyorsul tovább, ECN50074 a hibakód. Mi lehet ez, valami komoly?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Érdeklődnék, hogy van e lehetőség szervízben szoftvert frissíteni, mert 7L körül eszik az autóm. Z17DTH.

Másik problémám, hogy 3000-es fordulatnál 140 km/h-nál kirakja a kulcsot, és nem gyorsul tovább, ECN50074 a hibakód. Mi lehet ez, valami komoly?

sebesség jeladó kódja, gyakorlatilag nincsen olyan H amelyik ne dobálná néha... ha nem villan fel az ABS lámpája akkor ne foglalkozz vele, nincsen jelentősége...

ez az egyetlen hibakód van tárolva? akkor nézd meg azonnal amikor felgyullad a villáskulcs, kell ott még lennie másnak is, max eldobja ha egy ideig nem érzékeli a hibát újra...

a fogyasztás nagyon lábfüggő dolog, először a villáskulcs okát kéne kiderítened - természetesen sw frissítést csinálnak bármelyik szervízben ~5e-es nagyságrendért, de valszeg ez nem oldja meg a kulcskérdést

Link to comment
Megosztás:

lehet hogy a fogyasztás és a villáskulcs összefügg???

azt jelzi neked az autó, hogy villáskulcsra van szüksége... :blush:

vagy azt jelzi, hogy túl gyorsan mész, ennyivel nem szabad :lol:

A fogyasztás az városi, szerintem egy picit sok. Két hete van meg az autó és most egy előzésnél szembesültem vele először, mármint a villáskulcsal, és utána olvastam ki a hibát. Előtte nem volt benne egy hiba sem. Így esetleg valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.