Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Hibakód: 0500 sebesség-érzékelő hiba

Az Opel Scanner program használata során, az EDC15M rendszereken, bizonyos hibakódoknál a következı

hibakód szöveg jelenik meg: „Kritikus rendszer meghibásodás X”

A márkaszervizek által használt diagnosztikai mőszer, a TECH2 ugyanezt a hibakód szöveget jeleníti meg

ezekhez a hibakódokhoz.

Az Opel Scanner program fejlesztése közben fontos szempont volt, hogy a hibakódok szövegezése hasonló

maradjon az eredeti hibakód szövegekhez, azonban a részletes hibakód leírás a TIS 2000-ben található. A

TIS 2000-hez nincs hozzáférése az Opel Scanner autódiagnosztikai programunk használóinak.

Ezért összegyőjtöttük ezeknek a hibakódoknak a listáját, és mindegyiknél megpróbáltunk támpontot adni,

hogy mik okozhatják ezeket a hibakódokat. Ezek a hibakódok általában akkor jelentkeznek, ha a rendszer

több paraméter értékét összehasonlítja, és ellentmondást talál a különbözı üzemi paraméterek között:

Légtömegáram, Töltınyomás, Hőtıközeg hımérséklet, Kipufogógáz visszavezetés, stb.

Hibakód Hibakód szövege A lehetséges hibás rendszer / egység

P0100(6) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Légtömegmérı áramkör

P0105(A) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Töltınyomás érzékelı áramkör

P0105(<_< Kritikus rendszer meghibásodás 3 Töltınyomás érzékelı áramkör

P0105© Kritikus rendszer meghibásodás 2 Töltınyomás érzékelı áramkör

P0115(A) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Hőtıközeg-hımérséklet érzékelı áramkör

P0115© Kritikus rendszer meghibásodás 2 Hőtıközeg-hımérséklet érzékelı áramkör

P0115(:wacko: Kritikus rendszer meghibásodás 3 Hőtıközeg-hımérséklet érzékelı áramkör

P0195© Kritikus rendszer meghibásodás 1 Motorolaj hımérséklet érzékelı áramkör

P0195(:( Kritikus rendszer meghibásodás 2 Motorolaj hımérséklet érzékelı áramkör

P0400(3) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Túlzott kipufogógáz visszavezetést érzékelt

P0400(5) Kritikus rendszer meghibásodás 2 Kevés kipufogógáz visszavezetést érzékelt

P0500(;) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Jármősebesség érzékelı áramkör

P0500© Kritikus rendszer meghibásodás 2 Jármősebesség érzékelı áramkör

P0725(A) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Motorfordulatszám érzékelı áramkör

P1100© Kritikus rendszer meghibásodás 1 Légtömegmérı áramkör

P1100© Kritikus rendszer meghibásodás 2 Légtömegmérı áramkör

P1125(3) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Töltınyomás mágnesszelep

P1125(5) Kritikus rendszer meghibásodás 2 Töltınyomás mágnesszelep

P1220(A) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Befecskendezés szabályozás

P1345(A) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Adagoló: Fıtengely/Vezérmőtengely

kölcsönös viszonya

P1630(A) Kritikus rendszer meghibásodás 1 Befecskendezett üzemanyag-mennyiség hiba

Ha csináltál egy hibakódolvasást és látod hogy a hibakódban szerepel egy-egy alkatrész neve, soha ne

cseréld ki egybıl azt az alkatrészt !

Elıtte vizsgáld meg, és gyızıdj meg az ok okozati összefüggésrıl !

Például a kipufogógáz visszavezetése, vagy a töltınyomás szabályozása vákuummal történik, és ezért egy

rossz vákuumszivattyú is okozhatja az adott részrendszer hibájára utaló hibakódokat !

Tom59! Köszönöm a segítséget,ma reggel,munkába menet már nem világitott.

Link to comment
Megosztás:

Nem a P0500-as hibakódtól világít a kulcsos autó, és nem ettől nem megy!

Kell még lennie hibakódnak.

Lehet, hogy megint kezd beszarni az EGR szelepem? A múltkor is a kulcsos autó kezdett világitani először,vagyis akkor villogott és nem egy folytában világított.Most más hibakódot nem dobott vagy lehet,hogy nem néztem meg rendesen mert hirtelen "elszállt"az agyam,hogy már megint baszakszik az autó.Ma reggel munkába menet már nem világított.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.4-esem van, 2006.12. havi, 141 ezer km van benne jelenleg.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok,

az utóbbi kb. egy éve (de legjellemzőbben a hideg téli időszakban) hallatszik a motortér felől "cicergő" hang hidegindítás után úgy kb. 4-5 percig.

Utána elcsendesedik. Szerelő azt mondta, hogy a szelepeknek van már ilyen hangja, de amíg bemelegedés után elcsendesik, addig ne nagyon foglalkozzak vele, aránytalanul sokba kerülne cserélni, szerinte esetleg a következő olajcserénél meglehet próbálni az 5W-és olajat beletölteni, attól talán kevésbbé, vagy egyáltalán nem lesz ilyen cicergő hangja a motornak...

Sajnálom, hogy az itteni fórumba és ebbe a témába egyaránt is csak most merültem bele, de most már előttem is tiszta, hogy ebbe a motorba egyáltalán nem ártott volna végig az 5W-és olajat tölteni, a 10W-40-es (GM) helyett a cirka 140 ezer km alatti szerviz ciklusoknál. <_<

Kérdésem az lenne tehát, hogy szerintetek remélhetek hallható változást attól, hogy a most esedékes olajcserénél az 5W-és olaj kerül majd bele, továbbá kérdezném tőletek, hogy az 5W-30 és 5W-40 között mi a különbség, mivel 5W-30-as olaj lenne a szervizben 15 ezerért 4 liter (Aral), de kéz alól meg 5W-40-es van 4 liter 6500-ért (Castrol)...

Hétfőn viszem a kocsit szervízbe...

Segítő hozzászólásokat előre is megköszönve,

üdv:

Attila

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.4-esem van, 2006.12. havi, 141 ezer km van benne jelenleg.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok,

az utóbbi kb. egy éve (de legjellemzőbben a hideg téli időszakban) hallatszik a motortér felől "cicergő" hang hidegindítás után úgy kb. 4-5 percig.

Utána elcsendesedik. Szerelő azt mondta, hogy a szelepeknek van már ilyen hangja, de amíg bemelegedés után elcsendesik, addig ne nagyon foglalkozzak vele, aránytalanul sokba kerülne cserélni, szerinte esetleg a következő olajcserénél meglehet próbálni az 5W-és olajat beletölteni, attól talán kevésbbé, vagy egyáltalán nem lesz ilyen cicergő hangja a motornak...

Sajnálom, hogy az itteni fórumba és ebbe a témába egyaránt is csak most merültem bele, de most már előttem is tiszta, hogy ebbe a motorba egyáltalán nem ártott volna végig az 5W-és olajat tölteni, a 10W-40-es (GM) helyett a cirka 140 ezer km alatti szerviz ciklusoknál. <_<

Kérdésem az lenne tehát, hogy szerintetek remélhetek hallható változást attól, hogy a most esedékes olajcserénél az 5W-és olaj kerül majd bele, továbbá kérdezném tőletek, hogy az 5W-30 és 5W-40 között mi a különbség, mivel 5W-30-as olaj lenne a szervizben 15 ezerért 4 liter (Aral), de kéz alól meg 5W-40-es van 4 liter 6500-ért (Castrol)...

Hétfőn viszem a kocsit szervízbe...

Segítő hozzászólásokat előre is megköszönve,

üdv:

Attila

ez öreg hiba volt....

én GM Dexos2 5W30 olajat javaslok,de ha nem bízol a gyári olajba akkor mindenféleképpen legyen az olajnak GM-es jóváhagyása

ennek kell rajta lenni: GM LL A 025

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra H 1.4-esem van, 2006.12. havi, 141 ezer km van benne jelenleg.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok,

az utóbbi kb. egy éve (de legjellemzőbben a hideg téli időszakban) hallatszik a motortér felől "cicergő" hang hidegindítás után úgy kb. 4-5 percig.

Utána elcsendesedik. Szerelő azt mondta, hogy a szelepeknek van már ilyen hangja, de amíg bemelegedés után elcsendesik, addig ne nagyon foglalkozzak vele, aránytalanul sokba kerülne cserélni, szerinte esetleg a következő olajcserénél meglehet próbálni az 5W-és olajat beletölteni, attól talán kevésbbé, vagy egyáltalán nem lesz ilyen cicergő hangja a motornak...

Sajnálom, hogy az itteni fórumba és ebbe a témába egyaránt is csak most merültem bele, de most már előttem is tiszta, hogy ebbe a motorba egyáltalán nem ártott volna végig az 5W-és olajat tölteni, a 10W-40-es (GM) helyett a cirka 140 ezer km alatti szerviz ciklusoknál. <_<

Kérdésem az lenne tehát, hogy szerintetek remélhetek hallható változást attól, hogy a most esedékes olajcserénél az 5W-és olaj kerül majd bele, továbbá kérdezném tőletek, hogy az 5W-30 és 5W-40 között mi a különbség, mivel 5W-30-as olaj lenne a szervizben 15 ezerért 4 liter (Aral), de kéz alól meg 5W-40-es van 4 liter 6500-ért (Castrol)...

Hétfőn viszem a kocsit szervízbe...

Segítő hozzászólásokat előre is megköszönve,

üdv:

Attila

azt tudom írni amit én tapasztalok igaz majdnem 100000km-vel kevesebb van a kocsimban és nagyobb benzines motor van benne.

Szóval:

én gm 5w30-at rakok bele és eddig minden ok, 4 ismerősömet is rászoktattam, egyiküknek sincs gondja vele és olcsó.

A 30-as és 40-es melegoldali szám között annyi a különbség, hogy a 40-es adott hőmérsékleten mondjuk 100C-n kevésbé folyós de magasabb hőmérsékletig terhelhető.

Szóval ha nem Palik Laci vagy akkor tök mind1 melyik van benne, de melegen a a 30-as olajjal kicsit kevesebb a fogyasztás.

Amiért hideg oldalon hígabbra váltasz várhatóan pár decit csökkenni fog a fogyasztásod.

(ha érdekel komolyan a H astraval kapcsolatban pár dolog akkor dobj egy privit pls)

Link to comment
Megosztás:

azt tudom írni amit én tapasztalok igaz majdnem 100000km-vel kevesebb van a kocsimban és nagyobb benzines motor van benne.

Szóval:

én gm 5w30-at rakok bele és eddig minden ok, 4 ismerősömet is rászoktattam, egyiküknek sincs gondja vele és olcsó.

A 30-as és 40-es melegoldali szám között annyi a különbség, hogy a 40-es adott hőmérsékleten mondjuk 100C-n kevésbé folyós de magasabb hőmérsékletig terhelhető.

Szóval ha nem Palik Laci vagy akkor tök mind1 melyik van benne, de melegen a a 30-as olajjal kicsit kevesebb a fogyasztás.

Amiért hideg oldalon hígabbra váltasz várhatóan pár decit csökkenni fog a fogyasztásod.

(ha érdekel komolyan a H astraval kapcsolatban pár dolog akkor dobj egy privit pls)

Azért a két olaj között nem csak ennyi a különbség...

G Astra motorolaj topicban kiveséztük párszor, érdemes átolvasni sztem.

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a castrol olaj a magnatec 5w 40 én is azt töltettem bele legutóbb és teljesen jó bele (alkalmi lehetőség volt nekem is, nagyon olcsón kaptam meg), nem eszi, semmi gond vele az enyémben 120000 km van:) Viszont előtte gm olajat (5w30) használtam és az is teljesen megfelelő volt és én csak a 10w 40-esről hallottam rosszat...

A szerviz 4 plusz akcióban (Decembertől rád is érvényes) 13000-ből azt hiszem megvan az olajcsere+szűrő+5w30 gm olaj!

Egyébként én a 0w 30 castrol edge-et szeretném beletölteni majd a 120000km-es nagyszerviz alkalmával.

Valakinek van vele tapasztalata?

Üdv!

Levente

Sziasztok!

Opel Astra H 1.4-esem van, 2006.12. havi, 141 ezer km van benne jelenleg.

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok,

az utóbbi kb. egy éve (de legjellemzőbben a hideg téli időszakban) hallatszik a motortér felől "cicergő" hang hidegindítás után úgy kb. 4-5 percig.

Utána elcsendesedik. Szerelő azt mondta, hogy a szelepeknek van már ilyen hangja, de amíg bemelegedés után elcsendesik, addig ne nagyon foglalkozzak vele, aránytalanul sokba kerülne cserélni, szerinte esetleg a következő olajcserénél meglehet próbálni az 5W-és olajat beletölteni, attól talán kevésbbé, vagy egyáltalán nem lesz ilyen cicergő hangja a motornak...

Sajnálom, hogy az itteni fórumba és ebbe a témába egyaránt is csak most merültem bele, de most már előttem is tiszta, hogy ebbe a motorba egyáltalán nem ártott volna végig az 5W-és olajat tölteni, a 10W-40-es (GM) helyett a cirka 140 ezer km alatti szerviz ciklusoknál. <_<

Kérdésem az lenne tehát, hogy szerintetek remélhetek hallható változást attól, hogy a most esedékes olajcserénél az 5W-és olaj kerül majd bele, továbbá kérdezném tőletek, hogy az 5W-30 és 5W-40 között mi a különbség, mivel 5W-30-as olaj lenne a szervizben 15 ezerért 4 liter (Aral), de kéz alól meg 5W-40-es van 4 liter 6500-ért (Castrol)...

Hétfőn viszem a kocsit szervízbe...

Segítő hozzászólásokat előre is megköszönve,

üdv:

Attila

Link to comment
Megosztás:

Gondolom a castrol olaj a magnatec 5w 40 én is azt töltettem bele legutóbb és teljesen jó bele (alkalmi lehetőség volt nekem is, nagyon olcsón kaptam meg), nem eszi, semmi gond vele az enyémben 120000 km van:) Viszont előtte gm olajat (5w30) használtam és az is teljesen megfelelő volt és én csak a 10w 40-esről hallottam rosszat...

A szerviz 4 plusz akcióban (Decembertől rád is érvényes) 13000-ből azt hiszem megvan az olajcsere+szűrő+5w30 gm olaj!

Egyébként én a 0w 30 castrol edge-et szeretném beletölteni majd a 120000km-es nagyszerviz alkalmával.

Valakinek van vele tapasztalata?

Üdv!

Levente

amennyiben eléggé arcoskodik az ember nem lehetetlen 4 éves kor előtt sem az akciós áron cseréltetni az olajat <_<

Link to comment
Megosztás:

Belenéztem én is a G Astra motorolaj fórumba, sok okos dolgot olvastam...

Nagyon sajnálom, hogy az olaj minőséggel, márkával eddig nem foglalkoztam.

Azt hittem mindig, hogy az épp aktuális szerelőnek van annyi esze és készséges annyira, hogyha lenne választási lehetőség az autóba önthető, középkategóriás olajok között minőség tekintetben (5W-10W), akkor inkább ajánlja a drágább olajat, pont azért, hogy az autó az ilyen viszonylag nagyobb igénybevétel mellett autó maradjon hosszú ideig... Gondoltam, hogy talán ezért a szakmája autószerelő.

De hát a legtöbbjüknél (tisztelet a kivételnek) csak két dolog számít, hogy olcsóbbnak tűnjenek a másiknál, meg ők anyagilag minnél jobban jöjjenek ki <_<

Pedig már a legelejétől nem spóroltam volna azon a kb. 5-6 ezer Forinton, ami nálam egy átlag szervíz ciklust tekintve 5 hónapra, azaz egy hónapra kb. 1000 Ft többlet kiadást jelent. Na ennél sokkal több pénzt elb...ok másra, feleslegesen...

Közben utána olvastam, hogy a Castrol 5W-40 nem rendelkezik GM minősítéssel, úgyhogy az sem kell, még ha olcsóbban lenne is. A GM olajat sokan alulminősítik, úgyhogy szerintem ez lesz a nyerő: Shell Helix Ultra AG 5W-30. Szerintetek, mit gondoltok erről az olajról? Cirka 12 rongy, nekem annyit megér a jobb minőség...

Szerintetek van rá esély, hogy ezzel az olajjal megszűnik, vagy legalábbis csökken a szelepek csúnya, cicergő hangja majd hidegindításkor?

Többen javalták ezért is, hogy váltsak 10W-ről 5W-re, illetve azt is mondták, hogy a 0W-30-as olajat meg már nem ajánlák, mert ahhoz túl sok km van a kocsiban... Én nem igazán értek hozzá, ezért a témában segítséget, véleményt előre is nagyon köszönök.

Attila

Link to comment
Megosztás:

Belenéztem én is a G Astra motorolaj fórumba, sok okos dolgot olvastam...

A GM olajat sokan alulminősítik, úgyhogy szerintem ez lesz a nyerő: Shell Helix Ultra AG 5W-30. Szerintetek, mit gondoltok erről az olajról? Cirka 12 rongy, nekem annyit megér a jobb minőség...

A 10W40-es olaj tényleg nem volt az igazi.

De.A GM Dexos2 5W30 as olaj jól sikerült,ezt mondják a hozzáértők .

Én meg azt ,hogy a gyárba azt rakták bele,akkor én is azt fogom.Meg azt, ki mire esküszik. <_<

A lényeg a GM LL A 025 (benzin), GM LL B 025 (diesel) minősítés meglegyen.

Link to comment
Megosztás:

A 101 LE-s 1.7 diesel motorok mennyire tartósak? Ez részecskeszűrős vagy ennél még nincs annyi macera? Használtan mennyire érdemes mondjuk ilyet venni az 1.6 benzinessel szemben?

Van belole szuros es szurotlen is. Nekem van egy 215ezer km-t futott DTH-m, meg koszoni jol van <_<

A fogyasztasa mindenkeppen kisebb a benzinesnel; ezen tulmenosn minden azon mulik, hogy az elozo tulaj mit tett vele, mennyire tekertek vissza az orat, stb.

Link to comment
Megosztás:

Van belole szuros es szurotlen is. Nekem van egy 215ezer km-t futott DTH-m, meg koszoni jol van <_<

A fogyasztasa mindenkeppen kisebb a benzinesnel; ezen tulmenosn minden azon mulik, hogy az elozo tulaj mit tett vele, mennyire tekertek vissza az orat, stb.

Az, hogy szűrős-e az évjáratfüggő vagy lehetett így is, úgy is rendelni. Mert ha jól gondolom a szűrő nélkülivel kevesebb a macera meg a hibaforrás. Amúgy 2005-2007 évjárat körülit akarok venni.

Másik kérdés a 105 ill a 115LE-s 1.6-os benzines között lehet érzékelhető különbséget felfedezni? Dinamikusabb az erősebbel a kocsi? Gondolok pl arra hogy alacsonyabb fordulaton melyik nyomatékosabb. Mindegyikben 5-ös váltó van igaz? A váltó elosztások ugyan azok mindegyikben? 100 ill 130-nál mindegyik ugyan annyit pörög 5.-ben? Ez kb mennyit jelent? Mert az 1.4 G Astrám 130-nál olyan 4000-4100-at pörög, míg a volt 1.6 Stilom csak olyan 3700-at. És hát sokkal csendesebb is volt ezáltal, igaz alacsony fordulaton meg nyomatékszegény.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, nem konkrétan ezt kérdezted, de amikor én a saját 1.4-em (90LE) elcseréltem 1 napra apámmal akinek 1.6 van (105LE), nem éreztem akkora különbséget (a klímát kevésbé érzed ha be van nyomva, kicsit rugalmasabb alacsony fordulaton), hogy megérje az a 1-1,5 liter fogyasztástöbblet /100 km... Szóval én, ha 1.6-ot akarnék mindenképpen a 115 LE kivitelt venném (bár szerintem az 1.6 pont az a se nem takarékos se nem dinamikus kategória, akkor inkább 1.8 140LE)! <_< :wacko:

A váltó 5-ös mind2-ben, ha jól emlékszem a 105 lovas 3700-3800 között forgott 130-nál száznál 2800 talán:)

Üdv:

Levente

Az, hogy szűrős-e az évjáratfüggő vagy lehetett így is, úgy is rendelni. Mert ha jól gondolom a szűrő nélkülivel kevesebb a macera meg a hibaforrás. Amúgy 2005-2007 évjárat körülit akarok venni.

Másik kérdés a 105 ill a 115LE-s 1.6-os benzines között lehet érzékelhető különbséget felfedezni? Dinamikusabb az erősebbel a kocsi? Gondolok pl arra hogy alacsonyabb fordulaton melyik nyomatékosabb. Mindegyikben 5-ös váltó van igaz? A váltó elosztások ugyan azok mindegyikben? 100 ill 130-nál mindegyik ugyan annyit pörög 5.-ben? Ez kb mennyit jelent? Mert az 1.4 G Astrám 130-nál olyan 4000-4100-at pörög, míg a volt 1.6 Stilom csak olyan 3700-at. És hát sokkal csendesebb is volt ezáltal, igaz alacsony fordulaton meg nyomatékszegény.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, nem konkrétan ezt kérdezted, de amikor én a saját 1.4-em (90LE) elcseréltem 1 napra apámmal akinek 1.6 van (105LE), nem éreztem akkora különbséget (a klímát kevésbé érzed ha be van nyomva, kicsit rugalmasabb alacsony fordulaton), hogy megérje az a 1-1,5 liter fogyasztástöbblet /100 km... Szóval én, ha 1.6-ot akarnék mindenképpen a 115 LE kivitelt venném (bár szerintem az 1.6 pont az a se nem takarékos se nem dinamikus kategória, akkor inkább 1.8 140LE)! <_< :wacko:

A váltó 5-ös mind2-ben, ha jól emlékszem a 105 lovas 3700-3800 között forgott 130-nál száznál 2800 talán:)

Üdv:

Levente

igen más a váltó végáttétele ,ezért van a fordulatszám különbség.

Másrészt 1.6os moci az tényleg olyan se előre se hátra ,+15Le és magasabb a köteleződ is,mert 1500nál van a következő kategória.Megéri?

1.8 az igen, vagy egy Z20LET :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Egy 65000 km-t futott Z18XE-be milyen olajat ajánlotok?

Előre is köszi!

Tegyuk fel maskepp a kerdest: miert nem a gyar altal ajanlott olajat toltod bele? Ha mar sikerult egy jarokepes autot osszeganyolniuk, akkor talan azt is meg tudjak mondani, milyen olaj kell bele, nem?

Ha dragan adnak a sajat olajukat, es olcsobb megoldast keresnel, azt ertenem, de trukkos modon olcson adjak...

Javaslat: tedd bele a gyarit, de ha csak attol leszel nyugodt, ha tobbet koltesz, akkor a kulonbozet atutalasahoz adok egy szamlaszamot :)

Link to comment
Megosztás:

Tegyuk fel maskepp a kerdest: miert nem a gyar altal ajanlott olajat toltod bele? Ha mar sikerult egy jarokepes autot osszeganyolniuk, akkor talan azt is meg tudjak mondani, milyen olaj kell bele, nem?

Ha dragan adnak a sajat olajukat, es olcsobb megoldast keresnel, azt ertenem, de trukkos modon olcson adjak...

Javaslat: tedd bele a gyarit, de ha csak attol leszel nyugodt, ha tobbet koltesz, akkor a kulonbozet atutalasahoz adok egy szamlaszamot :)

Folytatva a gondolatmeneted: pl. a Castrol-nak csak a 0W30 -hoz van GM-LL-A-025 minősítése, holott a márkaszervízben sem azt raknak bele, hanem 5W30-at, vagy 10W40-et. Tehát akkor milyen olaj kell bele? A külömbözet meg pont hogy a zsebemben marad még drágább olaj esetén is, mintha márkaszervizben cseréltetem. Nem azon az 1-2000 forinton molyolok, hanem olyat akarok bele, ami a legjobb neki.

Link to comment
Megosztás:

GM DEXOS 2 6500 ft 5 liter és a legjobb neki, ugyanazt tudja mint a castrol, valvoline, meg a többi drágább cucc:)

Folytatva a gondolatmeneted: pl. a Castrol-nak csak a 0W30 -hoz van GM-LL-A-025 minősítése, holott a márkaszervízben sem azt raknak bele, hanem 5W30-at, vagy 10W40-et. Tehát akkor milyen olaj kell bele? A külömbözet meg pont hogy a zsebemben marad még drágább olaj esetén is, mintha márkaszervizben cseréltetem. Nem azon az 1-2000 forinton molyolok, hanem olyat akarok bele, ami a legjobb neki.
Link to comment
Megosztás:

Folytatva a gondolatmeneted: pl. a Castrol-nak csak a 0W30 -hoz van GM-LL-A-025 minősítése, holott a márkaszervízben sem azt raknak bele, hanem 5W30-at, vagy 10W40-et. Tehát akkor milyen olaj kell bele? A külömbözet meg pont hogy a zsebemben marad még drágább olaj esetén is, mintha márkaszervizben cseréltetem. Nem azon az 1-2000 forinton molyolok, hanem olyat akarok bele, ami a legjobb neki.

A markaszerviz azert rak bele mas markat, mert azon nagyobb a haszna... Viszont ha ezek kozul olyat tesz bele, aminek nincs gyari jovahagyasa, akkor nyugodtan verd ki a balhet, jelezd az Opelnek, stb. Es foleg ne hagyd, hogy ilyet tegyenek, vagy csereltesd le ingyen gyarira :)

Mas kerdes, hogy nyilvan nem lesz tole kulonosebb baja, de ha egyszer eloiras, akkor ne pont a markaszerviz szegje meg...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Amikor ráadom a gyújtást a napi km számláló helyén megjelenik az INSP felirat ill. amikor leállítom akkor is ott van egy pár másodpercig.

Ez az esedékes szervizt jelzi ,de én amikor megvettem a gépet kicseréltem az olajat és az ilyenkor szükséges dolgokat (légszűrő, gázolaj szűrő stb).

Az a kérdésem,hogy ha most nem foglalkozom a felirattal akkor egy idő után eltűnik és nem fogja blokkolni az autót, vagy mindenképpen ki kéne üttetnem?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Amikor ráadom a gyújtást a napi km számláló helyén megjelenik az INSP felirat ill. amikor leállítom akkor is ott van egy pár másodpercig.

Ez az esedékes szervizt jelzi ,de én amikor megvettem a gépet kicseréltem az olajat és az ilyenkor szükséges dolgokat (légszűrő, gázolaj szűrő stb).

Az a kérdésem,hogy ha most nem foglalkozom a felirattal akkor egy idő után eltűnik és nem fogja blokkolni az autót, vagy mindenképpen ki kéne üttetnem?

Előre is köszönöm a segítséget!

és ez mikor volt?

márkaszervizbe volt?

volt rajta gép?

Link to comment
Megosztás:

és ez mikor volt?

márkaszervizbe volt?

volt rajta gép?

Az olaj 2010 áprilisában volt cserélve,márka szervizben volt a hűtővíz elfolyása miatt de tudomásom szerint ott nem volt gépen, viszont egy másik szerelőnél aki márka szervizben dolgozik de otthon van külön műhelye ő nála rá volt dugva laptopra ami asszem olyan mintha a TECH 2-öt dugták volna rá,ugyanúgy ki tud olvasni vele mindent.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.